Treść opublikowana przez mas0n
-
[ALL B5] Znikajacy płyn chłodniczy
A nie masz słodkiego zapachu i wilgoci w kabinie? Olej na korku i bagnecie czysty?
-
[B5 ADR] Woda w gnieździe świecy, na zewnatrz głowicy (pęknięta głowica?)
Czytaj z uwagą ;P No, może uda się butaprenem ;] Czy tak czy inaczej, głowa musi spaść. IMO płyn nie może tam się wlewać z uszczelki, więc groźnie to wygląda. Zaspawanie może pomóc. Ale na jak długo, to nie wiem. Polecam po forum poszukać tematów o pękniętych głowicach
-
[ALL B5] Osłona silnika
Może to Ci się przyda http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=179422.0;highlight=os%B3ona
-
[ALL B5] Wymiana płynu chłodniczego
Powinien być fioletowy i mieszać się zarówno z G12 jak i G11 (sam naprawiam)
-
[B5 ADR] Woda w gnieździe świecy, na zewnatrz głowicy (pęknięta głowica?)
Wezmą pewnie z 500 zł za samą uszczelkę + robocizna z planowaniem. Może jeszcze rozrząd jak już nalatałeś na tym co masz? Tylko wtedy dojdzie i pompa wody ;p Czemu chcesz uszczelniacze wymieniać? wciąga Ci dużo oleju?
-
[B5 AHL] Zrywanie połączenia
BTW. Przejechałem się i pojawił się 1366 Otwarty przy wypadku brak osprzętu / nie związany ze sprzętem Mam samochód po kolizji, ale żeby odrazu cały czas pojawiał się ten błąd?
-
[B5 AHL] Zrywanie połączenia
Nie bardzo mam u kogo sprawdzić czy kabel OK. Może znajdę czas żeby za kilka tygodni na spota się wybrać. Myślałem że to z wilgoci ale dziś nie pada i to samo. Co zauważyłem. Jak wejdę w centralny, kliknę błędy, odczyty są normlane. Dopiero po pewnym czasie świruje, w szczególności jak kliknę "nowy odczyt". Jak wyłącze zasilanie kluczykiem i zerestartuję program, później znów włączę to wszysko wraca na jakiś czas do normy. Chciałem jeszcze zwrócić uwage na informacje o sterowniku. W większości przypadków odczytuje jak trzeba, a czasem takie coś w centralnym
-
[B5 AHL] Zrywanie połączenia
Tylko wejdę w sterownik, i co kilka - kilkanaście sekund znów ponawia połączenie
-
[B5 AHL] Zrywanie połączenia
Witam. Dziś pierwszy raz skanowałem w poszukiwaniu błędów. Wszystko było ok, aż doszedłem do centralnego zamka. Tam co rusz zrywa połączenie, oraz wyskakuje takie coś: Chętnie bym to skopiował ale nie zdążę tego zaznaczyć i zrywa połączenie. Jak dłuższy czas się utrzyma to były tylko: 1367 Wyłączenie pompy centralnego zamka brak osprzętu / nie związany ze sprzętem 1366 Otwarty przy wypadku brak osprzętu / nie związany ze sprzętem 1365 Przełącznik zamknij/otwórz wewnątrz zwarcie do masy 991 Oświetlenie wnętrza zwarcie do plusa (to chyba przez lapkę podsufitki) 8224 Nie znany kod błędu zbyt duża oporność 8224 Nie znany kod błędu zbyt duża oporność 8224 Nie znany kod błędu zbyt duża oporność 12341 Nie znany kod błędu 0 Nie znany kod błędu zbyt długi czas opadania ciśnienia - tył Te, usunąłem i póki co nie powracają. Część z nich pewnie powstała kiedy akumulator mi zdechł na amen (na koniec nie dał rady nawet otworzyć samochodu). Komputer mi świruje? Dodam że 2 tygodnie temu miałem podszybie pełne wody. Ta woda mogła utrzymywać się ok 2 dni :/ no i teraz cały czas pada a ja niestety nie garażuję
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Poprosisz w sklepie klasę o 10.9 lub 12.9 i będzie ok Dobrze znać ceny
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
litr i więcej
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
1.6 AHL tylko benzyna 226 tys i właśnie wymieniłem wszystkie pierścienie, uszczelniacze bo ciągnął olej jak szalony
-
[ALL B5] Pasek rozrządu VS płyn chłodniczy
"Zużyty" pasek, co mi wymienili, część jego wsadziłem w płyn chłodzący na 24h. Po wyjęciu, póki mokry był jak by miększy a po wysuszeniu stwardniał (a może to tylko subiektywne odczucia). W każdym razie, to tylko 70 zł, więc jednak dobrze że wymienili. Gdzieś czytałem że jeden koleś przypadkowo wylał litr płynu na pasek i on od razu strzelił, ale tego nie kupuję
-
[ALL B5] Czym wkręcić tłoczek z tyłu przy zmianie np. klocków
Słuszna uwaga. Dzięki za podpowiedź
-
[B5 AHL] BRC24 czy STAG4,KME G3 + lepsze wtryski w 1.6? Co lepsze?
Abart we Wrocku wycenia za 2599 zł: - instalacja gazowa: sekwencyjny wtrysk gazu Sequent 24 firmy BRC z wtryskiwaczami BRC IN03, - zbiornik toroidalny o pojemności do 49l montowany we wnęce koła zapasowego lub zbiornik cylindryczny do 80l, - profesjonalny montaż wraz z regulacją, - wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji, - gwarancja producenta 24 miesiące, - podatek VAT 23%. Opcje za dopłatą: - zbiornik toroidalny o pojemności od 50 do 70 litrów - 100zł, - zawór tankowania montowany pod klapką wlewu benzyny - 100zł, Czemu aż tyle? - montaż zbiornika toroidalnego pod autem - 50zł, Pod? czyli gdzie? Koło zapasowe zostaje? - FlashLube system smarowania gniazd zaworów - 300zł, Co to jest? Warto? Czy to się opłaca?
-
[ALL B5] Czym wkręcić tłoczek z tyłu przy zmianie np. klocków
A nie można tego tak załatwić?
-
[ALL B5] Pasek rozrządu VS płyn chłodniczy
Lekko pompa puściła płynu mi na pasek (nie więcej niż "piędziesiątke). Mechanik wymienił pasek bo "paski się pod wpływem płynu się rozciągają". I mnie to trochę zdziwiło, że guma tak reaguję na płyn chłodniczy? I dlatego to chyba była ostatnia wizyta w tym zakładzie
-
[ALL B5] Pasek rozrządu VS płyn chłodniczy
Czy płyn chłodniczy może uszkodzić pasek zębaty rozrządu?
-
[B6 ALT] Wymiana uszczelki pod pokrywa zaworów...
Książka dotyczy B5, ale podejrzewam że akurat osłone u Ciebie trzeba też tak dokręcać. Uszczelki nie powinno się mocno dociskać
-
[B6 ALT] Wymiana uszczelki pod pokrywa zaworów...
Dorzucę swoje "trzy grosze" 10Nm, z "Sam naprawiam":
-
[B6 ALT] Wypada zapłon na 3 cylindrze
Wtrysk może siada, może co innego ;P
-
[ALL B6] Spadają obroty przy włączaniu świateł, ruchu kierownicą, otwieraniu okna
mam "malusi" silnik a obroty nie spadają od świateł, wycieraczek (wahną się tak, że to ledwo widoczne). Widoczny spadek jest tylko przy maksymalnym skręcie i klimie. Ale u mnie ładowanie ~ 14.1 Więc sytuacja raczej nie normalna @itor, a możesz sprawdzić jaki masz pobór mocy? może w dziale z elektryką będzie ktoś bardziej obeznany
-
[B6 ASN] Zmienne fazy rozrządu w 3.0V6
A czy to nie jest to: http://autokult.pl/2011/06/22/zmienne-fazy-rozrzadu-z-monachium-vano ?
-
[B6 ALT] Terkotanie silnika po odpaleniu przez 2 sek
To jest normalne. Polecam lektury: Sam naprawiam - Diagnozowanie szklanek Tematy z FAQ: Dzwonienie, wymiana „szklanek” Klekotanie w silniku -Klekotanie w silniku 2
-
[ALL B5] Wiatrak od chłodnicy
Chodzi ci o elektryczny? Czy ten na pasku? Bo ten na pasku cały czas się kręci, a po rozgrzaniu do 90 szybciej (u mnie jak dobrze się nagrzeję, np w korku i dodam gazu słychać jak wciąga powietrze) Elektryczny powinien się włączać dopiero przy bodaj > 100 -105 st. C. Jakoś tak