Treść opublikowana przez kalik
-
[B5 AFM] Łożyska Skrzyni Biegów.
Wymienia się w manualu, na forum jest nawet temat o tym. Po zmianie oleju, skrzynia o wiele lepiej pracuje, a w automacie to normalna wymiana eksploatacyjna tylko nie wiem po jakim przebiegu się to robi.
-
[B5 AFM] Łożyska Skrzyni Biegów.
Zacznij od zmiany mechanika. Trzeba najpierw dobrze zdiagnozować i wyeliminować inne elementy, który mogą źle pracować zanim zabierzesz się za skrzynię. Sprawdzałeś stan oleju w niej?
-
[ALL B5] Podlokietnik , czy uszkodzony ?
Zamocujesz bez problemu. Są trzy śruby montażowe, w łapie masz 3 otwory na nie. Będziesz musiał tylko wyciąć otwór w tunelu środkowym lub kupić nowy.
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Robimy jakiegoś spota w weekend? Piątek lub sobota?- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Mi kiedyś ukradli radio za 50zł, połamali oba zamki, za które zapłaciłem potem 100zł.- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
O masz Ci..... skórwie.....- Ogólno Klubowe rzucanie palenia !!!
Stary taka prawda, czasami mam taką ochotę zajarać, że gdybym miał fajki pod ręką to bym zapalił. Ale z drugiej strony zdrowy rozsądek mówi, co innego. Kto był raz uzależniony od nikotyny chyba do końca życia pozostanie "ćpunem".- Ogólno Klubowe rzucanie palenia !!!
U mnie w sierpniu 3 lata stuknie, a nadal mam czasami ochotę sobie zapalić....- Strefa Śmiechu
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9886150,Jak_arcybiskup_z_miastem_handluje.html- [ALL B5] Problem ze stacyjką proszę o szybką pomoc
Spróbuj uderzyć w śrubę przez klucz, powinna się obudzić.- [B5 AFN] Zmienna geometria jak jeździcie?
Przepraszam na początku za OT, ale muszę. Zrobiłem teraz trasę Siedlce - Zakopane - Słowacja - Siedlce. W sumie 1140 km. Średnie spalanie wyszło mi 4,8L z całej trasy, było miasto, były korki, momentami do 160km/h na S7, więc jeśli Cię bawi takie spalanie to bardzo mi przykro. Z opisu wynika, że jeździsz 2,5 TDI a na tym motorze nigdy nie będziesz miał tyle i może zazdrość Cię zżera. AFN to chyba najlepsza jednostka napędowa Audi jeżeli chodzi o trwałość i spalanie. PS. Klimy niestety nie posiadam.- Strefa Śmiechu
Tak się robi prawdziwe piwo- [B5 AFN] Zmienna geometria jak jeździcie?
Przebieg 520 tys, podejrzewam, że jeszcze turbo nie było czyszczone.Zrobiłem teraz 1140 km i średnie spalanie z tej trasy wyszło mi 4,8 litra. Maksymalną prędkość jaką pamiętam na liczniku to coś koło 160 km/h. Jeżdżę dosyć dynamicznie, ale jak się spieszę to 2, 3 do końca, a 5 przy 160 km/h pakuję dopiero. Ja to lubię i mój AFN też. Zimą notlaufy się zdarzają. Wiadomo, że paliwo ciut inne i nie ma jak pogonić, ale jak przychodzi wiosna to sadze z dymnika wyganiam i znowu do zimy spokój.- Strefa Śmiechu
http://mindcrap.com/index/video/slip-and-slide-in-brasil- [B5 1Z] "Latanie" lewarka skrzyni biegów
http://allegro.pl/lemforder-poduszka-skrzyni-audi-a4-vw-passat-b5-i1646734357.html http://allegro.pl/poduszka-skrzyni-biegow-audi-a4-b5-2-8-v6-i1643471295.html Przy zmianie żadnej filozofii nie ma, odkręcasz, wyjmujesz, wkładasz i dokręcasz. Żeby sprawdzić czy to poducha to trzeba wejść pod auto i przyjrzeć się im dokładnie. Jeżeli guma jest sparciała i popękana lub nosi inne widoczne ślady zużycia to do wymiany. Pod silnikiem też trzeba obejrzeć, poproś kogoś żeby ruszał na zaciągniętym ręcznym do przodu, jak będzie zrywać silnik do góry to będą do wymiany, można wejść pod auto i jakimś łomem podważyć silnik do góry i obserwować poduszki. Sposobów jest wiele, ale zawsze można oddać do mechanika i mieć nadzieję, że wymieni to co trzeba i jak trzeba.- [ALL B5] Walka z drobnymi wyciekami miski i klawiatury
Do takiego uszczelnienia chociaż nie trzeba sanek opuszczać, więc sporo mniej roboty przede mną.- [ALL B5] Walka z drobnymi wyciekami miski i klawiatury
Kolego Labiel dokręcałeś tylne wsporniki między skrzynią a silnikiem żeby się tam dostać z tym silikonem? Ja u siebie już 4 raz wymieniałem uszczelkę pod misą. Teraz wytrzymała 3 tyś km i znowu leci, a była wklejana na silikon wysokotemperaturowy specjalnie do tego przeznaczony. Kupiłem już tę pastę co używałeś i będę próbował tak jak Ty.- [B5 1Z] "Latanie" lewarka skrzyni biegów
Czyli sugerujesz, że to skrzynia się już wyrobiła? Co do tych poduszek to ile ich jest , jaki koszt jednej i jaki może być orientacyjny koszt wymiany? Poduszki skrzyni są 2. Jedna kosztuje około 50 zł druga 70zł (zmieniałem w tamtym roku w grudniu). Drgania lewarka mogą brać się od wytłuczonych poduszek skrzyni i silnika, plecionki wydechu, lub dwumasu. W Twojej wersji silnikowej nie był montowany na początku produkcji, później już zaczęli zakładać. Skrzynia biegów nie ma nic raczej do rzeczy żeby telepać drążkiem. 99% takiej niesprawności bierze się z poduszek silnika lub skrzyni. Koszt wymiany to 10 minut roboty jeżeli masz odrobinę chęci do tego.- Strefa Śmiechu
- Strefa Śmiechu
http://deser.pl/deser/51,111857,9837763.html?i=0&bo=1[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2011, 12:53_________________________________________________- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Ja wolę dziś, w niedziele do żubra jadę.- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Kiedy spot?- [ALL B5] Brak śruby pod przednim nadkolem?
Przepraszam za off topa, ale nie mogę się powstrzymać. Mendrek masz strasznie skorodowane tarcze hamulcowe na rancie... nie popękane są w środku?- Strefa Śmiechu
http://wyborcza.pl/misja21/1,115088,9812872,Misja_21___Polska_po_kolei.html - "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"