Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RALF76

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez RALF76

  1. jaki masz silnik? 1.2
  2. Długi czas to stosujesz?
  3. RALF76 odpowiedział(a) na pawel20 temat w 2.0TDI
    normalne... gdybyś miało koło 1000 to możliwy dpf
  4. RALF76 odpowiedział(a) na pawel20 temat w 2.0TDI
    jak jeździsz na krótkich trasach to ewidentnie dpf się nie może wypalić - przegoń go trochę i powinno wrócić do normy
  5. RALF76 odpowiedział(a) na pawel20 temat w 2.0TDI
    Obroty 980 to chyba za dużo po przejechaniu kilkuset metrów - to prawie 1000 a takie podwyższone obroty są mniej więcej podczas wypalania dpf - u mnie wolne obroty według wskaźnika są ponad 800 (mówimy o temp dodatnich po rozruchu) Czytałem że jak słaby aku to też podnosi obroty aby doładować - nie dostajesz komunikatu o wyłączeniu wszystkich odbiorników w aucie? Jak długo masz te wolne obroty prawie 1000? od dłuższego czasu? jeździsz na krótkich odcinkach czy dłużej?
  6. Regeneracja w trasie to tzw regeneracja pasywna i prawdopodobnie nie wymaga 600 stopni a ponad 400 oraz brak jest dodatkowego dotrysku paliwa. Fakt jest taki że regeneracja następuje przy odpowiednim poziomie sadzy więc teoretycznie można jeździć dwa dni w trasie i trzeciego dnia po mieście zacznie się procedura wypalania dpf dlatego należy obserwować czy przed zgaszeniem silnika nie trwa właśnie ta procedura i pozwolić dokończyć wypalanie..
  7. na kolorowych wiele państw się przejechało a teraz fala się nasila - odwdzięczają się vendettą w imię Boga zabijając ludzi gorzej jak zwierzęta bez skrupułów. W imię hasła "Allaha" to co wyczyniają "wierni" to do dla mnie kłóci się ze sobą i woła o pomstę do Nieba..
  8. Na desce 90 nie oznacza w silniku 90 - może być 80 stopni w silniku a na desce 90 pokazuje i wówczas dpf się wypala..
  9. najprawdopodobniej wypalał się dpf i stąd po zgaszeniu wentylator chodził...
  10. daltonista ..... Były też dwa lub trzy jasne kolorki
  11. przy okazji sprawdź też świece żarowe tak jak wyżej kolega sugeruje...
  12. Podpinałeś pod kompa? sprawdzałeś wtryskiwacze?jaki masz przelot?
  13. RALF76 odpowiedział(a) na Limak2005 temat w 2.0TDI
    Prawdopodobnie dpf się wypala stąd szybsze nagrzewanie się silnika niż zazwyczaj aby stworzyć jak najszybciej warunki do wypalania - pogoń go trochę po trasie i powinno wrócić do normy jak się prawidłowo wszystko wypali. Zwróć uwagę czy podnoszą się wolne obroty jak w linku do około 1000- jeżeli tak to na 100% wypala się dpf http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153458-procedura-wypalania-dpf-a4-b8-20-tdi-cr/page-8
  14. takie coś powinno być karane - nie powinno się jeździć takimi samochodami - powinien być zakaz rejestracji takiego pojazdu
  15. Zobaczcie kolejnego mistrza tuningu http://allegro.pl/audi-a4-b5-stylizowana-na-a6-c6-slicznotka-i4907962612.html
  16. RALF76 odpowiedział(a) na lcu temat w 2.0TDI
    IMHO nic nie przycięli. Pojedź na hamownie to zobaczysz że będzie gift i ok 140-145KM. Też mam CAGB. Jeździ tak samo jak CAGA. Katalogowo jest chyba nawet tyle samo Nm Witam, zastanawiam się nad kupnem A4 2008r właśniez silnikiem CAGB. Jako że miałem niemiłe doświadczenia z silnikami 2.0TDI w B7 cchiałbym zaczerpnąć informacji na temat w/w silnika. Czy seria CAG jest wolna od wad? Czy to już CR? wszystkie b8 to CR - na temat silnika masz wiele info na forum - generalnie nie jest źle z tymi silnikami
  17. a jak dół silnika? korbowody OK?
  18. Wielokrotnie wypowiadali się handlarze jak ciężko jest sprzedać auto z przebiegiem +200 - był nawet filimik w necie - niestety nasza motoryzacja w większości zatrzymała się na etapie czy auto ma 3 czy 10 lat musi mieć nie więcej jak 180k wóczas większa szansa na sprzedanie + niska cena
  19. U siebie też kiedyś zauważyłem taki sam objaw - tylko ze mnie akurat spotkało to w korku - po 10 min jazdy spadły obroty więc prawdopodobnie procedura została zakończona - tak samo jak u Ciebie obroty podwyższyły się do tego poziomu i potem spadły. Potem jechałem obwodnicą więc troszkę też pogoniłem po tym zajściu - nic innego nie zauważyłem więc tylko po obrotach wolnych można poznać wypalanie dpf. Zakładam że jak procedura się załączy w trasie to nawet się nie zorientujesz że wypala dpf.
  20. Witajcie Zauważyłem w sieci środki do czyszczenia DPF między innymi firmy STP jak niżej: http://allegro.pl/stp-formula-do-czyszczenia-filrow-dpf-i4733817555.html Niezalecany do samochodów ciężarowych przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach, wyposażonych w układ CRT. Ma ktoś wiedzę czy to jest bezpieczne dla CR Stosuje ktoś takie środki? czy to placebo Pozdrawiam Rafał
  21. Chyba niemożliwe aby było w dwumasie bo trzeba zrzucać skrzynie aby wymienić i nie zapłaciłbyś 290zł - doprecyzuj kolego co to było
  22. Jeżeli chciałbyś wozić same rowery to zmiana wentylatora raczej nie będzie potrzebna - w przypadku targania przyczep to inna bajka gdyż układ chłodzenia a więc wentylator może być obliczony na masę pojazdu bez przyczepy.
  23. u mnie w 99% Gold Diesel Statoil
  24. Witam, mam pytanie odnośnie tego opisu poniźej - patrzyłem u siebie i te miejsca zaznaczone strzałkami to mam wrażenie że to jest jednolity materiał razem z wkładem pokrywy - trzeba tam wkrętakiem dziurę zrobić aby zwolnić blokady? – W tym celu od dołu wsunąć mały wkrętak ukośnie zgodnie z kierunkiem strzałki przez oznaczenia we wkładzie pokrywy wlewu paliwa ponad blokadami. – Podnieść wkrętak nieco w górę i w ten sposób poluzować znajdujące się z tyłu blokady. – Stopniowo wyjmować wkład pokrywy wlewu paliwa z wycięcia.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.