Treść opublikowana przez SotoM
-
kopci na biało/szaro śmierdzi spalinami obroty falują
DPF'a masz jeszcze w nim czy juz wykastrowany ?? - podejrzewam problem w sofcie a przede wszystkim mapy odpowiedzialne za wypalanie dpfu - tzw dotrysk paliwa gdy włączy sie procedura wypalania dpfu stąd siwo i smierdzaco za tobą
-
Problem z ogrzewaniem
Może na początek wymień korek na zbiorniczku- może się nie otwiera przy dużym ciśnieniu w układzie co może powodować że nagrzewnica się zapowietrza stąd leci zimno... Chyba ze w najgorszym przypadku dostają się spaliny do ukl.chlodzenia.
-
kopci na biało/szaro śmierdzi spalinami obroty falują
A czy ktos kumaty wogole zagladał do EGR'u weryfikował go i do mechanizmu przepustnicy??
-
Strzał pod maską
Chyba że szlak trafiło zabieram pompy oleju brak smarowania i motor zatarty więc nic dziwnego że wybucha... Ale wtedy by już nie zapalił.a silnik ponoć zapala więc oraz na BJ powinno wyrzucić komunikat ciśnienia oleju. Tylko czy w dużym zakresie obrotów silnika wyświetli kominikat czy nie- słyszałem od kilku znajomych ze komunikat wyświetli przy do 2000obr powyżej już nie...ile w tym prawdy....?
-
Strzał pod maską
Mi jak pękł kiedyś tłok to z częściami po grubych rabatach i zrobieniu głowicy kompleksowo z olejem zamknąłem się w 2500zł robota moja. Nie podejmuj pochodnych decyzji najpierw weryfikacja ustalenie przyczyny wycena naprawy i kalkulacja co robić naprawa silnika czy używka w cholera wie jakim stanie
-
Strzał pod maską
Niestety nie... potrzebna będzie konkretna diagnoza dlaczego tak się stało jeżeli faktycznie tłok pękł czego ci absolutnie nie życzę... Powody: -Ppd w nieprawidłowe kondycji leje -Utrwala klapka wirowe z kolektora ssacego i narobił spustoszenie w cylindrze -Ceramika swiecy zarowej pękla i odłamek wyrządził spustoszenie -Lub coś się urwalo w zaborze egr np pierścień uszczelniający przepustnicy spalin bądź nawet może poruszyć się tulejka w zaborze egr przez którą przechodzi ośki z powodu nadmiernego luzu oski. Aby Dowiedzieć się o szczelności cylindrów należy wykonać spr.cisnien sprężania lub wykonać test na szczelność.w tym przypadku należy zdemontować pokrywę wałków rozrządu wykręcić świece żarowe (dokonać obrazu ich weryfikacji pod względem ubytków/wypalen / odłamań na zarobkach) następnie wyposażyć się wspierane powietrze, ustawić rozrząd tak aby na danym cylindrze były wszystkie zawory pozamykane czyli w cykl pracy i dmuchnac przez otwór świecy w cylinder i naslichiwac czy powietrze będzie uciekalo np w kolektorssacy lub wydechowy jeśli tak nie będzie zawory szczelne natomiast jeśli powietrze będzie dmuchało z wnętrza silnika przez otwory w głowicy którymi zalatuje olej tzn ze jest tłok pękniety lub pierścienie, jeśli w trakcie dmuchania silnik (wal)się poruszy tzn ze dany cylinder jest szczelny i tak kolejny cyl.az w końcu się okaże. Jeśli wszystkie cylindry będą szczelne trzeba dalej szukać
-
drgania silnika
podepnij raz jeszcze pod waga i podaj wartosci w gr 004 (2,3,4 okienko) potem bedziemy isc dalej...
-
[BRD] Nierówna praca silnika i kopcenie na biało
bez problemu mozna ustawic kat wtrysku jak i synchronizacje wałków bez ingerencji w pysk wozu. 6000zł wstyd za nie znalezienie i nie usuniecie problemów... a winowajajca na 99% bedzie EGR - kwestia go zweryfikowac - ośka (luzy) , tryby w mechanizmie.
-
Strzał pod maską
moim zdaniem dziura w tłoku. teraz silnik jak zapala...?? zapali normalnie z tym ze nim telepie jakby by go miało wyrwac z budy??
-
2.0 TDI BRE - Dziwne stukanie po rozgrzaniu
Załóż sobie konto na YouTube, wrzuć film na yt i potem wrzuć link na forum. Oby się nie okazało że te stuki pochodzą z koła pasowego sprężarki klimatyzacji. Teraz miałem klienta właśnie na stuki silnika... inny warsztat proponował Panu wymianę panewek i sworzeń tłokowych... Szkoda by było jakby po remoncie dalej występował problem....
-
Octavia 2 1.9 BJB Stukot w okolicy rozrządu - alternator?
Do sprawdzenia koło pasowe alternatora- prawdopodobnie zablokowana wolmobiezka przez co skacze i hałasu napinacz.
-
Szczecin wywalenie klap od kolektora
http://diesel-inside.pl/ -zapraszamy
-
chlodnica spalin
jedyna różnica t w króćcu wodnym na wyjsciu chłodziwa... sztukowac,kombinowac - o kant d*py taka robota...
-
[BLB, BRE, BRD] Chłodnica spalin 03G131512AL
Musiał byś ją ominąć i obserwować układ...Często zdarza się nieszczelności króćca z tyłu głowicy obadaj dokładnie chyba że chłodnica wody puszcza a że teraz mokro więc wszystko jest tam mokre
-
2.0 TDI BRE - Dziwne stukanie po rozgrzaniu
moze- bywaja tez egzempalze które stukają jak tylko temp.silnika skoczy na 40* najpierw stukaja tak "miekko" i ze wzrostem temp.coraz bardziej metalicznie(pd był juz okrutnie zmeczony- a korekcje,bipy wszystko eleganckie) jakby cos miało sie urwac ,silnik wystygnie,zapalam nie ma nic , 40* zaczyna sie... ja to sprawdzałem na pracujacym silniku przykładajac stetoskop nie do pokrywy a do rantu głowicy silnika po długosci pokrywy, potem w celu spr.zamieniałem PD cylindrami odpalałem stukot sie rozpoczął i przeniusł sie z 4go cyl na 1cyl.no to juz miałem 100% pewnosci.
-
2.0 TDI BRE - Dziwne stukanie po rozgrzaniu
Jeśli puka pd to na kompie nie wyjdzie jest to Uszkodzenie mechaniczne. Ale to jak pompka puka to słychać ewidentnie przy głowicy.ogólnie w 16V zdarza się to sporadycznie najczęściej w 8V. A osluchiwany był silnik od spodu...
-
2.0 TDI BRE - Dziwne stukanie po rozgrzaniu
PD - Czyli pompowtrysk... Więc.je masz.
-
2.0 TDI BRE - Dziwne stukanie po rozgrzaniu
Tak pd też może stukać,ale stuka metalicznie jakby coś w silniku się rozpadalo Prosta patent - kijek, jeden koniec przutknij do ucha drugi koniec przykładaj do silnika,działa jak stetoskop (no chyba że masz w posiadaniu stetoskop) może uda ci się wysłuchać skąd Dochodzi Dźwięk. A dla nas może to nagraj i wrzuć linki np z yt
-
-10 a temperatura silnika
ciezko w b7 cos włozyc bez demontazu grilla od str silnika po lewej jest wentylator a z prawej sa klapki osłaniajace...- trik raczej lipny... owszem w b5 i b6 jak najbardziej - po otwarciu maski chłodnice sa na wierzchu... jesli wymienisz termostat a temp. bedzie na 90* a z nawiewów bedzie co jakis czas leciało zimne(zapowietrza sie [spaliny] nagrzewnica) za chwile normalnie gorąc a przewody ukł.chłodzenia beda twarde- to nie wróżę dobrych rzeczy moze byc mała nieszczelnosc pod głowicą,choc najpierw wyeliminował bym dla testów -zmostkowac przewody chłodzace zasilajace chłodniczke EGRu. w sobotę przerabiałem to w passacie b5 AJM PD jak również w rodzinnych VAG'ach (pasat b5 AHU, a4 b5 AFN, b6 AVF - te modele nie miały chłodniczek EGR'u) - test na CO2 nie pokazał nic - po zrobieniu głowic wszystko wróciło do normy jak producent wymyslił...
- kolektor
-
[b7] Zaklinowany bagnet?
Często się zdarza że bagnet siedzi jak wklejony...trzeba naprawdę mocno czasem pociągnąć, Na ciepłym silniku próbuj aby nie pękło nic.
-
BLB - mrozy, zaczął szarpać powyżej 2000 obr.
Ja sądzę że winowajca był Dpf.zawartość popiołu/wilgoci zamarzly co powodowało duszenia się silnika własnymi spalinami -bynajmniej ja teraz tak mialem-po 3dniach stania auta wkręcała się do 3000rpm potem ją dławiło, jak go chciałem ciągnąć dalej to aż zaczynała dymić na niebiesko,z 5X porobiło takie próby aż w końcu puściło, na koniec pierdneła kolorowego bąka i zaczęła jeździć normalnie teraz jak codziennie auto jest używane problemy nie występują. To jest tzw rozpórka jakbyś jej nie miał to wymiana akumulator.to 10min pracy. Też u siebie wymieniłem.
-
Wzrósł poziom oleju - A4 B7 2.0. tdi BPW
Poziomu oleju nie powinno się sprawdzać na zimnym silniku zawsze na rozgrzanym... Przybywanie oleju to dziadostwo niewiadomo w którym kierunku iść... Ale skoro we wrześniu miałeś robione pd raczej watpie aby była to ich wina-chyba że masz w złym stanie gniazda i już powycieralo Oringi.ale sądzę że mialbuswtedu problem z uruchamianiem silnika na zimno. Prędzej bym stawiał na tandem. Chyba że cos jest nie tak na mapach ruszonymi w sofcie... Odessj olej na 1/2 stanu i obserwuj
-
[BLB] Zapaliła się kontrolka oleju !
Też się nad tym zastanawiałem czy to czasem nie pomarańczowa kontrolka z napisem min.
-
Pilna pomoc. [BRD] Rozsypany egr co robić
Ile cię kosztuje nowy egr że jesteś tak negatywnie nastawiony na nie wymienianie go....? Nie można egr'u całkowicie wrzucić ponieważ jest on elementem składowym budowy układu dolotowego-do egru przymocowana jest klapa gaszaca...