Treść opublikowana przez RALF76
-
Nie odpala na mrozie
To kręci czy nie kręci?
-
Chlapanie Olejem z Bagnetu
U mnie ten dźwięk szurania jest 4 lata, oleju nie bierze i moc jest OK - nie ma się czym przejmować.
-
Czujnik temperatury zewnętrznej
mogę powiedzieć ze w B6 jak w garażu mamy powiedzmy +13 a na dworze 0 to po wyjechaniu na powietrze widzę że ciągu 2km spada temp do 0 na wyświetlaczu czyli nie nagle a stopniowo ale trwa to parę minut - więc chyba masz coś nie tak u siebie skoro tak długo to trwa u Ciebie.
-
Jak naprawdę jest z tą awaryjnością.
w audi a4 (bo zalozmy, ze dyskusja w kolo tego Macieja sie toczy) 1,9 nie wkladali od lat.. wiec a4 z 1,9 jest juz auta leciwe... silnik PD jest glosniejszy niz CR, pali nie mniej, jest slabszy, wiecej trzeba sie napalowac byc cos z tego wycisnac bo: - 2.0tdi cr masz te same wtryski i pompe CR niezaleznie od mocy silnikowej/no chybe ze cos teraz zmienili ale w 2010 bylo to samo) - turbina jak potrzeba od wersji 170ps pasuje plug&play (te same flansze - all to same!) - ... czip i robi sie z auta po wymianie T (mechanik zrobi to w 2h!) 200+ ... auta maja dzis skrzynie 6tke - i z czym tu to porownywac ? 1.9 tdi PD tez nie sa takie cudowne... pomijajac przeciez wieksze przebiegi masz standardowe problemy pt: - a to czasem padnie pompowtrysk - gniazdo pompki sie wyrobi i nagle oleju zaczyna przybywac - walek straci krzywki ... i motasz sie: czy musze wymienic glowice czy wystarczy tylko uszczelki pod pompkami czy tego typu rzeczy... Jakiekolwiek wieksze czipowanie 1.9tdi to palowanie sie... poniewaz: - zmiana pompek - niepasujace turbiny od wyzszych modeli (nie ma absolutnie niczego plug&play czym mozna myslec o zblizaniu sie do 2xx) - znacznie slabsze sprzeglo (zwyczjnie mniejsze dla porownania np od sprzegla w 2,0tdi pd) - masz na karku palowanie sie z intercoolerem, ktory w 1,9 masz tylko po jednej stronie (w 2.0tdi PD 170ps masz 2x IC po obu stronach a w A4b8 masz na wjazd w kazdej chyba wersji 2,0tdi CR ten same centralny ICek....) ... no i na koniec w jakiej A4 byl ten 1,9TDI PD? ano w B7, ktore jest tylko liftem na B6 czyli konstrukcji juz ponad 10letniej... wielkosc miejsca w srodku mniejsza niz w octavce (fakt nie mit /dlugosc liczona chyba od pedalo po siedzeniach do oparcia kanapy) Uzywki pompy CR so po niecale 500zyla tak nawiasem mowiac (kolejny plus... w silniki montowane poprzeczni szly te same pompy wiec baza czesci olbrzynia)... a ile pompka do 1.9 130ps kosztuje w uzywce? ano towar deficytowy i chodliwy wiec w uzywce pod 300pln/sztuke... mowimy o czesciach co maja po 10 lat!!! => 1200pln Wtryski CR (znacznie nowsze!!!) to po okolo 200zyla/sztuke (na aledrogo sa juz od 99pln/sztuke widze)... w cenie 4 pompek od AWXa kupisz pompe wtryskowa CR + 4 wtryski CRowe.... i co... 1.9tdi jest taki tanie w eksploatacji? Plus z posiadania starego auta jest taki, ze jest od groma czesci po szrotach (generalnie: poza deficytowymi pompkami) - ale to aspekt finansowy a nie mniej czy baredziej sie psuje Jak nie masz kasy (czy masz a nie chcesz z niej plynac) na B8 czy inny nowszy wozek szukasz starego - ale po co do tego teorie dorabiac? Pozdrawiam, Przemek P.S. B7 i B8 to kompletnie inne auta grupy VW majace jedynie wspolna nazwe handlowa... B8 jest zwyczajnie wiekszym autem Przemek, chyba mnie przekonałeś do B8 dzięki
-
Jak naprawdę jest z tą awaryjnością.
2.0tdi cr to fajny motor (wiem bo mam a nie powtarzam zaslyszane na forach wyolbrzymiane zaslyszane historie dotyczace malego procenta uzytkownikow) Nie psuje sie, rozrzad co 180tys, olej co nawet 30tys... tylko tankowac i korzystac.... \ Kupno kilkunastoletnie samochodu 1,9 to nie rozsadkiem ale mus (lub jak wolisz kompromis) finansowy... raczej nie jest to auto dla kogos kto chce zrobic 40tys w roku Pozdrawiam, Przemek 1.9 można kupić kilkuletnie w grupie bo chyba 1.9 od 2011 już nigdzie nie wkładali więc nie jest to aż tak duży kompromis finansowy tylko teoretycznie mniejsze możliwe problemy, a moc zawsze można zwiększyć, pozdrawiam
-
Jak naprawdę jest z tą awaryjnością.
Oj nie zapominajmy o sprzeglach wtryski moga pasc...spadajaca temp silnika zima w korkach. Jakis czujnik przy dpf... . moze czasem turbo komus padnie itp Najlepiej kupic mlotek w castoramie... 2 czesci ktore pewnie sie nieczesto psuja. P.s. 2.0tdi cr to fajny silnik... Oszczedny i malo awaryjny Przemek latasz nowym samochodem więc jest OK - pamiętaj ze większość ludzi kupuje samochody z przebiegiem 200+ a to może już okazać się skarbonką co przy grupie VW jest jak dla mnie jest porażką zresztą Ty też używasz skrótu myślowego "szmelcgrupa" w swoich postach i zaczynam Cię rozumieć PS.Jestem fanem marki i z bólem serca czytam niektóre kłopoty z CR - w duchu licząc że poprawiono większość wad od starego 2.0 TDI PD a co chwila to nowe kwiatki wychodzą. Sam przymierzam się do zmiany na CR i serce mówi - bierz a4b8 2.0tdi a rozsądek........... klekocz 1.9
-
Jak naprawdę jest z tą awaryjnością.
Aktualnie z forum można wyczytać ze są nie tylko problemy z napędem pompy olejowej do listopada 2009 ale także z pompa CR co stawia moim zdaniem markę pod znakiem zapytania - mam nadzieje ze problemy z pompą CR to tylko przypadki a nie reguła...... każdy musi wyciągnąć wnioski sam - czas pokaże.
-
Kontrolka świec żarowych
Jaki masz przebieg?
-
Błąd 526 Brake Light Switch F
Witam W trasie zapaliła się kontrolka ESP - po zgaszeniu i odpaleniu wróciło do normy, błąd wyskoczył poniżej - kupować czujnik stopu czy odpuścić? 526-- ------- Brake Light Switch F Open Circuit SPORADYCZNY
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
I jak wytarty zabierak? jaki przebieg?
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Czyli problem ten sam dalej w b8 - kiepsko że audi tego nie poprawia w tych newralgicznych punktach. Zawsze blachy audi były mocną stroną a teraz robią jak inne samochody więc wnioski są kiepskie....
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Z którego roku był ten "pasek"?
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
Z 1.9 pasuje pompa olejowa do B8??? rozumiem że po przeróbkach?
-
Nieregularne stuki z silnika
Witajcie Stojąc pod sklepem obok mnie stała B8 - właściciel odpalił i w szoku byłem jak coś stukało właśnie z prawej strony przedniego koła - było to bardzo głośne - praca samego diesla była tłem do tego stuku.
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
od nowości masz to A4?
-
Poszycie zewnętrzne
Czy w B8 jest ocynk? chyba coraz słabiej z tym tematem w nowszych rocznikach a4
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu nie dogrzewa do 90 stopni .
Podepnij pod kompa i sprawdź czy to nie wina czujnika i wówczas zegar bzdury pokazuje - jeśli OK czujnik to termostat do wymiany
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu nie dogrzewa do 90 stopni .
nie jest to norma w temp dodatnich i nawet do -10 powinien trzymać na zegarach 90, u mnie było podobnie na trasie jadąc z górki temp schodziła ponieżej 90 i potem na prostym wracała. Po wymianie termostatu stoi 90 nawet nie drgnie.
-
napęd pompy oleju
W pierwszym poście tego wątku jest napsiane ze problem występuje do 10.2009 - dotyczy 2.0 TDI CR
-
napęd pompy oleju
Czyli obawy się potwierdzają. Mam nadzieje ze po 2010 już nie będzie tego typu problemów. Jaguś wrzuć zdjęcia jak to wygląda (imbus, gnizado) przy 172k ori przebiegu
-
dziwny objaw przy odpalaniu zimnego silnika...
Wymień filtr - koszt niewielki, wydaje mi się że masz zapchany. W golfie TDI VP na początku za 1 razem zapalał i zgasł, potem było gorzej - po wymianie filtra OK - zacznij od tego gdyż w PL jeździmy nie na paliwie a na gnojówce nieświadomi tego więc minimum co rok wymiana filtra to podstawa. A 20 tys w PL kwalifikuje filtr do wymiany - bynajmniej ja tak robię
-
dziwny objaw przy odpalaniu zimnego silnika...
Nie zapowietrza się czasem, kiedy wymieniałeś filtr paliwa?
-
Włącznik wentylatora chłodnicy - zakres temperatury
Witam Prośba o info jaki jest zakres pracy wentylatora chłodnicy w AVF?? poniżej przykładowy link i są 2 rodzaje czujników z dwoma zakresami pracy.. 1. 95-90 2. 95-85/102-92 Który jest właściwy? Elektryka Włączniki Włącznik wentylatora chłodnicy AUDI A4 8E2 B6 1.9 TDI (130KM) części samochodowe PS. trzeba rozwinąć szczegóły. Pozdrawiam
-
Jaką macie dokładną temperaturę silnika wg VAG ?
Miałem podobnie jak Ty i na uszkodzonym termostacie temp była za niska 83 stopnie i odchylała się jak u Ciebie, po wymianie w weekend na ori stoi 90 i nawet nie drgnie ale jeszcze nie sprawdzałem na VAG ile trzyma, myślę że więcej niż 83 stopnie. Powinna być chyba w granicach 87-93..
-
[B6 AWX] Piszczące klocki ATE
Ja mam 5000 km na klockach i tarczach ATE i jest cisza....