Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. I jakich efektów w ramach tego testu się spodzewasz?
  2. marekg odpowiedział(a) na mojeA4 temat w Lifestyle i Hydepark
    Imie, nazwisko oraz BIC i IBan są niezbędne aby zlecić przelew. BIC jest istotny przy przelewach międzynarodowych bo identyfikuje jednoznacznie bank i oddział. JEśli chcesz otrzymać zapłatę przelewem to nie masz raczej innej możliwości. To tak jakbyś chciał dostać list nie podając adresu...
  3. A co przewiduje producent dla AWX po czipie? bo chyba tu się nie rozumiemy Moja teza brzmiała "Dlatego podtrzymuję tezę, ze stosując oleje różnych producentów ale w ramach norm przewidzianych dla danego silnika naprawdę nie ma sensu dzielenie włosa na dwoje i wsłuchiwanie się w każdy szmer silnika. A juz na pewno nie ma sensu szukanie oleju number one hiper super full syntetyk bo to żadne sportowe czy wyczynowe auto taki TDI pd. Większość olejów jest wystarczająco dobra zeby spac spokojnie." W odpowiedzi na to zasugerował pan, że to nieprawda bo są silniki wysilone (chip), dla których jakość oleju ma znacznie większe znaczenie niż w serii. Stąd wynika moja odpowiedź, że "Producent nie przewiduje takich sytuacji wiec oczywistym jest, ze nie wskazuje na normy dla oleju dla auta z podniesioną mocą w stosunku do specyfikacji fabrycznej. Twoja wiec broszka co wlejesz- w tym momencie to ty odpowiadasz za prawidłowy dobor oleju. A odpowiadając wprost na twoje pytanie - 1.9 TDI po chipie wpada w kategorię inną niż podał producent silnika. Tyle albo aż tyle." Bo jeśli nie znamy zaleceń producenta dla takiego silnika to należy przyjąć, że mogą to być inne niż te dla serii. NApisałem inna w znaczeniu, że nie można ad hoc założyć iż taka sama. Teraz zarzuca mi Pan, że to jednak nieprawda i skoro brd ma zwykłą 505,01 to i wysilony awx ma taką i nie ma różnic w stosunku do serii. No to proszę uprzejmie mi wyjaśnić pańskie stanowisko w tej kwestii - silniki po czipie wymagają lepszego oleju (proszę o wskazanie materiału źródłowego, najlepiej specyfikacji producenta silnika) tudzież silniki po czipie nie wymagają niczego więcej niż norma dla serii. Bo te dwa sprzeczne stanowiska wynikają z pańskich wcześniejszych wypowiedzi.
  4. panie baszmak7 W sumie to powinienem za ostatnią odpowiedź podziekować. Wskazując, ze brd wymagajacy 505.01jest tym samym co wykrecony awx i dlatego też aplikuje się 505.01 potwierdził pan w końcu moja tezę z poczatku rozmowy o tym, że zalecenie producenta jest wystarczające aby dobrać olej bez specjalnego wnikania w stopień wysilenia jednostki ponad seryjne parametry, dla których producent podał zalecenia. Sam doszedł pan do tej konkluzji za co dziękuje uprzejmie. Cieszę sie , ze jesteśmy w końcu zgodni.
  5. Skuteczne jest jedynie AC. Jeszcze lepiej działa kupno innego auta, którego się chołota nie tyka. Wszystko inne jest do obejścia jak komuś będzie zależało. Na łebkow blokada skrzyni powinna wystarczyc.
  6. to w takim razie wykręcone 1.9tdi pod którą grupe specyfikacji podlega?Producent nie przewiduje takich sytuacji wiec oczywistym jest, ze nie wskazuje na normy dla oleju dla auta z podniesioną mocą w stosunku do specyfikacji fabrycznej. Twoja wiec broszka co wlejesz- w tym momencie to ty odpowiadasz za prawidłowy dobor oleju. A odpowiadając wprost na twoje pytanie - 1.9 TDI po chipie wpada w kategorię inną niż podał producent silnika. Tyle albo aż tyle.
  7. Ja wiem co nastąpiło, nie do mnie to tłumaczenie. Jak sam widzisz z zacytowanego kodeksu wynika, ze nie można wyprzedzać na przejściu ani omijać pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszemu. Ale nie da się popełnić jednocześnie obu tych wykroczeń!
  8. Prawidłowe nie ale nie przesadzajmy jak kolega nieco wyżej bo albo wyprzedzanie tuz przed przejściem albo omijanie pojazdu przepuszczając ego pieszych - jedno z dwóch bo nie wiem jakim cudem kolega to wymyślił. Po drugie skoro juz kolega wylicza to mamy ominięcie pojazdu i nieustąpienie pieszemu. I tyle bo ten wjazd na lewy pas juz pomine. To oprócz tego co kolega dodatkowo rozumie pod pojęciem zagrożenia w ruchu drogowym bo dołożył to jako wisienke na torcie? Trochę poniosło kolegę i zrobił kumulacje z nazwania tego samego na kilka sposobów. Chętnie zateudnie w dziale marketingu.
  9. Jest jak jest i wcale nie jest dobrze. Przyjdzie czas, że sytuacja się unormuje i dopał będzie w uzasadnionych przypadkach ale na początek moim zdaniem Policja powinna wręcz brutalnie się rozprawiać z wykroczeniami i próbami dyskusji w temacie. Jak ludziom wejdzie w krew pokora to wtedy można będzie rozsądniej podejść do tematu.
  10. Nauka taka, ze masz nie myśleć za dużo, nie kombinowac ale po prostu się zatrzymać. Jeden stoi to ty tez. Dlatego tresura a nie tlumaczenie. Zasadnie czy bezzasasnie ale jak raz zaplacissz i się bujniesz do sądu to drugi raz będziesz się bał na lewy pas wjechać w ogóle. O to chodzi. A placimy wszyscy bo wszyscy mamy się nauczyć porządku a nie gdybania ile pieszemu brakowało jeszcze. Jeden stoi to ty tez i koniec. Brutalne ale nie ma innej metody Polaków do pionu postawić. Jak jedziszbza granicę to jesteś pokorny bo nie ma dyskusji i jest doj*b taki, ze portfela braknie. W Polsce musi to tal samo zacząć dzialac.
  11. Polakow trzeba kijem uczyć i to właśnie robi takimi akcjami Policja. Za dużo jest wypadków na przejściach właśnie z powodu tego ze na prawym pasie ktoś staje a lewy jedzie. Niestety w krew musi wejść jazda lewym nie szybciej niż prawym i stop jak prawy stoi. I to bez dyskusji czy był powód czy nie, czy ktoś szedł czy był dsleko . stop i koniec.
  12. No cóż takie życie. Mandat za nieustąpienie pieszemu się należy. Taki urok lewego pasa. Z zabraniem prawka to jednak przesada.
  13. To jest twoja wersja sytuacji. Jeśli było dokładnie tak jak twierdzisz to jak to możliwe, że facet na prawym pasie a więc, do którego pieszy miał jeszcze dalej niż do ciebie, zatrzymał się aby ustąpić pieszemu przejścia? dziwne. Może chodzi nie o tego pieszego po twojej lewej a zupełnie innego, któremu drugi samochodód ustępował przejścia? Nie sądzę, żeby ten na prawym pasie zatrzymał się przed przejściem bo po drugiej stronie dwupasmówki ktoś wlazł na zebry... A jeżeli jednak było tak jak mówisz no to skończy się mandatem a prawo jazdy oddadzą. Co zrobić. Nie pozostaje nic innego jak zatrzymywać się za wczasu a jak na drugim pasie ktoś się zatrzymuje to bezwzględnie zrobić to samo. Opisana przez ciebie sytuacja ma jeszcze inny aspekt - zajmując lewy pas mieliście mocno ograniczone rozeznanie odnośnie tego co się dzieje po prawej stronie tamtego auta i czy przypadkiem z tamtej właśnie strony ktoś nie wchodzi na przejście i dlatego tamten samochód stanął. Klasyczna i cholernie niebezpieczna sytuacja kiedy dochodzi często do potrąceń i właśnie za to wyprzedzenie auta stojącego przed pasami poleciał mandat. A prawko zabrane raczej z powodu "gorszego dnia"
  14. Ale drzewek w stosownej ilości darmo nie dają a nigdy wszystkie się nie przyjma . o czasie na ueosniecie nie wspomne. To ja wiem czy tak taniej wyjdzie? Mi się upieklo z ogrodzeniem bo sąsiedzi postawili przede mną to mam pol działki ogrodzone juz za pol ceny.
  15. Po roku wymiana ale dlatego, ze olej w silniku się starzeje i nawet mało użytkowane auto yo jednak praca go psuje. Zupełnie innemu starzeniu podlega olej stojący po prostu w butli.
  16. Nie, do pd. Ale to była ogólna uwaga odnośnie "odczuć" po tankowaniu różnych paliw a w szczególności za granicą.
  17. A ja różnice zauwsxylem dopiero jak wlalem szkalnk 2t do baku
  18. Nie mijam się z prawda tylko odnosze się do znakomitej większości aut i przeciętnych użytkowników a nie pasjonatów aut powykrevanych ponad normę, których jest mniejszość. W odniesieniu do tych pierwszych mam racje. Ktoś kto tuninguje motor jest bardziej niż świadomym użytkownikiem i nie podchodzi pod grupę o której mowie. Wykrecony motor nie podchodzi pod specyfikacje producenta wiec wymagania co do oleju tez nie.
  19. Wszyscy maja paliwo z polskiej rafinerii. Kwestia tego co kto potem z tym robi.
  20. Akurat tam mam pewnosć co do malowania bo nawet widać odcięcie pod krawędzią przetłoczenia. W raporcie z aso tez to jest wyszczególnione. Mniej wiary w tym momencie mam w sam pomiar jakiego dokonali. Tak czy siak wg diagnozy tylko to było malowane. Ilość rysek widoczna ogólnie na lakierze w momencie zakupu tez raczej nie wskazywała na "świeżo malowane". Trafi do lakiernika to wszystko wyjdzie.
  21. Tak czy siak cos dało po d*pie lakierowi i to solidnie. Nie wiem czy to słońce i te myjnie ciśnieniowe z chemią bo ci drugie auto pod blokiem ma problem z klarem. Póki co raczej wykluczam, ze auto było całe powtórnie malowane. Jeden element był- gorna część klapy bagażnika i tam było 140 mikronow jak pamiętam ale akurat tutaj nie ma śladu problemów s lakierem. Na reszczie było 120 i zero śladów ingerencji poza kilkoma dosłownie zaprawkami na masce. Minęło 6 lat ponad i robi się masakra. Stan auta ogólnie tez nie wskazuje na żadne istotne zdarzenie szczególnie takie żeby malować cos więcej. Nie wiem co jest z tym lakierem. Teraz doszło jeszcze gradobicie, genialnie po prostu. Dobrze, ze jestem na etapie ze auto juz pojezdxiłem więcej niż chciałem początkowo więc co się bedzie dalej działo to mi zwisa. Do rowu kopnąć i tez tragedii nie będzie.
  22. Nikt niczego nie chce od tego paska poza autorem pytania. A zalecenie wymiany wynika nie z oceny załączonego zdjęcia a zaleceń co do interwału wymiany.
  23. Od dupiatej polerki, która tak osłabiła *(pocieniła) lakier, że w niekorzystnych warunkach (silne nasłonecznienie) po dłuższym czasie dał taki efekt? Pełno u mnie takich aut gdzie klar zlazł prakytcznie sam. Nie wiem, stawiam w sumie hipotezę bo nie znajduję w tym momencie lepszego wytłumaczenia. Ogniska wokoło których zaczyna się obłażenie klaru to w większości miejsca uszkodzeń mechanicznych. Do tego doszły po ostatniej zimie deliktane odparzenia lakieru po łapach od bagażnika dachowego. Jeśli idzie zaś o same nadkola to zauważyłem dopiero "zafalowanie" lekieru na jednym w miejscy gdzie są rzekome gąbki. I tak juz są poobijane te błotniki więc przed powrotem do PL nie będę się za to brał ale po powrocie trzeba będzie malować i to raczej całe auto. I tak wyjdzie taniej niż kupno nowego.
  24. No to już wiem dlaczego lakier u mnie (najpewniej po c**jowym polerowaniu przed sprzedażą) zaczął po 6-ciu latach eksploatacji obłazić jak dostał włoskiego słońca niczym okoliczne fiaty gdzie klar leci na potęgę.
  25. łączenie paska. Normalna rzecz. Po 5-ciu latach wypadałoby jednak i tak zrobić rozrząd niezależnie od przebiegu. Pasek bowiem zazwyczaj nie zdradza w oczywisty sposób swojego zużycia, zagląjąc do niego nie zagwarantujesz sobie spokojnego snu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.