Treść opublikowana przez mat-85
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Troche Ci pali ten dieselek nawet biorąc pod uwagę q
-
[ALL B5] Audi A4 stuki z zawieszenie, półoś napędowa (przegub wewnętrzny)
To ten przód raczej do wymiany jeśli chodzi o tłumienie. Amorki też potrafią stukać ewentualnie trzymanie amortyzatora, a dokładniej te tuleje w których jest osadzony.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Można jeździć i 40 na 4 i nie będzie to zarzynaniem auta, ale gaz trzeba wtedy głaskać a nie wciskać - czasem też tak jeżdżę jak mam zimny silnik. Ale to nie jest jazda . Poza tym do tego nie potrzeba 150, a tym bardziej 180 kucyków pod maską. No i potwierdzam 1.8t (u mnie seria 150km) potrafi być oszczędna ale i potrafi zjeść - zalety turbo. Min. i max skrajny z miarodajnego przebigu jeśli chodzi o benzynę to 5,8L - 14L. Normalna jazda 7L-11L LPG + 20%
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Hehehe no tak to już przejrzałem - sprawy podstawowe, raczej pytałem o takie bardziej praktyczne porady. Jak z tym szukaniem - po czesku szukat - wulg. uprawiać seks
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
No dobra cofam - wcale nie wiem gdzie parkuje to tylko taki żart był Ma ktoś może jakieś praktyczne porady co do wyjazdu na Słowację? Już wiem żeby trzymać się limitów prędkości i doposażyć apteczkę ceny mandatów mają ciekawe. Cosik jeszcze z ważniejszych spraw? Hehe no i nie mówić nic o szukaniu
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Nawet wiem gdzie parkuje ten samochód - codziennie brykam koło niego do pracy. Hehe zawsze powtarzam, że maluuutki ten Lublin
-
[B7 BPW] Dziura w bloku silnika...
może i sporadycznie zdarzają się co nie zmienia faktu że VAG dał mega plamę z 2.0tdi. Wiadomo - jak się coś doreza to da się jeździć ale chyba nie o to chodzi - to nie wartburg, żeby wymieniać części na bombolerce od zetora i treblinki od kombajnu
-
[B5 AEB] Spalanie - jakie wartości - quattro - tiptronic
To chyba jest odpowiedź. Skoro koledzy dieslowcy piszą, że różnica w spalaniu na dużej gumie może być nawet koło 1L to w benzynkach można spodziewać się więcej.
-
[ALL B6] Spadają obroty przy włączaniu świateł, ruchu kierownicą, otwieraniu okna
okolo 100 U mnie też tak się dzieje - przy skręcie kierownicą, czy zamykaniu szyb - napięcie mam git bo 14,1 wiec to nie to.
-
[B5 AWT] Czy to uszkodzone panewki?
Kolego a duży masz przebieg w tym autku?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
W 1.8t 9L średnio 7,5-8 trasa 10-11 miasto Na baku 650km
-
[B5 AFN] Twardy podłokietnik.
Może bandaż elastyczny - trochę mniej inwazyjne niż ochraniacze na rolki
-
[ALL B5] BRC sequent - przełącza sie na benzyne na wysokich obrotach
Zwiększył ciśnienie na reduktorze
-
[ALL B5] Problem z przyśpieszaniem 4,5 bieg
Dziwność jest to co mówisz - przy zapiętym sprzęgle silnik jest fizycznie połączony z kołami obroty nie mogą od tak podskakiwać.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Bry chyba się wezmę za zorganizowanie jakiejś demonstracji...... Hasło przewodnie: DESZCZU WYPIER*ALAJ Jacyś chętni?
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
jeszcze 3 godziny (jak dobrze pójdzie ) i fruuu do domu dzisiaj jebnę browara i idę spać jeszcze 3h i fruu jade obejrze ze 2 furki i potem j**ane browara i spac jeszcze 8 godzin (jak dobrze pójdzie ) i fruuu do domu potem po prostu jebnę spać (browar dożylnie) a tak z innej beki to ciężko nadążyć za tym wątkiem jeśli codziennie się nie wchodzi :> Pzdr
-
[B5 ADP] Trzyma wysokie obr ponad 2tys/obr + ciężko odpala
Może lambda niedomaga - cyrki dzieją się na również na PB czy tylko na LPG?
-
[ALL B5] Problem z przyśpieszaniem 4,5 bieg
Jeżeli rosną obroty, a prędkość nie no to nie ma innej opcji jak kończące się sprzęgło - pierwsze poślizgi. Im wyższy bieg tym bardziej powinno być to wyczuwalne. Na umierającym sprzęgle nie da się też szarpnąć samochodem przy zmianie biegu - działa zawsze jak przy delikatnym operowaniu.
-
[B5 ADR] Witam. Chciałbym założyć gaz do swojej a4
No tak - zasadnicze pytanie jak długo masz zamiar użytkować samochód i ile jeździsz - wtryski nie rozum - zawsze można zmienić na lepsze :>
-
[B5 ADR] Witam. Chciałbym założyć gaz do swojej a4
Nein nein nein! Kolego przejrzyj troszkę forum jest pełno informacji na ten temat - jedyną zaletą Valteków jest ich cena.
-
[B5 ADR] Witam. Chciałbym założyć gaz do swojej a4
Reduktor mam do 1500mBar standardowy jest na 1200mBar. Jeśli chodzi o kod to rzeczywiście zerknę - bo w sumie nie sprawdzałem uwierzyłem na słowo. A jeśli chodzi o przewody to mam na elastycznych 13mm - za to była dopłata 50zł.
-
[B5 ADR] Witam. Chciałbym założyć gaz do swojej a4
Ja zakładałem brc za 2600 w kwietniu br. na mocniejszym reduktorze, więc coś sporo sobie życzą za tą instalkę w Twoim przypadku
-
[ALL B6] Modyfikator +
Też coś takiego zalewałem, rzeczywiście sporo zmniejszyło się zużycie oleju i na świecach nie zbiera się tak bardzo nagar.... A silnik zalewam już przepracowanym olejem bo na nowy szkoda kasy - poza tym jak gęstszy to mniej bierze. Mowa o starej kosiarce już na wykończeniu - nigdy takich eksperymentów w niuni - jakby to było takie super to producenci olejów sami by na to wpadli.
-
[B5 AFN] Zmienna geometria jak jeździcie?
Dokładnie! Nie można popadać w paranoje - wystarczy jeździć normalnie. Długo miałem do czynienia z AFNem i przy przeciętnej jeździe (bez mulenia ale też żadnego przeganiania bo turbina potrzebuje) nie było problemów z turbawką.
-
[ALL] Czy to rdza?
Jak sprawdzałem miernikiem ostatnio B6 lakier miał 130-140um, a na touranie 2008r 90-110um, także także jest co raz gorzej