Treść opublikowana przez sokolnh
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witamy
-
[B5 AHU] Dlaczego taka mała dawka i jak ją zmienić ?
stąd, że na Vagu nie bedziesz miał możliwości podniesienia wartosci do góry bo w pewnym momencie "strzałki" nie bedzie sie juz dało kliknąć wtedy trzeba popuscic śruby (w tym tą trójkątną do której trzeba miec specjalny klucz) na nastawniku i stukac delikatnie gumowym młotkiem aż wartośc sie nie zmieni, tylko trzeba to delikatnie robić zeby nie uszkodzić uszczelki
-
[B5 AJM] Biegi wchodza,ale auto nie ciagnie
napewno nie przegub, słychac by było, a u niego biegi wchodziły normalnie i nie było przekazania napedu na półosie rozbieraj Tukan fure i sie dowiemy
-
[B5 AHU] Dlaczego taka mała dawka i jak ją zmienić ?
jeżeli zakres zmiany dawki na vagu sie skonczył, musisz postukac w nastawnik na pompie
-
Średnice wieloklinów w kierownicach A4 B5
czyli po 97 jest 17 mm a przed 26 mm ?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
dawno sie tu nie witałem
-
Średnice wieloklinów w kierownicach A4 B5
witam, chce sobie zmienic kierownice na trójramienna i wiem że po pierwszym lifcie była zmiana wieloklinu na mniejszy, przed liftem chyba 27,5 mm a po własnie nie wiem jaka ? pytam bo upatrzyłem sobie kierownice i sprzedający przesłał mi średnice wieloklina która wynosi 26 mm wiec to chyba jest poliftowa przesłał mi też numer katalogowy 4b0 419 091 E, który nie wchodzi w etce ale patrząc na poczatek numeru czyli 4b0 jest to kiera od 98 wzwyż, bo w etce kierownice 95-96 maja poczatek 4A0 i mam pytanie: czy istnieja jakies przejsciówki na wieloklin ? czy szukać kierownicy tylko z poczatkiem 4A0 ? pozdro
-
[B5 1Z] Doprowadzenia ciśnienia doładowania do normy
witam, w poradniku z cyklu zrób to sam, dzisiaj zajmiemy sie doprowadzeniem ciśnienia doładowania turbiny w silniku 1z do porządku Zauważyłem jakiś czas temu, że sporo osób wrzucając logi w dział "Diagnostyka Vag" ma problem z doładowaniem turbiny, w wiekszosci te logi wygladały mniej wiecej tak : czyli zamiast zadanego ciśnienia ~ 0,8 bara turbo tłoczyło ~ 0,6 przez co również przepływomierz nieprawidłowo mierzył. w tym przypadku szukanie dziury w dolocie albo podmianka zaworka n75 nic nie da, trzeba wyregulować zawór upustowy turbiny, znajduje sie on pod turbosprężarką : co nam będzie potrzebne: - klucz 10 - śrubokręt - vag-com 1. zaczynamy od popuszczenia nakrętki (na zdjeciu wyżej zaznaczona strzałką) kluczem 10-tką 2. ściągamy zawleczkę z trzpienia - można ją wypchać śrubokrętem albo kombinerkami, radze sobie na wszelki wypadek podłożyć jakąś szmate pod spód, żeby w razie czego zawleczka nie spadła nam na osłone pod silnik (na zdjeciu poniżej jest zaznaczone gdzie ona sie znajduje) 3. gdy już wyciągnęliśmy zawleczkę ściągamy ramię z trzpienia i możemy teraz wyregulować zaworek 4. jesli chcemy żeby później upuszczał, czyli zamiast przy tych 0,6 bara upuszczał przy 0,8 musimy skrócic długośc ramienia, proponuje najpierw pół obrotu, założyć spowrotem, skontrowac nakrętką i zrobic loga z grupy 011 i potem ewentualnie korygowac. Ja narazie mam lekkiego overboosta, szczgólnie przy 2000 rpm, ale n75 go koryguje po chwili, bede jeszcze z tym walczył. Za to napewno dużo lepiej sie jezdzi jak turbo tłoczy ile trzeba Przy okazji doprowadzenia ciśnienia do porządku, pomiary przepływomierza też wróciły do normy : Mam nadzieje że komus to pomoże :th: pozdrawiam
-
[B5 AFN] Pytanie dotyczące FMIC, oraz dalsze mody 173KM / 359NM Dynosoft Wrocław
ładny start :th: pompa 11 mm juz założona ?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witamy zapraszamy na spoty http://www.a4-klub.pl/smf/spociki_krakowskieniedziela_1800_galeria_kazimierzparking_dach_info_1_post-t23938.6975.html
-
[B5 1Z] Czy ja mam czujnik zużycia klocków ?
nie, przy wymianie tarcz bezwzględnie trzeba wymienić klocki z tyłu masz piastotarcze, także odrazu pasowało by łożyska zmienić
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
to zle proponujesz
-
[B5 1Z] Czy ja mam czujnik zużycia klocków ?
jesli Twój samochód masz wypisany w podpisie to nie masz od 99r były
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witamy
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
siemanko siemanko
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
każdy na każdego
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
jakby komuś sie nudziło w pracy : http://poszkole.pl/gry.php?co=1&co2=play&idm=18503 prawie jak fifa
-
Klejenie plastiku - jakimi metodami i gdzie ?
Moto scalplast ul. Rakuś 38 880-326-294 0-12 657-47-15 a do drugiego niestety nie mam telefonu: jest on na ul.Powstanców. Jadąc 29 listopada do cmentarza Rakowickiego w kierunku Warszawy, skręcamy w prawo w Powstańców i zaraz pierwsza w lewo. Tam jest też myjnia i skład budowlany także jakbys w najbliszym czasie przejezdzał tamtędy to mozesz do niego podjechac
-
Klejenie plastiku - jakimi metodami i gdzie ?
da sie to zrobic bez problemu, w Krakowie jest paru speców, chcesz kontakty ?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
dawaj reszte
-
Nowicjusz - wątek powitalny
czesc
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
nie seryjną ma, cos ostatnio mowił ze sprężyny skrócił boschem
-
[B5 AFN] ... quattro. Wtryski - zostawić, czy regenerować pompe ?
??216 - AXG (150KM) można zastosować do ASV AHF AFN AVG (110KM) 205 - ASV AHF (110KM) można stosować do 1Z, AHU, AGR (90KM) 216 też mozna do 90 stosowac przeciez to fajnie ucieszyłes sie ze to napisałes ?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
czesc
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witamy zapraszamy na spoty Krakowskie