Treść opublikowana przez seba1-2
-
[ALL B5] Stożkowy filtr powietrza + kolektor dolotowy
mechanicznych zamian możesz zrobić bardzo dużo, daruj sobie stożek natomiast kolektor ssący jak najbardziej mam do sprzedania od 131ps jak by cię to interesowało info na pw, i potem natomiast chip i około 110-120ps powinno być
-
[B5 AFN] Wymiana tylnych klocków hamulcowych
to są właśnie prowadnice i należy je wyciągnąć wyczyścić i przesmarować, rozbieraj szybko to koło bo zaraz będziesz miał klocki do wymiany razem z tarczą
-
[B5 AFN] Wymiana turbiny na AWX
super opis i spis części, na pewno się inny przyda
-
[ALL B5] Swap silnika 1.9TDI 90PS AHU na 1.9TDI 131PS AVF oraz skrzyni 6 biegów
no zobaczymy jak fundusze pozwolą to : - turbo brd lub gt 22 - pompki AL lub sportowe od rogala a potem to zobaczę, wiadomo człowiek zawszę głodny
-
[ALL B5] Swap silnika 1.9TDI 90PS AHU na 1.9TDI 131PS AVF oraz skrzyni 6 biegów
:decayed: :decayed: :decayed: :kox: :kox: :kox: :kox: :notworthy: :notworthy: :notworthy: teraz chip by się sprzydał bo moje ahu lepiej chodziło :gwizdanie: jednomas z 1Z w AVF sprawuje się bez najmniejszego problemu
-
[ALL B5] Koło jednomasowe, tarcza i docisk do AVG
dokładnie tylko dla niego :gwizdanie: sam bym się skusił na wzmocnienie sprzęgła u radzia jakbym nie było spłukany
-
[ALL B5] Koło jednomasowe, tarcza i docisk do AVG
jeśli chodzi ci o położenie pedału sprzęgła to jest sterowany hydraulicznie i tu nic nie zmienisz a jeśli chcesz aby sprzęgło ci szybciej "łapało" trzeba wzmocnić docisk i dać mocniejsze sprężyny do tarczy sprzęgła
-
[ALL B5] Koło jednomasowe, tarcza i docisk do AVG
maciek a powiedz mi czy ten mechanior przetoczył ci koło zamachowe aby nowa tarcza miała równą płaszczyznę tarcia?? jeśli nie to z początku może ci ślizgać bo nowa tarcza nie styka się całą płaszczyzną z starym kołem zamachowym no i będzie trochę potrzeba czasu aby się ułożyło, mój jednomas w AVF-ie śmiga aż miło
-
[ALL B5] Swap silnika 1.9TDI 90PS AHU na 1.9TDI 131PS AVF oraz skrzyni 6 biegów
według mnie dlatego powinno się dać na odpływie ze względu na temp. jaka panuje na lub jak kto woli w głowicy, paliwo powrotne jest gorące więc jest potrzeba jego schłodzenia zanim wróci do baku, fura już ukończona na ostatnim etapie okazało się że fura nie reaguje na potencjometr gazu, kable łączyłem ze starymi wtyczkami po kolorach, a w białej wtyczce trzeba było połączyć tak samo jak są piny w białej wtyczce od silnika avf (passat) :yeee:
-
[B6 AVF] Prośba o analizę błędów i rozwiązanie problemu
bardzo bym prosił [br]Dopisany: 09 Maj 2009, 09:39_________________________________________________tamta wtyczka od avf była inna niż w ahu podłączyłem ją po kolorach kabli jak by ktoś wiedział jak ją poprawnie podłączyć byłbym bardzo wdzięczny [br]Dopisany: 10 Maj 2009, 13:01_________________________________________________problem z pedałem gazu rozwiązany okazało się że kable w białej wtyczce miałem źle podłączone po swapie okazało się że kostki były inne musiałem zrobić tak aby w starej i nowej białej wtyczce piny się zgadzały
-
Projekt FMIC TDI instalacja własna > podręcznik dla każdego
temacik na topie można by powiedzieć, a powiedz mi gdzie kupiłeś te redukcje ?? bo ja polowałem na coś takiego ale nie mogłem tego zakupić..
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
rezanie na duży plus
-
[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku
paweł wrzuć foto jak skończysz słupek
-
[B6 AVF] Prośba o analizę błędów i rozwiązanie problemu
silnik jest z passata a wtyczki wszystkie są przelutowane[br]Dopisany: 07 Maj 2009, 21:51_________________________________________________i może problem leży przy wtyczkach
-
[B6 AVF] Prośba o analizę błędów i rozwiązanie problemu
witam komp wywala ma takie błędy : 5 Faults Found: 19561 - Valve for Intake Manifold Flap (N239): Open or Short to Ground P3105 - 35-10 - - - Intermittent 18080 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1672 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent 16955 - Shareware Version. To Decode all DTCs P0571 - 35-00 - Please Register/Activate 18058 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster P1650 - 35-00 - - 18047 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1639 - 35-00 - Please Register/Activate teraz opiszę problem, jestem po swapie silnika z ahu 90 ps na avf 131ps pd, i silnik nie reaguje na pedał gazu, po naciśnięciu wchodzi w tryb awaryjny łapię 1200obr, macie jakieś propozycję na rozwiązanie tego problemu?? mi się wydaję że to wina potencjometru gazu nie wiem czy da się go jakoś zaadaptować czy trzeba go wymienić na coś w stylu avf-a
-
[B5 AHU] Jaki intercooler w zderzak ?
temat AHU mam już opanowany, ale nad moimi emocjami nie zapanował i wyleciał w AHU miałem FMIC, turbo od AWX 130ps, wtryski 0.216 AHYlub AXG 150ps, pompę wtryskową od 110 ASV i kolektor ssący do 130ps z flanszą na 50 węża, pod spodem masz linki co do założenia: FMIC http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_fmic_w_a4_19_tdi_afn-t32800.210.html wsadzenia do AHU turbo od AWX 130pshttp://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahu_wymiana_turbiny_w_ahu_na_awx-t28728.0.html
-
[B5 AFN] Wtyczka pompy
może być i tak
-
[ALL B5] Swap silnika 1.9TDI 90PS AHU na 1.9TDI 131PS AVF oraz skrzyni 6 biegów
Witku chłodnice podłączyłem na dopływ paliwa, nie wiem czy dobrze ale mówiliście że wtryski potrzebują chłodniejszego paliwa wiec dałem ma dopływ, kosztorys będzie na koniec ale cena na razie nie przekroczyła 3500zł, jeśli chodzi o instalacje elektryczną trzeba było wszystkie kostki te co są przy ecu przelutować i poprowadzić nowe przykładowo do pompy paliwa, jeszcze nie wszystko gra ale już jest nie źle
-
[B5 AFN] Wtyczka pompy
wtyczkę kolego przerabiamy nie w pompie tylko przy instalacji silnika na taką 10pin w innym wypadku potrzebował byś dwie wtyczki taką na 8pinów i taką mniejszą wtyczkę na 3piny. Podłączyć nową wtyczkę 10pin do starej 8pin i 3 pin jest bardzo prosto piny są po numerowane od 1 do 10, i po prostu w starej wtyczce (8pin) 1 nr dajesz na nową wtyczkę(10pin) na nr 1 pozostałe trzy kabelki(czyli w nowej wtyczce piny od 8 do 10) będziesz miał na innej wtyczce mniejszej czarnej (ona również przychodzi na pompę) i tam musi sobie popatrzeć żeby połączy ją zgodnie z kabelkami wcześniej podłączonej wtyczki (3pin) jak dalej nie wiesz jak info na pw aha mam stojan i koło zębate jak byś potrzebował do pompy 11
-
[B5 AFN] Wgniecenie na misce olejowej
jak będziesz chciał misę to ma info na pw
-
[ALL B5] Swap silnika 1.9TDI 90PS AHU na 1.9TDI 131PS AVF oraz skrzyni 6 biegów
co ja poradzę kamilu jak jestem ciebie nie ma :gwizdanie: a co do Q to da się zrobić, skłamał bym jak bym powiedział że nie rozglądałem za gratami powiem jeszcze tak problem skrzyni rozwiązany, to nie ta skrzynia, gość ma mi przysłać drugą tak to jest jak się ktoś nie zna na oznaczeniach
-
[ALL B5] Koło jednomasowe, tarcza i docisk do AVG
bolce zostaw w niczym ci nie będą przeszkadzać, a co do uszczelniacza to tak jak pisze robert
-
[ALL B5] Swap silnika 1.9TDI 90PS AHU na 1.9TDI 131PS AVF oraz skrzyni 6 biegów
silnik jest od passata AVF 131 PS 1.9TDI 2002r, sprzęgło od avf jest większe ale tak jak pisałem miałem cały praktycznie nowy zestaw jednomasa + sprzegło z ahu/1z wiec założyłem go do avf :gwizdanie:
-
[ALL B5] Koło jednomasowe, tarcza i docisk do AVG
kolego to koło będzie pasować, a te bolce do niczego nie służą, wszystko będzie ok tylko ja na twoim miejscu zmienił bym przy okazji uszczelniacz na wale oraz wymienił łożysko wyciskowe tak zwane oporowe
-
[B5 AJM] EGR OFF i EGR ON w 003BS a diagnoza "WYCIA" TURBO lub okolic
według mnie to łożyska na turbinie, oznaka jej końca