Treść opublikowana przez Gacek51
-
[AVJ B6] Ksenon "Zamiennik przetwornicy valeo i palnika D1S"
Zakładano tez 4-pinową LAD5GL lub AL ktora nie pasuje p&p i wymaga przerobienia mocowania,ale warto
-
[ALL B6] Moduł świateł dziennych, włącznik DRL i rozładowany aku
Zastosowalem przekaznik RM83 firmy Relpol,ale mozna kazdy inny z 1 parą styków . Narysowałem taki schemat. Uploaded with ImageShack.us
-
[ALL B6] Moduł świateł dziennych, włącznik DRL i rozładowany aku
Spełnia swoja funkcje i to jest najważniejsze.
-
[ALL B6] Moduł świateł dziennych, włącznik DRL i rozładowany aku
Sa tylko takie jak piszesz,czyli sterowane minusem,u siebie załozyłem dodatkowy maly przekaznik.
-
[ALL B6] Bixenon, DRL
Podswietlenie zachowuje sie normalnie,tak jak podswietlenie przyrzadow. U siebie zamontowałem taki przycisk DRL+CLH w B6 do załaczania dodatkowych swiateł led DRL.
-
[ALL B6] Bixenon, DRL
A jak ma sie zachowywac jak go w B6 nie bylo,sam pisales ze piny w MCE były dopiero w B7.
-
[ALL B6] Bixenon, DRL
W B6 przeciez nie było DRL,w warsztacie opisane jest jak wykozystac tą H7 jako swiatła dzienne,tak jak jest A6 ,a wykorzystywana jest do wysylania krotkotrwalych sygnałow swietlnych przy wyłączonych swiatłach.
-
[ALL B6] Ustawienie lamp xenon
Trzeba wyjac lampe z auta, wymontowac soczewke i sprawdzic czy nie jest wypalona.
-
[ALL B6] Ustawienie lamp xenon
Moze koncza sie palniki lub soczewki.
-
[INNE] Czy można przerobić lampy z anglika na europejskie?
W passatach napewno tak nie jest-soczewka helli,a w a4 -valeo.
-
[ALL B6] Schemat okablowania świateł
Raczej takiego opisu nie znajdziesz,tylko schemat elektryczny,a w skrocie wiazka idzie tak: od lamp przewody wchodza w blotniki,wystarczy zdjac plastikowe nadkole zeby je zobaczyc,potem wchodza w bude przy slupkach,w ktorych sa kostki,a potem wchodza w grube wiazki i do MCE.
-
[B5 AJM] Max pobór mocy z zapalniczki
Obliczenia sa dobre,210W to bezpieczne stałe obciazenie. Bezpiecznik nie spali sie od razu po przekroczeniu tej mocy,zabezpiecza on przed zwarciami i długoczasowymi przeciazeniami,dlatego chwilowy i krótkoczasowy prąd moze byc znacznie wiekszy.
-
Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów w Audi A4 B6
U mnie jest tak samo,ostatnio siadły 2 osoby na tył przy włączonym silniku i światłach a lampy nie zjechały w dół,prawdopodobnie wyłączenie świateł na chwile załatwi sprawe,a tak przy okazji mam pytanie ,czy vagiem mozna regulowac wysokosc swiatel,jak tak to w którym bloku?,a moze mozna prawa i lewa osobno ,czy tylko np. razem ?
-
[ALL B6] Nie działa regulacja wysokości świateł
Sprawdz czy masz czujniki samopoziomowania na wachaczach i sterownik od xenona pod schowkiem,moze było małe bum i ktos załozył zwykłe lampy i zderzak bez sprysków.
-
[ALL B7] Jakie żarówki do świateł mijania (DRL)?
Jesli masz bixenony to za swiatla mijania robi palnik xenonowy,na lampie wybity jest typ palnika D1S lub D2S bo nie wiem jakie auto, B7 czy A6,standardowa barwa to 4300K,5000-6000K daje dekatna niebieska poswiate.
-
[ALL B6/B7] Xenon plus - obwód świateł drogowych - pytania
Swiatła drogowe załącza moduł MCE,moze w nim jest przekaznik,o osobnym bezpieczniku nic nie wiem, prawdopodobnie bedzie ten sam co do swiateł mijania.
-
[B6 AVB] Kabel do halogenów i klaksonu
Oba kable sa takie same i pasuja do B6,kwestia wyboru.
-
[ALL B6] Samopoziomowanie reflektorów ksenonowych bez oryginalnych przetwornic
Przetwornice nie maja wplywu na samopoziomowanie,moga byc hidy,najwazniejsze sa czujniki na wachaczach i silniczki,oczywiscie sprawne,pomocny watek w tej sprawie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=76268.0;highlight=headlight
-
[ALL B6] Nie działa samopoziomowanie świateł
Napewno trzeba przywrócić połaczenie ze sterownikiem,do sprawdzenia +,- i połaczenie z diagnostyka,rozpiska pinów jest w warsztacie,albo podmienic na inny,bez tego niema pewnosci ze sterownik jest dobry,a wygląda na uwalony.
-
[ALL B6] Nie działa samopoziomowanie świateł
faktycznie byłoby przydatne ,a ja z rozpędu podałem dla bixenonu :>
-
[ALL B6] Nie działa samopoziomowanie świateł
Numer tego silniczka to PL35L-024-VLB8 Valeo ,a zdjecie polega na przekreceniu go w lewo do oporu i delikatnym wyciagnieciu z uchwytu,ale nie całkiem,bo nie wyjdzie ,potem go obkrecasz jak sruba liczac obroty do oporu ,delikatnie cofasz i mocno pociagasz,jak cos to taki posiadam.
-
[ALL B5] Naprawa sterownika AIRBAG
Moim zdaniem naprawa jest bezcelowa ,bo nigdy nie bedziesz mial pewnosci ze wszystko jest ok. Uzywany sterownik kupisz za 50-100zl,a naprawa wyniesie 100-150zl,ale decyzja nalezy do ciebie.
-
[B6 AWX] Olej przy turbinie
Niewielka ilosc oleju w dolocie to nic powaznego.
-
[B6 AVB] Brak brzęczka.
Daj znac jak z tym brzeczkiem ,bo ja tez nie mam,a wszystkie opisy pisali własciciele B5(podpis w avatarze) a nie B6 w ktorych jest troche inaczej.
-
[ALL B7] Dziwne brzęczenie po zapaleniu bi-ksenonów
Jest to normalne,przetwornice w lampach delikatnie brzęczą lub nawet piszczą.