Treść opublikowana przez mariuszsal
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Nie powiem ci dokładnie ile policzyli za wałki ale ok 2 tyś z częściami. Ją u nich robiłem sporo rzeczy łącznie z dpfem rozrządem ... Wszystko zrobili w jeden dzień a w sumie z programem w dwa. Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
-
ograniczone obroty na sprzęgle
Wyłącz ESP to sobie zakręcisz więcej Temat wałkowany średnio co pół roku i tak jak napisał wojtekce - tak ma być. I nie służy to do szybkiego ruszania spod świateł
-
Czujnik klocków hamulcowych - jak długo mogę jeździć?
Nie wiem jak jest w B6 ale u mnie jak się skończą klocki to świeci na żółto kontrolka na FISie A jak się płyn ulatniał przez naderwany przewód to zaświeciła się na czerwono, bo w zbiorniczku ubyło. Na początku zapalała się przy zakrętach i po ponownym uruchomieniu silnika gasła, później już świeciła się na stałe.
-
Zacisk tył - zmiana żeliwo->aluminium, dopasowanie.
Jakbyś ledy w lusterka wstawił, czy inny spoiler zamontował dałoby się oko przymrużyć. Ale takie rzeźbienie przy hamulcach i to jeszcze na forum ... szkoda gadać. Piłowanie zacisków pod klocki ??? Takiego patentu jeszcze nie było. Dycha za przewód nooo i ta flaszka. Swoją drogą jakbyś tą flachę darował to już być miał połowę na klocki pod swój zacisk.
-
Wzrosło spalanie-co może być przyczyną?
Może to jest powodem Paliwa coraz gorszej jakości. Nawet na Orlenie czy BP, Przegląd prasy - BiznesPolska.pl
-
Silne kopcenie na biało przy podgrzewaniu szyb
Bateria w jakim stanie ? Podgrzewanie szyby to duży pobór mocy. W chłodne dni uruchamiają się świece żarowe w komorze spalania, jak się nie dogrzewają to masz biały dym. Wyłączysz grzanie szyb to dogrzewasz cylindry Masz za słaby akumulator na taki pobór mocy, lub coś nie tak z instalacją.
-
Niebieski dym w pewnym zakresie temperatur
Własnie jest to element który byłem w stanie sam sprawdzić. Wykręciłem i ..jest czyściutki i chodzi poprawnie wg VAG'a. Zmartwiłem się, że to nie on
-
Niebieski dym w pewnym zakresie temperatur
A czy w tym golfie też tak kopci przy pewnym zakresie temperatur ? Oraz czy jest możliwe aby korekcje i bipy były prawie OK, a pompowtrysk lał ? Gdzieś czytałem aby powąchać ten dym czy to niespalone paliwo czy olej - tylko szczerze mówiąc nie wiem jak śmierdzi jedno a jak drugie. Ale skoro na niebiesko to chyba oliwa. Zaryzykuję i wymienię te uszczelniacze - tj. na początek uszczelnienie zaworów i może PD jak już dekiel do góry..., zobaczymy Edit Ostatnio obserwuję sporą ilość TDIków podkapcających na niebiesko, i nie wiem czy to już zboczenie związane z moim problemem, czy coś w tych paliwach się pozmieniało. :/
-
Niebieski dym w pewnym zakresie temperatur
Witam, Od ok miesiąca mam problem z podkapcaniem na niebiesko w moim parchu. Przeglądałem forum i nic sensownego nie znalazłem. Autko odpala bardzo ładnie i bez jakichkolwiek bąków (czarnych, niebieskich ....) - problem pojawia się zanim silnik osiągnie te 90 stopni. W zakresie od około 60 do 80 stopni autko zaczyna kopcić na niebiesko, czy to na postoju czy podczas jazdy (czasem dosyć intensywnie). Po przekroczeniu tych 80 stopni przestaje. Z tego co wyczytałem to do wymiany: 1) świece, 2)uszczelniacze zaworów 3)turbina, 4)wtryski 5)pierścienie ??. I teraz czy wymieniać świece skoro odpala bez zająknięcia ? Jeśli uszczelniacze to czemu nie kopci po odpaleniu ? Wtryski wg VAGa korekcje od - 0,07 do -0,58 bipy od -21 do -28, więc nie jest chyba tak źle. Czego się czepić na początku aby nie wymieniać połowy sprawnych elementów ?
-
Coś piszczy w kołach
No to ja się już problemu pozbyłem. Pojechałem na serwis, wszystko rozebrali, przeczyścili i przesmarowali. Jednocześnie przetarli trochę klocki i ranty tarcz z rdzy. Teraz cisza jak makiem zasiał !! a dwa miesiące z tym jeździłem.
-
Miska , pompa
Czy walniecie michą od spodu to coś strasznego ? Bardzo częste uszkodzenie. napewno częstsze niż wspomniana wada fabryczna :-) Micha także mogła pójść do wymiany po ukreceniu gwintu korka oleju. Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
-
Miska , pompa
Oczywiscie :-) Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
-
Miska , pompa
Albo na coś najechał i pekła albo po dzwonie się uszkodziła. Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
-
Coś piszczy w kołach
O ludziska. Tez tak mam! Pisk jak pociągu na krzywych szynach tylko ciszej. Przychamowanie i skręt kołem rowniez to ucisza. U mnie występuje tylko i wyłącznie na nagrzanych hamulcach. Może to gorący zacisk nie odbija? Już sam nie wiem. Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
-
Parę pytań przed usunięciem DPF
Ad1 - NIE Ad2 - NIE Ad3 - Przeważnie pusta pucha bo wsad jest ceniony przez wywalających Ja usunąłem swój DPF niejako przy okazji modów z pompą oleju, modyfikacją softu, czyszczeniem pompek i wielu innych pierdół przy odmładzaniu grata. Nie miałem z filtrem problemów ale poleciał (jechałem do AZ w Gdansku z Lublina) i nie chciałem wracać do tematu po filtr miał nalatane 240 tyś. Od tamtej pory przejechałem ok 40 tyś czyli prawie 280 tyś na blacie i nic na razie się nie dzieje. Jedyny mankament do którego będziesz musiał przywyknąć to to, że po wywaleniu filtra dołączysz do grona kopciucho-śmierdziuchów takich jak ja. Po smrodku spalin poznasz że jest inaczej bo będziesz śmierdział jak sąsiad z Golfem z 98 roku
-
Nówka opona z zapasu czy nadaje się do ciągłej jazdy?
Wg producentów opon straciła swoje właściwości . Na zdrowy rozsądek jak jezdzisz spokojnie i lokalnie oraz zdajesz sobie sprawę z tego co masz to można smigac. A co do testów to za czasów studenckich nie na takich się jeździlo. Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
-
Dziwny przypadek jedni mówią że uszczelka pod głowicą inni że zapchana chłodnica....
Diesla do 6000? Tak wszystko na poważnie traktujesz? Wątek jest o niczym. Autor ma podejrzenia co do uszczelki/głowicy bo traci płyn. Postanawia przegrzac silnik aby się upewnić. To jest standardowa procedura diagnostyczna? Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
-
Czujnik deszczu
Nie wiem jak jest w B8 ale u mnie nie wystarczy sama manetka do góry. Ten mały suwak ustawiający prędkość wycieraczek musi być na min.
-
Który silnik jest najlepszy
Tak się przyglądam tej gorącej dyskusji i zastanawiam się czemu ten element "silnik" jest tak istotny dla użytkowników tej marki ? Wg mnie jest to element eksploatacyjny i podlega zużyciu (wcześniejszemu lub późniejszemu). I nie jest to wbrew opinii wygłaszanych w tym wątku winą producenta (zapraszam na fora innych grup/producentów - ot choćby słynne Subaru w dizlu, za którym swego czasu się rozglądałem) a pogonią za tym czego oczekujemy - producenci do tego się dostosowują. Klient idąc do salonu chce aby 200 konny silnik spalał poniżej 6 l ON na 100km, był elastyczny w całym zakresie obrotów, co niektórzy chcą aby był ekologiczny.. Więc dostajemy turbinki, 4 zawory na cylinder, egry, dpfy,dwumasy, zespoły wałków a wszystko oplecione porządną ilością kabli po k-line, baaa nawet już po can'ie..... i mamy 170 KM z 2 litrów. Kto dzisiaj z was, zapłaciłby w salonie 160 tyś zł za A4B8 z silnikiem 1.9 SDI ?? (przecież motor nie do zdarcia ? i nawet pojemność zbliżona). Ja nie i zapewne większość także nie. Moja rada kupować auto zadbane i bezwypadkowe, a silnik jak ma się zesrać to i tak to zrobi. Niezależnie czy będzie t 1.9, 2.0, 3.0....... A jak nie stać na serwis to nie pchać się w takie auta. To były, są i będą skarbonki w imię FUN'u z jazdy ! PS Przemek, co z tego ze grupa vw klepie masówkę ? dzięki temu masz hiszpańską technologię z niemieckim temperamentem w rozsądnej cenie BTW - Od 2010 BMW wraz z PSA zaczyna klepanie podobnej masówki w dziedzinie silników, więc lada moment tych mniej zamożnych będzie stać na BMW z logiem Citroena czy innego Peugeota.
-
Naklejki na karoserii-czym usunąć?
Kolego potrzebujesz suszarki do włosów i nozyka którym podwazasz naklejki. Zamiast suszarki możesz wygrzac samochód na słońcu. Resztki kleju powinny zejść benzyna ekstrakcyjna. Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
-
blad 01442 - Misfire due to Lack of Fuel 35-00 - -
Nie odpalił z braku paliwa. Sprawdź węże, filtr czy gdzieś się nie zapowietrzyło No i sprawdź przede wszystkim czy masz paliwo
-
Dziwny przypadek jedni mówią że uszczelka pod głowicą inni że zapchana chłodnica....
Przepiecuj go jeszcze z raz tym razem na obrotach do 6 tysięcy i nie będziesz musial szukać. Wymienisz jeszcze raz glowice albo motor. Co prawdopodobnie i tak cię czeka. Przegrzales go wiec nie wykluczam ze padla wymieniona glowica. Jeśli piszesz ze uklad jest suchy. Posprawdzaj jeszcze węże i złaczki oraz sam zbiornik. Oleju nie przybylo? Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
-
Który silnik jest najlepszy
Kto pisze? Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
-
Czarno za mną
Twoja kobyła prosi się o tlen lub korekcje dawek paliwa. Oczywiście kobyła wątkotwórcy Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
-
Kopci na biało
Jak dzieje się to w sytuacji której opisales czyli po dlugim postoju i nie ubywa ci plynu to nie przejmowalbym się mocno. Z chemii ropa kopci na czarno jak gorąco i malo O2 na bialo jak nie dopalaja się wszystkie frakcje (zimno, slabsza kompresja). Sprawdź czy nie leja ci PD. Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2