Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Objawy uszkodzonego czujnika temperatury płynu chlodzącego ?? nie ma błędów
Kanał 49 odpowiada za odczyt aktualnej temperatury cieczy. Komp widzi że auto jest niedogrzane i dlatego więcej pali. Pytanie czy dalej masz oryginalny czujnik czy wstawiłeś zamiennik ??
-
Objawy uszkodzonego czujnika temperatury płynu chlodzącego ?? nie ma błędów
Myślisz że w ten sposób zwiększał dawkę rozruchową i dlatego wchodził na 2 tys ??
-
Objawy uszkodzonego czujnika temperatury płynu chlodzącego ?? nie ma błędów
Co pokazuje climatronic na kanale 49 i 51 po nagrzaniu auta ??
-
Czy konieczny jest demontaż turbosprężarki do czyszczenia kolektora ssącego w A4 B5 1.9TDI?
Od którego kolektora ??
-
kopcenie / jaka przyczyna
Zalać środek do czyszczenia wtryskiwaczy Liqui Moly Spulung. Mogą być zapieczone.
-
Czy konieczny jest demontaż turbosprężarki do czyszczenia kolektora ssącego w A4 B5 1.9TDI?
W afn zdejmiesz kolektor ssący bez problemu, jeżeli chodzi o ahu czy 1z to nie bardzo. Wszystko można jednak zrobić od góry, największy problem będą stwarzać 3 śruby 12 kątne które łączą turbo z kolektorem wydechowym od dołu. Wniosek - musisz ściągnąć turbinę. Bez dobrych narzędzi nawet nie podchodź do tematu. Od razu proponuję zakupić zestaw montażowy turbo, uszczelki pod kolektor ssący i wydechowy, nowe śruby imbusowe do kolektora ssącego, nowe nakrętki na kolektor wydechowy oraz płyn do czyszczenia kominków i dobry odrdzewiacz.
-
Łozysko koła - przód
Jakie łożysko ?? Do czego ?? Sprecyzuj pytanie
-
Zapach przez pierwsze 7 sekund po włączeniu i wyłączeniu. B5
rakud ASO Autorud w Rzeszowie ma co jakiś czas akcję na czyszczenie klimy. Dezynfekcja układu, mycie parownika, wymiana czynnika i oleju za 149 zł. Jak wsiadłem do auta to jebało jak w wytwórni leków. Przez 3 dni jeździłem z otwartymi oknami ale od tamtej pory mam święty spokój.
-
Kolejny szarak
A co tu krytykować, lepiej wybrać nie mogłeś
-
Wyrzuca płyn chłodniczy [FOTO]
Termostat mógł się zablokować i jak mu dajesz w pędzel, temperatura bardzo szybko leci w górę. Chwilowo na zegarach tego nie zauważysz a ze zbiorniczka wywala płyn. U mnie kompresja szła w układ i nie było żadnej mazi ani temu podobnych.
-
Wtryski od 90KM do 110KM
Nie kombinuj tylko wsadź takie jak należy.
-
Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Około 150 zł
-
Brak mocy po zatankowaniu ON na stacji supermarketu
Kilka razy widziałem jak na stacje przy marketach przyjeżdża cysterna z Orlenu albo Bp....
-
Jaką książkę czytasz...teraz !!!
Dzieci Diuny - ciężkie i rozbudowane S-F poparte filozoficznymi wstawkami, genialnie wykreowany świat i nietuzinkowa fabuła. Gliniarz - historia policjanta zaczynającego karierę od początku, wiele wątków i brudnych spraw policyjnych. Wciągająca i lekka w odbiorze - polecam szczególnie fanom serialu "Glina".
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Po wczorajszej wymianie termostatu, temperatura na kanale 49 przy jeździe autostradowej 170 km/h 87-88 stopni, temperatura otoczenia 2,5 stopnia. Kanał 51 równe 90. Dziwne tylko że czasami mam 60 stopni na kanale 49 a na 51 już jest 90. Wtf ??
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Kanał 49 dla polifta to aktualna temperatura cieczy.
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Jeżeli pompa jest wysłużona ma prawo odmówić posłuszeństwa zimą. Wypisz wymaluj sytuacja jak mój kolega do A80 założył pompę 11-tkę. Na starej palił mu bardzo koślawo a na 11-tce na widok kluczyka. Tutaj goldik jest dziwne że nawet jak postoi kilka godzin to pali od strzała. Te kilka godzin to czas ostygnięcia gdzie zaczynają grzać świece rozumiem ?? Kolejna akcja, czy ktoś z was odkręcał albo ruszał odstojnik na dole filtra ?? Może nie jest do końca dokręcony i łapie powietrze ?
-
Sterowanie klapą w kolektorze ssącym
Pytanie czy jest na forum osoba która regenerowała te kolektory ?? Czy były to same klapki czy też elementy sterujące nimi ??
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Podobnie jest z wyciekami oleju na mrozie. Stara uszczelka parcieje i robi się twarda co powoduje wyciek. Jak ktoś ma gówniany olej np. mineralny który zastyga jak galareta, to owszem wycieku nie będzie, a syntetyk będzie się sączył. Tak samo jest z kątem wtrysku. Dopóki będzie dodatnia temperatura to przestawiony kąt nie będzie miał zbyt wielkiego wpływu. Mówią że jak jest zima to przy pustym baku skrapla się w nim para wodna. Trzeba rozwiązać ten problem, a z tego co tutaj widzę kilka osób zmieniło zaworek zwrotny i nic to nie dało. Zatankowanie do pełna i odpowietrzenie w moim przypadku pomogło i z perspektywy dłubania oraz oddania auta do mechanika, nie wydajemy kasy na marne.
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Słuchajcie problem się chyba rozwiązał. Nie wiem czy to dobry trop ale chwilę temu wyjeździłem bak prawie do zera. Jednego dnia, jak już były problemy z paleniem (pomimo ustawionego kąta wtrysku u pompiarza) podczas mocnego buciora auto mi zgasło. Przez chwilę nie mógł zapalić ale załapał. Z początku myślałem o przywieszonym popychaczu ale one były wymienione przy okazji naprawy uszczelki pod głowicą. Połączyłem to w pewną układankę i raczej potwierdza się zapowietrzenie auta. Odkąd zatankowałem auto pod sam korek i odpowietrzyłem bak pali jak ta lala. Dzisiaj było -16, podgrzałem świece i załapał od razu. Ani razu nie było problemu od zalania do pełna. Byłem także wczoraj u machera od rozruszników, zrobił przegląd całości - do wymiany poszedł lekko wyjebany bendix. Wszystko zostało wyczyszczone z syfu i odpowiednio nasmarowane. Po tym zabiegu kręcił o wiele lepiej przy -16 niż przy -11. Mimo że kupiłem zaworek do filtra firmy Meyle wraz z oringiem, wstrzymam się z jego wymianą przez pewien czas.
-
Klekotanie .
napisz do użytkownika kamilb5. on wymieniał pompę oleju i czyścił dół silnika bo o ile dobrze pamiętam też miał podobny problem.
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Dzisiejsze odpalenie -11, podgrzałem świece i zapalił za pierwszym obrotem. Odkąd zatankowałem pod sam korek i nacisnąłem odpowietrznik wszystko gra. Przy okazji dzisiaj jadę do speca od rozruszników, mamy tam zajrzeć profilaktycznie. Może tutaj też coś wyjdzie. Póki co sugeruję wszystkim zatankować pod samiutki korek i odpowietrzyć bak.
-
Wymiana silnika AFN?
speckom i po co te przechwałki ?? Kalamat zrób pomiar kompresji, wszystko posprawdzaj, broń Boże nie odpalaj silnika na starym oleju bo piernik wie co ktoś tam zalał.
-
ciężko pali przy -10
Spróbuj zatankować do pełna, pod sam korek dodatkowo odpowietrzając bak. Wygląda jakby auto się zapowietrzało. Ojciec ostatnio odpalał 3.0 tdi po kilku dniach postoju, raz podgrzał świece auto pięknie zaskoczyło. Tam jest o tyle dobrze że są przeźroczyste węże i można zauważyć ewentualne bąbelki powietrza. Pełna szczelność.
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
To jest coś nieoryginalnego, co sobie dołożyłeś tak? Przy samym wlewie, po lewej masz taki cycek montowany fabrycznie. W zimie można go używać, w lecie raczej nie wskazane. Update Dzisiaj zapalił bardzo ładnie, temperatura -7,5 stopnia. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w kolejnych dniach.