Treść opublikowana przez marekg
-
Dziwna narośl na VNT
Mnie ciekawi co to jest. A jak będzie wiadomo to może łatwiej będzie odpowiedzieć skąd to
-
Dziwna narośl na VNT
Patrzac po śladach wytartych w nagarze to ta geometria prawie stoi w miejscu.
-
Dziwna narośl na VNT
Jak wygląda reszta sprężarki? Bo z tego co do tej pory tu widziałem to nagar rośnie dość intensywnie. A jesteś pewien, ze montujesz to prawidłowo po czyszczeniu?
-
Dziwna narośl na VNT
Tak zerkając w sieci na zdjęcia vtg po demontażu, to tak szczerze mówiąć dość mokro u ciebie w tej turbinie....
-
Dziwna narośl na VNT
Przez chwile, patrząc na te zdjęcia a szczególnie na górną łopatkę to wygląda jakby na granicy zakresu ruchu po zewnętrznej stronie gromadził się ten szlam ( nagarniany przez łopatkę) i tam pod wpływem temperatury tworzy nagary. Ale jeśli mowisz, ze t jest metaliczne t dziwne. Skoro to da sie zdrapac to nie jest to materiał bazowy. W niektórych miejscach to wygląda jakby łopatka przyklejała się w pozycji zamkniętej.
-
Dziwna narośl na VNT
A to cudo kiedy zauważyłeś? cały czas jest pomiędzy czyszczeniami? To może być zwykła skaza na materiale, nie wiem czy cała ta tarcza jest obrabiana czy tylko miejscowo pod osie łopatek. Jeśli to jest materiał bazowy a nie coś "doklejonego" to jest to wada fabryczna elementu.Od temperatury to może się taki element wypaczyć ale nie dostanie 'bąbli', nie przesadzajmy. O płynięciu nie wspomnę bo to zupełnie coś innego. Jeśli to wada materiału, która powoduje blokowanie geometrii to syfienie się całości może być skutkiem wtórnym tego, że łopatki są mechanicznie blokowane tym defektem.
-
Demontaż tapiecerki drzwi.
Ja tam polecam za każdym razem wymienićkomplet spinek, dlaczego? bo raz wytargana już nie jest taka sama jak nowa. To, że z czasem materiał się starzeje i kruszeje to jedno ale każdy demontaż odbywa się "na siłę" bo tak jest skonstruowana spinka, że wchodzi a zatrzaski ją blokują. To tak jak wsadzić za przeproszeniem parasol w tyłek, otworzyć a potem wyciągać. Z pominięciem kondycji tyłka po takiej operacji ale parasol też nie wyjdzie z tego obronną ręką. A czemu to mówię? bo każdy najdrobniejszy luz na spinkach z czasem zacznie skutkować dziwnymi odgłosami z tapicerki.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dlaczego 3/4 jest bezpieczniejsze niż max oznaczony przez producenta?
-
Schodzi farba z raczek wewnętrznych drzwi.
Jak cena nie gra roli to już bym siedział w ASO i pytał czy da się jeszcze dokupić ori nowe...
-
Jak odebrać pieniądze z allegro - PayU
Gdzie lecieć???
-
Nagłośnienie BOSE czy zwykły Subwoofer? Bagaznik A4 B6
A nieprawda
-
ruszanie na 1 biegu
Każdy silnik, nie tylko TDI. Powod oczewiscie to gęstość powietrza czyli większy wydatek masowy. Właśnie po to panowie macie intercooler
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Nie zadziała...
-
źle spasowane radio - zostały szczeliny
Tu masz zalozone Syphony II w dodatku nie z A4. Te radia pojawily się później, w B5 syphony wyglądało inaczej i nie miało zmieniarki wbudowanej. jeśli ma to jakoś wyglądać to tylko ori Syphony I.
-
Audi A4 B5 problem po kupnie
A miałem wczoraj ci napisać, weź jedź gdzieś indziej i potwierdź diagnozę zanim zastrzelisz "oszusta". Ale se myślę, co będę się wygłupiał...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
zaapalikuj leki najlepiej,bo porannych raczej nie wziąłeś,po za tym z wypowiedzi twoich przekaz jest jasny,że twoja jazda autem jest tak szybka jak jazda furmanki,a tak na marginesie oglądałeś swój wałek,skąd ta pewność ze jest ok?A poza tymi prymitywnymi docinkami, które ludziom w pewnym wieku i nawet minimalnym poziomie wychowania nie przystoją to jesteś w stanie udowodnić tezę o tym, ze to wlasnie motul wykonczyl wałek? Bez wykazania bezpośredniego zwiazku twoja teza jest bezwartosciowa. I tu już nie chodzi o takie czy inne preferencje co do marki oleju ale o zwykly szacunek dla podstaw logiki. O szacunku do innych forumowiczow nie wspomne ale braków w twoim wychowaniu prostowac nie bede. Czas dorosnąć i ponosić odpowiedzialność za to co się a przede wszystkim jak się pisze, nawet jeśli anonimowo.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A mi po 100 tysicach sie walek nie wytarł.Pytanie co z tego wynika? Aplikując podobną logikę powinienem stwierdzić, że motul to najlepszy olej świata.
-
Przetarta podłoga A4 B6
wymiana całej wykładziny owszem z grubej rury a nie żaden półśrodek. Ale moje doświadczenie mówi tez, że w związku ze znaczną rozbiórką wnętrzna należy się liczyć w okresie późniejszym ze skrzypieniem tapicery. Raz zdemontowane już potem będize się odzywało. Jak się da załatać a detailer zrobi to tak, że śladu nie będzie to warto próbować jeśli wnętrze nie było nigdy wcześniej rozbierane
-
Przetarta podłoga A4 B6
ja bym poszukał speca od detailingu
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
zdecydowanie mniej czytać
-
Zabrane Prawo Jazdy...
A ja wiem czy rozstrzeliwać? za łatwo by im było. Kara ma boleć
-
Mann czy knecht
Produkty made in China są warte dokładnie tyle ile firma składająca zamówienie na produkcję chce zapłacić i jakiej związanej z ceną jakości oczekuje. Chińczyk zrobi wszystko i w najwyższej jakości jesli za to ktoś zapłaci.
-
Mann czy knecht
Jasionka jak najbardziej koleżko. Tyle, że ty napisałeś Jesionka. A czepiam się słówek, żeby podrwić z głupot które wypisujesz. Okolice Rzeszowa są mi w miarę znane, parę lat się spędziło jednak więc Jasionka a jesionka robi mi dużą różnicę. Byłbym zapomniał - piszemy zabłysnąłeś a nie zabłysłeś.
-
Mann czy knecht
Caban sprawdz w encyklopedii co znaczy jesionka.... Po drugie, kupując tego amerykańskiego filtrona tak czy siak wspierasz w jakimś stopniu "swoich". Bo póki coś jest made in Poland to gospodarka ma z tego jakieś korzyści, choćby w postaci pracy dla ludzi, podatków przez nich odprowadzanych oraz składek. nic z tego nie zostaje jak kupujesz towar importowany. To tak dla ścisłości. Są kraje gdzie ludzie mimo świadomości, że ich rodzime towary nie są najlepsze i wcale nie są najtańsze to je kupują. To taka narodowa świadomość i odpowiedzialność. Polacy tego nigdy nie mieli, zawsze kajamy się na kolanach przez obcym wyrobem a swoje potępiamy w czambuł. Dlatego Polak zawsze będzie pachołkiem. Popatrzcie, że większość wyrobów Made in Poland to i tak produkty firm należących do międzynarodowych koncernów. Decyzje o tym jaki towar, o jakim składzie idzie na dany rynek decyduje na pewno nie fabryczka w Polsce. Tam gdzie prawo i rynek pozwala sprzedawać gówno tam się je sprzedaje. Polacy w ogóle nie są chronieni przez zalewem tanich i słabej jakości wyrobów udających lepsze. To sie tyczy i rynku motoryzacyjnego jak i spożywczego. Spróbowałby który koncern sprzedawać we Włoszech gówniane keczupy nie wspomne marki czy chipsy nafaszerowane gównem... to by się zdziwł jakby go szybko pozamiatali. Pomijając już fakt, że ludzie wiedzą co kupować a co nie. To w dużej mierze zachodnie firmy robią nas w chu... bo sami się dajemy. PRawo pozwala oszukiwać ludzi a konsument też jest winny bo wie jak to działa ale dalej kupuje łudząc się, że może jednak będzie inaczej.
-
Mann czy knecht
30 lat temu to była polowa lat 80-tych czyli apogeum jesli idzie o produkcje tandety i dziadostwa made in PRL. Nie kompromituj się chlopczyku.Gdzie peacowales? W montowni wideł pod biłgorajem? Zlituj się i spójrz dalej jak za stodołe.