Treść opublikowana przez wiktorsam
-
[B5 AHU] Co to jest i do czego służy
Pewnie jakaś popelina samoróbka. Rozkręć to pewnie znajdziesz w środku takie cuda techniki jak oporniki za 20 groszy .
-
[B5 1Z] Logi do oceny - dymi, problemy z odpalaniem, duże spalanie
Rzeczywiście teraz spojrzałem że nastawnik nadal pracuje źle - dawka na wolnych sobie szaleje, a jak sprawa doładowania ?
-
[B5 ADR] Problem z powracającym błędem
Jak to nie słyszałeś, to chyba twoje pierwsze auto na lpg , pewnie w nowszych instalacjach sygnał lambdy emuluje sterownik od instalacji LPG, ale w starszych instalacjach bez kompa montowano emulator lambdy żeby uniknąć błędów sterownika silnika dotyczących nieprawidłowego sygnału z lambdy. Więc tu albo jest osobno emulator, albo sam sterownik od instalki nie podaje prawidłowego sygnału do ecu silnika.
-
[B5 ADR] Problem z powracającym błędem
Pewnie zamontowany jakiś oszukiwacz sygnału z sondy który jak widać nie działa poprawnie... Bo na LPG sonda zawsze będzie dawała niepoprawne wartości więc montuje się jakieś emulatory lambdy i taki u Ciebie albo nie działa albo go wręcz nie ma .
-
[B5 1Z] Logi do oceny - dymi, problemy z odpalaniem, duże spalanie
Witam Problem dotyczy auta naszego forumowego kolegi bielik8506. Auto to b5 96r 1z automat. Objawy o których powiedział mi kolega to: - buja go na obrotach - nie bardzo chce odpalać jak jest zimny - jak już odpali to buja go a nawet rzuca dość mocno na boki do pewnej temperatury a przy tym wydaje mi się że pracuje tylko na jeden tłok - do wartości obrotów do 2 tyś i na postoju kopci mi na niebiesko i jak na mnie to jest nie spalona ropa, - powyżej 2 tysięcy obrotów zostawia za sobą potężną czarną chmurę która utrzymuje się w tym samym miejscu przez dłuższy czas. Z tego co kolega mówił problem z odpalaniem jest tylko na zimnym silniku, na ciepłym jest ok. Do tego dochodzi duże spalanie, obecnie na poziomie około 12 litrów na setkę. Dzisiaj podczas logowania tylko na pierwszym przejeździe auto zostawiło czarną chmurę, potem już było ok, ale jak jechałem za kolegą po vagowaniu to rzeczywiście delikatnie na niebiesko kopci. Z tego co się dowiedziałem nasi elbląscy magicy niby ustawiali kąt wtrysku (tylko coś im nie idzie bo nadal jest skopany - wcześniejsze logi Grupy: 000,000 - http://vaglog.rtnet.pl/adadur_25609.html ), wymieniali wtrysk sterujący na nowy (używany) po czym moim zdaniem rozjechały się korekcje - tak wyglądały wcześniej: Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/adadur_25603.html , regenerowali nastawnik w pompie (czy naprawdę tego nie wie nikt). Sprawdziłem dzisiaj świeczki - wszystkie ok, ale fajki pokruszone i nie trzymają więc do wymiany, jednak przy obecnych temperaturach to i tak świece nie mają dużego znaczenia przy odpalaniu. O reszcie napisze pewnie jeszcze właściciel. Tutaj porcja logów - i drobna uwaga: auto to automat więc logowane na 2 biegu. STATYCZNE Log (000) Log (001) Log (003) Log (004) Log (007) Log (010) Log (013) BS Log (000) Log (003) Log (004) Log (011) DYNAMICZNE Log (000) Log (001) Log (003) Log (004) Log (008) Log (010) Log (011) I tu komentarz mojego niedoświadczonego oka - czy mi się wydaje czy jest jakiś "c*p" wgrany ? Duże wartości doładowania no i gnojówki podlane. Turbo nie doładowuje, kąt wtrysku do korekty, przepływomierz chyba tnie dawki - no chyba że to wina niedoładowania ? Korekcje wtrysków też takie sobie, ale wcześniej były lepsze (przed podmianą sterującego). No i termostat niedomaga. A i pytanie co z EGR ? Czy mi się wydaje czy nie działa poprawnie ? Oczywiście mogę się mylić . Z góry w swoim i kolegi imieniu dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania
Ja też miałem problemy z ogrzewaniem, w zasadzie to w ogóle już nie grzało. Oddałem do mechaniora, przepłukał nagrzewnicę, przepuszczał przez nią ocet i ogrzewanie wróciło ale już to nie to samo co w nowej nagrzewnicy. Po prostu jest zakamieniona i słabiej oddaje ciepło. A co do szybkości łapania temp to ja 90 st na blacie mam po jakichś 6 km w mieście przy tych temperaturach (około +5 stopni) na trasce o dziwo szybciej, po około 5 km. Leci już wtedy odczuwalnie ciepłe powietrze, ale na full zaczyna grzać po jakichś dodatkowych 3-4 km. Więc moim zdaniem u Ciebie jest coś nie tak, ja bym obstawał nie domykający się termostat.
-
[B5 AFN] Dodatki do paliwa
A ja się przekonałem do mixolu. Leję po pół litra na cały bak. Poprawiła się na pewno kultura pracy silnika, wcześniej lekko poklepywał (chyba wtryski), coś jak by szklanki, teraz tego prawie nie słychać. Czasami po przymrozkach to sobie klepał przez czasami kilkanaście, czasami kilkaset metrów, teraz tego objawu nie ma. Zaczął mniej dymić czarno, wcześniej też jakoś mocno nie kopcił, ale jak mu nagle ostro depnąłem to zostawiał czarnego bąka, teraz już mu się nie zdarza Widać to też po końcówkach wydechu, teraz po dwóch tygodniach (od mycia do mycia ) są najwyżej bardzo delikatnie na końcach przykopcone, wcześniej już po kilku km od umycia było widać na nich osad. Zresztą ostatnio raz nie zalałem mixolu i właśnie najbardziej mnie zadziwiły szybko brudzące się końcówki . Generalnie same plusy .
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
bielik8506 a naprawdę pompa padła ? Widziałem Twoje logi, czytałem o objawach i moim zdaniem to nie koniecznie może być pompa. Ustawiłeś już poprawny kąt wtrysku ? Sprawdziłeś czy nie masz dziur w dolocie ? EGR sprawdzony ? Może jest nie domknięty i przy większym doładowaniu część powietrza idzie w gwizdek ? Szkoda zaczynać naprawę od najdroższego elementu. Ja bym zaczął od sprawdzenia kompresji - to moim zdaniem podstawa jeżeli auto słabo pali, po drugie zrobił bym komplet logów dynamicznych. Jak chcesz to w weekend mógłbym Ci pomóc zvagować auto) byle by jasno i niezbyt mokro było. Ja swoje loguję na modrzewinie, jest kawałek prostej i jest gdzie się zatrzymać po logowaniu.
-
[B5 AHU] Sprawdzenie wymiana wtrysków, dymienie na czarno przy wiekszym gazie
Mogę wiedzieć po czym wnioskujesz że dolot jest szczelny ? Nabijałeś w niego może ciśnienie kompresorem? Bo tylko tak można mieć pewność że jest ok. Można oczywiście przejrzeć cm po cm ale nie wszędzie się da dojść. A zamiast auta przeganiać lepiej zrobić logi dynamiczne - będzie widać czy nastąpiła poprawa po naprawie dolotu.
-
[B5 AHU] Większe zużycie paliwa
Chłodniej, większa masa zasysanego powietrza = większa moc . Możesz ewentualnie zrobić logi i sprawdzić dawkę paliwa.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Te maszyny do badania amorków to trochę z fusów wróżą . Wystarczy że masz ciśnienie w oponach za małe/za duże i już wyjdą przekłamania.
-
[B5 AHU] Sprawdzenie wymiana wtrysków, dymienie na czarno przy wiekszym gazie
Po kiego się uczepiłeś wtrysków. Napisano Ci już że masz nieszczelność dolotu lub problem z podciśnieniem, stąd nadmierne dymienie na pełnym bucie. Do puki nie zrobisz porządków z doładowaniem to będzie dymił. Wtryski mają korekcje bdb, ja bym ich nie ruszał, a najlepiej jak sam nie potrafię to bym znalazł mechanika który potrafi używać VAGa bo widzę że wszyscy u których byłeś to raczej wróżą z fusów (dymu)...
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
No nie chciałem się odzywać ale u mnie jasne fotele w b5 96r wyglądają jak nowe a nalatane pewnie z 240-300 tyś co najmniej ( na liczniku 160 tyś ;P) a te to coś mocno podniszczone . Ale na blacie widzę standardowe 187 tyś czyli przebieg po którym statystyczny niemiec mówi - das tdi is szrot sprzedam go polskiemu handlarzowi za bezcen
-
[ALL B5] Jaki wosk na zimę
Ja używam tego wosku: http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=380 meguiar's 16 - jeden z najtrwalszych na rynku. Przed nawoskowaniem wyglinkuj nadwozie i daj jakiegoś cleanera - tu stosuję i polecam autoglym http://allegro.pl/autoglym-preparat-do-nadawania-wys-polysku-i1268721511.html
-
[B5 AHU] Klocki na przednią oś
Ja w ahu jeżdżę na boschach (tył, przód). Cenowo bardzo atrakcyjne, hamowanie ok, nie piszczą.
-
[B5 AHU] Wyciek z pompy wtryskowej
To pokrywka nastawnika, uszczelki dostaniesz w intercarsie, nic się nie stanie jak odkręcisz, wypłynie jedynie trochę ropy.
-
[B5 1Z] Logi do oceny
Na piłowanie auta rozrusznikiem strasznie dużo ropki idzie. W zeszłym roku jak były te mrozy (-30) a miałem wszystkie świece uszkodzone i musiałem po 10 sek piłować to spalanie miałem około 10l po mieście. Po wymianie świec jak auto zaczęło odpalać na dotyk spalanie spadło o 1,5 litra. U Ciebie dodatkowo termostat to złom, co też ma niebagatelny wpływ na spalanie. Moim zdaniem powinieneś zacząć sukcesywnie doprowadzać auto do porządku zaczynając od najmniej kosztownych elementów. Zacznij od kąta wtrysku, sprawdzenia świec, wymiany termostatu i zaślepienia egr. Skoro piszesz że lecą z niego spaliny to masz go nieszczelnego, pewnie jest non stop otwarty a to tak jak byś miał dziurę w dolocie - stąd pewnie dymienie na czarno/siwo. Jak naprawisz te elementy to warto zrobić wtedy logi i szukać dalej.
-
Zasady wymiany i docierania tarcz hamulcowych, kierunkowość klocków hamulcowych
Dokładnie . Ja zapłaciłem 120 zł za wymianę klocków z przetoczeniem tarcz.
-
[B5 ATJ] Proplem z odpaleniem rano
Mierzysz omomierzem, opór jak najmniejszy powinien być, najlepiej poniżej 1 ohm. Spalone świece najczęściej nie przewodzą w ogóle albo mają kosmiczne wartości oporu.
-
[B5 AKN] Odpalanie po mroznej nocy
Jak silnik ciepły i nie pali to na pewno nie świece - biorą tylko udział przy rozruchu na zimnym silniku. Nie zapowietrza Ci się układ paliwowy ? Mogą to też być objawy początków końca pompy, ale niech wypowiedzą się osoby bardziej obeznane z tym silnikiem.
-
[B5 AFN] Wtryski z AFN do 1Z - Będą pasować?
A masz jakieś objawy lejących wtrysków ? Duże korekcje to niestety nie koniecznie oznaczają problemy z wtryskami. Może być padnięta pompa, zasyfiony nastawnik też powoduje gorsze korekcje, słaba kompresja. Jeżeli masz na wszystkich duże korekcje dodatnie to może oznaczać że wtryski, ale np przy ujemnych może być tylko jeden wtrysk, albo kompresja na jednym cylindrze. Generalnie powodów słabych korekcji może być bardzo dużo.
-
[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?
Polecam poczytać tematy o mixolku - generalnie poprawia smarowanie pompy i wtrysków, silnik chodzi ciszej, korekcje się poprawiają. Oranżady nigdy nie lałem na szczęście stać mnie na dobrą ropę
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
Jak kupiłem auto miałem świerszcza. Pasek był już zajechany, więc winę zrzuciłem na niego. I rzeczywiście po wymianie pompy wody, paska świerszcz znikł, niestety po jakichś 7 tyś km powrócił... Napinacz raczej ok, nie jest przekoszony, lekko skacze ale bez tragedii. Pasek wydaje się być ok, wisko działa, brak bicia koła pasowego... Za tydzień auto odstawiam do mechaniora, ma sprawdzić co i jak, ale u mnie obstawia wstępnie alternator który prawdopodobnie daje za duży opór (łożyska itp). Też mi się wydaje że to jego wina, tym bardziej że mam jeszcze wersję bez sprzęgiełka. Dlatego ja bym sprawdził właśnie altek, ewentualnie pompę wspomagania i wody, czy któraś z nich nie daje za dużego oporu.
-
[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?
A ja zauważyłem jeszcze inną różnicę - na zwykłej ropie znacznie szybciej brudzi mi się końcówka wydechu - poprzedni bak miałem zalaną ropką orlenu z leclerca, po umyciu auta przejechałem 3 km i już lekko okopcone końcówki, przetarłem a za chwilę syf wracał (mam polerowane). Tydzień temu zalałem znowu verę + pół literka mixolku , tego samego dnia na myjnię i od tamtej pory końcówki czyste
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Kolejny bak, jakieś 70% miasto 30% trasa, średnie na baku 6.6/100. Jedna trasa bardzo spokojna - w granicach 90-120, druga trasa niespokojna, w granicach 160-180, miasto normalne pociskanie, bez oszczędzania . Więc jak widać spalanie w mieście wychodzi od 6.4 latem (najniższe uzyskane), do nawet 9 zimą (najwyższe uzyskane), średnio miasto 7-7,5 latem, 8,5 zimą. Trasa w granicach od 5 latem do 6,5 zimą, więcej nigdy nie zjarał. Średnie spalanie na przestrzeni roku szacuję na poziomie 6,5-7 litrów. Dla mnie to jest normalne spalanie jak na normalnie użytkowanego tdi, i uważam że spalanie na poziomie 5,5 w mieście to można między bajki włożyć