Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kalik

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kalik

  1. Wymienia się w manualu, na forum jest nawet temat o tym. Po zmianie oleju, skrzynia o wiele lepiej pracuje, a w automacie to normalna wymiana eksploatacyjna tylko nie wiem po jakim przebiegu się to robi.
  2. Zacznij od zmiany mechanika. Trzeba najpierw dobrze zdiagnozować i wyeliminować inne elementy, który mogą źle pracować zanim zabierzesz się za skrzynię. Sprawdzałeś stan oleju w niej?
  3. Zamocujesz bez problemu. Są trzy śruby montażowe, w łapie masz 3 otwory na nie. Będziesz musiał tylko wyciąć otwór w tunelu środkowym lub kupić nowy.
  4. Robimy jakiegoś spota w weekend? Piątek lub sobota?
  5. Mi kiedyś ukradli radio za 50zł, połamali oba zamki, za które zapłaciłem potem 100zł.
  6. O masz Ci..... skórwie.....
  7. Stary taka prawda, czasami mam taką ochotę zajarać, że gdybym miał fajki pod ręką to bym zapalił. Ale z drugiej strony zdrowy rozsądek mówi, co innego. Kto był raz uzależniony od nikotyny chyba do końca życia pozostanie "ćpunem".
  8. U mnie w sierpniu 3 lata stuknie, a nadal mam czasami ochotę sobie zapalić....
  9. kalik odpowiedział(a) na Hugo temat w Lifestyle i Hydepark
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9886150,Jak_arcybiskup_z_miastem_handluje.html
  10. Spróbuj uderzyć w śrubę przez klucz, powinna się obudzić.
  11. Przepraszam na początku za OT, ale muszę. Zrobiłem teraz trasę Siedlce - Zakopane - Słowacja - Siedlce. W sumie 1140 km. Średnie spalanie wyszło mi 4,8L z całej trasy, było miasto, były korki, momentami do 160km/h na S7, więc jeśli Cię bawi takie spalanie to bardzo mi przykro. Z opisu wynika, że jeździsz 2,5 TDI a na tym motorze nigdy nie będziesz miał tyle i może zazdrość Cię zżera. AFN to chyba najlepsza jednostka napędowa Audi jeżeli chodzi o trwałość i spalanie. PS. Klimy niestety nie posiadam.
  12. kalik odpowiedział(a) na Hugo temat w Lifestyle i Hydepark
    Tak się robi prawdziwe piwo
  13. Przebieg 520 tys, podejrzewam, że jeszcze turbo nie było czyszczone.Zrobiłem teraz 1140 km i średnie spalanie z tej trasy wyszło mi 4,8 litra. Maksymalną prędkość jaką pamiętam na liczniku to coś koło 160 km/h. Jeżdżę dosyć dynamicznie, ale jak się spieszę to 2, 3 do końca, a 5 przy 160 km/h pakuję dopiero. Ja to lubię i mój AFN też. Zimą notlaufy się zdarzają. Wiadomo, że paliwo ciut inne i nie ma jak pogonić, ale jak przychodzi wiosna to sadze z dymnika wyganiam i znowu do zimy spokój.
  14. kalik odpowiedział(a) na Hugo temat w Lifestyle i Hydepark
    http://mindcrap.com/index/video/slip-and-slide-in-brasil
  15. http://allegro.pl/lemforder-poduszka-skrzyni-audi-a4-vw-passat-b5-i1646734357.html http://allegro.pl/poduszka-skrzyni-biegow-audi-a4-b5-2-8-v6-i1643471295.html Przy zmianie żadnej filozofii nie ma, odkręcasz, wyjmujesz, wkładasz i dokręcasz. Żeby sprawdzić czy to poducha to trzeba wejść pod auto i przyjrzeć się im dokładnie. Jeżeli guma jest sparciała i popękana lub nosi inne widoczne ślady zużycia to do wymiany. Pod silnikiem też trzeba obejrzeć, poproś kogoś żeby ruszał na zaciągniętym ręcznym do przodu, jak będzie zrywać silnik do góry to będą do wymiany, można wejść pod auto i jakimś łomem podważyć silnik do góry i obserwować poduszki. Sposobów jest wiele, ale zawsze można oddać do mechanika i mieć nadzieję, że wymieni to co trzeba i jak trzeba.
  16. Do takiego uszczelnienia chociaż nie trzeba sanek opuszczać, więc sporo mniej roboty przede mną.
  17. Kolego Labiel dokręcałeś tylne wsporniki między skrzynią a silnikiem żeby się tam dostać z tym silikonem? Ja u siebie już 4 raz wymieniałem uszczelkę pod misą. Teraz wytrzymała 3 tyś km i znowu leci, a była wklejana na silikon wysokotemperaturowy specjalnie do tego przeznaczony. Kupiłem już tę pastę co używałeś i będę próbował tak jak Ty.
  18. Czyli sugerujesz, że to skrzynia się już wyrobiła? Co do tych poduszek to ile ich jest , jaki koszt jednej i jaki może być orientacyjny koszt wymiany? Poduszki skrzyni są 2. Jedna kosztuje około 50 zł druga 70zł (zmieniałem w tamtym roku w grudniu). Drgania lewarka mogą brać się od wytłuczonych poduszek skrzyni i silnika, plecionki wydechu, lub dwumasu. W Twojej wersji silnikowej nie był montowany na początku produkcji, później już zaczęli zakładać. Skrzynia biegów nie ma nic raczej do rzeczy żeby telepać drążkiem. 99% takiej niesprawności bierze się z poduszek silnika lub skrzyni. Koszt wymiany to 10 minut roboty jeżeli masz odrobinę chęci do tego.
  19. kalik odpowiedział(a) na Hugo temat w Lifestyle i Hydepark
  20. kalik odpowiedział(a) na Hugo temat w Lifestyle i Hydepark
    http://deser.pl/deser/51,111857,9837763.html?i=0&bo=1[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2011, 12:53_________________________________________________
  21. Ja wolę dziś, w niedziele do żubra jadę.
  22. Przepraszam za off topa, ale nie mogę się powstrzymać. Mendrek masz strasznie skorodowane tarcze hamulcowe na rancie... nie popękane są w środku?
  23. kalik odpowiedział(a) na Hugo temat w Lifestyle i Hydepark
    http://wyborcza.pl/misja21/1,115088,9812872,Misja_21___Polska_po_kolei.html

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.