Treść opublikowana przez mat-85
-
[ALL B5] Odrzybianie klimatyzacji wersja "domowa"
Mogę z czystym sumieniem polecić ten preparat - zapłaciłem za niego w hurtowni 12zł i jak narazie jest git - dentysta praktycznie zginął niepożądany zapach z klimy też
-
[B5 ADP] Sekwencja a zwykły gaz.
tak się składa, że silniczki krokowe mają tak duże opóźnienia w regulacji składu mieszanki, że często lepiej to śmiga na śrubie..
-
[B5 ADP] Sekwencja a zwykły gaz.
Pewnie mechanik specjalizuje się w zwykłych instalacjach, albo ma na niej lepszy zarobek. Zakładaj sekwencję.
-
[B5 AFN] Audi A4 AFN polift by Marcenao
ładny kolorek british racing green
-
[ALL B5] Odrzybianie klimatyzacji wersja "domowa"
Też zadziałałem tak jak opisane dokładnie tym samym środkiem. Jak narazie 2 dzień mam w samochodzie zapach jak u dentysty... Mam nadzieje, że zapach przejdzie, a czyszczenie coś pomogło.
-
[ALL B7] Podpiecie LPG pod stacyjke
Tylko, że dwa miesiące bez prądu w instalacji też chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem - z jakiegoś powodu ten prąd jest pobierany. Żeby pamiętać ustawienia pamięć też musi mieć podtrzymywane napięcie. Tu chyba może tylko pomóc większy aku.(Tyle, że może zajść potrzeba zmiany również alternatora)
-
[B5 AFN] Przegrzewanie się silnika.. w trasie do 116C !!
Najprawdopodobniej tu jest przyczyna - i objawy się zgadzają - po prostu za mała wydajność chłodzenia i nie dawała rady przy wyższej temperaturze i prędkościach.
-
[B5 AVG] Rozładowanie akumulatora w automacie podczas jazdy
Nie zaświeciła Ci się kontrolka, ze jedziesz bez ładowania? Od tego ona jest żeby uniknąć takich akcji.
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
Audi 80 B4 1.9TDI z którym jestem na bieżąco - od 100kkm sprzęgło bierze tak samo wysoko jak w moim B5 - to nie jest wyznacznik padania. Jak będzie "maślane" i zacznie się ślizgać wtedy trzeba wymieniać.
-
[ALL] Paliwo pb95 vs pb98 vs v-power racing itp
Bo przy samochodzie przystosowanym do PB95 nie ma to najmniejszego sensu - 98 jest mniej kaloryczna niż 95.
-
[B5 AEB] Odłączanie klimy przy dużym obciązeniu
Bez jaj przy 413KM czujesz różnicę 5KM? No chyba że od najniższych obrotów. Myślę, że to subiektywne odczucie - chyba że stajesz z na ćwiartkę i mierzysz czasy.
-
[ALL B6] Czy 3.0 quattro to dobry wybór?
Poczytaj sobie o multitronicu - może totalnej tragedii nie ma - ale nie jest tak niezawodna jak manual czy klasyczny automat. A naprawy są drogie. Reszta jak najbardziej OK dobry silnik trwały, mocny, niewysilony i z dobrym gazem też nie powinno być problemów. Oczywiście ze wszystkimi cechami V6 czyli trochę spali szczególnie w mieście, rozrząd swoje kosztuje itd. Ale dźwięk i kultura pracy
-
[ALL B6] Na odwrót podłączony drugi akumulator-co może się stać?
Myślę, że rozrusznik został uszkodzony przy tej machlojce i dlatego kontrolki przygasają - strzelałbym, że jednak była próba uruchomienia samochodu. Swoją drogą - niezły kolega.
-
Polecane opony zimowe
Bo poza sezonem (zwłaszcza przed) jest znacznie taniej. Zawsze tak robię. Rok. prod. 2011.[br]Dopisany: 23 Sierpień 2011, 19:42_________________________________________________Kupiłem drugi komplet zimówek Vredestein Snowtrac 3 w rozmiarze 205/55 R16 91 T. Te opony zostały polecone przez instruktorów doskonalenia jazdy z ośrodka TOR Rakietowa we Wrocławiu. Zaufałem im 2 lata temu i nie żałuję swojego wyboru. Jak jest ze ścieralnością Vredestein Snowtrac 3? Bo w tym roku też sobie takie sprawiłem i ciekawy jestem ile czasu będzie nam dane spędzić razem.
-
[ALL B6] Żarówki - jakie kupić?
Tak jak mówiłem - jeden z producentów zakombinował w swojej ofercie i to do tego w jednym modelu :>
-
[ALL B6] Żarówki - jakie kupić?
Mijania i drogowe H7. Jak będziesz brał zarówki do drogowych i mijania to zwróć uwagę, żeby do mijania miały oznaczenie dodatkowe S (do mijania - soczewka), a R ( do drogowych - Refleksyjne) - te oznaczenia pojawiają się jeśli żarówka ma jakieś dodatkowe funkcje np. w którymś miejscu świeci na biało albo na żółto żeby lepiej doświetlić drogę. pozdr Jeszcze nie spotkałem takiego oznaczenia na żarówkach - to chyba któraś z firm sobie wymyśliła takie kombinacje w swojej ofercie
-
[ALL B5] Regulacja luzów zaworowych.
Jeśli tak, to zmień gazownika bo to raczej podstawy jeśli chodzi o wiedzę o silnikach VAGa.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Nawet ten certyfikat wygląda jakby miał użytkownika dopisanego w paint-cie
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Dokładnie od 1 września wzrosło mi spalanie miejskie... następny punkt zwrotny 1 października kiedy zjadą sztudenty aktualnie w mieście głównie w godzinach szczytu 12L PB
-
[B6 ALT] LPG czy warto
FIS będzie Ci pokazywał dokładnie to samo co pokazuje w tej chwili - przybliżone teoretyczne spalanie benzyny(nawet kiedy będziesz jechał na LPG). Czyli jest jak najbardziej użyteczny.
-
[ALL] Który z nich jest FWD a który QUATTRO...?
Jeśli rzeczywiście ma to być coś do zabawy to na bank potrzebujesz quattro i uturbionej benzynki(można modzić) - a już tylko od stanu portfela zależy której A z drugiej strony to się zastanawiam czy z tego projektu rzeczywiście coś będzie czy tylko tak sobie dywagujesz co by było gdyby
-
[B5 AFN] Samozapłon, co teraz?
Przecież nie uda Ci się zdusić silnika w automacie. Nie sądzę żeby dało się to zrobić nawet wymuszeniu ręcznej zmiany przełożeń. W automacie tak jak koledzy pisali wcześniej - tylko wyrwanie rury doprowadzającej powietrze tuż przy kolektorze lub zatkanie dolotu (a najlepiej jedno i drugie). A najlepiej na bieżąco monitorować stan turbo i nie dopuścić do takich akcji.
-
[B5 AFN] Samozapłon, co teraz?
to jest najmniej inwazyjny sposób zduszenia silnika w takiej sytuacji - ruszasz, wrzucasz np. 3 i podczas jazdy zduszasz go hamulcem - bez nadwyrężania sprzęgła i prawdopodobieństwa uszkodzenia go. Oczywiście trzeba działać możliwie szybko.
-
Polecane opony zimowe
Jaki rozmiar? Chętnie wezmę - jak dla mnie letnie Conti full wypas - jedynie na mokrym mogłyby mieć lepsze hamowanie/ciąg (ale bez tragedii)
-
[ALL B5] Zacinające sie drzwi kierowcy
Proszę o poradę - może już ktoś wcześniej spotkał się z taką przypadłością otóż: Kiedy mocniej (wysoko) pociągnę za klamkę kierowcy zamek nie do końca odpuszcza - drzwi pozostają zablokowane na pierwszej blokadzie (na tej na którą wskakują kiedy ze zbyt małą siłą się je zamknie). Jeżeli otwieram powoli odblokowują się bez problemu. Nie wiem czy wytłumaczyłem to odpowiednio, ale jeśli ktoś miał z czymś takim do czynienia będzie wiedział o co chodzi.