Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ficjor

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ficjor

  1. jakie masz objawy źle działającej klimy / ogrzewania? Nie mruga Ci czasem panel od klimy? Sporo tych błędów, masz może VAGa?
  2. W dziale Zrób to sam znajdziesz jakieś foto-story
  3. Witam, Może jest to problem z którymś z silniczków ? Czy na komputerze w module klimatronika są błędy?
  4. Piszę na podstawie b5 - nie mam pojęcia jak sprawa wygląda w b6, może ktoś by mógł mnie poprawić? Jeśli pojedziesz "na komputer" to gość na pewno będzie potrafił odczytać błędy, skasować i pewnie to zrobi. Jak już to zrobi to niech kliknie w vagu przycisk, który zawiera w swojej nazwie "test", nie pamiętam jak się to dokładnie nazywa - powinno wyskoczyć okienko gdzie będzie się klikać "next", a w tym czasie różne silniczki będą pracować. Po tym teście można sprawdzić czy jakieś wykasowane błędy powróciły. Następnie należałoby spróbować wykonać nastawy podstawowe: "8. Kiedy mamy już wszystko zrobione dobrze jest Vag'iem zrobic (wręcz należałoby) tzw. nastawy podstawowe. Czyli w Vag'u wybieramy (będąc juz w sterowniku klimy) Basic seting 04, następnie wybrac kanał 01- poczekac az wszystkie wartosci w okienkach zejdą do zera, --- wrócic do strony klimy--- skasowac błędy,jeśli są--- wejśc do adaptacji 10 --- wybrac kanał 000 i zatwierdzic (safe)." Mam nadzieję, że to coś pomoże. P.S. nie zapomnij zapisać jakie błędy wyskoczą.
  5. Hej, W książce Sam Naprawiam AUDI A4 jest jakiś opis, może warto tam zajrzeć. Pozdrawiam
  6. Nie mam za bardzo pojęcia jak to wygląda w B6, ale jeśli jest podobnie jak w b5 to po podłączeniu VAG'a: odczytaj błędy, zapisz je, skasuj, wykonaj test elementów oraz na końcu wykonaj nastawy podstawowe i zobacz czy jest poprawa pozdrawiam
  7. Sprawdź czy są błędy na klimatroniku
  8. Witam, Po 1 sprawdź błędy na klimatroniku czy jakieś są, jeśli nie ma to podłącz VAG i wykonaj test elementów jak Kolega wyżej napisał. Jeśli nie wyskoczą jakieś błędy odnośnie silniczków klap to zdemontuj schowek pasażera i zwiększając / zmniejszając temperaturę na klimatroniku obserwuj jak pracuje silniczek z czerwonym cięgnem. Ewentualnie jeżeli żaden błąd nie wyskoczy, a silniczek wygląda na dobry to przepłukaj nagrzewnice (oba ciepłe przewody przy nagrzewnicy nie znaczą, że nagrzewnica jest drożna), najlepiej w obu kierunkach
  9. może spróbuj odpalić w trybie zgodności z win xp 32? Ogólnie dużo walczyłem z odpalaniem VAGa na win 7 64bit i najszybszy sposób to zainstalowanie win xp na wirtualnej maszynie.
  10. Na podhalu są już drobne kolejki do wulkanizatorów
  11. Nie widziałeś żadnych silniczków po ściągnięciu schowka? (Za panelem klimatronika) Powinieneś zauważyć bez problemów dwa silniczki: jeden z czerwonym "cięgnem" a drugi o ile dobrze pamiętam z niebieskim. Sprawdź czy podczas zamykania/otwierania różnych klap ten silniczek z niebieskim cięgnem pracuje
  12. witam, odczytaj błędy z panelu klimatyzacji: http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/kody-klimatronika-25/ i napisz czy wyrzuca jakiś błąd
  13. ficjor odpowiedział(a) na ficjor temat w Audi A4 B5
    Dzięki za odp. W takim razie, który silniczek może odpowiadać za brak ciepłego powietrza skoro ten od zmiany temp. pracuje w pełnym zakresie?
  14. ficjor odpowiedział(a) na ficjor temat w Audi A4 B5
    Dzięki za odp. A czy jest jakiś silniczek pod wycieraczkami na podszybiu, który mógł nawalić?
  15. ficjor opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Witam, mam problem z ogrzewaniem (od zeszłej zimy): - układ jest odpowietrzony, - nagrzewnica jest drożna. - nawet jak ustawie temp. na HI to wentylator od klimy zasuwa cały czas. Błędy z VAG: 00779 - Outside Air Temp Sensor (G17) 30-00 - Open or Short to B+ 01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112) 29-10 - Short to Ground - Intermittent Czy sam silniczek od klapy centralnej może powodować totalny brak ciepłą? Za schowkiem widać jak silniczek pracuje podczas zmian temperatury w zakresie LO -> HI. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc, niedługo jadę w trasę a każdy mechanik w okolicy chce mi ściągać deskę. Gdzie są klapy ciepło zimno? Z góry dziękuję
  16. Witam, Wczoraj po odpaleniu auta w kilka sekund cały przód wypełnił się dymem - przestało dymić dopiero po odłączeniu akumulatora. Wyciągnąłem radio a tam katastrofa: izolacje i kostki przewodów w większości stopione. Odpiąłem te kostki, które się dało, a tam gdzie się nie dało to poizolowałem przewody, podłączyłem aku i silnik odpalił bez problemów. Cały osprzęt (lampki, kontrolki, światła, klima itp) działają bez problemów z tymże: miga kontrolka ciśnienia oleju i nie można podłączyć VAG'a. Jak ugryźć ten temat? Czy autem spokojnie mogę podjechać do elektryka czy lepiej zaholowac? z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam
  17. Witam, Może koledzy doradziliby odnośnie błędów: 01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112) 29-10 - Short to Ground - Intermittent : objawy: totalny brak ogrzewania. Jak wygląda ten v70 i g112 , gdzie ich szukać?
  18. Witam, mam problem z ogrzewaniem (od zeszłej zimy): - układ jest odpowietrzony, - nagrzewnica jest drożna. Po włączeniu nadmuchu ciepłe powietrze nie leci w ogóle Błędy z VAG, które się pojawiają po skasowaniu: 00779 - Outside Air Temp Sensor (G17) 30-00 - Open or Short to B+ 01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112) 29-10 - Short to Ground - Intermittent Od czego trzeba zacząć? Jak dorwać się do tych silniczków ? Proszę o jakiekolwiek rady. Z góry dziękuję, ficjor
  19. Witam, Koledzy, 1,5 roku temu wyciągnąłem z passata czujnik temp. cieczy u numerze: 357 919 501 a. Wczoraj zamontowałem kolejny taki sam za kilka zł i wszystko działa Jaka jest różnica między tym czujnikiem a OE Audi?
  20. Witam Panowie - szybki temat: Potrzebuję namiary na warsztat, który oceniłby mi b5 quattro przed kupnem (uszkodzone) - tzn czy po strzale nie oberwało się elementom konstrukcyjnym samochodu . Z góry dzięki Pozdrawiam
  21. Można z tym bezpiecznie jeździć?
  22. dzięki za odp. Kąt na dniach będą ustawiać, a co z tym temp. paliwa, od czego to może zależeć?
  23. Witam Proszę o ocenę logów po wymianie pompy wtryskowej: Statyczne: Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS: Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004,004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM dynamiczne: Grupy: 004,004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
  24. często latam na Szczecin przez Wrocław -> Zielona -> Gorzów -> Szczecin i ogólnie trasa jest bardzo przyjemna po za paroma odcinkami za a4 (sporo dziur). Właściwie od Gorzowa do Szczecina masz nową ekspresową drogę. Teraz w okolicy Szczecina na autobahnie często się korkuje bo robią jakieś roboty drogowe. Jeśli na a4 i s3 byście uczciwie lecieli i nie wyskoczyłby żadne korki to myślę, że w 7h spokojnie da się trasę zrobić , (do Szczecina 6h)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.