Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. marekg odpowiedział(a) na adik1983 temat w 1.9TDI
    wymienia się. nic nie jest na wieczność a już napewno nie gumowa uszczelka pracująca latami w tak podłych warunkach. Wymiana tych uszczelnień jest też o tyle istotna, że PD są dupiato mocowane i zużyte uszczelnienia dodatkowo przyczyniają się do uszkadzania gniazd pompowtrysków.
  2. 70 litrów ośka, 63 quattro U mnie zawsze kiedy zapala się kontrolka rezerwy FIS pokazuje 100-110 km zasięgu Kolega dobrze radzi unikać wyjeżdzania do zera ale jak już się zdarzy i nic się nie zapcha przypadkiem to autko i tak się samo odpowietrzy przy dłuższym kręceniu. Oczywiście takie akcje są bez sensu i raczej tak się nie jeździ ale jak już się stanie to i tak nic wielkiego. Zaświeca się żebrak to jedziesz na stację, po to to jest. Ja jestem w ogóle nieźle pierdzielnięty bo mnie wkurza wskazówka poniżej połowy...
  3. Spodziewałbym się 8, po dwa na każde z drzwi. Jeśli nie ma suba to odpada Bose i Audi Sound System a więc i centalny głośniczek z przodu. Skoro nie ma suba to ciekawe czy jest wzmacniacz? ciekawe czy w ogóle to radio było zamontowane fabrycznie czy dołożone? ciekawa konfiguracja. Samochód, o którym mowa do Avant czy sedan? w tym drugim obecność suba jest ewidenta, jest kratka w tylej półce. Szczerze mówiąc do tej pory wydawało mi się, że jeśli było fabryczne radio typu Concert czy Chorus to wzmacniacz i dodatkowe głośniki były domyślnie montowane. Jeśli auto wychodziło w ogóle bez radia to wtedy były inne historie typy tylko 8 głośników w drzwiach, bez wzmacniacza albo tylko 4 głośniki i tylko w przednich drzwiach...
  4. Jak tryb AUTO to jedyne co podlega regulacji jest temperatura. O tym gdzie i z jaką siłą dmuchać decyduje klimatronik. A nie dmucha mocniej bo nie ma czym nagrzać powietrza więc przecież nie będzie silniej dmuchał zimnym powietrzem bo byłoby to wbrew temu co mu zadałeś. Ta dodakowa nagrzewnica nie narobi w momencie tyle ciepła żeby ci przeciąg w aucie robić w dodatku na HI.
  5. jeśli chodzi o samo radio to rzeczywiście, jest możliwe ze w B7 zamontowano Chorus II czyli kaseciaka 1DIN. To radio podobnie jak Concert ma wbudowany wzmak tylko na przód wiec tył klasycznie idzie poprzez zewnętrzny wzmacniacz. Jeśli z tyłu jest subwoofer to znaczy, że najprawdopodobniej w aucie siedzi 10 głośników.
  6. mówiąc krótko - ściągasz wszystko
  7. a dokładniej to dwa wkręty od góry wykręcasz a dolne z tyłu luzujesz i wysuwasz lampę.
  8. Moim zdaniem to nie pieniędzy ludziom brakuje... wesele można zrobić skromniejsze ale godne rangi zdarzenia i z szacunkiem tak dla zaproszonych gości jak i dla siebie. Niektórzy zaś wolą zaprosić cały powiat zapominając dopisać w zaproszeniu, że o własnym wikcie. To nie pieniądz decyduje jakim się jest człowiekiem i nie huczne wesele sprawia, że uroczystość jest lepsza, ważniejsza itd.
  9. Rozbierasz talerz od EGR wywalasz membranę, talerz i trzpień (czy jak tam się to zwie), dziurę po trzpieniu gwintujesz i wkręcasz śrubę albo zaspawujesz i po problemie z cieknięciem. Po co jakieś buteleczki czy druga odma z wyciekiem i może jest spokój ale olej w dolocie dalej siedzi. I to właśnie jest ta różnica w stosunku do buteleczek...
  10. imprezy tylko u Nas:hi: Dlatego samochód ma blachy LKR a nie jakieś tam SZO
  11. ja byłem na takim weselu gdzie po skromnym obiedzie na kilka godzin stoły praktycznie opustoszały. Potem przyniesiono coś a'la deser tzn jakieś ciastko-babeczki mniej więcej tak wyliczone żeby nie wyszło więcej niż jedna na głowę. i potem znowu pustki. Podobno potem było jeszcze jakieś ciepłe danie ale, że mnie głowa rozbolała to pojechałem do domu się najeść. To było u mnie na śląsku. Jeśli wesele to te u rodziny na lubelszczyźnie, zawsze najedzony jak bąk chociaż nie zawsze pamiętam jak do domu trafiłem...
  12. prawidłowa komunikacja RNS-D z samochodem w B6 odbywa się poprzez tuner TMC.
  13. marekg odpowiedział(a) na budtom temat w 1.9TDI
    u mnie sie zaczeło szrpanie przy gaszeniu niedawno, po wymianie poduszki skrzyni i wymianie uszczelek na PD. EGR z klapą wymieniony w tamtyk roku i do tej pory było dobrze. sama klapa widać, że się zamyka przy gaszeniu. ciekawe co ktoś spierdzielił...
  14. w ASO patrzyłem kiedyś do szarego swinga to szmata na siedzisko chyba koło 800 pln-ów
  15. a wyciągałeś to radio i sprawdzałeś czy wtyczki od strony radia są ok? nic się nie wysunęło/uszkodziło? sygnały na tył wychodzą osobną małą wtyczką, czasem one są komponowane z trzech mneijszych w trzech kolorach. Jeśli mnie pamieć nie myli to żółta odpowiada za sygnały tylnych głośników.
  16. Tak narzekacie na ten środek do doraźnej naprawy opony, że drogi a cena dotyczy tego nieszczęsnego kompresorka. aczkolwiek i tak to trochę absurdalna cena... nawet nie widziałem jaki majątek mam w samochodzie Dzisiaj sprawdziłem co u mnie siedzi w bagażniku w kontekscie tego tutoriala. Oczywiście w moim przypadku chodzi o sedana, który jeszcze nie jest ujęty w tym materiale jak zauważył sam autor. Mimo to postanowiłem zamieścić fotki jak może to w sedanie wyglądać.
  17. marekg odpowiedział(a) na raffik temat w 1.9TDI
    jak zdejmiesz dolną osłonę kolumny kierownicy to zaraz zobaczysz do stacyjki przyczepiony dodatkowy kabelek idący dołem naookoło modułu kierownicy. Może o ten kabelek i poprawne połaczenie na wtyczce Marcinowi chodziło.
  18. nie zmieniać bo nie ma ku temu żadnego powodu. Ty na stare lata zaczniesz jeść byleco i będziesz się ubierał w byleco tylko dlatego, że skończyłeś np. 70 lat? Jak się z silnikiem coś dzieje to się go naprawia a nie maskuje problem gęstszym olejem.
  19. generalnie przy włączaniu radia najlepiej żeby druga osoba miała ucho przy wzmaku, to on wydaje to charakterystyczne cyknięcie przy załączaniu. Najlepsza metoda to chyba sprawdzić, nawet u elektryka czy idzie tam prąd. Może któryś chłopaków z forum wie lepiej jak za to się zabrać domowym sposobem. ---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ---------- a no bo w sednie te ustrojstwa są rozmieszczone w zupełnie innych miejscach i stąd w Avancie inaczej to trochę wygląda.
  20. jaki przekaźnik, w jakim subie? przecież tył razem z subem jest zasilany ze wzmacniacza i jeśli cały tył nie gra to wzmacniacz powinien być pierwszym podejrzanym. W sedanie wzmacniacz fabrycznie siedzi pod tapicerką bagażnika, z boku po prawej stronie. W avancie sub i wzmacniacz są zamontowane również po prawej stronie w bagażniku, tyle że zmontowane razem.
  21. jakie to są atermiczne w przypadku Audi? bo do tej pory wydawało mi się, że szyby atermiczne charakteryzowały się zielonkawym (bądź niebieskawym w zależności od marki) zabarwieniem szkła ograniczając przepuszczalność promieni słonecznych. Przyznam, że innych w Audi do tej pory nie widziałem a zwykłe szyby jakie mam w innym samochodzie są po prostu przeźroczyste bez ściemnienia.
  22. gdyby to była kwestia bezpiecznika to zauważyłbyś również brak innych podświetleń
  23. pompa ma pracować cały czas, zadaniem PD jest wytworzenie odpowiedniego ciśnienia wtrysku a nie zaciąganie paliwa z baku
  24. nie wiem skąd ta różnica w cenie ale allegro to nie jest dobre miejsce na takie zakupy. Pewne rzeczy jednak należy brać ze sprawdzonych źródeł, pewnego pochodzenia i pewnej jakości tak żeby potem nie było skuchy a tym bardziej problemów z reklamacją. Jeśli faktycznie wyjdzie, że to pomki to nie lepiej regenerować własne jeśli to możliwe?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.