Treść opublikowana przez kalik
-
[B5 AFN] Guma przy turbo
Niestety nie mam nr, ale w ASO kosztuje 70zł, a w sklepie z częściami do maszyn rolniczych można kupić podobną z metra ciętą za 3 zł.
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Dzień dobry Czy może ktoś z Was ma jakąś sprawdzoną kwaterę na Mazurach dla 8 osób? Obdzwoniłem wczoraj pół google i wszystko zajęte....... chce 5-7 sierpnia...
-
[B5 ADR] Pomoc przy wymianie cylinderka (tył)
http://www.audi80.pl/all-regeneracja-tylnych-zaciskow-hamulcowych-vt9988.htm przydatny opis od kolegów z B4 Pytanie: Musze wymienić osłony przeciwkurzowe tył, rozumiem, ze w tym celu musze tylko wykręcić tłoczek, zmienić osłone i z powrotem wkręcić tłoczek, bez ingerencji w uszczelniacze itd ? Ale kotleta odgrzałeś.... Nie wiem czy kupisz same kurzołapy, Zestaw naprawczy do zacisku nie jest drogi, a jak już wymieniasz osłonę to warto pokusić się i wymieniasz uszczelniacz tłoczka...
-
[ALL B5] Zamiana AFN na AVG
AFN i AVG to bliźniacze jednostki, więc silni wymienisz P&P
-
[ALL B5] Sruby mocujace gornych wachaczy
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10195.0;highlight=wymiana+wahaczy+gornych
-
[B5 1Z] Zablokowana skrzynia biegów
Spokojnie można montować do 1Z.
-
[B5 1Z] Zablokowana skrzynia biegów
Na Twoim miejscu założyłbym skrzynie EEN, będą najmłodsze, co za tym idzie teoretycznie powinny mieć mniejszy przebieg. Są od 110 kM i mają małą różnicę przełożeń niż skrzynki od 90kM, ale różnica nie będzie odczuwalna. Na allegro jest tego sporo... http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=EEN Warto jeszcze poszukać co sprzedają części z angoli na allegro, można czasami tanio wyrwać.
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Ja mam w błocie po lusterka...
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Gratulacje dla Ciebie Pawle i dla Młodożeńca oczywiście.
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Widziałem wczoraj na przedłużeniu Kilińskiego jak skręcałeś w prawo w Piłsudskiego koło 14... i dziś na Armii Krajowej koło 10... wczoraj nawet obtrąbiłem, ale kolega był taki przejęty, że nie zuważył.... Auto u je ba ne strasznie trza przyznać, aż nie pasuje żeby tak piękna kobieta do niego wsiadała...
-
[ALL B5] Czujnik ABS!
Ściągałeś koło i piastę żeby go obejrzeć?
-
[ALL B5] Czujnik ABS!
Może być pęknięty pierścień i daje złe odczyty. Tak było u mnie. Pierścień pospawałem i jest git. W serwisie kosztuje 70zł, ale w moim przypadku musiałbym na niego 4 dni czekać.
-
[B5 1Z] Zablokowana skrzynia biegów
Ja mam już 3 u siebie....
-
[B5 1Z] Zablokowana skrzynia biegów
Synchroniaztor - okolice 120zł w ASO Wyjecie + włożenie skrzynki - 300zł Wymiana synchro - 200/300zł Olej - 100/150zł Ale pewnie coś dojdzie przy okazji, jakieś łożysko, inny synchroniaztor itp...
-
[B5 ADR] Audi b5 ADR Brak biegu wstecznego pilne! Automat
Po prostu rada- cud, wrzuć manual A co w tym złego? Pewnie taniej wyjdą wszystkie graty niż remont automatu. To rzeźnia i druciarstwo jest, chyba że ktoś lubi po najmniejszej linii oporu iść. Jak padnie turbo w Twoim 1.9 to przerobisz go sobie na wolnossaka? Kolega napisał, że nie chce manuala i słusznie, inaczej pewnie od razu by kupił manual, a nie uskuteczniał jakieś buraczane przeróbki po awarii skrzyni. Rada jest taka, że trzeba wymontować i rozebrać skrzynię, zajrzeć co się zepsuło i wymienić na nowe, nie ma cud- leku to jest czysta mechanika. Na moje to albo spaliły się tarcze w sprzęgle wstecznego, albo pękł jego kosz albo rozpadła się przekładnia planetarna. Auto jest stare, skrzynia już dość zużyta, być moze elementy wykonawcze biegu wstecznego były już osłabione i to ciąganie je dobiło. Ewentualnie można szukać drugiej skrzyni na podmiankę, ale nie wiadomo w jakim będzie stanie. Stary zluzuj, czy ja mu każe zmieniać na manualną? Napisałem, że to może być jakaś alternatywa zamiast remontu skrzyni. Jeżeli mogę zastąpić pewne elementy tańszymi i wytrzymalszymi to dlaczego mam tego nie zrobić? Mam u siebie zamiast koła dwumasowego założony jednomas, czy Twoim zdaniem to też buractwo, rzeźnia i druciarstwo?
-
[B5 ADR] Audi b5 ADR Brak biegu wstecznego pilne! Automat
Po prostu rada- cud, wrzuć manual A co w tym złego? Pewnie taniej wyjdą wszystkie graty niż remont automatu.
-
[B5 ADR] Audi b5 ADR Brak biegu wstecznego pilne! Automat
Jeżeli to automat to wiele zmienia......Wszystko co napisałem nie ma sensu. Kupuj skrzynie manualną za 300zł i parę innych gratów i przeszczep...
-
[B5 ADR] Audi b5 ADR Brak biegu wstecznego pilne! Automat
Wsteczny nie ma synchronizatora, bo ten bieg włącza się tylko gdy auto jest zatrzymane. Może zblokował się mechanizm zwalniający blokadę wstecznego? Sprawdź poduszki pod skrzynią, może się któraś urwała i skrzynia wisi na boku, i klinuje R. Mogła się przesuwka wysypać. Komuś na forum odkręciła się śruba trzymająca tryb wstecznego biegu. Da się włączyć bieg? Zgrzyta podczas wbijania biegu czy blokuje i nie da się? Na początek zacznij od lewarka i zobacz czy nie on blokuje.
-
[B5 AHL] Małe co nie co.
Momentalnie można ładne auto zeszpecić... chrom na metry i robi się tragedia.
-
[B5 AHU] FIltr Paliwa pytanie
Nic się nie stanie, ale po co takie kombinacje? Odkręcasz nakrętkę na obejmie i filtr wyciągasz do góry.
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
Krótsze śruby do przykręcenia jednomasu.
-
[B5 ADP] Problem z wyświetlaczem na tablicy
Żarówki Ci się popaliły od podświetlenia deski. Często się tak dzieje przy wyjmowaniu i wkładaniu zegarów.
-
[B5 AFN] Rozrząd-wymiana
Przepraszam za OT, ale muszę....Zrób zdjęcie pompy wody z paskiem, bo nie uwierzę żeby AFN robili w dwóch wariantach napędu pompy wodnej. W moim parchu z 96r modelowo ponoć już 97 pompa wody jest na oddzielnym pasku.
-
[B5 AFN] Nie da się skorygować luzu na tylnych nowych łożyskach
Może coś nie tak z czopem?
- YouTube - filmy warte obejrzenia