Treść opublikowana przez Norbas
-
B7 Crew
No na północnym zachodzie lipka... wczoraj było dopiero 0... śniegu zero a widZe u Adama już napadało ? w zeszłym roku przez tydzień miałem zimę z temp. Nie mniejsza jak -10 ? ale tu w rejonie dwie pory roku, wiosna i jesień
-
Dźwięk silnika na zimnym
Ja miałem na gwarancji wymieniony. Łożyska plus ori dwumas. Na ori montaż szedł luk. Podjedz sobie do jakiegoś gościa od skrzyni biegów i zdiagnozuje dokładnie o co chodzi. Zamieniła luka chyba 2500, ori coś 5k z hakiem.
-
Dźwięk silnika na zimnym
Dwumas już zmęczony. Sprawdz jeszcze podczas gaszenia czy nie przenosi wibracji na budę. U mnie co prawda był sam dźwięk... terkot i dwumas już miał dość. Po wymianie cisza.
-
B8 TrOOOOp
Podałeś bipy. Korekcje najlepiej jak są w przedziale +\- 0.60 . Zanim wymienisz pompki można wymienić uszczelniacze lub sprawdzić listwę pompek.
-
Wysoki poziom oleju
On nie będzie krzyczał, ze masz za dużo oleju... jak gostki zlały cały olej i zalali 5L to będzie ok.
-
Wysoki poziom oleju
Lejek od bagnetu jest zaślepiony korkiem z oczkiem . Odpinasz korek i wkładasz wysysarkę Sciągnij osłone i będziesz go widział w za pompą paliwa Ja też mam poziom MAX na MMI
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
A i jeszcze jedno. Gdy miałem pekniętą flansze DPF przy turbo ( pęknięty spaw/przegrzany ? ) spaliny wydobywały się zaraz za turbo nie przechodząc przez DPF to auto wpadało w tryb regeneracji co 30km.
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Co do tego skąd ECU wie, że DPF ma się wypalić to wszyscy mówią, że przez czujnik cisnienia spalin... Mnie się wydaje, że bierze on więcej info dodatkowo z czujników przed/w/ za DFP. Kumpel w skodzie miał uszkodzony czujnik cisnienia . Jeździł z zepsutym czujnikiem prawie rok i DPF niegdy mu się nie zapchał.
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Ja też wtrącę swoje 3 grosze na podstawie obserwacji w mojej ex b7. A więc auto na ori sofcie wypalanie w trybie mieszanym pojawiało się przy 200km. EGT podczas jazdy normalnej nie było większe jak 320 stopni. Ostre butowanie i EGT skakało maks do 480stopni. Przy tych temperaturach DPF nie jest w stanie się wypalić.... dlatego podczas regeeracji następuje zwiększenie dawki paliwa przez co EGT wzrastało do 820 stopni. Stała prędkość obrotowa nie ważne czy to było 30-60-80-120-180km/h była podobna. Na wolnych obrotach EGT pokazywało 230. Przy obrotach 1800-2400 było maksymalne egt ,które utrzyywało się na poziomie 790-830 stopni. Mocne przyśpieszanie( but w podłogę) egt nie wzrastało powyżej 830 a czasem i malało do 750 stopni. ECU nie pozwalało na większe EGT niż 830. Auto po programie ze zwiększoną dawką jak i cisnieniem doładowania. Wypalanie następowało po 400/430km. EGT przy spokojnej jeździe potrafiło się utrzymywać na poziomie 380-500 stopni. Pełny but maks 830 stopni. Tyle samo co podczas regeneracji dpf na ori sofcie. Wychodziłoby na to iż DPF wypalał się przy dynamiczniejszej jeździę poprzez nowy soft, w którym dawka paliwa była zwiększona i powodowała większą temperaturę spalania. Przy pełnym bucie jak i podczas regeneracji DPF ECU nie pozwalało na większe EGT jak 830 stopni. To, że przy większych predkościach 180-200 auto się wypala niebyłbym tego taki pewien. Dużą role odgrywa tu EGT. Możemy jechać 200km/h po plaskiej drodze i EGT nie musi się wcale podnosić powyżej 500 stopni, natomiast przy wzniesieniu jest róznica bo zwiększa się dawka paliwa i EGT rośnie w góre przez co "przedmuc**je dpf" Obecnie śmigam B8.5 z 2014 na szczeście według mnie bez tego śmiesznego systemu adblue. Auto na ori sofcie, znaczy soft na nowy wgrany po aferze więc jest bardziej zamulony. Wypalanie w cyklu mieszanym jest przy 230km. W trasie wydaje mi się, że wypalał się po dłuższym dystansie ale nie jestem. Dodatkowo zauważyłem, że podczas tego softu po aferze przy wypalaniu DPF spalanie spada i jest chyba nawet żwawszy. Można powiedzieć, że efekt podobny po nowym sofcie u dobrego tunera
-
Monsoon Grey Allroad B8.5 CGLC/S-Tronic
Jakieś małe przymrozki ale nie spada poniżej 0 znając, życie można z kilka dni będzie śniegu i po zimie Tak ze względu na gwarancję , także bez gotówkowo. Nie wiem kto robił, ale poza kolegą nie ma tam naszych. Kiedyś było, teraz jest do uzytku i takie dostałem. Do modzenia jedno z lepszych
-
Monsoon Grey Allroad B8.5 CGLC/S-Tronic
Auto po wymianie dwumasa... stukający dzwięk oraz szarpania przy zmianie biegów znikneły ale niestety trochę się pobujałem i slychac cos powyzej 70kmh. Reklamacja zlozona i w nastepną srodę będą sprawdzać co tam nabroili. Dodatkowo zamowiłem sobie usztywniacz poduszki skrzyni biegów od RKX. Ponadto od jakiegoś czasu auto już na balonach
-
Silver Arrow by Adam87# BRD# 222HP/445Nm# QUATTRO# JR28 19'/9.5 ;)
Jaki czas operacyjny na ratowanie ? ?
-
B8 TrOOOOp
Dzieki za info ja man 3 na 6 możliwych. Będę z nimi gadał...
- B8 TrOOOOp
-
B8 TrOOOOp
No to teraz mam zagwozdek... bo u mnie 3 są tylko... ty wymieniałeś tez w 2.0tdi ?
-
B8 TrOOOOp
Pany pytanko. Ktoś miał okazje wymieniać dwumasa w s-tronic i jest w stanie mi powiedzieć ile tam śrub powinno być na sprzężeniu dwumasa do koła silnika ? Jest 6 czy 3 ?
-
A3 8P 3.2 v6 DSG quattro black&white power by Reikeb :D
No zacisk fajnie wyszedł ? za nadkolami to co u mnie było... tam trzeba co kilka miesięcy zaglądać i będzie cacy ?
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
-
Audi A5 8T Sportback Pakiet "S5" Competition Plus,CAHA,9j 19" et 33 ORI ROTOR,POLIFT,3G+SIM,B&O
Z różowa to ma Maciek tylko w pejncie ciagle obrabia zeby nie było widać na zdjęciach forumowych ogolnie do kupieni/zamowienia jako standard jest czarna/biała albo tytanowa nic Mati co pod banga musiałeś zmieniać aby to było jak w ori ?
-
A4 B8 Avant 2.0Tdi 177KM 2014 2xS-line Monsoon Gray, Rotor 19" 9J et33, Eibach Sportline ,Black Edition ,Edelstahl 2H1
Dobre fociaki ? 3 do kalendarza ?
-
B7 2.0T QUATTRO avant/sline/manual/szyber/bix/rnse/bose/avus/ulter
No znalezc cupete w Q w fajnym stanie to nie lada wyzwanie. Ludzie za 25k czasem wystawia złom ? a czasem są w cenie esek ?
-
A6C6 3.0 TDI V6 Quattro S-line Sedan Lift.....
Na trasy miodzio ? od jakiej prędkości to dział ?
-
B8 TrOOOOp
Zeby być pewnym scignij tarcze i zmierz bicie piasty. Jak tył to na kierze nie powinieneś czuć bicia.
-
B8 TrOOOOp
Mierzysz Jeden cent od krawendzi i maks 0.05mm
-
Black panther 1.9 TDI BKE by Darek
Spora ta różnica...