Treść opublikowana przez cowboy1
-
[B5 AJM] Uszczelka pod głowicą
Cisnienia na cylindrach nie sprawdzisz vag-iem,jest do tego inny przyzad,szkoda Ci sprawdzac cisnienia na cylindrach bo i tak nic nie pokaza.
-
[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.
Zamowilem juz miernik cisnienia oleju,z tego powodu ze jestem za granica to musze poczekac na dostawe do nast,tygodnia jak sprawdze jakie jest cisnienie to zaraz napisze. a w jakim stanie walek? Wałek jest ok,nawet podmienilem inny i to samo. Sprobuje zalac go olejem na ful i zobacze co sie bedzie dziac. [br]Dopisany: 02 Wrzesień 2011, 16:57_________________________________________________mlodyy ok sprawdze.[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2011, 16:59_________________________________________________Witam ponownie,dzisiaj sprawdzilem to cisnienie,silnik nagrzany do 76st, i wyszlo 1.378 bar,wie ktos jakie powinno byc prawidlowe cisnienie oleju.
-
[B5 AJM] Uszczelka pod głowicą
Wyczysc dokladnie silnik i obserwuj gdzie sie pokaze olej.
-
[B5 AFN, 1Z] Uszczelnianie Pompy
Chłopie zabieraj z tego serwisu auto tak jak pisza koledzy.Wydaje mi sie jak pompe juz zdemontowali z auta to beda chciec za to kase.
-
[B5 AFN, 1Z] Uszczelnianie Pompy
Bedziesz musial ustawic kat wtrysku przy pomocy komputera,nawet jesli zrobisz dobre znaki jak byla zamontowana przed demontarzem to i tak wydaje mi sie ze nie ustawisz jej tak jak byla przed rozbiorka, Pasuje tez zapodac nowy pasek rozrzadu.
-
[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.
Ok sprobuje zalac go na Full moze sie uspokoi.dzieki.
-
[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.
Silnik zapila dobrze na cieplym i zimnym.Kupilem to auto z tym klepaniem i walnieta uszczelka,zalozylem inna glowice,nowe popychacze ,a nawet zmienilem inny wałek rozrzadu i dalej to samo.Wydaje mi sie ze to pukanie slychac w okolicy 3-4 tloka.Tak jak piszesz sprobuje odkrecac kolejno przewody od wtryskow.Pompa raczej jest ok ,jeszcze sie jej dokladnie przygladne[br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 08:43_________________________________________________Na czwartym cylindrze wymienilem juz dwa razy szklanke,bo byla wypompowana i wytarta i robiło wrazenie zatartych od srodka.Bardziej sie sklaniam ku temu ze bedzie cos ze smarowaniem nie tak.Na czasie sprawdze cisnienie oleju.
-
[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.
Ok to bede sie rozgladał za miernikiem na allegro.
-
[INNE] A3 ASZ - cykliczne buczenie podczas pracy na jałowym - nagranie audio.
Wiesz ile mechanik zrobił przerwy miedzy napinaczem hydraylicznym a podstawa napinacza hydraulicznego? Powinno byc około 4mm przerwy.
-
[INNE] A3 ASZ - cykliczne buczenie podczas pracy na jałowym - nagranie audio.
Jaka przerwe zrobił mechanik jak zmieniał rozrzad na napinaczu chydraulicznym ?wydaje mi sie ze masz zle napiety rozrzad.
-
[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.
Aha silnik oczywiscie nagrzany ?
-
[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.
Ok cisnienie sprawdze,a tak w ogole jakie powinno byc cisnienie ?
-
[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.
Trzymałem go jadac na wyzszych obrotach nic sie nie zmienia,dalej to samo.
-
[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.
Miske olejowa sprawdzałem jest ok,a co do logow to nie wydaje mi sie zeby one cos pokazały.
-
[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.
Witam Problem dotyczy Passata 98'r 1.9 AFN.Przebieg autentyczny 280tys. Kłopot zaczał sie po wymianie oleju na Mobil 10W40 (wczesniej nie wiadomo na jakim oleju byl jezdzony). Po osiagnieciu temp,50-60st silnik zaczyna klepac.Na zimnym motorze pracuje ladnie.Zostały wymienione popychacze na nowe (INA) i dalej jest to samo,wtryski sa ok.Cały czas tak nie klepie,chwilami pracuje dobrze silnik a po około 1min,dalej powraca i zanika Jaka przyczyna moze byc,padnieta pompa,zbyt słabe cisnienie oleju ? Dołaczam filmy, http://w275.wrzuta.pl/film/6v94vC549zQ/passat_b5_1.9_tdi_afn_klepanie_na_cieplym_silniku http://w912.wrzuta.pl/film/445ViwezjB6/klepanie_passat_b5_1.9_tdi_afn
-
[B5 AFN] Wysokie ciśnienie układu chłodzenia.
Co w tej glowicy wymieniales ze zapłaciles az 700zł ?
-
[B5 AFN] Nierówno ciągnie
Moze masz uszkodzony przekaznik do grzania swiec
-
[B5 AFN] Nierówno ciągnie
Najlepiej podpiac pod kompa.Sprawdz ustawienie rozrzadu,wezyki podcisnienia,tak samo weze idace od turbiny(moze ktorys pekł,lub popusciła sie opaska),jesli masz dojscie to podmien przepływke. [br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 19:18_________________________________________________Sprawdz tez przewody idace do intercolera.
-
[B5 AFN] Wysokie ciśnienie układu chłodzenia.
Witaj Gunio zmien uszczelke i bedzie po kłopocie.
-
[B7 BKE] Uszczelka pod głowicą ? - proszę o pomoc
Przyczyna tzw,wywalania płynu ze zbiorniczka wyrownawczego jest zbyt wysokie cisnienie w ukł. chlodzacym,co wskazuje na uszkodzenie uszczelki pod głowica.
-
[B5 AVG] Buczenie przy bujaniu
Raczej przyczyny szukaj w tłumiku,zajedz na kanał niech Ci ktos przygazuje i jak silnik bedzie spadał z obrotow moze uslyszysz jakies odgłosy ,
-
[B5 AFN] Czy to kończąca się pompa wody?
Lub napinacz paska wieloklinowego,najprosciej sciag pasek od klimy i odpal i wszystko bedzie jasne.
-
[B5 AFN] Ucieka płyn chłodzący
Zapodaj nowa opaske i obserwuj.
-
[B5 AFN] Ucieka płyn chłodzący
Na rozgrzanym nic nie powinno bulgotac.[br]Dopisany: 09 Sierpień 2011, 19:57_________________________________________________Masz jakies objawy bulgotania?[br]Dopisany: 09 Sierpień 2011, 19:58_________________________________________________Jak z ogrzewaniem?[br]Dopisany: 09 Sierpień 2011, 19:58_________________________________________________Jesli płyn Ci ucieka w tym miejscu co zaznaczyłes na zdjeciu,to na poczatek wywal ta opaske i zapodaj nowa na kluczyk 6-7.
-
[ALL] Jak pada ciężko zasuwa się szyba
Tez tak własnie myslałem ze moze byc brak smarowania na prowadnicach.pozdro.