Treść opublikowana przez RALF76
-
[B8 CAG] Wymiana rozrządu+pompa wody 2.0 tdi 143km
Czy można poznać po kodach z wlepki czy tylko po dacie produkcji auta. że silnik jest poprawiony tzn od październinka czy listopada 2009 ma zmieniony zabierak???
-
[B6 AVF] Nie dogrzewa na włączonym ogrzewaniu
W czasie jazdy tak Ci się dzieje? np przy tem na zewnątrz + 5-7 stopni? Jak będzie -25 to już prawie na każdych światłach może spadać temp a na postoju po paru minutach spadnie do 70 stopni - w zeszłą zimę testowałem przy -25 tak było. Ciężko w mieście dogrzać do 90 stopni przy -25 jak co chwila stoisz na światłach.
-
[B6 AVF] Co ile wymiana filtrów ?
Witam Odgrzeje trochę kotleta wymieniłem filtr paliwa po 20 tys km (z racji że zbliża się zima) - powiem szczerze potwierdzam co wyżej napisane - czarny bardzo, trochę się zdziwiłem bo zawsze tankuje na dobrych stacjach - statoil 90% więc w naszych warunkach wymiana filtra paliwa minimum raz na rok i co 20-25 tys jak najbardziej wskazana. Pozdrawiam
-
[ALL] Rdza na audi a4 b6? czyżby bite?
Poszukaj na forum, temat opisywany zazwyczaj rdzewieją ranty odbite kamieniami lub szerokim kapciem oraz od szmacianych nadkoli tez się przeciera i wyłazi ruda na błotnikach. KOledzy na forum piszą że mają lakier ori a niestety rdzewieje, czasy audi 80 z super blachami odeszły w ......... PS. Dowiedz się ile ocynku ma nowe a4 b8 to się mocno ździwisz
-
[ALL B8] W trakcie ruszania, stuk odczuwalny na pedałach i przedniej osi
też mam to samo - to test abs....
-
[B6 AVF] Odma
Spytaj mechanika jaki silnik miał na myśli VP czy PD? Jak powie że każdy to zmień mechanika.
-
[B6 AWX] Silnik bierze olej 1.9 TDi
Jak sprawdzić czy Turbo jest ORI? jest rok produkcji wybity? da się sprawdzić otwierając maske? ja mam 220k przelotu (ori) i praktycznie nic oleju motul nie bierze od wymiany do wymiany więc z ciekawości chciałbym zobaczyć...
-
[B6 AVF] Czy klima chłodzi wystarczająco?
albo malo czynnika lub moze tez byc filtr kabinowy do wymiany... Nie rozumiem czemu mało czynnika? jakbym ustawił na LO to chyba nie wytrzyma się z zimna więc jak pisałem przy ustawieniu 20,5 stopni na climie jest już bardzo chłodno... To ile ustawiacie przy 28 stopniach na zewnątrz? 25 na climie i jest chłodno w środku?
-
[B6 AVF] Czy klima chłodzi wystarczająco?
Przy +28 na zewnątrz ustawiam u na climatroniku 20,5 i wystarczająco jest chłodno w samochodzie, czasami podnoszę do 21 bo zimno
-
[B6 BGB] Dymienie na biegu jałowym
Podczas biegu jałowego nie powinien dymić
-
[ALL B8] Przednie światła Ledy
No właśnie z 2009 roku wydawało mi się widziałem bez ledów ale jak widać xenon to opcja a nie standard... :>
-
[ALL B8] Przednie światła Ledy
Koledzy, czy wszystkie B8 powinny mieć (mają) z przodu Ledy? (przeglądając allegro można zauważyć że inne są w środku lampy te które mają Ledy i inne te co mają zwykłe światła czyli bez charakterystycznej łezki led) Z góry dziękuje za odpowiedzi.
-
[ALL B6] Klima, bardzo paruje, czuc zapach mokrej szmaty.
Po 80 km jazdy w klimie temp na zewnątrz 23 stopnie wykręcałem na małej drodze asfaltowej, zauważyłem ścieżke kropel wody dosyć intensywną, zatem poniżej 30 stopni też kapie woda z klimy. Pozdrawiam
-
[B7 BPW] Dym z wlewu oleju
pewnie patrzyłeś na zimnym silniku, rozgrzej go dobrze to zobaczysz :decayed Dokładnie :>
-
[INNE] Testowaliście na stacji Bliska - "BIO 100" oraz EKODIESEL?
Testowałem Verve i zwykły ON na Orlenie, teraz testuje na Statoilu Gold diesel i zwykły ON. Mam wrażenie, że nie ma różnicy. Więc chyba będe lał zwykłe paliwo na Statoil lub Orlen bo nie widzę sensu przepłacać - lepiej różnice w paliwe przeznaczyć na co 5-10 tys STP do czyszczenia wtryskiwaczy. Pozdrawiam Rafał
-
[ALL] Porysowali mi auto gwoździem.. co teraz?
Jak dla mnie zakrawa na najwyższy wymiar kary, brak tolerancji dla takich ludzi
-
[B6 AWX] Po wyjęciu bagnetu oleju leci dymek....
Nie masz ale na zimnym silniku, na ciepłym napewno się pojawia - zagrzej silnik i sprawdź, ludzie w nowych samochodach sprawdzali i leciał dymek a u Ciebie niema........ ? Chyba, że masz VP ....
-
[B6 AWX] Po wyjęciu bagnetu oleju leci dymek....
Temat poruszany na forum W PD to normalne zjawisko. Pozdr
-
[B6 AWX] Problem silnik
To Koledze się niezła sztuka trafiła 2001 rok i tylko 120k nalatane brak kompresji przy tym przebiegu raczej jest to niemożliwe...
-
[ALL B6] NAVI RNSe problem z wyświetlaczem
Problem rozwiązany - elektronik zabrał się za navi i już wyświetla prawidłowo. Nie był to problem wyświetlacza ale nie chciał powiedzieć co było przyczyną Aktualnie wszystko
-
[ALL B6] NAVI RNSe problem z wyświetlaczem
Witam Rozpoczynam mój wątek ponownie jak widzicie prawie rok temu miałem kłopot z wyświetlaczem i sam ustąpił, aktualnie problem powrócił, wyświetla na biało. Możecie polecić z W-wy lub okolic kogoś kto się na tym zna i pomoże w problemie? Dodam info że jak otworze panel i ścisne obudowe to wyświetla normalnie a jak puszcze znów na biało - troche mnie to irytuje może to jakaś małostka ale nie wiem nawet jak zdjąć ten panel bo po kilkudziesięciu sekundach sam się zamyka. Pozdrawiam
-
Awaryjność 2.0 TDI CR
Prawdopodobnie od 2009 roku...
-
Awaryjność 2.0 TDI CR
Zakładałem podobny temat ale też za wiele się nie dowiedziałem, zbyt małe są przebiegi w PL. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=163910.0;highlight=tdi+cr Z ciekawości powiem, ze wyczytałem w internecie że na zachodzie mają już 200k nalatane i podobno z silnikiem problemów nie ma ale tylko jeden taki post widziałem więc nie wiem czy to prawda.... Chyba poprawiono DPF i trochę mniej jest kłopotów z nim ale niech właściciele się wypowiedzą... Pozdrawiam
-
[B6 AVF] Zużycie oleju podczas zimy?
Około 25-30 tys jeżdzę rocznie, do wymiany mam jeszcze 3 tys więc przypatrze się dokładniej - może do tego czasu coś ubędzie. Temat oczywiście zamykamy.Pozdrawiam
-
[B6 AVF] Zużycie oleju podczas zimy?
jak ci sie moze na biezaco stan paliwem uzupelnia to pewnie ze nie zauwazysz roznicy w stanie I akurat tak idelanie tyle samo weźmie oleju i paliwo doleje, żeby stan się utrzymywał taki sam??? piszecie cuda .......