Treść opublikowana przez RALF76
-
drgania silnika i i wnętrza auta na biegu jałowym
jaki masz silnik? 1.2
-
Wentylator chłodznicy działa na postoju
Długi czas to stosujesz?
-
wolne obroty
normalne... gdybyś miało koło 1000 to możliwy dpf
-
wolne obroty
jak jeździsz na krótkich trasach to ewidentnie dpf się nie może wypalić - przegoń go trochę i powinno wrócić do normy
-
wolne obroty
Obroty 980 to chyba za dużo po przejechaniu kilkuset metrów - to prawie 1000 a takie podwyższone obroty są mniej więcej podczas wypalania dpf - u mnie wolne obroty według wskaźnika są ponad 800 (mówimy o temp dodatnich po rozruchu) Czytałem że jak słaby aku to też podnosi obroty aby doładować - nie dostajesz komunikatu o wyłączeniu wszystkich odbiorników w aucie? Jak długo masz te wolne obroty prawie 1000? od dłuższego czasu? jeździsz na krótkich odcinkach czy dłużej?
-
Wentylator chłodznicy działa na postoju
Regeneracja w trasie to tzw regeneracja pasywna i prawdopodobnie nie wymaga 600 stopni a ponad 400 oraz brak jest dodatkowego dotrysku paliwa. Fakt jest taki że regeneracja następuje przy odpowiednim poziomie sadzy więc teoretycznie można jeździć dwa dni w trasie i trzeciego dnia po mieście zacznie się procedura wypalania dpf dlatego należy obserwować czy przed zgaszeniem silnika nie trwa właśnie ta procedura i pozwolić dokończyć wypalanie..
-
Sytuacja we Francji i multi-kulti
na kolorowych wiele państw się przejechało a teraz fala się nasila - odwdzięczają się vendettą w imię Boga zabijając ludzi gorzej jak zwierzęta bez skrupułów. W imię hasła "Allaha" to co wyczyniają "wierni" to do dla mnie kłóci się ze sobą i woła o pomstę do Nieba..
-
Wentylator chłodznicy działa na postoju
Na desce 90 nie oznacza w silniku 90 - może być 80 stopni w silniku a na desce 90 pokazuje i wówczas dpf się wypala..
-
Wentylator chłodznicy działa na postoju
najprawdopodobniej wypalał się dpf i stąd po zgaszeniu wentylator chodził...
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
daltonista ..... Były też dwa lub trzy jasne kolorki
-
po wymianie dwumasy silnik nadal trzesie samochodem
przy okazji sprawdź też świece żarowe tak jak wyżej kolega sugeruje...
-
po wymianie dwumasy silnik nadal trzesie samochodem
Podpinałeś pod kompa? sprawdzałeś wtryskiwacze?jaki masz przelot?
-
Szybki wzrost temp.
Prawdopodobnie dpf się wypala stąd szybsze nagrzewanie się silnika niż zazwyczaj aby stworzyć jak najszybciej warunki do wypalania - pogoń go trochę po trasie i powinno wrócić do normy jak się prawidłowo wszystko wypali. Zwróć uwagę czy podnoszą się wolne obroty jak w linku do około 1000- jeżeli tak to na 100% wypala się dpf http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153458-procedura-wypalania-dpf-a4-b8-20-tdi-cr/page-8
-
Radom - o co tu chodzi?
takie coś powinno być karane - nie powinno się jeździć takimi samochodami - powinien być zakaz rejestracji takiego pojazdu
-
A4-reczka - Niemiec płakał jak sprzedawał - BREWKI GRATIS !
Zobaczcie kolejnego mistrza tuningu http://allegro.pl/audi-a4-b5-stylizowana-na-a6-c6-slicznotka-i4907962612.html
-
Silnik CAGB
IMHO nic nie przycięli. Pojedź na hamownie to zobaczysz że będzie gift i ok 140-145KM. Też mam CAGB. Jeździ tak samo jak CAGA. Katalogowo jest chyba nawet tyle samo Nm Witam, zastanawiam się nad kupnem A4 2008r właśniez silnikiem CAGB. Jako że miałem niemiłe doświadczenia z silnikami 2.0TDI w B7 cchiałbym zaczerpnąć informacji na temat w/w silnika. Czy seria CAG jest wolna od wad? Czy to już CR? wszystkie b8 to CR - na temat silnika masz wiele info na forum - generalnie nie jest źle z tymi silnikami
-
ciezko kreci po wymianie rozrzadu
a jak dół silnika? korbowody OK?
-
Problem z przebiegiem auta...
Wielokrotnie wypowiadali się handlarze jak ciężko jest sprzedać auto z przebiegiem +200 - był nawet filimik w necie - niestety nasza motoryzacja w większości zatrzymała się na etapie czy auto ma 3 czy 10 lat musi mieć nie więcej jak 180k wóczas większa szansa na sprzedanie + niska cena
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
U siebie też kiedyś zauważyłem taki sam objaw - tylko ze mnie akurat spotkało to w korku - po 10 min jazdy spadły obroty więc prawdopodobnie procedura została zakończona - tak samo jak u Ciebie obroty podwyższyły się do tego poziomu i potem spadły. Potem jechałem obwodnicą więc troszkę też pogoniłem po tym zajściu - nic innego nie zauważyłem więc tylko po obrotach wolnych można poznać wypalanie dpf. Zakładam że jak procedura się załączy w trasie to nawet się nie zorientujesz że wypala dpf.
-
DPF - czyszczenie filtra za pomocą dodatków do paliwa
Witajcie Zauważyłem w sieci środki do czyszczenia DPF między innymi firmy STP jak niżej: http://allegro.pl/stp-formula-do-czyszczenia-filrow-dpf-i4733817555.html Niezalecany do samochodów ciężarowych przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach, wyposażonych w układ CRT. Ma ktoś wiedzę czy to jest bezpieczne dla CR Stosuje ktoś takie środki? czy to placebo Pozdrawiam Rafał
-
po wymiania lozyska wyciskowego dalej szumi
Chyba niemożliwe aby było w dwumasie bo trzeba zrzucać skrzynie aby wymienić i nie zapłaciłbyś 290zł - doprecyzuj kolego co to było
-
Instalacja haka i platformy rowerowej
Jeżeli chciałbyś wozić same rowery to zmiana wentylatora raczej nie będzie potrzebna - w przypadku targania przyczep to inna bajka gdyż układ chłodzenia a więc wentylator może być obliczony na masę pojazdu bez przyczepy.
-
Jaki ON tankujecie do swoich 2.0 CR zwykły czy uszlachetniony?
u mnie w 99% Gold Diesel Statoil
-
Wymiana siłownika klapki wlewu paliwa w Audi A4 B8
Dzięki
-
Wymiana siłownika klapki wlewu paliwa w Audi A4 B8
Witam, mam pytanie odnośnie tego opisu poniźej - patrzyłem u siebie i te miejsca zaznaczone strzałkami to mam wrażenie że to jest jednolity materiał razem z wkładem pokrywy - trzeba tam wkrętakiem dziurę zrobić aby zwolnić blokady? – W tym celu od dołu wsunąć mały wkrętak ukośnie zgodnie z kierunkiem strzałki przez oznaczenia we wkładzie pokrywy wlewu paliwa ponad blokadami. – Podnieść wkrętak nieco w górę i w ten sposób poluzować znajdujące się z tyłu blokady. – Stopniowo wyjmować wkład pokrywy wlewu paliwa z wycięcia.