Treść opublikowana przez seba1-2
-
[ALL B5] Swap mocnych hamulców z systemu Lucas 280mm na 312mm ATE
Witam, opiszę na czym polega swap hebli 312 Ate na miejsce starych 280 Lucas-a, taki system hamulców był zastosowany w moim aucie czyli w a4 b5 ahu 97r. do swapa potrzebujemy: - tarcze 312/25mm (na tą tarcze felga minimalna to 16") - zaciski ate - jarzma - blachy osłonowe - klocki hamulcowe pod zaciski ate - zdałby się też płyn hamulcowy do uzupełnienia poziomu lub też wymiany ja kupiłem 1.5 litry i wymieniłem w całym systemie na nowy - nowe uszczelnienia do zacisku Zaciski, jarzma oraz blachy osłonowe zakupiłem na allegro z vw passata 2.5 tdi rok 2002r. na piaście żeliwnej Tarcze jakie zastosowałem to brembo 312/25mm a klocki ferodo premier pod zaciski ate Ja zacząłem od wyczyszczenia i wymalowania zacisków, jarzm oraz blach osłonowych, farba czarny mat do 700 stopni, potem założyłem nowe uszczelniacze, gumki osłonowe tłoczka oraz gumki na prowadnice. I po takim zabiegu można było przystąpić do właściwego zastąpienia słabych hebli mocnymi 312 tu moje stare heble 280 a tu 312 z osprzętem porównanie rozpisywał się nie będę co trzeba odkręcać dokładnie myślę że każdy da redę, po zmianie zacisków zalałem nowy płyn ate do całego systemu hamulcowego i odpowietrzyłem go, potem założenie tarczy, dokonanie pomiaru bicia, założenie zgodnie z kierunkiem klocków hamulcowych tak wyglądało po złożeniu i z felgą 17 teraz tylko dotarcie i można się cieszyć z mocnych hamulców Zaprzyjaźnione wątki: - montaż w budzie b6 http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_wymiana_hamulcow_przednich_na_312mm-t23904.0.html - b5 http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_upgrade_hamulcow_jarzma_312_mm_na_288_mm-t64876.0.html - b5 http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_swap_na_312mm_i_pytanie_o_uklad_hamulcowy-t83664.0.html - coś o wielkości felgi na 312 http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_jakiego_minimalnego_rozmiaru_felga_do_tarczy_312_mm-t79281.0.html - jakie tarcze http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_tarcze_na_swap_na_312mm-t72202.0.html - z czego jarzma http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_w_jakich_modelach_byly_montowane_hamulce_312_ktore_podejda_do_b5-t110196.0.html - na temat KODOWANIA ABS http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_swap_280mm_na_312mm_kodowanie_abs-t115550.15.html
-
[B5 1Z] Swap silnika z 1Z na AHU lub AHH
ahu i ahh mają mają ecu 16-bitowe, ahu i 1z to praktycznie te same silniki z tym że w ahu może wystąpić koło dwumasowe ale nie musi, ahh to już nowszy motor ma mocną pompę 11, koło dwumasowe, i turbo ze zmienną geometrią, jeśli będziesz zmienił na ahu to na starym sterowniku powinien chodzić, jeśli zmienisz na ahh to komp też do wymiany, o jaki swapie myślisz?? sam blok silnika czy kompletny silnik z osprzętem ??
-
[B5 AHU] Jak zaślepic EGR ?
miedzy egr a rurką daj jakąś grubszą blaszkę z otworami na śruby albo wywal rurkę miedzy erg a kolektorem wydechowym i zrób takie zaślepki http://images46.fotosik.pl/178/6696b4cec0fd6bd4med.jpg
-
[B7 BPW] Usuniety DPF
Witku super stronka , na pewno zachęci wiele osób do zawitania do ciebie pozdrawiam!
-
[ALL B5] Pytanie o wtryski 216 Bosch i program
na 0.216 będzie ci poddymiać bez zmiany softu, w twoim przypadku po instalacji 0.216 pasowało by zrobić korektę softu w ecu i będzie git [br]Dopisany: 01 Sierpień 2009, 19:18_________________________________________________twoje wtryski trzeba po instalacji końcówek 0.216 przestawić na 220/300 bar
-
[ALL B5] Montaż lamp po II LIFCIE problem
sprawdź masę na tej drugiej wtyczce, a powiedz próbowałeś zamienić przetwornice może jedna z nich jest uwalona, ja tak miałem
-
[ALL B5] Podłączenie diód do zderzaka
poważnie
-
Swap AFN na AWX
http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_swap_silnika_19tdi_90ps_ahu_na_19tdi_130ps_avf_oraz_skrzyni_6_biegow-t75462.0.html zobacz tu ja jestem po swapie ale w audi, pomoc możesz znaleźć u grzanek85 i kobra7 na pierwszej stronie masz połączenia kostek mam nadzieje że passek ma takie same sprawdź sobie kostki od instalacji(awx) odetnij i podłącz kable do starych kostek od afn na podszybiu
-
[INNE] BMN - TDi 170PS PD by MR-MOTORS
jakei to big turbo witku?? mocy konkretnie przybyło
-
[ALL B5] Homemade FMIC + orurowanie Projekt niskobudzetowy
700/240/56 ja mam taki i powiem ci tyle zmieścił się na styk, ale belka jest mocno podcięta i zderzak też ja mam inaczej wloty powietrza a ty jak tego nie przerobisz możesz mieć problem z upchnięciem go,
-
[B5 AFN] Lapmy Depo zespolone + HID i jakoś tak dziwnie świecą ( zdjęcia )
jedz na stacje diagnostyczną niech ci lampy ustawią, a co do anglików to w lampach depo masz możliwość regulowania przesłony na ruch lewo lub prawostronny, na soczewce jest przesłona sprawdź czy masz dobrze ustawioną
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
mi też się udało zamontować fisa ale bez pomocy grzanek85 to bym sobie na pewno nie poradził, wielkie dzięki tomek!! ja mam zegar z a4 2000r białe podświetlenie na prawdę efekt za***isty
-
[B5 AFN] Huk w silniku
miałem taki sam efekt tyko mi to akurat turbo się wysrało
-
Black on black S3/ nowe foty st 1
czyżby felgi już zawitały na nowy wózek??
-
[B5 AHU] Sterownik silnika
kolego powiem ci tyle, miałem to samo w ahu, spróbuj sprawdzić ewentualnie wymienić poduszki pod skrzynią, silnikiem, plecionkę na wydech, jeśli masz jednomasa a pewnie masz to drgania w przedziale 1300 - 2000obr/min zawsze będą
-
Black on black S3/ nowe foty st 1
kamil ładna fura trzymam kciuki za dalsze jej mody, tylko niech nie nudzi ci się zbyt szybko
-
[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku
immo działa podczas zapłonu, jak podtrzymasz zasilanie po wyciągnięciu kluczyka silnik nie zgaśnie aha i ja mam coś takiego że jak ręczny nie jest zaciągnęty to silnik zgaśnie
-
[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku
tak, jego się podłącza pod stacyjkę, ma za zadanie podtrzymać prąd po wyciągnięciu kluczyka
-
[B5 AVG] Sprzęgło z kołem jednomasowym, wrażenia
rozstaw śrub na wale powinien być taki sam, wieniec taki sam wszystko będzie pasować, możesz zapytać jeszcze jaro4444
-
[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku
allegro stan używany ale wyglądał jak nówka zapłaciłem wtedy(prawie 1.5 roku temu) 140zł
-
[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku
ja mam turbo timer Greddy, ma dużo funkcji przykładowo dwa czasy chłodzenia turbinki po delikatnej mam 30 sekund a po ostrej 2 min
-
[B5 AVG] Sprzęgło z kołem jednomasowym, wrażenia
witam czy ten zestaw do AJM w quattro będzie pasował???? będzie pasować
-
[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku
jacek5321 ale to nie jest a4 wiec może mieć
-
[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ
mój jest trochę większy ale nie mam klimy :gwizdanie: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4045d9c000771094
-
[B5 AVG] Sprzęgło z kołem jednomasowym, wrażenia
to fajnie że i tobie jazda na jednomasie się podoba ja mam na razie nie wzmocniony ale wzmocnić zawsze można