Treść opublikowana przez MiruK
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
wg mnie wyglada ładnie, czekamy na dynamiczne
-
[B6 AWX] Prośba o analize Logów
mocniejsza od Twojej ... no moja dmucha 2450 i wahy tez więcej leje
-
[B6 AWX] Prośba o analize Logów
kąt do małej korekty, autko widzę złapało lekkiego wiruska
-
[B6 AVF] Brak mocy - błąd N75
Panowie problem się wyjaśnił :> i jest dość nietypowy po ściągnięciu plastikowej osłony od góry silnika zaciekawiło mnie że gąbka wyciszająca była cała w strzępach, po dokładniejszych oględzinach okazało się że miałem pasażera na gapę oprócz gąbki w strzępach była też jedna wiązka kabli, niewiarygodne ale szczur zrobił sobie gniazdko na moim silniku i przegryzł kabel idący do N75, kabel zlutowałem i autko już śmiga dobrze heh zastanawiam się co teraz zrobić aby juz do gniazdka nie wrócił
-
[B6 AVF] Brak mocy - błąd N75
Panowie autko nagle straciło moc, zaświecił się check i VAG wypluwa takie coś: 1 Fault Found: 17957 - Boost Pressure Regulation Valve (N75): Open or Short to Ground P1549 - 35-00 - - Samochód nie ciągnie od odpalenia, błąd nie daje się skasować Sprawdziłem wtyczke i nic nie dało, czy mam już zamawiać zaworek N75 ? czy to na pewno on jest zepsuty,nie chce żeby się okazało że kupie nowy a problem nadal pozostanie, a może da się go jakoś naprawić, przeczyścić? proszę o porade.
-
[B6 AVF] Która zmieniarka do A4 B6?
a może ktoś opisać jak ten wynalazek xcarlink się sprawuje w praktyce? jaka jakość dźwięku, czy się nie wiesza i nie przerywa?
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
co do przebiegu to ostatnio robiłem w niemczech u babki która miała na sprzedaż B6 2001r AWX z autentycznym przebiegiem 140tyś km za 6500E, miała go od nowości, przebieg 100% autentyczny, wszystko było by OK, tylko kierowca z niej był taki że auto więcej stało u lakiernika niż jeździło, co tylko wyjechała to zaraz gdzieś zahaczyła o coś
-
[B6 AVF] Nierówna praca na wolnych obrotach
To prawda prawdziwy fachowcy też polecam ich szczerze każdemu Ja już tam byłem tam ustawiałem BIP-y ,także elektronika ok umarł silnik ale to będę wiedział w środę lub w czwartek jak rozbiorą silnik .Jak pisałem dam znać . o to ciekawe ... to zacznijcie od zdjecia pokrywy i obejrzyjcie krzywki na walku ... przecież pisał że wałek i szklanki wymienione
-
[B6 AWX] Rozsadziło zbiornik powietrza doładowania - tłumik ?
tak z ciekawości jaką funkcje on spełnia i jakie mogą być skutki jazdy z zaślepionym zbiorniczkiem?
-
[B5 AHU] Max prędkość 160 km/h
co ty piszesz,miałem B5 z silnikiem 1Z (90KM) i bez problemu 180-185km/h jechał, a nie raz przy pomyślnych wiatrach wydusiłem z niego 200km/h, sprawdz przepływke
-
[ALL B7] 2,7 TDI , opinie
spokojnie bez nerwów napisałem co mam do powiedzenia ... wg mnie po prostu 170KM to za dużo jak na tą konstrukcje silnika... heh dziwny tok myślenia, ja mam 1,9 z taka mocą i jakoś nic mi się nie sypie
-
[ALL B6] Chiptuning?
samym chiptuningiem to nie radze robić takiej mocy ale tak w okolice 160-170KM można śmiało celować, tylko znajdz kogoś kto naprawde wie co robi, byle cziptjunerow lepiej omijaj z daleka
-
[Passat BMP] Jest sens wywalac DPF do samego softu?
hehehe DPF tak, ale auto powinno się zachowywać całkowicie inaczej jeśli ma się zachowywać tak samo to po co chipować
-
[B6 AVF] Słabo przyspiesza na 1 i 2 biegu.
mój jak jest niedogrzany to też trochę gorzej przyspiesza, jak temperatura osiągnie pion to na drugim biegu po depnieciu traci trakcje na asfalcie ,nie mówiąc już o jedynce
-
[B7 BPW] Silnik hałasuje
z tego co kojarzę BPW ma DPFa więc jeśli będziesz jeździł na tym oleju w przyszłości możesz mieć problemy z filtrem cząstek stałych.
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
mi też żęziło, przegoniłem auto po autostradzie (2 razy po 600km z prędkościami 170-220km/h , jazda w niemczech ) i już mam 2 miesiące spokój, praktycznie nic nie szura
-
[B5 1Z] Do posiadaczy 1Zeciora-przepali Olej Opałowy??
z polskim opałem nie miałem do czynienia, ale na niemieckim 1Z zapierdzielał o wiele lepiej niż na naszej ropie, był wyraźnie mocniejszy, brat jeździł tak kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i silnik pracował jak zegarek, nie wiem czym się różni skład opału od oleju napędowego ale zauważyłem że w zimie olej opałowy nie zamarzał podczas gdy w beczce stojącej z boku z naszej (niby takiej dobrej)ropy wytrąciła się już parafina i nie dało się tego przelać
-
[B5 AJM] Nierówna praca silnika na biegu jałowym !
nie wiem jak w AJM ale u mnie w 003 BS wskazania wahaja sie w przedziale : EGR off: 500-530 , EGR on: 160-180 więc nic w tym złego raczej nie widze
-
[B5 1Z] Duże spalanie paliwa przez silnik
Panowie wczoraj zrobiłem wycieczkę nad Jezioro Solińskie, około 300 kilometrów, jechałem z "hamulcem" (czytaj żoną ) i z dzieckiem, klima cały czas włączona, jazda po górkach, prędkość 70-120km/h , spalanie wyszło 5,3l /100km , jak dla mnie rewelacja
-
[B5 1Z] Duże spalanie paliwa przez silnik
heh styl był różny ale ogólnie jeździłem spokojnie,równomiernie, bez deptania pedałami gazu i hamulca w podłogę,jak jadę normalnie to biegi przeważnie zmieniam w zakresie 2000-3000obr/min , jeździłem troche 1Z w trasy do niemiec i na autostradzie (tam gdzie się dało) przy prędkości 130-160km/h wychodził mi 6,3l /100km , ostatnio jechałem AVF i mi wyszedł 6,7l /100km no ale jechałem 160-180km/h (a było nawet 230km/h;) najwieksza różnica miedzy B6 AVF a B5 1Z jest w miejscu, tu bym powiedział że 1Z palił 1-1,5litra mniej, pomiary robiłem nie na podstawie kompa tylko na zasadzie dolania paliwa na pełny bak
-
[B5 1Z] Duże spalanie paliwa przez silnik
heh zależy jak jeździsz, mi w miejscu łyka jakieś 7,5-8 , w trasie 6,5-7 , myślę że jakąś litre mógłbym spokojnie zejść w dół ale chyba nie mam silnej woli zawsze mnie podkusza depnąć sobie, w sumie to chyba za często ale za cholere nie mogę się powstrzymać żeby nie zaznac tego uczucia, szczególnie odkąd mam wiruska miałem dawniej B5 1Z i musze przyznać że tamto wyraźnie mniej paliło, no ale nie było czym jechać i nie kusiło no i waga samochodu nie ta
-
[B5 AHU] Wymiana komputera,czy da radę z innego modelu?
sterownik tylko orginał i przelut pamięci ze starego ( o ile pamięć jest sprawna i program dobrze zrobiony) ,od 110 nie podejdzie
-
[B6 AVF] Jak sprawdzić ,czy był "dłubany"?
hehe, nie ma za co bipi555, zawsze służę pomocą jak będziesz miał chwilkę to zrób i zarzuć nowe logi, zobaczymy jak się furka spisuje po Twojej operacji też mnie naszło na wywalenie katalizatora, zastanawia mnie tylko wytrzymałość tego zamiennika, dużo z tym jest roboty ? Ty już masz chyba wprawe pozdro
-
[B6 AVF] Proszę o sprawdzenie logów
hehe co do programu to może współpracuje z jakimś boxem ciekawy przypadek :gwizdanie:
-
[B5 AAH] Szum wiatru
heh miałem B5 z tego roku co Ty i też mnie to strasznie denerwowało, to jest chyba jakaś wada tych samochodów, od 140km/h zaczynało okropnie wiać, czasem sobie ramkę jedną ręką koło ucha dociskałem i było cicho