Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
Porady przygotowania samochodu do Zimy :) Zima Zima Zima...idzie zima...
Ja tam wycieraczki kupuje na wiosnę a wykańczam je w zimę :decayed: na wiosnę znowu nowe i tak w koło
-
Przeładowanie Turbo
N75 steruje otwarciem zamknięciem gruchy a dalej sztangi od turbiny ---------- Post dopisany at 10:21 ---------- Poprzedni post napisany at 10:18 ---------- Nowe info apropo pacjenta!!! Dzisiaj zdjąłem przewód prowadzący z N75 do gruszki i dmuchałem w niego z całej siły i sztanga ani drgnie. Z ciekawości zaciągałem powietrze i też nic. Ponoć w silnikach ze stałą geometrią (1Z, AGR) gruchą steruje nadciśnienie a nie podciśnienie. Oczywiście siedziałem pod autem i obserwowałem czy sztanga się rusza. Ponoć jest to zakres 2cm ruchu sztangi ale nie wiem czy tak to wygląda tak samo w turbinach ze zmienną geometrią i bez.
-
Przeładowanie Turbo
Pacjent: Octavia 2002r. silnik 1.9 90KM (AGR) mam problem z autem od ojca. A mianowicie turbina przeładowuje i łapie tryb awaryjny. Dodam że logi były robione, przewody podciśnienia sprawdzone i czy grucha nie puszcza powietrza. Dzisiaj podłożyłem inny zaworek podciśnienia N75 który sobie "cykał". Podmieniony taki sam nadal cyka ale ciszej a auto nadal łapie tryb awaryjny. Według logów już na samym początku przeładowanie jest 500 mili barów a potem ciśnienie rośnie do 1,5 bara i wywala tryb awaryjny po przekroczeniu 3000 obr. Podejrzane jest to cykanie N75, bo brzmi to tak jakby zaworek bardzo szybko zamykał się i otwierał. Jutro zrzucam podłogę i zobaczę czy w ogóle sztanga gruchy się rusza albo czy ją ręką da się ruszyć Jeszcze jedna rzecz. Ponoć silnik AGR ma stałą geometrię turbiny bo zaworek podciśnienia jest taki sam jak u mnie w A4-ce z silnikiem 1Z gdzie mam stałą geometrię ---------- Post dopisany at 23:02 ---------- Poprzedni post napisany at 23:02 ---------- Jak dostanę logi od kolegi, który je wykonał to je tu wstawię.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
tego jeszcze brakowało :nabijasie:
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Jedziesz budą z kebabem? :decayed: heheh to bym w życiu nie dojechał, jak znam życie, to co parking byłby postój i próby... a to z takim sosem, to z takim... to bez cebuli itd. co po niektórych zmartwie... buda stanie na pewno, ale chyba na początek bez kebaba - będą za to inne frykasy to czekamy na otwarcie :grin:- Czujnik ABS-u
Czujniki z przodu lubią sie zapiekać ale jak już go wyrwiecie to uważajcie na taki koszyczek wewnątrz zwrotnicy który trzyma czujnik na miejscu.- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Jedziesz budą z kebabem? :decayed:- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Też myślę że wpadnę- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- SPOTY ŻORSKIE oraz okolic - czwartki godz. 19:00 zajazd Szałas przy DK81
Sto lat Polko :drunk::drunk::drunk::drunk::drunk::drunk::drunk:- [Gliwice, Katowice, Rybnik i okolice] Widziany, widziana
Wczoraj w okolicach godz. 16:00 na Pl. Piłsudskiego w SG widziana czarna B6 avant na blachach SG chyba i ramkach klubowych i felgach S-Line jak wracałem to kobitka prowadziła- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
czas zacząć nocne zmiany- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
ja założyłem wahacze górne SWAG na wiosnę. Ciekawe jak długo pojeżdżą szkoda że nie ma śrub w zestawie tak jak jest w przypadku Lemfordera- Klocki hamulcowe jakie polecacie ???
Ja do TRW mam mieszane zdanie. Na przodzie klocki piszczały jak w pociągu a z tyłu po trzech latach odpadła jedna okładzina od blachy Obecnie jeżdżę na klockach Textar (szły na pierwszy montaż) przy tarczach Zimmermann i spisują się fajnie ma tyle niestety znowu TRW jest bo nie miałem innego wyboru- Czujnik ABS-u
ja uszkodziłem czujnik przy wyciąganiu zwrotnicy żeby wymienić łożysko, a nie wiedziałem że za przelotką w nadkolu jest wtyczka czujnik był tak zardzewiały że przywarł do zwrotnicy. Wygrzebałem resztki i dorwałem na forum od kogoś używany czujnik za śmieszne pieniądze ABS w B5 działa tak sobie ale ponoć różnie były ustawiane, bo mi reaguje bardzo późno bo przy załączonym ABS opony potrafią zapiszczeć albo coś nie tak jest z modułem ABS mimo braku błędów.- Tacierzyństwo
Gratulacje Stanley :drunk::drunk:- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Ja mam przed liftową kierę z S4 tam jest mały wieloklin a że nie chciałem szukać przejściówki do poliftowej to jest przed liftem- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
kurde szkoda że mnie nie było- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Pucek ile chcesz za bagażnik? To masz belki + mocowania?- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
złodziejom to łapy przy d*pie trzeba upier*** A ja walczę z tylnymi hamplami trzy lata temu robione i sworznie w jarzmach zapieczone :facepalm: trzy wyciągnięte z trudem a czwarty urwany- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Graty nowych furek :naughty: Zna ktoś dobrego tapicerza samochodowego? Chyba mi sprężyna w siedzisku strzeliła- SPOTY ŻORSKIE oraz okolic - czwartki godz. 19:00 zajazd Szałas przy DK81
No nic to trudno. Ja jutro na Gliwickich powinienem być o ile mi rodzina planów nie pokrzyżuje - SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE