Treść opublikowana przez wiktorsam
-
[B5 AFN] Wyciek oleju
Rura idzie od góry z nad pokrywy zaworów z takiego jak by filterka w dół pomiędzy wężami od chłodzenia do bloku silnika (to chyba jeszcze głowica). Generalnie dostęp jest słaby. Objawy to upierdzielony cały silnik od strony kierowcy, u mnie to aż łapa silnika była uwalona olejem, zaciekało też na miskę. Po wymianie susza
-
[B5 AFN] Fabryczna pompa wody?
Byłem przed chwilą u mechaniora i raczej wykluczył pompę, brak ogrzewania to wina zawalonej nagrzewnicy, popiskiwanie paska to najprawdopodobniej alternator daje już za duży opór, a mam wersję bez sprzęgiełka z zwykłym kołem pasowym...
-
[B5 AFN] Fabryczna pompa wody?
Kuźwa to chyba mi też pompa siadła ... HEPU z metalowym wirnikiem. Zaczęło się od popiskiwania paska na zimnym, teraz popiskuje cały czas a dodatkowo zginęło mi ogrzewanie :/. Pompa wymieniona jakieś 7000 km temu ...
-
[B5 AFN] Wyciek oleju
Mechanior pierdoła... Rura od odmy w tdi to podstawa, najczęściej tamtędy cieknie a nie z michy... U siebie też wymieniałem, miałem już popękaną. Podobno pęka z starości i wpływu temperatury. Polecam oryginał, mechanior przestrzegał przed podróbkami - podobno szybko trzeba wymieniać ponownie. Koszt jakieś 120 zł.
-
[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?
To chyba coś nie tak, właśnie te lepsze paliwka mają dodatki smarujące i są mniej suche od zwykłych. Ja kiedyś czytałem wątek na forum toyoty gdzie użytkownik miał tragiczne korekcje na wtryskach, serwis orzekł że tylko wymiana, on jednak postanowił spróbować lać lepszą ropę, i po kilkudziesięciu tyś km korekcje poprawiły się do prawie idealnych. Jak znajdę wątek to wkleję adres.
-
[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?
Ja ostatnio tylko orlen, na ogół verva czasem zwykłe. Kilka razy zalałem na stacji przy leclercu i też było ok - ale oni mają też orlenowskie. Na vervie wydaje mi się że motor ciszej chodzi. Lepsze paliwka nie szkodzą a nawet są lepsze dla wtrysków, utrzymują układ paliwowy w czystości (przynajmniej w teorii ;p).
-
[B5 AFN] Układ chłodzenia - bulgotanie w nagrzewnicy
To ja mam jeszcze inaczej. Miałem w zeszłym roku wymieniane wszystkie płyny no i ogrzewanie słabe, ale jakieś tam było, za to po przegazowaniu auta zaczynało lecieć ciepłe powietrze . Po wymianie płynów miałem też bulgotanie przez kilka tyg ale minęło. Wczoraj jechałem w traskę o 6 rano, wiadomo przymrozki, w aucie zimno masakrycznie, a z nawiewów leci zimne powietrze mimo ustawienia na max :/. I teraz co może być u mnie ? Zawalona nagrzewnica ? Czy lekko niedomagający termostat (auto osiąga 87 stopni - vag) może dawać efekt braku ogrzewania ? Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Przerywa, trzęsie się, nagle 5000 obr., nie odpala
Jak by wtrysk lał to były by białe ślady wypaleń na tłoku. Tu jest czarny w nagarze, bez śladów wypaleń, więc wtryski bym wykluczył, chyba że nagle jeden totalnie padł i lał jak z konewki. Ewentualnie jak by zaciągnął olej z turbo to mógł przy prędkości 5000 rpm po prostu nie wytrzymać.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
U mnie 100 % miasto znowu i spalanko 7.5 literka na 100 . Bez eco drivingu korki i krótkie trasy. Przypomnę że przy eco drivingu w mieście udało się zejść do 6.38
-
[B5 AFN] Czy założyć łożysko FAG? Podobno oryginał montowany w Audi?
Bez sensu, mechanior i tak policzy robotę x2 więc po co wymieniać coś co jest sprawne. A może to drugie łożysko jeszcze 50000 pojeździ a właściciel w tym czasie sprzeda auto i będzie o kilka stówek bogatszy. Rozumiem wymianę wahaczy parami bo to wiąże się z jedną robotą a drugi i tak na ogół pada szybko, ale łożyska ?
-
[B5 AFN] Jaki Vmax na felgach 18 seria
Odnosiłem się właśnie do 195/65/15, a co do 5 kilo różnicy na feldze to przy prędkościach rzędu 160 km/h podejrzewam że przez to iż jest to masa rotująca daje to różnicę jak by dołożyć pewnie 100-150 dodatkowych kg co i tak nie tłumaczy tak sporej różnicy w osiągach. Nawet jak zsumujemy kilka procent straty na obwodzie, kilka procent na wadze kół, dołożymy kilka procent na oporach toczenia, niech razem da nam 10 % gorsze osiągi to i tak auto te 180 powinno spokojnie osiągnąć.
-
[B5 AFN] Jaki Vmax na felgach 18 seria
http://www.rimsntires.com/rt_specs.jsp Wg tego różnica w średnicy to 16 mm a więc 2.45% Nie wiedziałem też że różnica procentowa w obwodzie zwiększa się logarytmicznie w zależności od promienia Ja jednak obstaję przy swoim i stwierdzam że obwód koła nadal będzie większy o 2,45% a więc i przekłamania będą większe o 2,45 % Podpowiem - obwód koła 204,414 kontra 199,39 Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Jaki Vmax na felgach 18 seria
Różnica w średnicy da nam jakieś 2,5 % przekłamania w prędkości, czyli przy 160 km/h będzie licznik zaniżał o 4km/h czyli tyle co nic. Dla mnie dziwne jest co niektórzy piszą że średnica, waga i szerokość kół nie wpływają na v-max. Moim zdaniem wpływają, szczególnie szerokość i waga felg. Jeżeli trafiłeś na jakieś ciężkie 18 to wpływ może być znaczny, gdyż mamy tutaj do czynienia z masa rotującą. Szerokość zaś to chyba każde dziecko zrozumie że większe opory=mniejszy v-max. To chyba tylko pobożne życzenie właścicieli dużych felg żeby nie miały one wpływu na osiągi auta. Jeżdżę na rowerze, wymieniłem sobie opony na lżejsze i dętki na tzw ultralight, dętki zamiast 200 gram mają teraz 80, a opony zamiast 800-900 gram maja 470. Łącznie każde koło odchudziłem o około 0,5 kg i różnica w jeździe jest kolosalna, a pamiętajmy że rower osiąga prędkości rzędu 20-50 km/h. Łatwo sobie wyobrazić co się dzieje z autem osiągającym 160 km/h gdy na każdej feldze dodamy po 5-10 kg dodatkowej masy. Moim zdaniem albo nowe felgi to jakieś mega kloce, albo coś nie tak z autem mimo wszystko. A i jeszcze jedno . GPS jest jak najbardziej wiarygodnym źródłem pędkości, dużo lepszym niż licznik który fabrycznie zawyża prędkość. Na gps-ie przekłamanie w prędkości to jest max 1-2 km/h i raczej ma związek z częstotliwością odświeżania danych przez gps niż z faktycznym przekłamaniem.
-
[B5 AHU] Max prędkość 160 km/h
Sorki że odkopuję, ale wczoraj nie spojrzałem na GPS jak mi trasę wyznaczył i miałem przymusową jazdę przez 30 km naszej pięknej autostrady... Powiem tylko że licznikowe 180 to z palcem w d... z czterema osobami na pokładzie wyciska ahu i czuć że chce więcej. Realną prędkość dzisiaj zgram z gps bo sam jestem ciekaw ile licznik przekłamuje. Tyle że mój ahu to ogólnie bardzo zdrowo ciągnie, do setki jakieś 11 sekund .
-
[ALL B5] Coś stało się z lakierem
Mam to samo i nie schodzi po myciu, ale na razie nie walczyłem jeszcze z tym. A płyn to właśnie SONAX jakiś nano i nie polecam, poza tym że wybrudził lakier to jeszcze ma słabe właściwości i wycieraczki słabo go zbierają (mocno się trzyma szyby :/). Wcześniej używałem jakiegoś castrola i był lepszy choć też bez szału. W sumie niezły był k2.
-
[ALL B5] Słupek boczny lakierowany -purchle
Słupki są malowane tylko jedną warstwa cieniutką bazy i cienka claru, miernikiem jest tam jakieś 40 um więc bardzo mało lakieru. U mnie jest też kilka pryszczyków ale sa wielkości głowki od szpilki albo i mniejsze.
-
[B5 AHU] Coś stuka na ciepłym silniku
U mnie w normie, w zasadzie nie wiem czy stuka nie nasłuc**ję . A na serio to jeżdżę trzeci czy czwarty bak z mixolkiem i jest lepiej, stukot już nie jest taki natarczywy. Widziałem Twój filmik i u nas to jednak inaczej stuka i znacznie ciszej. Ja u siebie mam pewne podejrzenia że stukot jest w wyniku nieszczelności w układzie wydechowym, ale jakoś brak chęci żeby to sprawdzić . A podejrzewam tak bo coś ostatnio mi dzwoni lekko wydech i wydaje mi się że głośniej chodzi w okolicach tłumika środkowego niż wcześniej.
-
[B5 1Z] Zmiana korekcji na innym paliwie.
Korekcje też mogą też latać od nie wiadomo czego . U mnie czasami mam idealne (0-0.3) a czasami gorsze (0.4-0.8) i nie wiadomo od czego
-
[B5 AFN] Ciężko odpala po dniu postoju,problem z kątem wtrysku
Moim zdaniem rozrząd do kontroli, jak przestawiony to może na ciepłym palić normalnie, źle ustawiony kąt wtrysku najbardziej daje popalić przy niskich temperaturach.
-
[B5 AFN] Sprzęgiełko alternatora, problem F-225653.8
Panowie jest jakiś prosty sposób dający 100% pewność, żeby sprawdzić czy sprzęgiełko się wysrało ? Mam objawy takie że na zimnym pasek mi świergoli, jak pada deszcz a auto stoi to po odpaleniu nie mam ładowania do puki nie dodam gazu, trochę mi szarpie napinaczem, ale jeszcze bez tragedii. Pasek nowy po jakichś 6000 km, contitecha, wygląda ok, nie podcięty. Pytam bo u mnie jest niestety najdroższe sprzęgiełko które kosztuje jakieś 250 zł i jeżeli to ono, to raczej będę wstawiał nowy altek (350 na allegro).
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Co do gnojówki, zmieniłem golda z statoil na vervę z orlenu i chyba ciut mniej mi łyka. Nie wiem jeszcze czy to nie przez to, że zacząłem z ciekawości mixolku dodawać . W każdym razie, udało mi się uzyskać spalanie 6.38 /100 po mieście na tym paliwie, jednak nie jest to miarodajne, bo specjalnie bak wyjeździłem delikatnie, żeby zobaczyć do ilu dam radę zejść. Teraz robię drugi bak tej samej mikstury ale już normalnie pociskając i też wydaje mi się że wolniej schodzi. Jak wyjeżdżę zdam relacje. A co do golda to rzeczywiście chyba przereklamowany, na zwykłym z statoil wydawało mi się nawet, że lepiej jeździł niż na goldzie .
-
[ALL] Czy jest możliwość zrobienia poprawnych logów na postoju
Ale w czym problem ? Nie chce namawiać do złego, ale ja robię sobie sam i nie widzę jakiegoś problemu. Lap na fotel pasażera, przypinam go pasami, ustawiam grupę która mnie interesuje, nastawiam wszystko do logowania że wystarczy nacisnąć przycisk start, i ruszam powoli, rozpędzam się do trzeciego biegu i około 1300 obrotów, prędkość wtedy nie jest duża, jak droga wolna naciskam start i już nie patrzę na lapa tylko cisnę do 4500, po czym zwalniam i szukam miejsca do zatrzymania się, i logi zatrzymuję dopiero na postoju. Przed wrzuceniem na forum zostawiam tylko interesujący zakres obrotów i finito.
-
[B5 AFN] Problem z odpalaniem po wymianie filtra paliwa
Filtr paliwa boscha to niestety badziew. Sam się skusiłem na niższą od knechta cenę i niestety okazało się to niewypałem. Ciągle pocił się na oringu, nawet dokręcanie na maksa nic nie dawało. W końcu przełożyłem obie uszczelki z starego knechta i jak ręką odjął. Okazało się że ta mała z boscha miała zagięcie którędy puszczała nieprzefiltrowane paliwo do pompy, a duża mikroskopijne pęknięcie przez które się ciągle pociła ropa.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Po ostatnim spalaniu na poziomie 7.8 po mieście (trochę go pociskałem ), postanowiłem sprawdzić do ilu da się zejść, i czy wszystkie opowieści w stylu "panie mi to 5 po mieście łyka" są choć w najmniejszym stopniu realne. Niestety wypadły mi dwie krótkie trasy, więc wychodzi jakieś 80% miasto 20% trasa. Na jednej trasie za to stałem dłuugo w korku, a na drugiej ostro pociskałem, więc wpływ na średnią miejską niewielki . Na 55 litrach zrobiłem 862 km więc spalanie wyszło 6.38 na sto Niestety jazda emerycka, (raz tylko dałem się sprowokować ) flaki z olejem, nuda, spokój. Ale w sumie nie było tak strasznie jak myślałem, więc może spróbuję pobić rekordzik
-
[B5 AFN] Brak oleju w silniku
Panewkę wałka pośredniego sprawdziłeś ? Bo głupio jak by znowu simering poleciał z powodu luzu na tej nieszczęsnej panewce.