Treść opublikowana przez Rudi
-
[B5 AFN] Kopci, czasami nie wkręca się na obroty
Matizz podepnij VAG jak masz, albo podjeź do kogoś kto ma i zczytaj chociaż błędy.
-
[ALL] Omijajcie poniższe stacje paliwowe
piotrsob1 Odnośnie tych próbek i plombowania ładunków paliw. Janusz Weiss zajmował się tym kiedyś w soim programie "Dzwonię do pani, pana..." w radio Zet, i to nie raz. Problemem jest udowodnienie, że to właśnie to paliwo jest przyczyną awarii. Dzwonił do ministra, chyba transportu z pytaniem dlaczego nie ma nakazu plombowania i pobierania próbek paliw od miejsca wytworzenia do stacji paliw to mu odpowiedział, że dawało by to możliwość oszustwa w jakości paliw w każdym miejscu począwszy od cystern, przez pośredników a na stacjach kończąc. Moim zdaniem to nie wina stacji (ale też nie zawsze) tylko idiotycznego prawa, które nie daje możliwości udowodnienia winnego i ukarania go. Bo jaki wpływ ma na to, co zostanie wlane do cysterny kierowca czy kierownik stacji. Przecież tego nie weryfikują. A skoro nie ma obowiązku pobierania próbek, to leją co chcą. Faktem jest, że na niektórych stacjach jest to notoryczne a na niektórych sporadyczne. Pewnie, że lepiej omijać stacje niepewne i zaraz podam ich lokalizacje, ale chciałem też zwrócić uwagę na fakt prawny który "zachęca" do takich praktyk. 1 Petrochemia Płock , południowa część Żmigrodu w kierunku Wrocławia, trasa nr 5. Po zatankowaniu Polonez rodziców doczekał się wymiany głowicy koszt 2500 zł Opel Vectra 2.0 na biegu jałowym obroty same falowały w zakresie 800-3500/min 2 Petrochemia Płock, Będkowo trasa mn 5 3 Lotos i Petrochemia Płock, Prusice trasa nr 5
-
[B5 AHU] Problem z odpalaniem
... aaaaa szkoda. No nic następnym razem postaram się pospieszyć
-
[ALL] Stukanie przy hamowaniu
No to fajnie. Jeden problem na forum mniej :>
-
[B5 AHU] Problem z odpalaniem
Szkoda, że nie sprawdziłeś tak jak ci pisałem miałbyś 240 zł w kieszenie... :gwizdanie:
-
[ALL B5] Gasną światła drogowe
To ty masz drogowe z tyłu??? Pisz troszkę jaśniej bo nie mogę zrozumić o co chodzi.
-
[B5 AFN] Sadza z komina
Dymi pewnie cały czas, tylko na czwórce pęd wiatru to rozprasza. Ja miałem podobnie bo dymił mi prawie cały czas, i podczas jazdy i przy mocniejszym przyspieszaniu. I też obadałem wszystkie możliwości. I dolot sprawdziłem, turbawkę zregenerowałem, zaślepiłem EGR, dawki były ok, korekcje też i w końcu pomogła wymiana końcówek wtrysków. Różnica jest kolosalna. Nie mówię, że masz to samo, ale jak już pytałem czy przydymia ci od jakiegoś czasu czy z dnia na dzień, bo to by powiedziało soć więcej o przyczynie i zawęziło chyba obszar poszukiwań.
-
[B5 AFF] Po wciśnięciu sprzęgła słychać dzwonienie
A co się stało, że musisz wymienić skrzynię?
-
[B5 AFN] Ciągłe dolewanie oleju do silnika
No to jedną możliwość ubytku już wykluczyliśmy.. :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Klekocze na ciepłym
No to miejmy nadzieję, że to tylko samoregulatory. Tak czy tak musisz je wymienić, a jak zdejmą pokrywę zaworów to zobaczą jak wygląda wałek. No cóż bądźmy dobrej myśli...
-
Kody climatronika Audi A4 B5
zmietek nie pisz z CapsLockiem!
-
[B5 AFN] Ciągłe dolewanie oleju do silnika
Przy odpaleniu zawsze troszkę przydymi. Chodzi o to czy zauważyłeś dymienie podczas jazdy i przyspieszania. Jeśli wtedy dymi na jasno-niebiesko to znaczy że spala olej. Jeśli na czarno to z innych przyczyn. I tak jak MRoger pisze jedź do innego mechanika i zweryfikuj to, co powiedział ci porzedni mechanik. Niech sprawdzą ciśnienie na cylindrach ( u mnie koszt takiego sprawdzenia czyli: ciśnienie na cyl. sprawdzenie rozpylania przez końcówki i sprawdzenie świec żarowych to 100 zł) kosz nie wielki a możesz się wiele dowiedzieć. I tak jak Przemo 78 napisał, jak ganiasz z dużymi prędkościami i obrotami to oleju weźmie więcej niż przy normalnej jeździe.
-
[B5 AFF] Po wciśnięciu sprzęgła słychać dzwonienie
Przecież LUK to oryginał tyle, że bez logo Ja dałem 580 zł (do AFN) . Chyba, że masz na myśli ceny serwisowe- jeśli tak to też wolę nie znać ceny
-
[B5 AFN] Sadza z komina
A od dawna przydymia czy zaczął ot tak z dnia na dzień?
-
[B5 AHU] Problem z odpalaniem
Nie wiem czy to elektromagnes bo przynajmniej by kręcił, a adas01012 pisze, że objaw jakby był padnięty czyli zero reakcji. Ja bym go sprawdził podpiąć na krótko wtedy kiedy nie chce zaskoczyś ze stacyjki. Jeśli zaskoczy to obstawiałbym stacyjkę albo coś z kablami. Jak nie będzie reakcji ani przez stacyjkę ani na krótko, to wtedy go wytargać i obczaić co i jak. moje zdanie.
-
[B5 AFN] Klekocze na ciepłym
Kozi, jest wiele elementów od krzywek na wałku, przez tłok i cylindry i na wale kończąc ale myślę, że nie powinno być aż tak źle, bo jak mniemam kontrolka od oleju ci się nie zaświeciła? A działa prawidłowo, czyli przed kręcemiem rozrusznika świeci i po zapaleniu gaśnie, tak?
-
[B5 AFN] Czy do napinacza musi być specjalny klucz ?
Ale misiałyby być wygięte, bo proste raczej się nie nadadzą- dobrze myślę? Ale dzięki, pożyteczny post
-
[ALL] Stukanie przy hamowaniu
bartek723 posmaruj metalowe tuleje w zaciskach bo może się blokują. Jak będą zapieczone to może brac jedną strone bardziej i hamulce będą się grzać. Zerknij czy klocki w kole są zużyte w jednakowym stopniu ze strony zewnętrznej i wewnętrznej. Jeśli tak to tuleje do czyszczenia i smarowania. Pozdro
-
[B5 AFN] Czy do napinacza musi być specjalny klucz ?
....oglądałem to i nie widziałem, ale jaja. krzysiek23 wielkie dzięki.
-
[B5 AFN] Czy do napinacza musi być specjalny klucz ?
Możesz podrzucić link, bo przejrzałem to dzisiaj dwa razy i za chol... nie mogłem nic znaleźć (dlatego założyłem wątek). Chodzi mi o coś takiego. Do tego koła
-
[B5 AHU] Problem z odpalaniem
Sprawdź przewody przy rozruszniku. Może się któryś poluzował?
-
[B5 AFN] Czy do napinacza musi być specjalny klucz ?
Witam Niedługo będę chciał sobie zmienić rozrząd i tak pooglądałem sobie wątki z tym związane i nie mogę się doszukać jednej rzeczy. A mianowicie klucza do rolki napinającej. Otworzyłem pudełko z rolką i jest tam rysunek specjalnego klucza do napinacza z wyjaśnieniem jak go użyć. Pytanie brzmi- czy ten klucz to przymus przy zmianie, czy można sobie poradzić w jakiś inny sposób?
-
[B5 AFN] Klekocze na ciepłym
Ja mam prawie 340000 km i (odpukać w niemalowane) też kłopotów z samoregolarorami nie miałem. Kozi szkoda że tak się stało, ale ciesz cię że to tylko to. Poczytaj sobie co ile i co się wymienia, żeby coś znowu nie wyszło, jest tego sporo na forum.
-
[B5 AFN] Ciągłe dolewanie oleju do silnika
A może silnik bierze olej. Bo skoro tylko się poci przy misce, to raczej mało prawdopodobne aby wypocił tyle, że wskazuje min. A sprawdzaleś ile miałeś po zmianie. Bo może miałeś min od zmiany tylko nie zauważyłeś? Długo masz to auto?
-
[B5 AFN] Podczas wyprzedzania nagle zgasł
Może to warto przeczytać? http://www.a4-klub.pl/smf/b5_19_tdi_dziwny_problem_z_odpaleniem-t5740.0.html