Treść opublikowana przez hipcio
-
[B5 AFN] Zgasł podczas jazdy i juz nie odpala
Jak mi tak zrobił, to pokazywał błąd szyny zasilającej w elektronice pompy, czyli że pompa się wyjarała. Zobacz czy ci podaje paliwo na wtryski, ale obstawiam że nie. Pompa do regeneracji. Ja kupiłem regenerowaną za zwrotem starej. Ile przejechałeś na tej pompie??
-
[B5 AKN] 2,5 TDi - czkawka na zimnym silniku - NOWE LOGI !!
Nowa przepływka w ASO Premium w Poznaniu 375 zł przy zdaniu starej, a w InterCars bez zdawania dałem chyba 600 zł
-
[B5 AKN] Problem z odpalaniem na ciepłym silniku - złe rozwiązanie!
Miałem ten sam problem i to co radzi "kudłaty66" okazało się strzałem w dziesiątkę. A zrobił to Rogalotti przy okazji chipturingu silnika na 180 KM. I teraz odpala na dotyk.
-
[B5 AKN] Prześwit na mocowaniu przepływomierza
Niestety nic nie było. A można go kupić w serwisie? i za ile?
-
[B5 AKN] Prześwit na mocowaniu przepływomierza
Podczas wymiany filtru powietrza moją uwagę zwróciły dwie szczeliny na łączeniu górnej części obudowy filtru powietrza z przepływomierzem. Przepływomierz Bosha ma dwie szczeliny, przez które ciągnie powietrze. Założyłem podkładkę papierową z opakowania po filtrze powietrza, bo moje myślenie poszło w kierunku: po co filtr jak ciągnie szczelinami "syf" z otoczenia. A jak jest u was koledzy?
-
[B5 AKN] Ubywajacy płyn chłodzący
Miałem podobny problem i powodem był pęknięty od spodu zbiornik wyrównawczy. Płyn wyciekał i jak koledzy pisali zaraz parował, więc prawie nie do wykrycia.
-
Ustawienie kąta wtrysku - TDI na pompie wtryskowej (VP)
Panowie i koledzy!!!! A czy nie prościej zakołkować wszystkie "kółka"(tzn. WAŁ+POMPĘ WTRYSKOWĄ) i tak ustawić fabryczne USTAWIENIA????
-
[B5 AKN] Brak mocy powyżej 3500 obrotów
miałem coś podobnego i "mehanior" na słuch orzekł: TURBINA i 2300 poszło się pizgać i tak było do D...y Teraz po wydaniu ileś tam kasiorów jeste HEAPPY i ROGALOWI bo to była tylko przepływka....
-
[B5 AKN] Spadek mocy w górach
:>a mnie w górkach odwrotnie; spalanie spadło; tylko jedno jest ważne: czy pod górkę piłujesz???
-
[B5 AKN] Naprawa elektroniki pompy wtryskowej VP 44
Już kupiłem pompę po regeneracji. Można zamknąć wątek.
-
[B5 AKN] Naprawa elektroniki pompy wtryskowej VP 44
Witam Kolegów. W czasie jazdy silnik zgasł. Podejrzenie na pompę wtryskową. Vag wskazał moduł sterowania pompą. Mam pytanie gdzie to mogę naprawić? Pompa wtryskowa do A4 2.5TDI V6. Pozdrawiam Trzeniu: a ile cię to kosztowało?
-
[ALL B5] kupiłem auto z chiptuning co to za chip????
Kolego, umów się z Rogalem (Rogalotti forumowy) i nie żałuj kilomoterków do Warszwki bo naprawdę WARTO. Ja nie żałuję, a niunia zachwyca wszystkich :>
-
Dobrzy chiptunerzy
:)ja jak większość polecam Rogala. Nie żal 300 km jakie zrobiłem aby do niego przybyć.... wracałem z "rogalami" (wypiekami) na twarzy :>
-
[ALL B5] Wymiana oleju przy 300000 km - na jaki, bo nie wiem co było lane ?
ja kupiłem w Krakowie i dystrybutora Motula po 200 zł za 5l
-
[B5 AKN] Brak mocy,brak max obrotów są logi, pomocy! 2,5TDI V6
a więc jaki w końcu masz silnik????? bo piszesz, że "silnik 2,5TDI V6 150KM i jest to AUDI A4 z 1999 roku" a w stopce masz cóś innego??????(Silnik: AFF 1.9 75PS)
-
[2.5 V6 TDI] Gdzie tankujecie?
Nie mam znajomych na stacjach no i nie jestem ekspertem, ale też nigdy nie widziałem, żeby przy wlewaniu do zbiorników coś na stacji dolewali. Zresztą nie wiem jak to miałoby sie zmieszać dobrze z paliwem - w końcu zbiornik na stacji jest nieruchomy. Wiele razy widziałem na stacjach BP jak i Orlen cysterny zaopatrzenia i zawsze była zaopatrzone w logo bądź to BP bądź Orlenu, więc tu raczej nie można mówić o zaopatrywaniu jedną cysterną stacji kilku koncernów. Kolego, ale oni biorą z jednej cysterny stacjonarnej np.: w Rejowcu.... tam stoją wsie nacje cystern stacji wszystkich w Polsce na dany rejon....
-
2.5TDI 150KM Aż tak źle z nim?
Koledzy! tak czytam i się dziwię.... zimą mi łykał na krótkich trasach rzędy 5-8 km (dojazd do miasta i postój czyli ochłodzenie, a więc nadal zimny) 7.5 l/100km.... a teraz nie wychdzi ponad 7.... a lubię depnąć....ale wymieniłem niedawno olej i filterki (KNECHT) i zyskał ducha
-
[B5 ADR] Kontrolka Airbagu
Miałem to samo i na VAGu pokazał zbyt duży opór na bezpieczniku lewej poduszki w fotelu kierowcy i po wyczyszczeniu styków pod fotelem zgasła kontrolka i po skasowaniu błąd się już nie pojawił. Żadnych przeróbek typu "wlutowywanie oporników" nie polecam, bo w końcu koledzy chodzi o Wasze bezpieczeństwo i po to czujniki są aby dbały o nie.
-
[B5 AKN] Biały dym, zwiększone spalanie i głośniejsza praca
Temperaturka silnika to ważna sprawa. Sam się o tym przekonałem. Też mi fiksował wskaźnik w granicach 70-80 stopni (latem było OK) jak spadła temperatura do 2-4 stopni C. Wymieniłem termostat oryginalny OOOO i teraz jest 90 stopni i spala dużo mniej - dużo to aż o 0.8 litra na 100 km
-
[B5 AFB] przykazania diesel ?
tych "lepszych" paliw nikt nie kupuje i są to stare zapasy (tak mi powiedział życzliwy znajomy ze stacji ORLENu) i sam się przekonałem, że po zatankowaniu zwykłej "gnojówki" lepiej silniczek się sprawuje..... a co do "czyszczaczy" to wlałem środek Motula do zbiornika i do pełna ON i w dechę na trasę i jest GUT. Kolega Mobilek zawodowy powiedział mi, że tych "lepszych z uszlachetniaczami" nikt z TIRów nie kupuje....
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Czytam i czytam i doszedłem do wniosku takiego: A4 B5 2,5 TDI v6 rocznik 1999 olej Motul 8100 X-cess 5w-40 będzie odpowiedni? Czy trzymać się normy 505.01, bo mechanik handlując Castrolem poleca Castrol z normą 505.01. Bo na forum wszyscy piszą o silnikach 1,9 TDI.... Proszę o pomoc i radę, na razie jest w silniku półsyntetyk
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witajcie! Właśnie kupiłem A4 b5 AVANT Wybaczcie błędy, bo dopiero się uczę Pozdrawiam all