Treść opublikowana przez mat-85
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Mamy - pracujemy, ale wiadomo w czw. już trzeba się powoli psychicznie przygotowywać do weekendu
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Czyli jak przychodzi taka 90/100/90 i zaczyna opowiadać swoją litanię to wbijasz na a4kp :>
-
[ALL] Paliwo pb95 vs pb98 vs v-power racing itp
Paliwo należy lać takie jak zalecił producent samochodu. A dla wszystkich zagorzałych zwolenników verv, v-powerów, i innych turbo hiper marketingowo nazwanych paliw polecam przeczytać: http://www.orlenowcy.pl/topics4/sprzedaz-paliw-verva-vt241.htm
-
[B5 ADP] Znikający olej, kapie albo bierze, trudne do zlokalizowania.
Jeśli mówisz, że mokro jest w okolicy korka to jak najbardziej może być nieszczelny
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
No tak mam preparat służący do polerowania i dodatkowo zawiera niewielką ilość wosku Carnauba takie 2 in 1. Chciałem do tego dokupić wosk i zastanawiałem się co wybrać czy Gold Class Carnauba Wax, czy NXT 2.0. Może rzeczywiście rzucę się i kupie UC + NXT 2.0 wtedy będzie po bożemu
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Mam już preparat, który służy jest do odświeżania lakieru (delikatnie poleruje), ale zawiera też niewielką ilość naturalnego wosku. Chodzi mi o to, czy kupując teraz wosk mam iść dalej za ciosem i kupić naturalny, czy syntetyczny też będzie OK.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Nobody?
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Mam pytanko do osób bardziej doświadczonych. Czy na preparat zawierający już niewielką ilość Carnauba mogę nałożyć nxt 2.0, który jest woskiem syntetycznym?
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Hehe, też byłem ale jeździłem kanapą* do domciu - w końcu udało mi się znaleźć kupca na nią. *kanapa - Citro Xantia
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Teraz po ostrej dyskusji nastały ciche dni w dziale? Taki wolnossak rzadko korzysta ze swojego całego powera bo gość musiałby tak wachlować biegami żeby był non stop utrzymywany w przedziale 5-7rpm, a jadąc swoim autem jednak trochę szkoda kręcić go non stop do odcinki - turbo daje moment niżej wiec do jazdy drogowej jest the best. Nyssan zaczynał prawdopodobnie wyprzedzanie z poziomu ~3-4rpm więc nie korzystał z pełnej mocy (raczej nie redukował do 2 przy 70km/h a takie auto tego by potrzebowało przy tej prędkości). Podsumowując turbo(szczególnie diesle) są cacy z rolki po można wykorzystać 90% mocy nie pałując ich non stop w max zakresie obrotków, czego potrzebuje wolnossak. No, niech już będzie zgoda w dziale A tak jeszcze do poszanowania swojego autka przypomniał mi się stary kotlet: -Jaki samochód może wjechać na 20cm krawężnik z prędkością 50km/h? -Służbowy :>
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
mam pytanie czy w ogóle montowane były w b7 silniki 2.0tdi które warto polecić? tzn bez wad wałków, wycierającego się napędu pompy oleju i usterkowych głowic?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Może i tak kiedyś było w polonezach i dużych fiatach, kiedy oleje nie miały takich właściwości czyszczących jak teraz. W tej chwili silniki budowane są dużo precyzyjniej. Co to byłby za silnik, który jest uszczelniany tylko przez nagar i inne brudy
-
Ile pali Wam gazu?
Dużo zależy od stylu jazdy moja w trasie przy jeździe eco spaliła 5.8, a z butem w podłodze na pustej drodze 10,5 normalnie 7-9 (mowa o benzynce) Gazu +- 2,5L
-
[B5 AHU] Moje A4 1.9 TDI prawie seryjne :)
Nieźle się kręci ten Dieselek do 6krpm
-
[B5 AWT] Wiatrak klimatyzacji
OK dzięki w wentylator już pukałem niestety nie chciał zatrybić. Z nim sobie myślę poradzę - interesowała mnie głownie sprawa napięcia we wtyczce.
-
[B5 AWT] Wiatrak klimatyzacji
Mam pytanie odnośnie wiatraczka od klimatyzacji. Wiatraczek nie załącza się, ale interesuje mnie sprawa inna - przy próbie znalezienia usterki podłączyłem miernik do wtyczki doprowadzającej do niego prąd (tej po lewej stronie przy zbiorniku płynu do spryskiwaczy) i prąd dochodzi, ale napięcie było tam też przy wyłączonym zapłonie i wyjętym ze stacyjki kluczyku? Czy to jest normalne zachowanie? Bo może uszkodzony mam jakiś czujnik i spalenie wiatraka było tylko jej skutkiem.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
moje niunie Cytrynka i Audi w tej sprawie jeszcze dziewice - ja w sumie też mam nadzieję że jak najdłużej tak pozostanie. Swoją drogą może ktoś chce kupić Cytrynkę? Xantia 1.8 16v
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Buc zawsze pozostanie bucem - jak przyjedzie policja mandat jest od 200 do 500 +6 punktów za spowodowanie zagrożenia więc ma argumenty nawet jak nie ma uszkodzeń
-
[b5 AHU]A4 b5 Avant LIFT - fela 17", 1BE i test na torze :)
Poznaje zdjęcia z allegro jak niedawno poszukiwałem felg na zimę. :> Ciekawy kolorek, ładne autko - wygląda na zadbane. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
238kkm jeszcze się turla Zrobiłem 4kkm więc niewiele mogę powiedzieć o naprawach ale jak narazie "nie wymaga wkładu finansowego "
-
[B5 ADR] Avant pod stodołą
Brzydal, lakier do d.., alu paskudne - ogólnie padaczka. Sorry nie mogłem się powstrzymać - na 2 fotce myślałem że to moja na mnie zerka. Fele i lakier ten sam. Jak tylko odświeżę lakier wrzucę fotencje. Pozdrawiam
-
[B5 AVG] Gazowanie diesla
Osobiście się z tym nie spotkałem, ale w którymś z ostatnich numerów "Motoru" było napisane, że jeżeli ma być taniej to moc musi zostać na podobnym poziomie - jeśli zwiększamy moc to taniej jeździć nie będziemy - nie ma cudów
-
[B5 APU] Moja mała ciemna radość 1.8T....Poznań
Cała ta rozmowa tylko udowadnia jak oryginalne masz auto i jak dużo pracy ktoś w niego włożył. Zdjęć było dużo i w niezłej jakości a nikt nie potrafił (włączając mnie) znaleźć dowodu, że jest to przedlift, chociaż większość z nas temat raczej ogarnia. Pozostaje pogratulować autka hehe no i właściwego silnika w aucie - kto nie jeździł zdrowym 1.8t może tylko żałować
-
[B5 APU] Moja mała ciemna radość 1.8T....Poznań
Drzwi pod nową klamkę są inaczej wyprofilowane, dodatkowo dochodzą jeszcze listwy poliftowe - no ale te już można wymienić bez problemów
-
[B5 APU] Moja mała ciemna radość 1.8T....Poznań
Ale się chłopa uczepiliście . Ładne autko, ale muszę przyznać, że też mnie niesamowicie ciekawi jak zakończy się sprawa. Nie spotkałem się jeszcze, żeby ktoś wymieniał np. klamki na polifta. Pzdr