Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. Zatankowałem dzisiaj pełny bak pod sam korek i kilka razy nacisnąłem odpowietrznik. Zobaczymy
  2. Guma na mrozie twardnieje i zaczyna łapać powietrze. Dzwoniłem do kolegi przed chwilą, w swojej audicy wywalił zaworek nad filtrem paliwa, wstawił opcję bez (z samym wejściem i wyjściem) i problem zniknął. Tylko to nie było filtr stricte od audi tylko jakiegoś vw. Sądzę że tu jest problem. Czy każdy z was jest pewien prawidłowo ustawionego kąta wtrysku ?? Mierzonego w trybie bs ??
  3. Wypisz wymaluj jak u mnie. W dodatku czuć ropą, na weekendzie zmieniam zaworek zwrotny wraz z oringiem i muszę dokręcić rurkę przy jednym wtryskiwaczu. Najczęściej winna jest jakaś pierdoła i jestem zdania, że jak jest zimno w nocy to parcieje któraś uszczelka i dostaje się powietrze albo cofa paliwo. Dla tych co mają nierówną pracę przez kilka sekund po odpaleniu pomimo sprawnych świec, zapalcie sobie na próbę po nocy z lekko wciśniętym gazem.
  4. Miałem ten problem w 1z. Dochodziło do tego że jak chciałem zmienić z 1 na 2 to musiałem dać na luz i dopiero dało się wbić 2. Po zmianie oleju w skrzyni było lepiej ale tylko po rozgrzaniu. Na zimnym katorga. Teraz w AFN nie tykałem oleju przekładniowego, natomiast na wakacjach zmieniałem sprzęgło z dwumasem. Jest bajka, biegi wchodzą ładnie bez haczenia. Dużo też zależy w jakim stanie jest skrzynia. Może problemem co niektórych jest zużyty wysprzęglik ? Moja sugestia, przed odpaleniem auta wcisnąć sprzęgło, wbić 1,2,3 co by rozbełtać olej i przy zmianie biegu przytrzymać dłużej sprzęgło.
  5. yyyy powiem szczerze że auto zostało sprzedane 1,5 roku temu następca jest tutaj --> http://a4-klub.pl/a4-s4-rs4-b5-74/b5-afn-avanturnik-=-216-t-awx-17-s-line-312-228-awx-and-webasto-239570/ ---------- Post dopisany at 08:05 ---------- Poprzedni post napisany at 07:58 ---------- Na razie gromadzenie funduszy, jedyne co to znajomy bardzo ładnie odnowił felgi zimowe wraz z dekielkami. Niebawem wrzucę zdjęcie.
  6. Dajcie termin to się spotkamy na którymś weekendzie w Tbg czy San Domingo
  7. Prawidłowo ustawiona zbieżność wraz ze zblokowaniem kierownicy (o ile sam magiel nie ma nadmiernych luzów) rozwiąże problem. Co to za zbawienne porady z przestawianiem kierownicy na wieloklinie ?? To coś jak podetrzeć tyłek papierem ściernym
  8. Sprawdź sobie plecionkę.
  9. Gdzieś raz dorwałem informację że jak są niebieskie ślady to elementy zostały solidnie przegrzane. No i te czarne ślady na tarczy sprzęgłowej, okopcona jest nieźle.
  10. Tommy Gun odpowiedział(a) na mareklfc2209 temat w 1.9TDI
    A to ciekawe, miałem 1z ze sztywnym kołem, teraz afn z nowym dwumasem i różnica jest znacznie na plus. To nie jest tak że na sztywnym kole nie da się jeździć bo można ale ewidentnie auto traci na komforcie. Większe przeciążenia idą na skrzynię, półosie i przeguby i jestem zdania - jak ktoś stawia na sztywne koło i ma auto po mocnym sofcie to powinien wzmocnić tarcze sprzęgła. Ciekawe dlaczego w benzyniakach, np. w 2.6 które masz w opisie montują koło dwumasowe ?? Przecież nie ma tam wielkiego momentu i tak dalej...
  11. Tommy Gun odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Na początku był tryb LL, później wymiany oleju odbywały się w miarę regularnie co 15 tys. Obecnie zmieniamy co 9-10 tys. Najważniejsze że wraz z pozbyciem się DPF i kuracją czyszczącą wtryskiwaczy przestało przybywać oleju. Przy wymianie dolałem też LM Ceratec. Po ostatniej trasie ~350 km średnie spalanie wyszło na poziomie 7,9 - 8,0 litrów. Sam już nie wiem, bo silnik chodzi póki co rewelacyjnie... Najgorsze że późniejszy kupiec nie doceni tego faktu, a wartość auta spada z każdym dniem. Ze zwykłej ciekawości, ile wynosił was koszt ślizgów, napinaczy, łańcuchów i kół zębatych ?? Wszystko na gratach z ASO czy można uderzyć w zamienniki ?
  12. Tommy Gun odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    melman czy sądzisz że wymiana samych napinaczy górnych zagwarantuje dalszą bezawaryjną jazdę ?? Odpukać ale od zakupu auta czyli rok nie było prawie żadnych problemów. Czy na przykład jak już zmieniać napinacze górne to wraz z łańcuchami ??
  13. Tommy Gun odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Nie jest to jakieś tragiczne, raz na kilka odpaleń się zdarzy. Kiedyś na zakupach jak usłyszałem a6 c6 to się przeraziłem, grzechotnika było słychać na całym parkingu. Nie mniej warto by było posłuchać fachowca.
  14. Tommy Gun opublikował(a) temat w 3.0TDI
    Witam, pisałem już w dziale B7 CREW, nie mniej jednak poszukuję osoby/warsztatu które podjęłyby się oceny lub wymiany górnych napinaczy w silniku 3.0 tdi bkn. Wolę dmuchać na zimne przed faktem niż po fakcie. Najlepiej z południa Polski. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
  15. Tommy Gun odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Panie i Panowie, szukam warsztatu który podjąłby się ewentualnej oceny/wymiany górnych napinaczy w silniku 3.0 tdi BKN. Miło gdyby to była osoba/warsztat z południa Polski. Z góry dziękuję.
  16. Kiedy kobieta przypomina słonecznik? Kiedy ma na twarzy nasienie. Dlaczego dziewczyny jak się budzą, to się przeciągają? - Bo się po jajach nie mogą podrapać. Czy można mieć stosunek płciowy z ptakiem? - Owszem, można wy***ać orła na schodach Dlaczego krasnoludki idąc lasem śmieją się? Bo je mech po jajach łaskocze. Zagadka kobieco-świąteczna: - Dlaczego młode kobiety wsadzają sobie kolczyk w pępek? - Żeby mieć gdzie na starość zawiesić choinkę zapachową.
  17. Demonizowanie i wzajemne nakręcanie z tymi 60 tys. Kontrolować stan i Conti czy Gates bez problemu wytrzyma 90 tys.
  18. Czas chyba odgrzać kotlecika i gromadzić wierzchnią warstwę syfu
  19. Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, rozliczanie wniosków o płatność z działania 8.1 8.2 POIG
  20. Hehe gwizdek powala
  21. Dragonie a spryskiwacze lamp działają ?? Bo jak tak to ładuj imitację samopoziomowania oraz zenon i będzie miód, oczywiście w parze z lampkami Depo
  22. Tommy Gun odpowiedział(a) na kristek1900 temat w 1.9TDI
    Sprawdź kąt wtrysku w bloku 000 BS i podaj wartość z pozycji nr 2. Poluzuj nakrętki na wtryskach jak pojawia się problem niech druga osoba kręci a ty obserwuj czy paliwo jest od razu. Skontroluj stan wężyków przelewowych oraz czy nie ma jakiejś nieszczelności na pompie.
  23. No i kupa w 000 BS jest wartość 008. Poniekąd cieszę się że tak wyszło, pozbędę się 100zł na ustawienie ale przynajmniej będzie spokój. ---------- Post dopisany 13-12-2013 at 10:51 ---------- Poprzedni post napisany 10-12-2013 at 17:51 ---------- Kąt ustawiony w BS na ok. 62. Problem z odpalaniem zniknął, nie ma już objawu "jakby przygazowania" podczas rozruchu. Koszt zamknął się w 50 zł.
  24. Też dzisiaj jadę na sprawdzenie kąta wtrysku, ciekaw jestem co pokaże w BS. Ma to znaczenie czy silnik jest rozgrzany i włączony, czy też nie ??
  25. Tomek przyznaj się kupowałeś tescowe nakładki na pedały i kostki do zawieszenia na lusterko ??

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.