Treść opublikowana przez Gwerty
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ja sie przesiadałem. jeśli przechodzisz tylko zmieniając marke to nie musisz płukać, na castrola edge turbo diesel 5w-40 nie narzekałem, ale poczytając forum postanowiłem przy okazji wymiany zmienić na motulaWyniki Specific 505.01 5W-40 i musze powiedzieć jestem mile zaskoczony, jak na castrolu troszke go ubywało od wymiany do wymiany tak z 0,5 litra, tak na motulu po przebiegu 8 tys od wymiany, ubyło może pół milimetra na bagnecie.
-
[B5 99-01] Jak zrobić zaślepkę wkładki w drzwiach kierowcy?
nie kazdy anglik ma zamek w lewychprzednich drzwiach, zamki w obu drzwiach miały tylko te a4 b5 99-01 które nie miały cenralnego z pilota.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
mam pytanko mam a4 2000r ajm mam pół fis białe podświetlanie i elektroniczny zegarek wydaje mi sie ze mam imobilajzer w licznikach i CAN i moje pytanie czy te zagary bedą posować: http://www.allegro.pl/item1077108910_licznik_do_audi_a4_2000r_biale_podswietlenie.html w opisie jest ze nie maja imo ale jakos mi sie niechce wierzyć co o tym myślicie
-
[B5 AJM] Jak podłączyć elektryke foteli i ich podgrzewanie?
tu masz schemat. http://www.postimage.org/image.php?v=gx6W_sJ generalnie potrzebny jest klimatronik z grzaniem i ewentualnie kostki, w fotelech masz juz czujniki temperatur. jak bedziesz miał jakies bytania to pisz, pomogę u siebie juz mam przygotowany cały obwód, tylko nie mam czasu do auta wrzucic.
-
[B5 AJM] Jak podłączyć elektryke foteli i ich podgrzewanie?
do sterowana foteli nie jest potrzebny zaden przekaźnik, ciagniesz tyłko + i - i masz sterowanie, a nie zapomnij o bezpieczniku co by nie zjarać foteli, jak któryś bedzie miał za cięzko bedzie pobierał dużo prądu i wtedy spali bezpiecznik, sam zakłądałem sobie elektryczną regulację foteli, dałem bezpiecznik 5 A na każdy fotel i wszystko hula jak należy.
-
[B5 ADP] Halogeny
jesli maja byc orginalne falogeny, to najprosciej załozyc zderzak poliftowy, bo przed liftowy nie ma zadnych mocowan do halogenów.
-
[B5 AJM] Problem z drugą wymianą Oleju
zalej motulem 505.01 i bedziesz zadowolony, olej duzo mniej podrabiany od castrola, zmieniłem z castrola na motula i jestem nieziemsko zadowolony, jak kiedys na castrolu ajm troche mi popijał tak teraz góra 300gram od wymiany do wymiany. polecam
-
[ALL B5] Stłuczony halogen
witam, nie kupisz samej szyby do halogenu, albo ja przynajmniej nigdy sie z takim czyms nie spotkałem, szukaj na allegro używki, a co komunikatu na fisie to jest info o zurzyciu klocków, albo zbiek okoliczności i masz klocki na wykończeniu, albo ci sie wypioł kabel przy klocku i masz przerwany obwód. pozdrawiam
-
[B5 1Z] Wyciekł cały płyn hamulcowy
na moje oko ma zapowietrzony układ hamulcowy. ja u siebie odpowietrzałem kazdy zacisk na kole.
-
[ALL B6] Komputer nie pokazuje otwartych drzwi
ja podobnie miałem w bagazniku w b5, problemem był czyjnik w zamku, pomimo ze klapa byłą otwarta, to pokazywał ze jest zamknięte, czystarczyło rozebrac i wyczyścić, zamek, myśle ze w dzwiach możesz miec podobnie
-
[B5 AJM] a4 by gwerty kavlar & Plasti Dip
wydech specjalnie sobie, zrobiłem na czarno i tak zostanie. podoba mi się bardziej czarne niż świecące fajki. a i autko nie jest czarne tylko ciemnko granatowe. kolor to LZ5L. bardzo mi sie podoba bo nie jest czystko czarny tylko bardzo ciemny granat;)
-
[B5 AJM] uszkodzona turbina, odrzucona reklamacja, napisane odwołanie i brak odpowiedzi.
firma to inter cars. odradzam kazdemu, po zakupie nowej turbiny smiga az miło, a tamta od samego początku puszczałą olej:(
-
[ALL B5] Piszczenie przy włączaniu klimy (tylko raz dziennie)
zapiszczy ci zawsze jak właczasz klime, czy tylko na początku jak pierwszy raz włączas klime danego dnia. miałem podobnie jak włączałem klime to pasek mi zapiszczal, musiałemgo naciągnąć i po kłopocie. . spróbuj go troszkę naciągnąc, mi pomogło.
-
[ALL B5] Szukam progów pomocy
a może orginalne nakładki progowe od s4 ? http://www.allegro.pl/item1061871702_nakladki_progowe_audi_s4.html
-
[All B5] Czy podejdzie dolna dokładka zderzaka od polifta
witam, tył podejdzie, natomiat przód jest juz inny. pozdrawiam
-
[ALL B5] Lusterka z A6 do A4 B5
nie pasują wogóle, maja zupełnie inne mocowania.
-
[B5 AJM] Gdzie szukać kostek od AIR BAG-ów???
przy siedzeniach masz żółte kostki, nie muszą one wcale byś wypięte żeby złapało błąd wystarczy ze sie na chwile poluzowała. zacząłbym od podpięcia vaga i okreslenia co to za błąd. pozdrawiam
-
[B5 AJM] uszkodzona turbina, odrzucona reklamacja, napisane odwołanie i brak odpowiedzi.
witam . mam taki przypadek kupiłem regenerowaną turbine za rocznej gwarancji. po przejechaniu 2 tys, km w ciagu ok miesiąca, turbina uległa uszkodzeniu. zostałą wysłana z reklamacją, maja na odpowiedz 2 tygonie, niestery przeciągneli to do miesiąca, nie uznając reklamacji , ze uszkodzenie z winy urzytkownika, lub zakłądu montującego. niezgodziłem sie z nimi i napisalem reklamację podparta ogledzinami uszkodzonej turbiny przez biegłego rzeczoznawce, i z jego opini jednoznacznie wynika ze byłą to zle zregenerowana turbina, z warsztatu tez ma podobny paier, złozyłem odwołąnie do odmowy reklamacji, podparte tymi dokumentami i cisza pisałem do nich i nic, mineło juz ponad dwa miesiące od złozenia odwołąnia, co ma z tym fantem zrobic, jaki mają prawny czas na odpowiedz w sprawie odwołania. jak ich pogonić, zeby przyznali sie, i odzyskac utopione pieniądze. prosze o wszelka pomoc, pozdrawiam
-
[B5 AJM] jaki czujnik temperatury cieczy chłodzącej
czy moze ktoś podac nr katalogowy czujnika cieczy chłodzącej. pozdrawiam
-
[B5 AJM] a4 by gwerty kavlar & Plasti Dip
Witam. Po wielu godzinach obecności na forum z poprzednią a4 b5 postanowiłem pokazać swoją kolejną. . Założeniem był sedan 1.9 TDI i po kilku tygodniach poszukiwań udało mi się znaleźć godną sztukę. Wyposażenie dość ubogie, ale za przemówił stan auta. Wyposażenie standardowe: -silnik ajm - climatronik - asr -el szyby (tylko przednie) -el lusterka grzane - podgrzewane spryskiwacze -klapa na pilota -zamykanie otwieranie szyb z pilota -pół fis -skórzana kierownica -skórzany mieszek, gałka zmiany biegów - welurowe fotele - felgi Alu 15 zaraz po zakupie: mody: - skórzane kubły + boczki zmienione kremowe Recaro + boczki z kremową skórą - tunel 2 din -grzane pupy - wskaźnik ciśnienia oleju i doładowania -sub z avanta - boczek bagażnika ze schowkiem - nowa turbina garrett od awx( stara puściła olej w komin) - wycięty kat - założone czujniki cofania - zmienione na kamerę cofania - osłona pompy abs - usunięte oznaczenia z klapy - głośnik CB w lampce podsufitki - duże prawe lusterko -koncówki tłumika -fis -zegary ala rs4 -ramki na zegary -kiera s'ka , customs. Teraz kiera od a6c7 pogrubiona -bixenony USA obecnieFullLed USA +Drl -zderzak rs4 przod oryginalny + halogeny -gril rs4 -samopoziom -program na 170KM - symphony, rns-d, rns-e--> chinska podjebka rnse - felgi 18 " scirocco + dystanse 5mm -opony vredestein ultra sesanta 225/40 r 18 - tarcze przod 288-》312-》320 obecnie 345mm -gwint kw v1 - rozporka górna z a6c5 -4 elektryczne szyby -fotele recaro -czarna podsufitka -pakiet oswietlenia wnetrza. -oswietlenie wnetrza led -podswietlane klamki w czarnym macie. -dekory kevlar - klapa bagażnika automat -tylna półka z roletą Co do planów to na razie - dokonczenie wnetrza w kevlarze -lusterka składane fotochrom z odudowach w kevlaru - clh z diodami rgb - zderzak rs6 tył - ogolnie skonczyć wnetrze. rolety drzwi tył. - napewno jeszcze w praniu wyjdzie wiecej wiosna2012 lutu 2013: zewnetrznie było kremowy plastidip. , pomarańczowy plastidip stan obecny : wnętrze i lampy niebawem:)
-
[B5 ANA] Bezpiecznik nr1 Ogrzewanie dysz wywala
musisz sprawdzić rezystancje elementu grzewczego spryskiwacza, mozliwe ze jest po prostu zwarcie i dlatego pali bezpiecznik.
-
[ALL B5] Wymiana foteli
fotele bez problemów, a z kanapa to zalezy czy kładziona czy nie,jesli kładziona to w polifcie w sedanie jest ucho a w przed lifcie bolec, ale to jest łatwe do przerobienia
-
[B5 ADR] Gniazdo zapalniczki w bagażniku sedan
we wnetrzu masz kabel z akumulatora i tam sie wepnij potem bezpiecznik prowadzsz do skrzynki bespieczników i dalej ciągniesz + do bagaznika, mase bierzesz gdzieś w bagazniku i zakłądasz gniazdo.
-
[B5 AJM] Wlot powietrza do intercoolera Audi A4 99-01 ajm
bardzo dziekuje
-
[B5 AJM] Wlot powietrza do intercoolera Audi A4 99-01 ajm
witam potrzebuje nr czesci :Wlot powietrza do intercoolera Audi A4 99-01 ajm z góry dzięki. pozdrawiam