Treść opublikowana przez omzig
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
skąd te wtryski? i jak chcesz "bujnąć" zapłon? Wtryski mam od koleżki, są po regeneracji, były u niego w b5, ponoć ma je z S2ki, a zapłon Lemmiwinks albo VAGiem - parametry poprostu.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
W sumie to te graty mam za free, ale interesi mnie czy ktoś tak robił i czy to jest w ogóle bezpieczne dla silnika i suszarki.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Podepnę się pod temat. Panowie co sądzicie o tym: Wtryski 0280150951 + MBC, potem delikatnie bujnąć zapłon oraz dać 0,8 bara na MBC i ponoć mamy około 180 kucy Jest to możliwe????? Ponoć limitery w programie i czujniki stuku będą korygować błędy, więc jest to bezpieczne podniesienie mocy niewielkim kosztem...
-
Gdzie dorobić kluczyk ?
Dzięki wielkie za wskazówki. U mnie podziałało.
-
[B5 AHU] Programowanie kluczyka
Podepnę się: a jak mam drugi kluczyk a nie mam VAGa? Jak uczynic by mój pilot otwierał drzwi i bagażnik??? Tak jak kolega przełożyłem pompkę i tak jakby pilot padł...
-
[B5 AFN] ABS szaleje
Będę dłubał. Dzięx.
-
[B5 AFN] ABS szaleje
Wyjmij półoś i zobacz w jakim stanie jest koronka na przegubie. Miałem podobny problem z tylną koronką, pomogła dopiero wymiana koronki. Objawy miałem podobne w VAG`u, świrowała prędkość. Wadliwa koronka była w wizualnie dużo lepszym stanie od innej którą znalazłem w garażu, ale okazało się, że była w połowie obwodu lekko przetarta, przez co czujnik łapał inną oporność. Po wymianie koronek (założeniu innych, ze starych tarcz) i włożeniu czujników nie musiałem ich nawet regulować. Dzięki za info. Nie odpuszczę, będę dłubał. [br]Dopisany: 28 Czerwiec 2011, 19:08_________________________________________________ Wyjmij półoś i zobacz w jakim stanie jest koronka na przegubie. Miałem podobny problem z tylną koronką, pomogła dopiero wymiana koronki. Objawy miałem podobne w VAG`u, świrowała prędkość. Wadliwa koronka była w wizualnie dużo lepszym stanie od innej którą znalazłem w garażu, ale okazało się, że była w połowie obwodu lekko przetarta, przez co czujnik łapał inną oporność. Po wymianie koronek (założeniu innych, ze starych tarcz) i włożeniu czujników nie musiałem ich nawet regulować. Będę wymieniał przegub akurat z tej strony co czujnik szaleje i mam pytanie takie profilaktyczne: jak dostać się do tej koronki???
-
[B5 ADR] Wymiana przegubu zewnętrznego
Dzięki za bardzo przydatne wskazówki. Wymieniłem przegub kompletny i niestety nie obyło się bez odpięcia wahaczy górnych - ale dałem radę (satysfakcja bezcenna).
-
[B5 ANB] Jakiej marki kupić akumulator do B5 1.8T
A jaki AQ proponujecie także do 1.8T ze skromnym car audio bez kondensatora??? Po kodach wychodzi 44Ah 220A ale to chyba za mało... [br]Dopisany: 02 Listopad 2011, 23:52_________________________________________________Podpowie ktoś???
-
[B5 ANB] Różnica silników.
To czyli który z tych silników jest najlepsiejszy???
-
[B5 ANB] Różnica silników.
To po co te oznaczenia? Tylko dlatego, że każdy jest w innym roku produkowany? [br]Dopisany: 04 Listopad 2011, 09:24_________________________________________________ Różnice są np w przepustnicy, w AEB jest mechaniczna, a w niektórych np. APU elektroniczna Jednak coś jest heh. Coś tam kiedyś czytałem, że któryś z nich ma mocniejsze korbowody.
-
[B5 ANB] Różnica silników.
Mam takie lajtowe pytanko: Czym różni się silnik ANB od innych silników 150 konnych z napędem na przód???
-
[B5 ANB] Jaki akumulator pod skromne car audio w 1.8T???
Ok, dzięki wielkie.
-
[B5 ANB] Jaki akumulator pod skromne car audio w 1.8T???
Całkiem ciekawy, dzięki za info. Natrafiłem na cos takiego jeśli chodzi o Vartę, różna moc a niby wszystkie pasują... http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=256&L=15&h=1&presetApplication=&presetManufacturer=&presetModelline=&application=PKW&manufacturer=&modelline=&lang=pl&range=
-
[B5 ANB] Jaki akumulator pod skromne car audio w 1.8T???
Wydaje mi się, że ten niby seryjny 44Ah 220A jest stanowczo za słaby... Z przodu mam zestaw odseparowany HERTZ ESK (2x100rms), z tyłu natomiast dwa wzmaki CRUNCHA (4x60rms, 2x110rms) i skrzynkę JBL (275rms) - to wszystko bez kondensatora, ponieważ wachmistrz ze sklepu polecił mi spróbować bez niego ale koniecznie + i - z akumulatora. Po czym z pół roku było git: nuta grała tylko wtedy gdy silnik chodził, światła nie przygasały i było ok. Teraz przy rozruchu na zimnym światła lekko mrugają i pojawia się felerny wykrzyknik z trzema krótkimi sygnałami... No i chyba czas na zmianę baterii, tylko jaka moc będzie odpowiednia???
-
[B5 ANB] Pompa centralnego zamka
Ok, dzięki za info. Daj znać czy działa po przełożeniu, PZDR!
-
[B5 ANB] Pompa centralnego zamka
Ma ktoś coś takiego??? 8D0 862 257 B Ile może kosztować nówka?
-
[B5 AEB] Skad jest ten wyciek oleju ?
Tak zgadza się. Idź do sklepu podaj numer uszczelki z firmy Victor Reinz: 15-34364-01 i będą wiedzieli co Ci dać. za***iście, i o to mi chodziło! Wielkie dzięki, heh, to się nazywa pomocna dłoń.
-
[B5 AEB] Skad jest ten wyciek oleju ?
Ty się znasz na samochodach, a ja na czymś innym, więc nie wiem po co ta zbędna mordka, wcale mi nie pomocna... Czy to będzie: uszczelka napinacza łańcucha rozrządu???
-
Czyszczenie przepustnicy w A4 B5 1.8 ADR
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
-
[B5 AEB] Skad jest ten wyciek oleju ?
Jak fachowo nazywa się ta uszczelka??? Muszę ją wymienić, a nigdzie w sklepie nie mogę jej znaleźć, bo nie wiem jak się nazywa...
-
Czyszczenie przepustnicy w A4 B5 1.8 ADR
Czy tak samo się demontuje przepustnice w ANB 1.8T?
-
[ALL] Pytanko o zwiększenie mocy
Hehe, dobre. Dzięki Brody za poprawę humoru. :> Właśnie wbiłem się na FAQ i zostałem z deka oświecony. Pzdr.
-
[ALL] Pytanko o zwiększenie mocy
No szukałem, ale każdy pisze coś innego... Wiecznie sa jakieś spory.
-
[ALL] Pytanko o zwiększenie mocy
Siema! Jak bardzo można zwiększyć moc i moment samym programem??? Jaki jest limit lub granica - tak żeby było bezpiecznie??? I od czego to zależy???