Treść opublikowana przez marekg
-
Concert II - Nie działają tylne głośniki i Brak podświetlenia
najprawdopodobniej to co zwisa to kabel do wzmacniacza (który przypadkiem w Avancie jest zmontowany razem w obudowie z subwooferem). Ktoś ci wydłubał całość i dlatego ci nie działają głośniki z tyłu. Najprawdopodobniej oczywiście. fidotp ma rację, powinieneś wszystko łatwo znaleźć przeszukując forum. ale niech tam, znaj moje dobre serce, wyjątkowo dzisiaj nie jestem złośliwy.
-
Siłownik klapy gaszącej a problem z odpalaniem.
hmmm, może być, że niesprawny N239 jednak zaciąga coś przy rozruchu i rusza klapą kiedy to niepotrzebne.
-
Siłownik klapy gaszącej a problem z odpalaniem.
N18 steruje EGR-em a nie klapą gaszącą. Od klapy jest zupełnie inny zaworek, chyba N239. W sumie w układzie podciśnienia są 3 elektrozawory N18, N75 i N239. Więc skoro to mylicie to należałoby zapytać jeszcze raz - co kolega odłącza, klapę gaszącą czy sam EGR? Jeśli klapę to winien jest zupełnie inny niż N18 zaworek. Czyli do sprawdzenia na początek przewody oraz sam N239. Wszystkie te zawory nie są wieczne i po tych kilku czy kilkunastu latach nie ma bata. Muszą iść do wymiany. Poza tym akcja z klapą gaszącą to może być czysty przypadek. Przy odpalaniu na niskich temperaturach poddymianie i telepanie silnika może wynikać z padniętych uszczelniaczy PD czy wyrobionych gniazd na przykład.
-
Audi A4 B5 '98 1.8 LPG - naprawa po wypadku
też nie wiem kto tu mówi o odsprzedaży... to bylo porównanie.
-
Audi A4 B5 '98 1.8 LPG - naprawa po wypadku
Hmmm, a gdyby tak zerknąć do działu Zakup Kontrolowany to okazałoby się, że nie znajdzie się ani jedna osoba, która zechciałaby kupić i użytkować samochód po takich przejściach. Ogłoszenie na takie auto trafiłoby z wielkim hukiem do wątku z trefnymi ogłoszeniami. A tutaj, na tym samym forum znajdzie się conajmniej kilka osób nie widzących zupełnie nic złego w tym, że auto ma poważnie uszkodzony dach, słupki też nie są proste. Tak jakby dach był mniej istotny od podłużnic na przykład. Przyznam, że konsekwencja forumowiczów jest conajmniej zdumiewająca.
-
Audi A4 B5 '98 1.8 LPG - naprawa po wypadku
nie widzę związku z tematem
-
Audi A4 B5 '98 1.8 LPG - naprawa po wypadku
tu się nie zgodzę, nie wszystko da się naprawić.
-
Audi A4 B5 '98 1.8 LPG - naprawa po wypadku
oczywiście masz rację. Fachowcy takie auta zalecają odstawić do złomowania. To auto już nigdy proste nie będzie. A dach ma istotne znaczenie dla sztywności całego pojazdu. Ten już nigdy prosty nie będzie tak samo jak cała reszta samochodu.
-
Gaśnie podczas jazdy.
filtra paliwa kiedy wymieniany był? u mnie tak się działo jak zatankowałem letnie paliwo a złapał silny mróz. zakleiło filtr paliwa i auto jechało tak długo póki nie opróżniło filtra i układu. potem gasło i trzabyło kręcić tak długo aż pompa na siłę naciągneła znowu paliwa.
-
Moje ESP - Jest, czy go nie ma
Jeśli wszystko jest sprawne to ESP jest włączone a na desce nie świeci się żadna kontrolka. W momencie zadziałania układu kiedy jest to potrzebne pojawia się miganie kontrolki. Jeśli natomiast wciśniesz przycisk ESP żeby układ zdezaktywować to na desce na stałe powinna się zapalić kontrolka.
-
Wlepka z serwisu niemieckiego. Jak ją tłumaczyc?
W Polsce to chyba się najwięcej rozrzadów na swiecie wymienia. Obliczony na 90-120 tys. km, a u nas kazdy nowy nabywca wymienia. być może, ale nie wynika to nadmiernej troski o rozrząd ale z faktu, że większość z nas kupuje samochody niewiadomego tak na prawdę pochodzenia i raczej w niewiadomym do końca stanie technicznym. Akurat pasek rozrządu okazał się tym elementem, który na wszelki wypadek można wymienić. No i ludzie to robią.
-
zamulenie na 1 i 2 biegu
z własnego doświadczenie mogę ci jeszcze podpowiedzieć, że w tym momencie warto sprawdzić w jakim stanie są przewody gumowe układu podciśnieniowego a przede wsztstkim zawór N18. U mnie to ten ostatni był uszkodzony a sam EGR mimo zasyfienia i przecieków pewnie jeszcze by podziałał.
-
[B6 AVB] Przedmuch z korka oleju
No patrz jak to człowieka czasami zaślepi i otumani. Faktycznie, w pdf jest stopień podany. Czyta się i się nie myśli co tam pisze. Może dlatego,że się nie ma z tym codziennie styczności. ja też o tym nie mam pojęcia. Ale jak mi ktoś (nawet w tym temacie) podaje zupełnie różne cyferki (konfrontacja 30 vs 18,5 ) to mnie osobiście zapala się lampka i sprawdzam czy aby porównujemy te same parametry. Bo niby skąd nagle u kolegi w starym silniku stopień sprężania miałby skoczyć z katalogowego 18,5 aż pod 30??? i to w dodatku na wszystkich cylindrach? cylindry zmieniły objętość a tłok skacze prawie dwa razy wyżej niż fabryka przewidziała? dwie minuty na googlu i już wiadomo że to zupełnie inne wielkości
-
[B6 AVB] Przedmuch z korka oleju
a ty uważasz, że odsprzedaż tego auta jest opłacalna? skoro jest w kiepskim stanie to i cena powinna być kiepska. Więc ile zyskasz? no chyba, że katolickim zwyczajem opchnąć trupa po cenie igiełki. Wtedy tak. Z resztą o czym mowa, jaki kiepski stan... ---------- Post dopisany at 19:10 ---------- Poprzedni post napisany at 19:03 ---------- troszku kolega przyspał jak rozum rozdawali. Ciśnienie sprężania to nie stopień sprężania. Po drugie, gdyby ten konkretny silnik miał stopień sprężania 3 to mógłbyś sobie kręcić rozrusznikiem do woli...
-
Wlepka z serwisu niemieckiego. Jak ją tłumaczyc?
Nie wprowadzaj w błąd, że nalepka od oleju to nie znaczy że olej... Na nalepce jest napisane zahenrimen czyli rozrząd. Troszkę niemiecki znam i rozrząd miałeś robiony w styczniu tego roku przy przebiegu 240 000km zapomniałeś o jedym ale istotnym słowie - PRAWDOPODOBNIE... Przy rozrządzie to trochę za mało, przynajmniej moim zdaniem.
-
Klipsy wygłuszenia maski
no to cie ktoś ładnie obdarł ze skóry, nawet Gajos ma po 69 groszy. Ja za 18 sztuk zapłaciłem 3,27 euro w serwisie VW. To tylko kolejny przykład, że omijanie ASO nie zawsze popłaca.
-
nie chce zapalic-filmik
ja tyle raz jeździłem z dwoma kompletami kluczy i nie wiedziałem, że tak nie można. Ale narobiłem
-
[ALL B6] Zbiornik paliwa - przelewanie się paliwa?
nie zniknie
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
skończcie już... Jak coś to wszyscy kupowali Audi bo solidne, bo trwałe, niezawodne i ocynkowane. A tu się żale wylewają jakbyście jeździli pełnoletnimi Oplami ---------- Post dopisany at 22:06 ---------- Poprzedni post napisany at 22:02 ---------- ba! nie tylko producenci. Gdyby auta były wieczne to miliony ludzi na całym świecie zostałyby bez pracy. Tak to jest, im więcej szybciej i taniej produkujemy tym więcej ludzi ma pracę. Im więcej ludzi ma pracę tym więcej może te dobra kupować. Coś za coś. Gdyby auta i inne produkty były wieczne to większość z nas dalej latałaby boso po polach i odrabiała pańszczyznę. A autem woziłby się Pan.
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
kupic nowe blotniki
-
Ksiazka gwarancyjna
wszystko zależy od budżetu jaki planujesz przeznaczać na utrzymanie samochodu. Dalej ważne jest również to ile własnego czasu możesz poświęcić na interesowanie się samochodem i tym co trzeba przy nim zrobić. Nie każdy jest urodzonym mechanikiem, nie każdy wszystko słyszy. Dużo też zależy od poziomu reprezentowanego przez konkretne ASO. Jeśli ktoś ma czas na zaangażowanie w samochód, czas na kombinowanie tańszych części, ma pod ręką zaufanego mechanika albo sam ma fach w ręku to czemu sponsorować ASO. Natomiast tak jak teraz w moim przypadku, kiedy nie mam czasu, możliwości ani pojęcia co kiedy i jak robić przy tym samochodzie to solidne ASO jest jakimś wyjściem. Za wygodę się płaci. Dodałbym po namyśle jeszcze coś. Odpowiadając dokładnie na pytanie to stwierdziłbym, że auto warto serwisować przynajmniej tak długo jak trwa gwarancja. Przy czym jest jeszcze jedno na korzyść ASO - mają informacje o akcjach serwisowych i jeśli auto się pojawia to jest na bieżąco ten temat załatwiany.
-
Skreczenie/skrzypienie uszczelek - drzwi przednie
ja przesmarowałem dwie gumowe uszczelki - jedna jest w nadwoziu a druga wkoło drzwi. Tych, które ty pokazałeś na filmiku specjalnie nie smarowałem, może przy okazji je maźnąłem ale się na nich nie skupiałem. Jeśli chodzi o specyfik, to kupiłem jakieś włoskie cudactwo coś mi się wydaje, że to rodzaj wazeliny technicznej bo ma widziałem, że jest na więcej zastosowań niż tylko gumowe uszczelki.
-
Skreczenie/skrzypienie uszczelek - drzwi przednie
zacznij od przesmarowania uszczelek stosownym preparatem. U mnie trochę coś trzeszczało i tak myślałem o "uleżanych" już uszczelkach drzwi ale one po prostu wymagały konserwacji. No i ucichły. To, że z czasem same uszczelki tracą swoje właściwości a drzwi i nadwozie też pracują i podlegają odkształceniu to swoją drogą.
-
Wizytownik i uchwyt kubka
nie do końca wiem jak bardzo chcesz to wszystko rozmontowywać. Generalnie cała obudowa wizytownika (szufladki) ma również mocowanie dla przycisku ESP. JEśli weźmiesz od anglika to z konieczności będziesz potrzebował ESP z angola i zamontujesz go jedynie po prawej stronie. Być może sam uchwyt na kubek da się zamontować podmieniając jedynie front na ten właściwie wyprofilowany.
-
Wizytownik i uchwyt kubka
będą pasować pod warunkiem, że zamontujesz je tak jak w angliku. w konsekwencji wizytownik z ESP będziesz miał więc po stronie pasażera a uchwyt na napoje po stronie kierowcy.