Treść opublikowana przez SpałekP
-
[All B8] Biały sedan ;-)
tak jak miron78 napisał zdecydowałbyś się na 60 000 zł dopłaty ( za tyle można kupić żonie/dziecku/mamie/tacie nowe bardzo dobre auto w salonie)? Sporo osób wolało by mocniejszy motor jednak niektórym wystarczy 2.0 tdi ... Dlaczego zatem masz u siebie 1.9 tdi a nie 3.0 quattro albo 2.5 tdi quattro? Chodzi często o kasę. Podoba mi się konfiguracja tej B8 bo ma opcje które usprawniają jazdę i dają duży komfort ... Takie bajery w salonie to około 30 000,00 zł dołożyć 8 000,00 zł i można już mieć b6 1.9 tdi
-
[All B8] Biały sedan ;-)
piękne auto!! aż czuje ten zapach nowości Wyposażenie super, nawigacja, b&o, LED brak tylko quattro które dodało by dużo pewności na drodze... ale coś za coś Przyjemnej jazdy życzę.
-
[ALL] Alu-felgi do A4 rozsądna cena !?!
To prawda, że można sprzedać osobno ale nowe opony w internecie można kupić za 1500 zł i to bardzo dobre... Teraz patrzałem na rachunek za swoje nówki takie na jakich wychodził z fabryki 1770,00 zł więc za 1500,00 zł używek bym nie kupił nigdy... felgi to 300,00 -450,00 zł za Twoje używane chyba, że ktoś będzie szukał takich i miał kasę to da maks 2000,00 zł za 4 felgi... 16 cali w dzisiejszych czasach nie robi szału ludzie chcą 17 cali bo na takich to fiaty wyjeżdżają z salonów a ich audi nie może być gorsze... ople insignia widuje na 19 calach a raz na 20 calowych felgach w dieslu . Lepiej sobie zostaw te felgi z oponami bo w nowym aucie to za podobną cenę będziesz kupować same nowe opony.
-
Jaki płyn do spryskiwaczy?
shell wypuścił nowy płyn zimowy do spryskiwaczy w kolorze lekkiej pomarańczy, polecam dziewczyną bo pachnie naprawdę ładnie z takim zapachem nigdy się nie spotkałem w płynach, nie zamarznął w mrozy około -17*C ( ale auto stoi nocą w garażu). Choć cena zabija około 30,00zł za 5 litrów... Przeważnie leje płyn za około 14-16 zł za 5 litrów zimowy i też nie narzekam...
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Zimą trasa Warszawa -> Gdynia noc, ulicy nie widać czas jazdy ponad 7 godzin spalanie 6,4 l/100km średnia chyba równe 50km/h, nie było widać drogi... Miasto 9,9 litra / 100km bardzo spokojna jazda, powrót pod górkę korki światła 20 km i spalanie 11 l/100km. Na baku zimą to od 550 km do 700 km maks... Latem od 600 km do 820 km maks w cyklu mieszanym 70% miasto 30% trasa.
-
[INNE] INFINITI G35x 2006
kiedyś słyszałem jak chyba fx50s odjechał z piskiem i silnik pięknie brzmiał... Jednak z serwisem infiniti ciężko chyba w PL? a lexusa mijam codziennie... Choć bardziej podoba mi się infiniti FX niż lexus RX nie jeździłem infiniti ale luksus jaki dają nowe lexusy ( jeździłem GS, RX i IS ) to kosmos w porównaniu do mojego 6 letniego a4
-
H4mm3R S4 Look/RECARO/Heble TTRS 370/330/AccuAir/ROHANA 20X10J
Gratuluje ledów nie jeden jadąc za Tobą pomyśli, że to a6 ... BLB i multi a jednak jeździ sporo osób widząc łopatki do zmiany biegów przy kierownicy mówi, że to tiptronic Świetnie, że złamałeś przesąd o BLB i multi, pokazując że dbając o auto można normalnie nim jeździć jednak wymaga to wydania gotówki ale auto nie zawiedzie...
-
[ALL B6] Witam,co sądzicie o moim aucie ?
dodaj opis autka, dokładki w kolor i wtedy coś więcej się opisze. Na tych zdjęciach wygląda na zadbaną ale po wnętrzu dowie się więcej;).
-
[ALL] Zwarcie instalacji elektrycznej i pozar !!
Raczej nic nie wskórasz z poprzednim właścicielem bo ciężko będzie udowodnić mu winę, a występować do sądu z powództwa cywilnego to spore koszty i nerwy a i tak jesteś na przegranej pozycji. Musisz się pogodzić z tym, że naprawy we własnym aucie ponosi się na własny koszt bądź jakiego darczyńcy bo nikt nie będę dokładał do auta. ( a co z autami które pękają w pół ? albo na trasie pęka opona ? poprzedni właściciel raczej nie płaci za naprawy czy nowe auto).
-
Pomoc w rzutowaniu figur
Wklejam linka do tabelki takiej jak ja kiedyś sam kreśliłem przykładowa tabelka z wymiarami i do tego robi się w około kartki ramkę nie pamiętam czy 0,5 cm czy 1,0 cm
-
[ALL] Moje pierwsze Audi a4 Blau :))
No ja z wyposażenia widzę, grzane fotele, skórę na kierownicy, i ksenon/bixenon ( ciekaw jestem czy układ spryskiwania działa i czy jest układ samopoziomowania?) Auto ma bardzo ładny kolor... Zdejmij te doklejone znaczki s-line bo wygląda to nieciekawie dla tych co znają się w temacie Życzę dużo radości z auta i bezproblemowej obsługi auta.
-
[ALL B6] 2.5TDI 180PS Q - a podatność na rzeźbę?
Jak jeździłeś 2.5 tdi v6 180 to wiesz, że nie jest to demon szybkości ale jakąś tam moc ma która raczej mało wymagającej osobie wystarczy aż nadto. Na trasie i wyprzedzisz do 200 km/h bo czuć, że auto będzie pchać do przodu. Minus taki, że w korkach wypije swoje - teraz w zimie 11,0 - 12,0 l/100km jak luźniej to 8,0 - 10,0.. ale na trasie przy spokojnej jeździe ja kilkakrotnie na trasie 400 km miałem 6,0 litra /100 km w sporym ruchu z trzema osobami w aucie + pies (40 kg) i kupa bagaży. Już od kilku miesięcy zastanawiam się nad jakimś przyrostem mocy u mnie ale nie wiem czy ładować kasę, bo korci mnie coś z 3000cm^3 diesla w v6 ... Informacje z mtm 2,5 TDI 132 kW (180 hp) Quattro Performance upgrade AUDI A4 TDI 206 hp (152 kW) quattro -> 700.00 EUR Koszt nie duży ale czy dla tych ~ 20 KM warto? a po za tym kawałek do MTM mam a myślę, że jak bym pojechał tam z autem to na pewno namawiali by na coś więcej- hamulce czy wydech a potem i tak bym przy sprzedaży nie wpisywał, że podnosiłem moc bo i tak słabo się auta sprzedają, a ludzi to może odstraszyć. Myślę, że lepiej do zbierać i 3.0 tdi w b7 i mocy będzie akurat.
-
[B7 ASB] 3.0 TDI Quattro S-line by Trezor (chip by ECUProject)
autko piękne.... Sam marzę, żeby coś takiego mieć Nie wiedziałem nawet, że B7 miały taką opcję: "tempomat z funkcją trzymania odległości między pojazdami"... Na jakiej zasadzie to działa? ( jak to ustawiasz i czy się sprawdza . P.S. Zmień w opisie B5 na B7
-
[B6 AKE] Moja Audi 2.5 Tdi Quattro
Ładne auto. Popraw swój opis bo Twoja niunia to audi a4 B6 Napisz coś o aucie - wyposażenie, planowane modyfikacje.
-
[ALL] Ile płacicie w waszych miejscowościach za wyważenie kółek
ja wymieniam w tym serwisie od lat i żadnych problemów cennik powyżej: Wymiana kół, wyważanie i pompowaniem gazem na bazie azotu w całości: 80,00 zł ( jak do wyważania potrzebne więcej ciężarków to cena się zmienia) Wymiana opon na wszystkich kołach alu 16' z pompowaniem gazem na bazie azotu + wyważenie: 140,00 zł... Widzę, że dosyć drogo w porównaniu do pozostałych ale mam tam blisko i profesjonalna jak dla mnie robota. Kiedyś w Wejherowie ( miasto leżące około 20 km od Gdyni) zapłaciłem za wymianę kół z wyważaniem 40,00 zł w też dosyć profesjonalnie wyglądającym warsztacie ( maszyny nowiutkie, czyściutko i cieplutko).
-
Szkoda parkingowa -- jak postępować.
Zgłaszałem szkodę parkingową z AC i moja historia wyglądała tak: Miałem szkodę parkingową ( wjechałem w słupek w warszawie) zadzwoniłem do swojego ubezpieczyciela i zapytałem się co z tym zrobić, on odpowiedział, że mam 7 dni na zgłoszenie sprawy i żeby zrobił to na spokojnie w domu. Jedyne co to powiedział mi żebym znał miejsce, datę i godzinę zdarzenia. Zadzwoniłem do PZU na spokojnie w domu, umówiłem się z rzeczoznawcą z PZU on wycenił szkodę i zaproponował mi dodatkowo, żeby zgłosił naderwany przedni zderzak jako 2 szkodę co też zrobiłem i naprawiłem wszystko tzw "bez gotówkowa". Jedyne to trzeba sprawdzić czy ma się wykupioną amortyzację części w ubezpieczalni ( chyba tak to się nazywa) jeśli nie ma tego to naprawiają na zamiennikach chyba, że takich nie ma ( kolega w land roverze miał naprawiane wszystko na ORI częściach z tego powodu, że nie ma zamienników).
-
[ALL B5] Dywaniki wnętrza .
Naprawdę solidna sprawa! Kupiłem identyczne, bardzo solidne wykonanie (ciężko je wyjąc z auta więc o przemieszczaniu dywaników podczas jazdy nie ma mowy), guma bardzo dobrego gatunku jeździłem już dwa razy z nimi w trasę i nie mam zastrzeżeń. Cena ~ 250,00 zł za przód i tył nowych dywaników wcale nie jest taka zła w porównaniu z allegro. Taki komplet starczy do końca życia auta więc warto kupić ori.
-
[ALL B6] Osłona silnika (od spodu)
ostatnio też zgubiłem parę śrubek, a płytę wymieniałem 4 miesiące temu i użyłem opasek zaciskowe. Co do osłon silnika to kupiłem nie ori płytę pod silnik i skrzynię biegów to większość otworów nie pokrywała się :/ choć płyta wygląda bardzo solidnie.
-
[B7 ASB] 3.0 tdi Audi Exclusive, Milltek, Kiera RS5, BOSE, MS Design DTM, pedały RS4, srabilizatory RS4, hamulce S4, skóry Valcona Black/Cognac
No właśnie czytam opinie kolegów, którzy mają ori bose, lub też dorezane i opinie nie są powalające, a raczej takie są, bo wg. nich jakiejś kolosalnej różnicy w jakości audio nie ma, a roboty dużo z instalacją. trzeba ciągnąć nowe kable pod głośniki ze stykami bose, do tego zasilanie wzmacniaczy itd. Jak dla mnie bose gra bardzo dobrze, oczywiście normalny sprzęt też gra zadowalająco, ale jeździłem jako pasażer w autach: - renault vel satis z systemem cabasse , - bmw 7 z systemem logic 7, - lexus rx450h z systemem Mark Levinson. Każde auto miało kilkanaście głośników i przyznam że bose z b6 bardzo podobnie grało jak to w lexusie rx słuchałem tych samych płyt w różnym stopniu głośności każdy system jak na moje ucho był bardzo dobry, ale to w jaki sposób w aucie rozchodził się bas jak słyszałem słowa z muzyki i podkład najlepiej odebrałem w lexusie i w a4 b6. Jakoś nie jeździłem b6 lub b7 z seryjnym audio więc nie znam porównania, ale to co słyszałem w bmw/renault/lexusie daje mi porównanie do tego co mam w swoim o wiele mniej reprezentacyjnym aucie. A jeżdżąc vectrą czy mondeo audio było też dobre lecz to nie było to samo co bose. Z tego co słyszałem, to jakość dźwięku z seryjnej nawigacji jest o wiele lepsza jak z seryjnego radia więc może też od tego zależy opinia co do bose. Racja roboty z przełożeniem audio na pewno jest sporo, jak pójdziesz do profesjonalnej firmy car audio to dobiorą Tobie głośniki, sub i wzmacniacz do tego matę i dźwięk będzie też bardzo dobry. P.S. jak byś chciał sprzedać skóry w rozsądnej cenie ( czyt. max 3 000zł :gwizdanie: ) i oczywiście dorzucam swoje zupełnie gratis to chciałbym móc być pierwszy na liście
-
[ALL B5] Dywaniki wnętrza .
polecam oryginalne gumowe dywaniki audi ... Kupiłem specjalnie dwa miesiące temu na deszcze, śnieg i inne nieprzyjemne zjawiska meteorologiczne. Dywaniki pasują idealnie, wyglądają ładnie, delikatne logo a4 na przednich dodaje uroku. Cena nie pamiętam, za darmo nie dawali ale w porównaniu z allegro wcale też nie taka zła cena a jakoś wysoka. Na lato oczywiście welur ! Ale zimą to wilgoć w nich siedzi ( nawet po całej nocy w garażu z otwartymi oknami) i jak podnoszę taki welurowy dywanik a pod nim podłoga ma mokrą plamę to nie zastanawiam się na gumą i estetyką.
-
[B7 ASB] 3.0 tdi Audi Exclusive, Milltek, Kiera RS5, BOSE, MS Design DTM, pedały RS4, srabilizatory RS4, hamulce S4, skóry Valcona Black/Cognac
piękne auto ! silnik- bajka, kolor- bajka, skóry- bajka, pakiet- audi exclusive , brak bose to jedyny dla mnie minus, uwielbiam jechać w trasę z załadowaną zmieniarką i słychać sobie dobrej muzyki na tym sprzęcie, ale pisałeś, że dokładasz więc problem zniknie . Gratuluje auta i przyjemności z jazdy życzę.
-
[B6 AMB] Zamiana kół
tu z waleniem przodem posiadając lepsze opony na przodzie nie zgadzam się. Ponieważ gorsze opony które będą z tyłu spowodują uciekanie tyłu auta i wtedy raczej "walisz bokiem". Mając lepsze opony na przodzie auta to racja lepiej hamujemy i przyspieszamy ale w łuku i w trakcje zmiany pasa tył może "uciec". Opony to droga zabawa, kupi się tanie to nie spełnią roli ale wg. mnie warto spróbować odłożyć na opony ( jednym jest łatwiej innym trudniej) ale to jedyny element który powinien stykać się z drogą w trakcie jazdy i powinien być w znakomitej kondycji !.
-
[B6 AMB] Zamiana kół
gorsze opony na przód to nie dotyczy tylko quattro, z napędem na przód jak i na tył lepiej gorsze opony pakować na przednią oś.
-
[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant
czy ktoś wie czy taki zestaw naprawczy tylnej wycieraczki jest też dostępny do b6? moja też padła i z tego co wiem to też przez ukręconą rurkę. Będę wdzięczny za informację, a jak uda mi się w ten sposób naprawić to może postaram się o małe fotostory ( jak nie oddam do serwisu ).
-
[B6 AMB] Zamiana kół
przy quattro jest dobrze, mieć 4 tak samo zurzyte opony w całym aucie... przednie troszkę szybciej mogą się zetrzeć przez to że skręcają, ale lepiej mieć gorsze opony z przodu: auto gorzej hamuje, gorzej skręca, słabiej przyspiesza, ale za to tyłu nie zarzuci na zakręcie jak już napisał kolega wcześniej. A więc: - tył lepsze opony, - przód gorsze.