Treść opublikowana przez kkam
-
B7 Crew
W bixie z b6 jest trochę inaczej. Jest dodatkowo żarówka h7. Jeżeli mamy wyłączone światła, a chcemy komuś mrugnąć to zapala się tylko h7 i opada przesłona, jednakże xenon nie odpala się. W b7 żarówkę h7 zamieniono na światła DRL stąd moje wątpliwości. Bo np jak będę chciał komuś mrugnąć 5 razy w odstępie np 1 sekundy to w b7 będzie się za każdym razem xenon odpalać?
-
B7 Crew
Czyli jadąc na DRL i jak chce komuś mrugnąć długimi to za każdym razem odpala się xenon i opada przesłona? Jak wygląda sprawa żywotności takiego rozwiązania? Bo takie odpalanie i gaszenie chyba nie jest dobre dla żarniów i przetwornic?
- B7 Crew
-
[A4 B6] Nalot na plastikach
To raczej nie jest nalot. B6 z początku produkcji miało plastiki pokrywane czymś gumowym. Z czasem to się wyciera i są ślady. Pozostaje wymiana na niepowycierane elementy
-
Nie działa lusterko i szyba od strony pasażera
Czyli tak jak pisałem na samym początku, masz uszkodzoną wiązkę. Przylutuj czerwono niebieski kabel oraz wymień te,które mają ponacinana izolacje. Najszybciej będzie jak zdemontujesz boczek i wyciągniesz cala wiązkę, bo jest tam mało miejsca i ciężko się lutuje
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Będziesz też montował u siebie przycisk S? W drodze jest nowy moduł swiateł z a4 b7, plan jest taki aby zrobić DRL, CLH i uruchomić czujnik deszczu
-
Starogard Gdański
To może kiedyś się minęliśmy, bo często jestem w Pelplinie na ulicy dworcowej. Czy macie jakieś spoty przy górce papieskiej? Widziałem kilka razy tam jakieś spoty.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Przycisk S fabrycznie świeci na czerwono. Wlutowałem leda dwukolorowego i zrobiłem mała modyfikacje na płytce. Sterownik silnika zapala odpowiedniego leda w zależności od wybranej mapy.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Montaż lusterka jest prosty, kilka kabli wystarczy pociągnąć i przerobić uchwyt. Więcej zabawy było z jego przemalowaniem, bo lusterko było wcześniej beżowe.
-
Starogard Gdański
Hej, a skąd jesteś dokładniej? Nie miałem pojęcia o pkaudi.pl. Musze sie zarejestrować. W którym miejscu w stg sie spotykacie?
-
Nie działa lusterko i szyba od strony pasażera
Niepotrzebnie ściągałeś od strony drzwi. Jest tam dosyć mocny plastik który najlepiej wypchnąć przy zdjętej tapicerce. Jeżeli wyciągałeś bezpieczniki to mogły się "pogubić " sterowniki i dlatego nie działa ci domykanie z pilota. Każdą z szyb musisz przełącznikiem opuscić do końca i podnieść, po tym domykanie z pilota powinno dalej działać. Masz VAGa, sprawdzić błędy? Jeżeli kable są dobre, to zostaje podmiana sterownika na próbe
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Pojechałem dziś na złomowiec w celu poszukiwań modułu świateł z a4 b7, a wróciłem z listewkami:
-
Nie działa lusterko i szyba od strony pasażera
Działa tak długo, aż kabel się nie przerwie.Wczoraj mogło działać, dziś już nie. Sprawdzenie tego to 5 min. Jak kable będą dobre to można szukać dalej.
-
Nie działa lusterko i szyba od strony pasażera
Masz na 99% przerwane kable w gumowej harmonijce przy drzwiach. Częsta przypadłość. Wystarczy polutować/ wymienić kable
-
Starogard Gdański
ja dziś nie dam rady:kwasny: robimy jakiegoś spota w najbliższym czasie?
-
RNS-E czy RNS-D
Pomiędzy rns-d a rns-e jest przepaść technologiczna. Jeżeli masz kase to bierz rns-e ledowego. rns-d nie warto kupować, bo nie ma już od tego roku nowych map, jest gorszy wyświetlacz, trudniej podłączyć zewnętrzną kamere, itd
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
zapraszam;) ale pewnie szybciej spotkamy się w Twoich rejonach, bo średnio co 2 tygodnie tamtędy jade.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Dawno nic tu nie pisałem, więc warto powiedzieć co ostatnio się zmieniło w aucie: - wpadło lusterko fotochrom + kompas - ESP, kubek w chromie - przepinanie map w sterowniku silnika Kilka słów o samym przepinaniu map. Zbudowałem układ, który pozwala na wgranie do sterownika silnika 2 map oraz przepinanie ich w dowolnym momencie, nawet podczas jazdy. Do przepinania używam przycisku S z RS4. Dla słabszej mapy przycisk świeci się na zielono, dla mocniejszej na czerwono. Dodatkowo jest jeszcze opcja przełączania map pedałem gazu. Gdy opcja jest aktywna, to każde mocniejsze wciśniecie pedału gazu(do końca), powoduje przepięcie na mocniejszą mape. Jeżeli jede spokojnie to po upływie 5 min, włączy się ponownie słabsza mapa. Obecnie mam jedną mapę "ECO" na dojazdy do pracy i drugą mocniejszą.
-
Dym Z Korka Wlewu Oleju
nie przejmuj się, tak ma być
-
Jak wymienić płyn hamulcowy?
przewody są tylko wciśnięte w gumową przelotke
-
Jak wymienić płyn hamulcowy?
Jeżeli przednie tarcze będziesz niedługo wymieniać to zastanów się nad montażem zacisków 320mm, nie jest to spory wydatek, a hamulce bedziesz miał dużo lepsze
-
Jak wymienić płyn hamulcowy?
Jest to przewód doprowadzający podcisnienie do serwa. gumowa przelotka w grodzi z wiekiem staje się miękka i zasysa się do środka podczas mocnego hamowania i sie zatyka
-
Jak wymienić płyn hamulcowy?
sprawdź podciśnienie, a w szczególności gumowy przewód idący przez grodz
-
Przeniesienie ESP
Odpiecie przycisku nie spowoduje błędu. W przycisku jest tylko jedna dioda i mikroswitch zwierający do masy. Jedno zwarcie do masy deaktywuje ESP, kolejne zwarcie do masy aktywuje itd.
-
Straż gminna i 2x mandat
Dostales mandat czy prosbe o wskazanie kierujacego? Bo to jest zasadnicza roznica