Treść opublikowana przez ficjor
-
błedy klimatronika
jakie masz objawy źle działającej klimy / ogrzewania? Nie mruga Ci czasem panel od klimy? Sporo tych błędów, masz może VAGa?
-
demontaż konsole deske rozdzielczą
W dziale Zrób to sam znajdziesz jakieś foto-story
-
nawiew na szybe
Witam, Może jest to problem z którymś z silniczków ? Czy na komputerze w module klimatronika są błędy?
-
Klima albo grzeje na maxa, albo chłodzi na maxa.
Piszę na podstawie b5 - nie mam pojęcia jak sprawa wygląda w b6, może ktoś by mógł mnie poprawić? Jeśli pojedziesz "na komputer" to gość na pewno będzie potrafił odczytać błędy, skasować i pewnie to zrobi. Jak już to zrobi to niech kliknie w vagu przycisk, który zawiera w swojej nazwie "test", nie pamiętam jak się to dokładnie nazywa - powinno wyskoczyć okienko gdzie będzie się klikać "next", a w tym czasie różne silniczki będą pracować. Po tym teście można sprawdzić czy jakieś wykasowane błędy powróciły. Następnie należałoby spróbować wykonać nastawy podstawowe: "8. Kiedy mamy już wszystko zrobione dobrze jest Vag'iem zrobic (wręcz należałoby) tzw. nastawy podstawowe. Czyli w Vag'u wybieramy (będąc juz w sterowniku klimy) Basic seting 04, następnie wybrac kanał 01- poczekac az wszystkie wartosci w okienkach zejdą do zera, --- wrócic do strony klimy--- skasowac błędy,jeśli są--- wejśc do adaptacji 10 --- wybrac kanał 000 i zatwierdzic (safe)." Mam nadzieję, że to coś pomoże. P.S. nie zapomnij zapisać jakie błędy wyskoczą.
-
Demontaż błotnika przód
Hej, W książce Sam Naprawiam AUDI A4 jest jakiś opis, może warto tam zajrzeć. Pozdrawiam
-
Klima albo grzeje na maxa, albo chłodzi na maxa.
Nie mam za bardzo pojęcia jak to wygląda w B6, ale jeśli jest podobnie jak w b5 to po podłączeniu VAG'a: odczytaj błędy, zapisz je, skasuj, wykonaj test elementów oraz na końcu wykonaj nastawy podstawowe i zobacz czy jest poprawa pozdrawiam
-
Klima albo grzeje na maxa, albo chłodzi na maxa.
Sprawdź czy są błędy na klimatroniku
-
Ogrzewanie klimatronik.
Witam, Po 1 sprawdź błędy na klimatroniku czy jakieś są, jeśli nie ma to podłącz VAG i wykonaj test elementów jak Kolega wyżej napisał. Jeśli nie wyskoczą jakieś błędy odnośnie silniczków klap to zdemontuj schowek pasażera i zwiększając / zmniejszając temperaturę na klimatroniku obserwuj jak pracuje silniczek z czerwonym cięgnem. Ewentualnie jeżeli żaden błąd nie wyskoczy, a silniczek wygląda na dobry to przepłukaj nagrzewnice (oba ciepłe przewody przy nagrzewnicy nie znaczą, że nagrzewnica jest drożna), najlepiej w obu kierunkach
-
VAG 106.0 problem z instalacją na windows 7 64bit
może spróbuj odpalić w trybie zgodności z win xp 32? Ogólnie dużo walczyłem z odpalaniem VAGa na win 7 64bit i najszybszy sposób to zainstalowanie win xp na wirtualnej maszynie.
-
[ALL] Zmieniać już na zimówki?
Na podhalu są już drobne kolejki do wulkanizatorów
-
Błąd klimatronika 11.5 gdzie ten silniczek?
Nie widziałeś żadnych silniczków po ściągnięciu schowka? (Za panelem klimatronika) Powinieneś zauważyć bez problemów dwa silniczki: jeden z czerwonym "cięgnem" a drugi o ile dobrze pamiętam z niebieskim. Sprawdź czy podczas zamykania/otwierania różnych klap ten silniczek z niebieskim cięgnem pracuje
-
Nawiew na nogi nie działa
witam, odczytaj błędy z panelu klimatyzacji: http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/kody-klimatronika-25/ i napisz czy wyrzuca jakiś błąd
-
Brak ogrzewania - pomocy
Dzięki za odp. W takim razie, który silniczek może odpowiadać za brak ciepłego powietrza skoro ten od zmiany temp. pracuje w pełnym zakresie?
-
Brak ogrzewania - pomocy
Dzięki za odp. A czy jest jakiś silniczek pod wycieraczkami na podszybiu, który mógł nawalić?
-
Brak ogrzewania - pomocy
Witam, mam problem z ogrzewaniem (od zeszłej zimy): - układ jest odpowietrzony, - nagrzewnica jest drożna. - nawet jak ustawie temp. na HI to wentylator od klimy zasuwa cały czas. Błędy z VAG: 00779 - Outside Air Temp Sensor (G17) 30-00 - Open or Short to B+ 01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112) 29-10 - Short to Ground - Intermittent Czy sam silniczek od klapy centralnej może powodować totalny brak ciepłą? Za schowkiem widać jak silniczek pracuje podczas zmian temperatury w zakresie LO -> HI. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc, niedługo jadę w trasę a każdy mechanik w okolicy chce mi ściągać deskę. Gdzie są klapy ciepło zimno? Z góry dziękuję
-
Zwarcie instalacji elektrycznej - co robić?
odłączyłem go na noc.
-
Zwarcie instalacji elektrycznej - co robić?
Witam, Wczoraj po odpaleniu auta w kilka sekund cały przód wypełnił się dymem - przestało dymić dopiero po odłączeniu akumulatora. Wyciągnąłem radio a tam katastrofa: izolacje i kostki przewodów w większości stopione. Odpiąłem te kostki, które się dało, a tam gdzie się nie dało to poizolowałem przewody, podłączyłem aku i silnik odpalił bez problemów. Cały osprzęt (lampki, kontrolki, światła, klima itp) działają bez problemów z tymże: miga kontrolka ciśnienia oleju i nie można podłączyć VAG'a. Jak ugryźć ten temat? Czy autem spokojnie mogę podjechać do elektryka czy lepiej zaholowac? z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam
-
Siłownik V68 klapy regulacji temperatury, umiejscowienie.
Witam, Może koledzy doradziliby odnośnie błędów: 01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112) 29-10 - Short to Ground - Intermittent : objawy: totalny brak ogrzewania. Jak wygląda ten v70 i g112 , gdzie ich szukać?
-
brak ogrzewania
Witam, mam problem z ogrzewaniem (od zeszłej zimy): - układ jest odpowietrzony, - nagrzewnica jest drożna. Po włączeniu nadmuchu ciepłe powietrze nie leci w ogóle Błędy z VAG, które się pojawiają po skasowaniu: 00779 - Outside Air Temp Sensor (G17) 30-00 - Open or Short to B+ 01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112) 29-10 - Short to Ground - Intermittent Od czego trzeba zacząć? Jak dorwać się do tych silniczków ? Proszę o jakiekolwiek rady. Z góry dziękuję, ficjor
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej?
Witam, Koledzy, 1,5 roku temu wyciągnąłem z passata czujnik temp. cieczy u numerze: 357 919 501 a. Wczoraj zamontowałem kolejny taki sam za kilka zł i wszystko działa Jaka jest różnica między tym czujnikiem a OE Audi?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Witam Panowie - szybki temat: Potrzebuję namiary na warsztat, który oceniłby mi b5 quattro przed kupnem (uszkodzone) - tzn czy po strzale nie oberwało się elementom konstrukcyjnym samochodu . Z góry dzięki Pozdrawiam
-
Prośba o ocenę logów po wymianie VP
Można z tym bezpiecznie jeździć?
-
Prośba o ocenę logów po wymianie VP
dzięki za odp. Kąt na dniach będą ustawiać, a co z tym temp. paliwa, od czego to może zależeć?
-
Prośba o ocenę logów po wymianie VP
Witam Proszę o ocenę logów po wymianie pompy wtryskowej: Statyczne: Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS: Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004,004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM dynamiczne: Grupy: 004,004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Dojazd nad Polskie morze ???
często latam na Szczecin przez Wrocław -> Zielona -> Gorzów -> Szczecin i ogólnie trasa jest bardzo przyjemna po za paroma odcinkami za a4 (sporo dziur). Właściwie od Gorzowa do Szczecina masz nową ekspresową drogę. Teraz w okolicy Szczecina na autobahnie często się korkuje bo robią jakieś roboty drogowe. Jeśli na a4 i s3 byście uczciwie lecieli i nie wyskoczyłby żadne korki to myślę, że w 7h spokojnie da się trasę zrobić , (do Szczecina 6h)