Treść opublikowana przez marekg
-
Oszustwo na Allegro - porady?
To niech ktoś z rodziny załatwi temat i odda kasę. Chłopak wpłacił pieniądze i ma prawo być niezadowolony i domagać się wywiązania z umowy. Wyrozumiałym to można być jak się zna osobnika i załatwia na prawdę poważny biznes a nie takie pierdoły. Z resztą chęć rozwiązania sprawy poprzez zwrot kasy bez innych konsekwencji to jest jednak wyrozumiałość. Ale jak Policja przyjdzie do domu to się okaże, że chłop cudownie ozdrowiał albo jednak ktoś z bliskich był w stanie temat załatwić jak należy. Choroba rzecz ludzka więc tu nie chodzi o dojebanie cwaniakowi tylko o doprowadzenie tematu do porządku, bo oddać kasę to dzisiaj żadnen problem.
-
niestabilny tył
Nie wykryje. Ja kolejny rok się męczę z tym i żadna diagnostyka niczego nie wykazuje. Hipotez było milion i nic. Autem czasem chce wywinać aż na bok, paskudne wrażenie.Bez rozbierania niczego nie zdiagnozuje. Chyba wywalę to gówno na złom.
-
Plastiki oraz ogólna jakość wnętrza
Mam nadzieję, że wyczułeś od razu szyderę wiesz jak jest, większość na tym forum uważa, że audi się nie zużywają. A jak coś jest zużyte to...
-
Jaki podłokietnik do A4 orginalny czy dedykowany ?
Jeśli twoja teora mówi, że montuje się podłokietnik w dziurze popiołki to możesz na cuda nie liczyć.
-
Plastiki oraz ogólna jakość wnętrza
Jak ci farbka zeszła na podłokietniku w B7 to znaczy, że auto z miliona kilometrów na taryfie zrobiło, nie ma innej opcji. Niezły wałek.
-
Jaka cena wymiany rozrządu ?
Chcecie zarabiać po europejsku czy nie? No, to zacznijcie się cenić. Mechanik to zrobił a reszta siedzi na d*pach i krzyczy o ustawowym podwyższaniu płacy minimalnej. Nie mechanik złodziej tylko reszta d*py. Poza tym jeśli dla kogoś 900 za kompletny rozrząd to masakryczna cena to nie rozumiem co robi na tym forum, marki się pomyliły. Liczcie się z tym, że ceny usług w najbliższych latach będą drastycznie rosły, nikt nie ma zamiaru robić za frajer a żyć za ceny europejskie. To, że większość z nas jako tako stać na utrzymanie tych leciwych Audi to już końcówka. Jeszcze kilka lat i będziemy się tylko resorakami z logo tej marki bawić bo posiadanie i utrzymanie takiego auta będzie zbyt dużym obciążeniem.
-
Jaki podłokietnik do A4 orginalny czy dedykowany ?
OTwór na montaż podłokietnika w B6 znajduje się przed popielniczką. Jeśli nie było podłokietnika to nie ma i dziury. Polecam popatrzeć oferty sprzedaży tuneli środkowych na allegro, zobaczysz różnicę, że niektóre mają otwór i będziesz wiedział o co biega.
-
Plastiki oraz ogólna jakość wnętrza
Tyle wiesz co zjesz.
-
Plastiki oraz ogólna jakość wnętrza
Niektórzy skrobią deliktanie tę gumowatą warstwę i zostaje sam kolor. Moim zdaniem jak już ma się wychechłane niektóre rączki itp to warto zainwestować w nowe w ASO. Efektu gumki już nie ma ale za to jest świeży kolorek, bez śladów zużycia itd. No już takiego majątku to te elementy nie kosztują. Chociaż po 7-miu latach szajba mi przeszła i grosza bym już nie dał na takie pierdołki do złomka.
-
Autem na Litwę, do Wilna
Byłem tam kilka lat temu, co prawda nie prywatnym samochodem ale jednak. Ale z ogólnych spostrzeżeń to to, że większa cywilizacja jest tam niż w Polsce. Jadąc na Litwę myślem przez pryzmat wcześniejszej wizyty na Ukrainie, we Lwowie. Dwa różne światy. Ukraina nie wyszła z tej biedy i dziadostwa jakie mieliśmy na początku lat 90-tych, syf kiła i mogiła ale Litwa to zachodnia Europa.
-
[ALL] Ori częsci do Audiówki :D
Tu wszyscy tak gadają ale jak przyjdzie zapłacić 6000 za sprzęgło z dwumasem, 800 za jeden wahacz to teoria się kończy. Jeśli chodzi o części z ASO to najczęściej ogranicza się to do czujników, zaworków itp. Pomijam nietypowe śrubki, spinki itp, których ciężko szukać poza siecią serwisową. A czy warto pchać się w grubsze sprawy w ASO? nie. Części i robota swoje kosztują, gwarancja zazwyczaj działa tylko wtedy kiedy i części i usługa jest w ASO. Drogo. A jakość ori części? W ASO nie ma już "ori" części do B6-B7 itd. W przypadku tych aut nie istnieje już pojęcie części na pierwszy montaż (takowych ASO nigdy nie sprzedawało, to inny sort). Producenci, którzy robili wtedy części dla ASO i na pierwszy montaż już dawno robią co innego a stare elementy są wypychane do poddostawców, do oddziałów firmy w innych, tańszych krajach itd. Stąd też wszelkie przepakowanki. O jakości nie wspomnę bo to oczywiste, że leci na łeb na szyję. Części z ASO niejednokrotnie wymagają kilkukrotnych reklamacji zanim trafi się dobra.
-
Pompka,kompresor powietrza audi
Ja od 7-miu lat niczego innego nie używam do dopompowywania kół. Albo coś działa albo jest bajerem. Osobiście nigdy nie byłem zwolennikiem zestawów naprawczych i woziłem ze sobą przynajmniej dojazdówkę. Całkiem niedawno jednak i zupełnie przypadkowo odkryłem, że dojazdówka jaką odziedziczyłem po poprzednim właścicielu nie pasuje do samochodu! Czyli od siedmiu lat jezdze po Europie bez koła zapasowego. To teraz pytanie czy jest sens wozić koło czy może zestaw naprawczy? Tym bardziej, że większość ma wkupiony lepszy lub gorszy assistance.
-
Sprowadzenie auta a sprzedaż w PL
Taki zarobek o jakim mówisz to tylko jak sprowadzisz auto jak to koledzy nazwali "na hansa". Ja bedziesz miał na siebie to opłat nie unikniesz a jak sprzedaż wcześniej niż po pół roku to jeszcze podatek zapłacisz dochodowy bo będziesz traktowany jako handlarz. Jak zrobisz opłaty na siebie to podatki ci policzą po wartości rynkowej a nie tej zaniżonej po jakiej kupiłeś. A klient jak przyjdzie to zapyta czy auto opłacone czy nie więc jak nie to poprosi o odpowiednio niższą cenę. Legalny interes to ciężka robota.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Dom jest na etapie planowania. Na ten moment jedyne rozsądne rozwiązanie jakie widzę to pellet. Ekogroszek ma tę wadę, że jaki by nie był trzeba go składować w większych ilościach, brudzi i zostawia popiół z którymś coś trzeba robić. Piece pod ekogroszek można mieć z podajnikiem tak, że nie trzeba latać kilka razy dziennie do pieca, wystarczy raz na 2-3 dni. Z pelletem też się ponoć to udaje. Co oznacza, że wybór sprowdza się do kwesti nieco taniej czy może znacznie czyściej i wygodniej. Gaz z butli przestałem brać pod uwagę w momencie dopisania pytania o pellet bo wpadłem na informacje, że to wychodzi drozej niż gaz ziemny jeszcze. Podziękował więc... Nie wiem co jeszcze wchodzi w grę tak na prawdę bo pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne czy podobne klimaty to dla mnie jakiś sci-fi i kojarzy mi się to ze sporymi kosztami na starcie i komplikacją instalacji co przy eksploatacji i serwisie ma znaczenie. Ale może jestem w błędzie. Na ten moment to ten pellet z dedykowanym kotłem, możliwie zautomatyzowany i sprzęgnięty z ogrzewaniem wody no i solarami. Do tego kominek z płaszczem.
-
1.9 101 KM AVB a 1.9 131 KM AVF jakie różnice ?
eeeee to chyba miałeś zepsute to mondeo. ja mam jeszcze Forda Galaxy 2.0 TDCI 140 KM z 2010 r. bez DPF`a i powiem, że za***rdala jak rakieta. Ciągnie na każdym biegu rewelacyjnie, V max ok. 200-210 km/h, spalanie min. 6.4 l/100 km, max 9.0 l/100km a średnie to 7.4-7.6 l/100 km przy jeździe trasa tak do 160 km/h. Na pewno kupię następne takie Galaxy i polecam z czystym sercem. Dla ciebie była rakieta a mnie tyłka nie urwało. Kwestia indywidualnych odczuć i oczekiwań i trudno tu się spierać. Muszę zobaczyć jak chodzi takiej klasy auto z 200 konnym silnikiem i bede wiedział czy to jest to co mi urwie zadek
-
Sytuacja we Francji i multi-kulti
Ależ oczywiście, że Europa jaką znamy stacza się po równi pochyłej. To jest nieuniknione, że rozwinięta i zdegenerowana moralnie i rozpasiona dobrobytem cywilizacja upada podbita przez prymitywniejsze ludy mające w głębokim poważaniu tolerancję, akceptację itd itp. Tak jak dzisiaj oglądamy Forum Romanum tak kiedyś będą oglądać nasze "zdobycze cywilizacji". Tego nie powstrzyma nikt i nic bo też nigdy w historii ludzkości taki proces powstrzymać się niedał a i też nie jesteśmy pierwsi, którzy są świadomi takiego losu. Ja bym się modlił tylko o to, żeby ten dramat nie nastąpił za naszego życia. Choć i dzieciom tego nie życzę. Ktoś może powiedzieć, ze przesadzam itd itp. Może ale popatrzcie jak rok temu wyglądała Ukraina a co się dzieje dzisiaj. A przecież Putin to miała być taka fajna nowoczesna i demokratyczna Rosja, gdzie tam w naszych czasach taki najazd na drugi kraj. No i co?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Mam pytanko odnośnie ogrzewania domu. O ile wiem to na doprowadzenie gazu do mojej działki póki co nie ma szans (chyba) więc kombinuję nad alternatywą. Biorąc pod uwagę wygodę eksploatacji zainteresował mnie propan ze zbiornika montowanego na zewnątrz. Czy ktoś z forumowiczów ma z tym rozwiązaniem doczynienia? Wychodzi to drożej niż gaz ziemny? A może pellet?
-
Sytuacja we Francji i multi-kulti
Chyba trochę demonizujesz Ukraińców... Każdy kraj ma swoich bohaterów, którzy u sąsiada zza miedzy są postrzegani jako zbrodniarze. Z tego punktu widzenia popularność Bandery i UPA wśród części społeczeństwa Ukrainy jest dość oczywista, szczególnie w kryzysowych dla ich kraju czasach. Natomiast ja nie widzę w tej sytuacji realnego zagrożenia ze strony Ukraińców, tam nie jest prawdzwym problemem nacjonazlim nastawiony na wyniszczenie Polaków czy kogoś innego. Moim zdaniem nie Ukraina nam wrogiem jeśli patrzeć na wschód. Ewentualny napływ imigrantów z Ukrainy tym bardziej nie powinien być postrzegany jako szczególnie groźny, asymilacja jakby nie patrzeć z kraju chrześcijańskiego, nie tak odległego kulturowo jest dość łatwa.
-
Sytuacja we Francji i multi-kulti
Nie jestem na emigracji. Wspomnienia zaś czy raczej ewentualne doświadczenia nie mają tu nic do rzeczy. Zauważ, że wypowiadam się raczej o chorobie a nie o ludziach jako takich. Poglądy mam w tej materii jasne i klarowne spójne z tym co mówi Pismo Święte cyzli jedyny wyznacznik tego co jest dobre a co nie. To, że uważam homoseksualizm za ciężki grzech nie oznacza, że potępiam samych ludzi. Przeciwstawiam się natomiast uznawaniu grzechu za normę a dalej również jestem przeciw nadawaniu takim ludziom praw przysługującym związkom heteroseksualnym. I tyle na temat homo bo i tak już za dużo w tym wątku zostało napisane a nie jest to tematem głównym.
-
Sytuacja we Francji i multi-kulti
Chodzi raczej o poparcie podejcia do pewych spraw i mówienia wprost a nie poparcie konkretnego przepisu. Co do drugiego punktu - kolesi w rajstopach byłoby dokładnie tyle samo ile jest. Żadne wojsko ani nic nie wyleczy z homoseksualizmu czy innej choroby psychicznej. Powszechna służba wojskowa pełni nieco inne zadanie i wcale nie chodzi tu o nauczenie obronności itp. Na poligonie i w koszarach młody człowiek ma szansę pozbyć się nadmiaru "energii". Tej energii, którą dziś wyzwala na stadionie, na ulicy, na manifestacjach przeradzajacych się w zadymy itp. Ludzie się po prostu nudzą. Ale chyba za daleko odchodzimy od głównego tematu...
-
Sytuacja we Francji i multi-kulti
Nie pienię się tylko bardzo nie lubię ekscytacji nad wybuchającymi parówkami i pękającymi puszkami jeśli rozumiesz aluzję. Ty niczego na tym filmiku nie zauważyłeś, ty jedynie podłapałeś głupotę, którą ktoś strzelił bo nie ma pojecia o czym mówi ale poddaje nagranie mozolnej analizie. A oczywistym jest, że głupota rozchodzi się najszybciej bo jej łyknięcie nie kosztuje żadnego wysiłku intelektualnego aby zgłębić temat. to ciekawe, bo akurat dziś słyszałem że od 1 stycznia wydali zakaz wydawania prawa jazdy wszystkim homo i les, a także fetyszystom itd itp trochę mnie zatkało, nie ukrywam I bardzo dobrze. W zasadzie jest to jedyna pozytywna rzecz jaką widzę u Rosjan godna poparcia. Właśnie dzięki takim postawom to Rosja rozjedzie Europę a nie odwrotnie. Homo i zboczeńcy raczej nas nie obronią. Poza tym, nad czym tu się oburzać, Rosjanie jako prawo zapisują to co wszyscy myślimy. Większość z nas myśli dokładnie tak samo ale lansowanie "tolerancji" i innych głupot już w Polsce zrobiło swoje i ludzie przestają mówić to co myślą i godzą się na wszystko. Z resztą daleko szukać, Austriacy już mają swoją concitę parówa a my się śmiejemy, że jaki kraj takie kobiety. Dla nich jesteśmy takimi "Rosjanami". No więc może skończmy udawać, że akceptacja głupoty jest fajna i tak trzeba skoro nikt w to nie wierzy...
-
Sytuacja we Francji i multi-kulti
braku kultury i szacunku wobec cierpienia innych ludzi nie nazywałbym wolnością słowa. To, że chamstwo ma dzisiaj nieograniczoną możliwość wypierdzenia z siebie głupoty nie oznacza, że jest to dobre. Niektórzy prawa do głosu mieć nie powinni, ale to jest temat na osobną dyskusję. Co do Żydów rzekomo stojących za tym wszytkim, możesz swój pogląd jakoś uzasadnić? Bo wolność słowa wolnością ale jak już się coś mówi to niechby to miało jakiś logiczny sens. Inaczej można z siebie głupka zrobić i żadna wolność słowa z tego nie wybroni.
-
Sytuacja we Francji i multi-kulti
Nie wiem czy zdziczenia czy jeszcze jakoś inaczej to nazwać. W każdym razie w dzisiejszym świecie niestety ludzi już mało co ekscytuje poza śmiercią i cierpieniem. Europa, która już zdaje się zapomniała o koszmarze wojny jest tak pochłonięta dobrobytem i zabawą potrzebuje coraz to mocniejszych wrażeń. Wystaczy popatrzeć czym dziś zajmują się młodzi ludzie, co ich kręci. Same pierdoły i zezwierzęcenie po prostu. Kiedyś zastanawiałem się jak to jest, że jakkolwiek byśmy mądrzy nie byli, jakkolwiek się w historii cywilizacje nie rozwijały to zawsze się wojna przyplątywała chociaż przynosiła tylko cierpienie i zniszczenie, często upadek cywilizacji. A jednak zawsze się to powtarza. Dzisiaj już wiem jak to jest... jest pokój to ludzie się bogacą, zapominają o istotnych problemach a tworzą sztuczne, skupiają się na pierdołach i zaspokojeniu swojej próżności. A przy odpowiednim poziomie znudzenia i braku "rozrywek" tylko czekać aż znowu coś wybuchnie. I wybuchnie w końcu. Mam cały czas przed oczami archiwalne materiały z I wojny światowej gdzie młodzi ochotnicy sami pchali się na front bo potrzebowali przygody... A potem przychodziło otrzeźwienie w okopie i rozpacz...
-
Obudowa kierownicy
Półtora roku temu płaciłem jakieś 35 euro
-
Sytuacja we Francji i multi-kulti
Cycki cyckami, jak ktoś jest dziecinny to co zrobisz. No też nie powinny się pojawić. Natomiast szerzesznie niczym nie popartych hipotez o fake-u czy sugerowanie wręcz szerszego spisku gdzie całe te zamachy to przykrywka to już dla mnie za dużo... wybacz