Treść opublikowana przez RALF76
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
i jaka diagnoza?
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Sprawdź olej czy jest w pierwszej kolejności skoro widziałeś kontrolkę..
-
Nastepny MISZCZUNIO ...
Szukam odpwiiedzi na pytanie jaką trzeba mieć psychikę żeby tak niszczyć samochód stojąć w miejscu jak ten kierowca czerwonego bmw powyżej na filmiku i nie znajduje ....
-
Dławienie przy niskich obrotach
Podpinałeś pod kompa? check engine jak świeci to coś napewno pokaże...
-
Jakiej firmy szyba przednia?
w swojej b6 kilka lat temu wymieniłem na Pilington i takich jaj nie było, generalnie zadowolony z tej szyby byłem - czyżby coraz bardziej oszczędzali nawet na pasku u dołu szyby..
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Mechanicy mają upusty i kupują cześci taniej a dla Ciebie przedstawiają ceny powiedzmy sklepowe więc jak mechanik w tym przypadku części załatwia sam to jeszcze coś tam urywa ale defakto i tak jak dla mnie jest gość mega tani
-
A4 B6 nie łapie temperatury. Pilne
Podepnij pod kompa - w przypadku uszkodzenia czujnika temp wyrzuci błąd - dodatkowo sprawdź jaka jest rzeczywista temp silnika (nie ta na zegarze),te działania podopowiedzą czy to termostat czy czujnik.
-
Brak Połączenia Z Komputerem Pokładowym Audi A4
Masz jakies zabezpieczenie przeciwkradzieżowe? znam przypadek że to zabezpieczenie blokowało dostęp do kompa w b5.... trzeba było nacisnąć ukryty przycisk po przekręceniu stacyjki i wówczas dostęp do kompa był.
-
Pompa oleju po 09.10
Niektórzy na forum piszą że dostawali się w b8 do imbusa przy około 230 tys i noszą minimalne ślady zużycia
-
Telepanie Silnika Na Biegu Jałowym
- Brak komunikacji ze sterownikiem airbag - rozwiązanie problemu
Witajcie, Problem rozwiązany - wymiana sterownika, gdyby ktoś miał podobne objawy to trzeba przygotowywać się do wymiany. Generalnie u mnie było tak że raz była komunikacja a raz nie, w ostatnim tygodniu przed wymianą podczas jazdy zapaliła się kontrolka airbag + parking brake i już przez tydzień nie zgasło. Po wymianie sterownika wszystko wróciło do normy. Gdyby ktoś pytał czy jest komponent to oczywiście jest. PS. Dzięki za pomoc i wyrozumiałość dla wrclaguna który prowadził mnie sprawdzając różne przyczyny i były to zapewne trafne miejsca ale nikt się nie spodziewał że może paść sterownik pomimo że samochód bezwypadkowy. Pozdrawiam- Różnica pomiędzy dwumasem sachsa i luka - silnik 2.0 TDI
Sachs i LUK się różnią na pierwszy rzut oka inaczej wyprofilowane słoneczko - możliwe że do Twojego będzie pasował tylko SACHS, najlepiej rozebrać i zobaczyć co jest ORI wtedy unikniesz wymiany tego co wcześniej kupiłeś zanim rozebrałeś- Elektronik Wawa airbag
Cześć Walczę z poduszkami, poniżej mój wątek - kojarzy ktoś kto ogarnie to w W-wie? http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/brak-komunikacji-ze-sterownikiem-airbag-330868/ Pozdr- Brak komunikacji ze sterownikiem airbag - rozwiązanie problemu
Dostałem się do aku jest 95Ah 450A - teraz nie produkują o prądzie rozruchowym 450A więc trzeba 800A - rozumiem że nie ma to znaczenia dla kodowania ważne aby była pojemność ta sama. Wszystkie światła wyłączone i odbiorniki... napięcie się zmienia z czasem i jak spadnie poniżej 12,5V to wydaje mi się że airbag świeci - na aku data produkcji 11.2007... Kolejny test jechałem 8km - zatrzymałem się zgasiłem. Włączyłem od razu kluczyk bez zapalania i lampa świeci - mierze napięcie na aku 12.66V myśle super zapalam lampa zgasła - mam wrażenie że jak postoję powyżej 10-30 min i napięcie spadnie poniżej 12.5V to zaczynają sie problemy. Update: Podmieniłem akumulator na inny dobry, dwa odpalania OK trzecie lampa świeci - niestety to samo - znów jestem w tym samym miejscu - pomocy... raz jest komunikacja ze sterownikiem a raz nie ma..... ---------- Post dopisany 14-06-2014 at 14:57 ---------- Poprzedni post napisany 07-06-2014 at 21:13 ---------- czy po moich sprawdzeniach należy skasować błąd w sterowniku czy nie ma to znaczenia?- Brak komunikacji ze sterownikiem airbag - rozwiązanie problemu
jeszcze jedna próba przejechałem 1 km - napięcie aku 12,56V otwieram drzwi spada na 14,48V i jest OK airbag nie świeci - wygląda jakby po dłuższym postoju nawet 30 min napięcie spadało poniżej 12,48V i wtedy chyba jest problem... PS. Na aku odczytałem 8K0915181 0199000022 - jakej jest pojemności i prąd rozruchowy, wie ktoś?- Sterownik poduszek a4 b8
lampa świeci?- Brak komunikacji ze sterownikiem airbag - rozwiązanie problemu
Sprawdziłem aku - wczoraj trasa 150km i połowa to eska więc 120-140km/h - rano po nocy badam napięcie 12,46 (zapaliłem OK) - pojechałem jeszcze 2x15 km badam ponownie po 30 minutach 12,43V i lampa znów świeci. Dziwne że po 150km nie podładował się chociaż do 12.5V - badałem dwuletni akumulator i ma 12.7V -prośba o podpowiedź -czy może mieć wpływ na elektronikę że 12,46 jest OK a 12,43V już airbag świeci..- Sterownik poduszek a4 b8
na środku w tunelu na wysokości podłokietnika - co Ci się dzieje?- Brak komunikacji ze sterownikiem airbag - rozwiązanie problemu
Witam Walczę ze świecącą kontrolką airbag + parking brake - dzieje się tak co drugie odpalanie - raz jest dobrze a raz świeci. Wykonałem: 1) podpięcie pod kompa - brak komunikacji ze sterownikiem airbag ( w momencie kiedy jest komunikacja to zero błędów) 2)sprawdziłem połączenia przy silniczkach elektrycznych przy zaciskach (wyjąłem wtyki przeczyściłem i złożyłem) 3)wyjąłem sterownik elektrycznego hamulca (przeczyściłem i złożyłem - w bagażniku po prawej stronie) 4)kostki pod siedzeniami (przeczyściłem i złożyłem) - te zółte kostki to od poduszek? i...... lampa dalej świeci AIR BAG + Parking Brake co drugie trzecie odpalanie Co można jeszcze sprawdzić? jakieś pomysły bo ręce opadają? czyżby sterownik padał? Akumulator ma 6 lat (sprawdzę jeszcze jego stan) czy może być przyczyną że przy włączeniu kluczyka i teście wszystkich sterowników waha się napięcie i sterownik airbag traci zasilanie? Dodam że nigdy w czasie jazdy się nie zaświeci - generalnie zasada taka że jak po włożeniu kluczyka jest OK to dopóki nie zgaszę nie ma problemu a jak przy włożeniu kluczyka już nie świeci się kontrolka ze są nie zapięte pasy oznacza że na pewno airbag nie zgaśnie. Z góry dzieki za pomoc.- Trwałość akumulatora A4 B8
mój ma 6 więc chyba już końcówka.... rozumiem pomiar napięcia wskaże czy jeszcze się nadaje?- Trwałość akumulatora A4 B8
Ile wytrzymuje od nowości akumulator w b8? wymieniał już ktoś?- A5 8T Snow White (Królewna Śnieżka) czyli ładniutki S line i 177 KM
Gratuluje super maszyna- A5 8T Snow White (Królewna Śnieżka) czyli ładniutki S line i 177 KM
Piękna felga się wylewa na jednym zdjęciu - rośnie ciśnienie- Na ciepłym dymi po odkręceniu korka wlewowego do oleju
Z miarki oleju też dymi jak PD?- Grubość wartswy lakieru
Jaka jest grubość fabryczna lakieru b6/b7 i b8 - dzwoniłem do ASO i powiedzieli że do 200 a nawet dopuszcza producent do 350 więc rozbieżność spora. - Brak komunikacji ze sterownikiem airbag - rozwiązanie problemu