Treść opublikowana przez SotoM
-
Wałek popychaczy pompowtrysków (broki)
Element ustalający wałek ma być ułożony w odpowiedniej pozycji tak Abu nie było przesunięcia walka w przód/tył
-
BRD szarpie podczas przyspieszania / dodawania gazu powyzej 2 tys obr /logi
To Jeszcze zaślep ogra
-
BRD szarpie podczas przyspieszania / dodawania gazu powyzej 2 tys obr /logi
Ustaw wałek ssący na 0,0 Po tym Odepnij egr i się przejdź
-
Po wymianie dwumasy i sprzegła
Zagięła się blacha między skrzynia a silnikiem podczas montowania rozrusznika... mi też czasami się zdarza i zawsze muszę potem ją poprawiam... Ta blacha pod rozrusznikiem jest nacieta i w tym miejscu się zagina dolna część.trzeba wymontowac rozrusznik i ta blachę naprostowac i bedzie cisza. Mechanik jakiś idiota ja bym w takim stanie auta nie wypuścił do klienta...
-
BPW czujnik temperatury spalin
O czujnik zapytaj w -www.pro-choice.pl Do wymiany czujnika trzeba zdemontować puszkę z f.powietrza, odkręcić od turbo i od kolektora wydechowego metalowy przewód olejowy i powinno być dojście.
-
Klapy kolektora ssacego BRD
Trochę ciężko było z telefonem w ręku nagrywać i dokonać weryfikacji... Czasami zdarza się że Silniczek w nim pada...
-
Jakie sa roznice Pompowtryski Siemens 2.0 BRD
No niestety nie było 170tek na bosch tylko simenie
-
Jakie sa roznice Pompowtryski Siemens 2.0 BRD
Można tego dokonać na początku też o tym myślałem ale na szczescie do tego nie doszło... Aby przejść na bosch system w tym momencie robisz sobie seryjne 140km i po chipie dopiero seria może 170km Abu było jak "zdrowe" BRD i wyżej już masz problem - zaczyna się wydawanie pieniędzy 1000cami aby dojść do 200km Ja na tych wtryskach sim.juz 70000km nalotu mam nie mówiąc o przepracowanych moto/h silnika.... Z tego co wiem ponoć należy je co jakoś czas wyciągac i na ultradźwięki wracać do czyszczenia...
-
Klapy kolektora ssacego BRD
Motul specific 5w30
-
Klapy kolektora ssacego BRD
A to czy się któraś urwie to się zapytaj klapek... :-) Nie Będziesz czuł różnicy... Budynek grzeszy dobrym dołem -tak mówią ja wciąż kopie u siebie -i dojdę,cosjest na rzeczy bo Czasem auto jest nie do poznania z dołu... Miesiąc temu nalalem do baku STP ułatwiający czyszczenie Dpfu -polecam auto całkiem inaczej jeździ
-
[BLB] elementy znalezione po zdemontowaniu miski olejowej
nigdzie indziej nie ma łozysk igiełkowych dzwigienki zaworów wałek sterujacy PPD
-
Klapy kolektora ssacego BRD
od regulatora odłącz podciśnienie i zaślep wężyk śrubką klapy pozostają w pozycji otwartej ja u siebie klapy osunąłem bo jedna oderwała się i wpadła do cylindra i zrobiła rozpierduchę... zadaniem klap jest zawirowanie mieszanki w cylindrze w niskim zakresie rpm - ja od 3 lat nie mam klap i nie musiałem ich osuwać w ECU ponieważ oska się kreci w kolektorze bez klap. i u wielu klientów tez usunąłem po tym jak zobaczyli mój tłok który zostawiłem sobie na pamiątkę... - rozumiem mechanika - prubuje załatwic sobie robotę.
-
Chłodniczka spalin -[BLB]
zmuszony jestem odgrzać stejka może tym razem ktoś mi pomoże - pany potrzebuje uszkodzona chłodniczke EGRu - może być pocieta, przypuszczać płyn chłodzący do wydechu -wazne aby był sprawny regulator podcisnieniowy z klapkami który przykrecony jest od spodu do chłodniczki i uszczelka pod to. jesli ktos ma i zalega mu na pólce to bym chętnie odkupił jak to sie mówi "w cenie złomu"-wydmuchało u mnie uszczelkę pod mechanizmem węgielo ta pokrywę zerwały się klapki we wnętrz.
-
Wymiana świec żarowych
to jest cena detaliczna w sklepie tej swiecy, po rabatach sztuka kosztuje około 86zł 1szt dzwon do Marcina- na forum nik -dzik - http://pro-choice.pl/ - powienien ci w jakiejs takiej cenie załatwic + koszt wysyłki wiec cie wyjdzie pewnie około 130zł
-
Wyciek zdjęcia
na 4tym zdjeciu widac ze na 99% spod uszczelki pokrywy wałka rozrządu... - a przy korku wlewu oleju sucho...?? nie leje się w kierunku tego zaolejenia..??
-
[BLB] elementy znalezione po zdemontowaniu miski olejowej
Dzwigienki sterujące zaworami...może pozostałości po byłym właścicielu auta
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
pierburg czy Bosch....jak najbardziej i dobra cena...
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Marka rodzaj oleju Separator oleju Turbo Uszczelniacze zaworowe Pierścienie
-
Wymiana świec żarowych
To też zauważyłam...nie pamiętam czy 8V też mają to podciśnienie ale napewno silniki 8V leżące Poprzecznie także mają podciśnienie podłączone do pokrywy...
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Ponad 1-1,5L
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Po lekkim programie na 190km 0,5L dolewka wymiana co 10000km
-
Wymiana świec żarowych
Nie mozliwe poprostu nie możliwe... Po za tym ja sam sobie nie mogę wytłumaczyć po co wogle konstruktor podłączył do pokrywy podciśnienie...jaki to ma cel...?
-
Wymiana świec żarowych
Zbieg okoliczności z tym turbo - Uszczelka nie była lekiem napewno.
-
Szczecin - Wymiana zerwanych świec żarowych
Zapytaj też w VAGPRO były VWujcik.
-
Naprawa pompy vacum
Tak to jest ten zastaw, nawet widać ten właśnie winny zimering... Jak będziesz już montować pompę do głowicy musi być idealnie czysta powierzchnia Nawet przlisz powierzchnię papierem 2000/2500 na koniec przejrzyj szmatką i przyswiec czy nie ma przy kanale paliwowym jakiegoś syfka - to spowoduje zapocenia paliwa na zewnątrz.