Treść opublikowana przez Gwerty
- [B5 1Z] A4 TDi
-
[B5 1Z] A4 TDi
działał działaj. z multi. ja tez powoli przymierzam się do tematu tylko czasu mało na swoje ostatnio.
-
Jaki kompresor do garażu/warsztatu ?
ze swojej strony mogę polecić kompresory maktek.: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=20890259 polski producent. opinie mega dobre. sam mam dwa. 100l jednofazowy używany jako mobilny i 200l 3 fazowy podpięty na stałe do instalacji pneumatycznej.
-
Rozklejenie LAMP przednich malowanie środków
normalny lakier. tylko proponuję użyć najpierw primeru do plastików.
-
Błąd ksenonu
bo taką miał fantazję . tak te d1s mają ze potrafią mrugać, przygasać i nie do końca wiadomo czemu, w palnik jest zbudowany zapłonnik i to ona często niedomaga.
-
Wymiana żarnika D3S Bixenon w A4 B8
może. ori d3s osram/ philips 4300k mogę sprzedać po 140zł zł za sztukę i jest 100% pewności ze są ori żadne podróbki.
-
Błąd ksenonu
regeneracja to koszt około 100zł za sztukę. na pw mogę podesłać sprawdzony zakład który daje gwarancje na zregenerowane przetwornice.
-
Odblysnik normalnej soczewki a xenon i bixenon różnice.
schemat jak jest kształtowana wiązka zmiana któregokolwiek parametru powoduje ze projektor będzie źle kształtował wiązkę. dlatego bardzo ważne jest dobre osadzenia żarówki czy palnika w gnieździe. odbłyśnika w temacie jest sporo fotek porównujących jak świeca popularne projektory: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/130216-rezanie-bixenonu/page-45
-
Odblysnik normalnej soczewki a xenon i bixenon różnice.
projektor w b6 w xenonach valeo to zupłnie inna konstrukcja niż w bixenonach b6 valeo. projektory xenon z lamp valeo b6 mogą być pod d1s lub w pierwszym roku produkcji d2s. zależy do od tego jakie mamy przetwornice i palniki. co więcej. projektory te ( xenon valeo) są bliźniacze do zwykłych projektorów valeo pod h7. różnica polega jedynie w mocowaniu źródła światał. w xenonach jest ono pod palnik d1s/d2s, w halogenach pod żarówkę h7. . co więcej nie można od tak sobie zmieniać soczewek z innych projektorów nawet jak średnica ta sama ważnym parametrem jest tez ogniskowa soczewki. wpływa ona na odbłegłość soczewki od przesłony. im większa ogniskowa soczewki tym jest ona bliżej przesłony. jak juz wymieniać to cały projektor. do xenonów b6 można śmiało wkładać projektor bixenonowy hella 3 z a6 c7. oczywiście wiąże sie to z przerobieniem mocować i powiększeniem otworu pod soczewkę. ale ze zwykłych xenonów mamy bardzo dobrze świecący bixenon. palniki i przetwornice zostają te same. jak są jakieś pytania chętnie odpowiem
-
[B5 AJM] a4 by gwerty kavlar & Plasti Dip
Tak.
-
[B5 AJM] a4 by gwerty kavlar & Plasti Dip
Jeszcze nie ma robi się. Za jakiś czas będzie dostępny do b5 z licznikiem od 2000roku.
-
[B5 AJM] a4 by gwerty kavlar & Plasti Dip
Poduchy tak. Z multimedialne gorzej. Ale zobaczymy jak to wykorzystać pod vfiz.
-
[B5 AJM] a4 by gwerty kavlar & Plasti Dip
przymiarka montaż w niedzielę razem z tempomatem leży od kilku lat w końcu doczeka się montażu.
-
Rezanie bixenonu
nie ma potrzeby zmieniana palników i przetwornic. b8 do b5? dużo cięcia lampy i przerabiania. elektromagnes z projektora będzie przeszkadzał w montażu przetwornicy w ori miejscu. pomyśl nad innym projektorem np hella intemo lub hella 3.
-
Błąd ksenonu
przetwornica valeo d1s (4 pin) nowa to koszt około 300zł ale swoje można śmiało zregenerować. inna opcją jest wsadzenie przetwornic koito d4s i palników d4s. i nie ma cyrków z padającymi przetwornicami przy zmianie palników, mruganiem palników itp. ewentualnie można wsadzić tez przetwornice kaboda d3s i palniki d3s. te są seryjnie montowane w nowszych audi i vw.
-
Błąd ksenonu
W b6 nie było skretnych lamp. Najczęściej powodem gasniecia. Mrugania itp jest zapłonie w palniku.zdarza się czasem ze winna jest też przetwornica. Proponuje zamienić palniki stronami i obserwować.
-
[B5 AJM] a4 by gwerty kavlar & Plasti Dip
nowa kierownica. niedługo montaż.
-
Bixenon paruję po umyciu ?
do sprawdzenia dekle( uszczelki) i odpowietrzniki czy są drożne. i warto zobaczyć czy nie ma uszkodzeń mechanicznych typu pęknięcia itp.
-
[B5 AJM] a4 by gwerty kavlar & Plasti Dip
nie pytaj lepiej. moman do tanich nie należy ale jakość pierwsza klasa.
-
[B5 AJM] a4 by gwerty kavlar & Plasti Dip
wykonanie jest bardzo dobre nie rożni się praktycznie od ori tarcz. . prześwity kontrolek widać bo leży na białym tle. jak założone na licznik wszystko jest ok. jeszcze bez wskazówek. ogólnie plan jest taki. ze wskazówki mają być podświetlone od razu po zapłonie. a reszta dopiero ze światłami.
-
xenon
problemem jest przetwornica. i nic z tym nie zrobisz żadne dodatkowe ekranowanie itp nic nie daje ( próbowałem różnych rozwiązań) możesz ja nawet do bagażnika przenieść i tak będzie problem. miałeś pecha ze ci się taka trafiła. możesz kupić kolejne i mieć nadzieje ze tym razem nie będzie zakłuceń.
-
xenon
takie są skutki montowania hidów. wywal je jak najszybciej. a jak chcesz xenony, to zamontuj porządne przetwornice żeby nie było na przyszłość takich cyrków.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
prace nad vfiz do b5 po 2000 roku. trwają. za 2- 4 tygodnie powinny już być dostępne.
-
[A4 B6 AVF] - Xenonowe lampy, a zamienniki.
nie warto montować zamienników. są kiepskiej jakości. lepiej wydać te pieniądze na regeneracje ori valeo.
-
xenon
masz ori xenony. czy dołożony hid?