Treść opublikowana przez marekg
-
Zbiornik paliwa - pojemność a4 b7 sedan
normalny wynik
-
uszczelnienie pompowtrysków
wymienia się. nic nie jest na wieczność a już napewno nie gumowa uszczelka pracująca latami w tak podłych warunkach. Wymiana tych uszczelnień jest też o tyle istotna, że PD są dupiato mocowane i zużyte uszczelnienia dodatkowo przyczyniają się do uszkadzania gniazd pompowtrysków.
-
Zbiornik paliwa - pojemność a4 b7 sedan
70 litrów ośka, 63 quattro U mnie zawsze kiedy zapala się kontrolka rezerwy FIS pokazuje 100-110 km zasięgu Kolega dobrze radzi unikać wyjeżdzania do zera ale jak już się zdarzy i nic się nie zapcha przypadkiem to autko i tak się samo odpowietrzy przy dłuższym kręceniu. Oczywiście takie akcje są bez sensu i raczej tak się nie jeździ ale jak już się stanie to i tak nic wielkiego. Zaświeca się żebrak to jedziesz na stację, po to to jest. Ja jestem w ogóle nieźle pierdzielnięty bo mnie wkurza wskazówka poniżej połowy...
-
radio na kasety b7
Spodziewałbym się 8, po dwa na każde z drzwi. Jeśli nie ma suba to odpada Bose i Audi Sound System a więc i centalny głośniczek z przodu. Skoro nie ma suba to ciekawe czy jest wzmacniacz? ciekawe czy w ogóle to radio było zamontowane fabrycznie czy dołożone? ciekawa konfiguracja. Samochód, o którym mowa do Avant czy sedan? w tym drugim obecność suba jest ewidenta, jest kratka w tylej półce. Szczerze mówiąc do tej pory wydawało mi się, że jeśli było fabryczne radio typu Concert czy Chorus to wzmacniacz i dodatkowe głośniki były domyślnie montowane. Jeśli auto wychodziło w ogóle bez radia to wtedy były inne historie typy tylko 8 głośników w drzwiach, bez wzmacniacza albo tylko 4 głośniki i tylko w przednich drzwiach...
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
Jak tryb AUTO to jedyne co podlega regulacji jest temperatura. O tym gdzie i z jaką siłą dmuchać decyduje klimatronik. A nie dmucha mocniej bo nie ma czym nagrzać powietrza więc przecież nie będzie silniej dmuchał zimnym powietrzem bo byłoby to wbrew temu co mu zadałeś. Ta dodakowa nagrzewnica nie narobi w momencie tyle ciepła żeby ci przeciąg w aucie robić w dodatku na HI.
-
radio na kasety b7
jeśli chodzi o samo radio to rzeczywiście, jest możliwe ze w B7 zamontowano Chorus II czyli kaseciaka 1DIN. To radio podobnie jak Concert ma wbudowany wzmak tylko na przód wiec tył klasycznie idzie poprzez zewnętrzny wzmacniacz. Jeśli z tyłu jest subwoofer to znaczy, że najprawdopodobniej w aucie siedzi 10 głośników.
-
Wymiana ramki radia z DIN1 na DIN2
mówiąc krótko - ściągasz wszystko
-
Jak wymienić żaówke kierunkowskazu prawą przód
a dokładniej to dwa wkręty od góry wykręcasz a dolne z tyłu luzujesz i wysuwasz lampę.
-
Wesele- porażka
Moim zdaniem to nie pieniędzy ludziom brakuje... wesele można zrobić skromniejsze ale godne rangi zdarzenia i z szacunkiem tak dla zaproszonych gości jak i dla siebie. Niektórzy zaś wolą zaprosić cały powiat zapominając dopisać w zaproszeniu, że o własnym wikcie. To nie pieniądz decyduje jakim się jest człowiekiem i nie huczne wesele sprawia, że uroczystość jest lepsza, ważniejsza itd.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Rozbierasz talerz od EGR wywalasz membranę, talerz i trzpień (czy jak tam się to zwie), dziurę po trzpieniu gwintujesz i wkręcasz śrubę albo zaspawujesz i po problemie z cieknięciem. Po co jakieś buteleczki czy druga odma z wyciekiem i może jest spokój ale olej w dolocie dalej siedzi. I to właśnie jest ta różnica w stosunku do buteleczek...
-
Wesele- porażka
imprezy tylko u Nas:hi: Dlatego samochód ma blachy LKR a nie jakieś tam SZO
-
Wesele- porażka
ja byłem na takim weselu gdzie po skromnym obiedzie na kilka godzin stoły praktycznie opustoszały. Potem przyniesiono coś a'la deser tzn jakieś ciastko-babeczki mniej więcej tak wyliczone żeby nie wyszło więcej niż jedna na głowę. i potem znowu pustki. Podobno potem było jeszcze jakieś ciepłe danie ale, że mnie głowa rozbolała to pojechałem do domu się najeść. To było u mnie na śląsku. Jeśli wesele to te u rodziny na lubelszczyźnie, zawsze najedzony jak bąk chociaż nie zawsze pamiętam jak do domu trafiłem...
-
Navigation Plus z concerta co i jak żeby ruszyła
prawidłowa komunikacja RNS-D z samochodem w B6 odbywa się poprzez tuner TMC.
-
trzesienie podczas gaszenia
u mnie sie zaczeło szrpanie przy gaszeniu niedawno, po wymianie poduszki skrzyni i wymianie uszczelek na PD. EGR z klapą wymieniony w tamtyk roku i do tej pory było dobrze. sama klapa widać, że się zamyka przy gaszeniu. ciekawe co ktoś spierdzielił...
-
[B6 AVF] Wytarty fotel kierowcy
w ASO patrzyłem kiedyś do szarego swinga to szmata na siedzisko chyba koło 800 pln-ów
-
Problem głośniki tył - audi concert II
a wyciągałeś to radio i sprawdzałeś czy wtyczki od strony radia są ok? nic się nie wysunęło/uszkodziło? sygnały na tył wychodzą osobną małą wtyczką, czasem one są komponowane z trzech mneijszych w trzech kolorach. Jeśli mnie pamieć nie myli to żółta odpowiada za sygnały tylnych głośników.
-
Wyposażenie bagażnika - koło zapasowe, dojazdowe, zestaw naprawczy
Tak narzekacie na ten środek do doraźnej naprawy opony, że drogi a cena dotyczy tego nieszczęsnego kompresorka. aczkolwiek i tak to trochę absurdalna cena... nawet nie widziałem jaki majątek mam w samochodzie Dzisiaj sprawdziłem co u mnie siedzi w bagażniku w kontekscie tego tutoriala. Oczywiście w moim przypadku chodzi o sedana, który jeszcze nie jest ujęty w tym materiale jak zauważył sam autor. Mimo to postanowiłem zamieścić fotki jak może to w sedanie wyglądać.
-
AWX Zapala i odrazu gaśnie
jak zdejmiesz dolną osłonę kolumny kierownicy to zaraz zobaczysz do stacyjki przyczepiony dodatkowy kabelek idący dołem naookoło modułu kierownicy. Może o ten kabelek i poprawne połaczenie na wtyczce Marcinowi chodziło.
-
Kiedy zmieniać olej z 5W40 na 10W40
nie zmieniać bo nie ma ku temu żadnego powodu. Ty na stare lata zaczniesz jeść byleco i będziesz się ubierał w byleco tylko dlatego, że skończyłeś np. 70 lat? Jak się z silnikiem coś dzieje to się go naprawia a nie maskuje problem gęstszym olejem.
-
Problem głośniki tył - audi concert II
generalnie przy włączaniu radia najlepiej żeby druga osoba miała ucho przy wzmaku, to on wydaje to charakterystyczne cyknięcie przy załączaniu. Najlepsza metoda to chyba sprawdzić, nawet u elektryka czy idzie tam prąd. Może któryś chłopaków z forum wie lepiej jak za to się zabrać domowym sposobem. ---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ---------- a no bo w sednie te ustrojstwa są rozmieszczone w zupełnie innych miejscach i stąd w Avancie inaczej to trochę wygląda.
-
Problem głośniki tył - audi concert II
jaki przekaźnik, w jakim subie? przecież tył razem z subem jest zasilany ze wzmacniacza i jeśli cały tył nie gra to wzmacniacz powinien być pierwszym podejrzanym. W sedanie wzmacniacz fabrycznie siedzi pod tapicerką bagażnika, z boku po prawej stronie. W avancie sub i wzmacniacz są zamontowane również po prawej stronie w bagażniku, tyle że zmontowane razem.
-
Szyby atermiczne
jakie to są atermiczne w przypadku Audi? bo do tej pory wydawało mi się, że szyby atermiczne charakteryzowały się zielonkawym (bądź niebieskawym w zależności od marki) zabarwieniem szkła ograniczając przepuszczalność promieni słonecznych. Przyznam, że innych w Audi do tej pory nie widziałem a zwykłe szyby jakie mam w innym samochodzie są po prostu przeźroczyste bez ściemnienia.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
gdyby to była kwestia bezpiecznika to zauważyłbyś również brak innych podświetleń
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
pompa ma pracować cały czas, zadaniem PD jest wytworzenie odpowiedniego ciśnienia wtrysku a nie zaciąganie paliwa z baku
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
nie wiem skąd ta różnica w cenie ale allegro to nie jest dobre miejsce na takie zakupy. Pewne rzeczy jednak należy brać ze sprawdzonych źródeł, pewnego pochodzenia i pewnej jakości tak żeby potem nie było skuchy a tym bardziej problemów z reklamacją. Jeśli faktycznie wyjdzie, że to pomki to nie lepiej regenerować własne jeśli to możliwe?