Treść opublikowana przez marekg
-
Rozrusznik - Problem?
Wywal od razu rorusznik i zrób mu remont. Prędzej czy później i tak padnie i tak. Lepiej zrobić remont tak rozrusznika jak i alternatora póki działa. Jak padnie na trasie to tak spokojnie nie obleci. To już są stare samochody jedne mniej drugie bardziej ale zużyte i nie ma sensu udawać że to jest audi i nic się nie popsuje.
-
Wymiana kierownicy trójramiennej na multi sline z B7 + concert
Po swapie najprawdopodobniej i tak airbag kierowcy masz z głowy więc nie musisz się juz nim martwić.
-
kupa dymu po odpaleniu
11 stopni na dworze... gdyby to był zwykły dymek jak puszcza auto w warunkach o jakich mówisz to nie byłoby problemu. a to było ewidentnie przepalony albo olej albo nadmiar paliwa.
-
kupa dymu po odpaleniu
witam Autko mi dziś napędziło stracha. Odpaliłem go rano po nocy i zapalił jak zwykle bez problemów. Uruchomiłem go w zasadzie ot tak przy okazji dolewania płynu do spryskiwacza i chciałem po porstu oblookać wszystko dookoła jak to zwykle mam w zwyczaju. PRzy zapalaniu z rana od dawna mam takie delikatne telepanie budą przez 1-2 sekundy po czym już jest okej. Silnik popracował może ze 2 minuty i go wyłączyłem. Za jakieś pół godziny wyjeżdzałem więc uruchamiam silnik i w tym momencie idzie chmura białego dymu z rury, trochę się uspokaja zaraz ale przy przegazowaniu jednak dymi. Po ruszeniu już jest dobrze i dalej już nic się nie dzieje, również po postoju. I teraz w zasadzie moje pytanie a w zasadzie prośba o potwierdzenie czy to uszczelnienia pompek dają o sobie znać? to poranne odpalenie na moment mogło zostawic paliwo czy olej tam gdzie nie trzeba?
-
Temperatura na FIS po myjni
Czy miał ktoś już problem ze wskazaniami temperatury zewnętrznej na FIS po myciu auta myjką ciśnieniową? U mnie od jakiegoś czasu po myciu zanim nie wyschnie wszystko dobrze FIS pokazuje zdecydowanie za niską temperaturę. Po czasie wszystko wraca do normy. Myślicie, że to kwestia zamoczenia czujnika tudzież wtyczki czy szukać jeszcze gdzie indziej?
-
Kupujemy prostownik.
ja kilka lat temu kupiłem swego czasu polecany prostownik Norauto. Automatyczny z dwoma trybami pracy, dla mniejszych oraz większych akumulatorów. SPisuje się wyśmienicie. Chociaż tak na prawdę to tylko używam do małego aku do sejtka. AKu w audi trzyma się wyśmienicie od wielu lat bez interwencji.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
tak przy okazji muszę dodać, że wymiana EGR oraz N18 na nowe, czyszczenie kolektora dały dodtkowe rezultaty w postaci wyeliminowania bąków z wydechu podczas rozruchu. Zobaczmy przy mrozach jak będzie.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
wszsytko w układzie recyrkulacji działa prawidłowo, w sumie nie dziwne skoro wszystko co się dało jest na nowe wymienione. Poza tym te dziwne objawy jakoś same ustały więc póki co dałem spokój. Vag nic szczególnego nie pokazał. TRzeba będzie czekać aż się coś konkretnie wysra, czasem tak bywa ze starym autem. No chyba że wcześniej odstawię Sopie na przegląd to może wydedukują. Teraz mi nerwy psuje czujnik temperatury zewnętrznej bo po myciu na myjce ciśnieniowej póki nie obeschnie to pokazuje temperaturę na FIS o ładnych kilka stopni zaniżoną.
-
Co to i do czego służy ? Proszę o pomoc.
zdecydowanie lepiej patrzeć na wskazówki odnośnie manewrów na FIS-ie niż zerkać na navi...
-
Co to i do czego służy ? Proszę o pomoc.
tuner TMC jako odbiornik wspomnianego sygnału to tylko jedna z funkcji tego pudełka. Druga bardziej istotna, to "tłumaczenie" sygnału CAN samochodu z CAN-em jaki rozumie RNS-D. Bez tego navi nie działa dokładnie tak jak powinna.
-
Wyciek w okolicach EGR jaka przyczyna
niesprawność EGR może zamulać samochód. Przyblokowujaca się klapa gasząca może spowodować problemy z odpalaniem ale to chyba żadko się zdarza i z samym EGR ma tyle wspólnego, że klapa i zawór są zmontowane jako jedno ustrojstwo. układ podciśnienowy i zaworki elektropneumatyczne tez mogą mieć wpływ na braki mocy. proponują zapalać na włączonych światłach i obserwować
-
Wyciek w okolicach EGR jaka przyczyna
jeśłli chodzi o zapalanie, to włącznie ze mną jest juz spora ilość osób u których powodem słabego odpalania był wyłącznik świateł. To już jest sprawdzone i potwierdzne
-
Wyciek w okolicach EGR jaka przyczyna
Witam! Jak widzę nie tylko mnie dotyczy ten sam problem co kolege.. Ja się uporałem z tym problemem następująco, wyeliminowałem całkowicie tego "grzybka" w zamian za niego zamontowałem w jego miejsce kryze (patrz zdj. niżej) http://s10.postimage.org/ohoiuik2d/DSC00345.jpg <br /><br /> następnie całkowicie zaślepiłem EGR-a "płytką" (patrz zdj niżej) http://s12.postimage.org/u3fjca7kp/DSC00337.jpg <br /><br /> a wężyk dochodzący do "grzybka" zaślepiłem zwykłą śrubką. Całość prezentuje się następująco: http://s17.postimage.org/rl6vzo8jf/DSC00343.jpg <br /><br /> problem cieknącego oleju znikł całkowicie, teraz silnik wygląda estetycznie i co najważniejsze jest suchutki, nie pobiera oleju a wiec nie muszę pamiętać o ciągłym dolewaniu oleju. Jeśli ktoś byłby zainteresowany dorobieniem takiej kryzy i zaślepki proszę pisać, myślę ze się dogadamy co do ceny itp. Pozdrawiam! Dlaczego uważasz, że wywalenie EGR usuwa problem? ty pozbyłeś się wycieku z dolotu ale nie wyeliminowałeś w ten sposób przyczyny obecności oleju w dolocie. Dlatego niby z jakiego powodu auto miałoby przestać wcinać olej?
-
tunel środkowy - wnerwiajace skrzypienie
Dzięki za ofertę pomocy ale chyba nie ma to sensu. Wyjąłem tą blendę jeszcze raz i stwierdziłem, że u mnie jakiś kretyn poucinał te ząbki na które wchodzą gumki, są ścięte mniej więcej w połowie średnicy otworków więc gumki musiałbym przykleić a i tak nie ma gwarancji, że będą dobrze osadzone. Nowej blendy też nie kupię bo kolor nie podpasi pod tunel i będzie wyglądało jak... no właśnie. Na szybko zrobiłem sobie z taśmy izolacyjnej coś co powinno zadziałać tak jak te gumki. Zobaczymy. Jak pomoże, to będziemy walczyć dalej. Ale jeśli chodzi o sam tunel to chyba jednak starość i słońce robią swoje, jak poruszać tunelem to i zaczyna skrzypieć połączenie zapalniczki z tunelem. Jak się wnerwię to poleci wszystko do wymiany, tunel z wszystkimi dodatkami.
-
tunel środkowy - wnerwiajace skrzypienie
na zdjęciu 2 z 3 w tej osłonce nad szufladkami https://www.dropbox.com/s/wcy08c6wa8jlino/2012-10-21%2009.50.15.jpg https://www.dropbox.com/s/bx83yudqtkm4el6/2012-10-21%2009.51.56.jpg na pewno osłona pod kierownice też ma tego typu elementy wielkie dzięki za odzew! od razu widać, że tych elementów u mnie brakuje. No może jedno coś podobne znalazłem po demontażu tunelu ale kompletnie nie wiedziałem do czego to. Tak czy siak wcześniej już też ściągałem ten daszek i nic tam nie było. Dopiero po montażu nowego kosza zaczęło się skrzypienie. Widocznie nawi w koszu jest na tyle ciężka że niektóre elementy wcześniej nie stykające się zaczynają ocierać czasem. Niestety w moim samochodzie od razu było wszystko demontowane bo pierwszy właścicel montował blokadę skrzyni, no i pewnie pogubiono "gumki" Jak znam życie to te elementy pewnie nie są do dostania...
-
tunel środkowy - wnerwiajace skrzypienie
no właśnie żadne gumki tam mi się nigdzie nie rzuciły w oczy. Masz może jakieś foto jak to powinno wyglądać?
-
Regeneracja przyciskow sterowania szybami 4x elektryk
u mnie też są takie jak ma djzak. Auto z 2001 roku. W tym roku wymieniałem te przyciski na nowe po numerze nadwozia i są również takie same.
-
Wyciek w okolicach EGR jaka przyczyna
W przypadku B6 to miłobyłoby gdyby ta rura miała klapę gaszącą. Odnoszę wrażenie, że ludzie zrobią każde g... i wydłubią wszystko żeby tylko auto się toczyło i miało znaczek Audi na masce. A co w środku? drut i sznurek
-
tunel środkowy - wnerwiajace skrzypienie
Witam, temat raczej nie nowy ale upierdliwy. Od dawna męczy mnie skrzypienie dochodzące z obodowy dźwigni hamulca ręcznego. Przy okazji przekładki na 2din zaglądałem na to, ale tam nie ma nic konkretnego, skrzypi po prostu obudowa o ścianki tunelu. Szału można dostać. A teraz jeszcze właśnie po przełożeniu kosza na 2din doszło kolejne źródło trzasków - ta zaślepka tunelu nad przycikami esp i awaryjnych oraz szufladką i kubkiem. NAwet próbowałem wazeliny ale nie dość, że nie przestało trzeszczeć to jeszcze tłusta maź się rozłazi po okolicy. Ten cholerny plastkik po prostu się starzeje ale czy komuś udało się jakoś pozbyć tych dzięków starego gruchota? PRzy ściąganiu tunelu ktoś obczaił może jakieś newralgiczne punkty gdzie trzeba dobrze poskładać? Już nie wspomnę, że i obudowa pod nogami kierowcy trzeszczy i zegary... Niech mi jeszcze ktoś powie, że warto wydać ciężkie pieniądze na B6 z pierwszych roczników... tyle warte co i 10 letni fiat.
-
RNS-D i płyty audio CD
Tylko zmieniarka
-
[B6 AVB] Przycisk ESP
przypuszczam, że nikt nie używał ale zastanów się jak zgrabnie okleisz przycisk wzdłuż krawędzi żeby to jakoś wyglądało...naklejka jest płaska więc jak zaczeniesz zawijać na krawędziach przycisku to wyjdą załamania.
-
Wymiana rozrządu co i za ile
Zadzwoń do SSerwis w Rydułtowach i zapytaj o koszta. W Magro to zapytaj czy wymagają w trakcie gwarancji żeby przegląd robić, bo się potem mogą wyłgać. 1550 to rozsądna cena a 1800 już nie? Co nie zmienia faktu że w ASO bym auta nie zostawił.
-
Czy w audi concert II da się wymienić przyciski?
da sie
-
wymiana radia symphony 2 na RNS- D
jak to co, tuner kable i jechane
-
Uszkodzony zawór EGR
nie jest to aby przeładowanie i tryb awaryjny w konsekwencji?