Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Mój znajomy zajmuje się renowacją.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To jeszcze nic, ostatnio w robocie miałem okazję gadać z gościem, który komuś doradzał przez telefon jaki ma olej wybrać. Auto stosunkowo młode, przebieg ~100 tys. a gość kategorycznie i w zaparte "Kup na pierwszej stacji Castrola bo to bardzo dobry olej tylko koniecznie półsyntetyk". Po tym jak skończył rozmowę wtrąciłem się mówiąc, a to ciekawe bo moje auto jeździ na pełnym syntetyku 0w40 i nie widzę w żaden sposób aby to było szkodliwe dla auta. Po czym gość "Tylko wie Pan z czasem w silniku powstają luzy pomiędzy elementami, olej półsyntetyczny je świetnie wypełnia a pełny syntetyk bardziej szkodzi niż pomaga. Jest tak rzadki że nie jest w stanie wypełnić tych luzów przez co silnik szybciej padnie". Po tym zakończyłem dyskusję. Dodam że gość był pracownikiem jednego z większych salonów samochodowych z mojej okolicy, doradcą klienta... Pomyślcie ilu ludzi daje się nabrać na taki bullshit, ilu z nich uwierzy i pobiegnie na stację zakupić pożal się Boże szajstrola...
-
Kawałek plastiku w oleju.
Też mi to gówno wpadło do silnika, nie dało rady wyciągnąć. Na początku panika ale przed pompą olejową jest smok który ma wyłapywać ewentualne syfy. Jeżdżę tak rok i zero problemów. Ciekawe czy takie kawałki plastiku mogą się stopić przy temperaturze oleju 110 stopni ??
-
Świece żarowe. Jakie?
Zdecydowanie BERU, ważne tylko żeby trafić na te produkcji niemieckiej.
-
Uzdrawianie ALT. Nafta, płukanki i inne cuda
Zalać 10w60 na próbę i obserwować.
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
Medok1980 dzisiaj koło 7.20 na Wita Stwosza albo się mylę.
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Czy chinol pasuje w miarę bezinwazyjnie (nie trzeba nic ciąć) ??
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Czyli afnowski wąż z przejściówką do turbo awx nie podejdzie ??
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Panowie tak jak wspominałem na zlocie, mam możliwość załatwienia z rabatem produktów z asortymentu Liqui Moly. Oleje, dodatki, uszlachetniacze itp. Jeżeli ktoś czegoś potrzebuje proszę pisać na PW.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Dzisiejszy zlot bardzo udany, sterroryzowaliśmy parking pod Novą Długo jeszcze byliście ??
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Hmm przyznam szczerze że temat obcy dla mnie ale jeżeli coś więcej będzie wiadomo to czemu nie. Ten Icek względnie pasuje do B5 ?? Ma lepszą wydajność niż zamienniki ??
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ja na 100%
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Dzisiejsze zmagania, dla jednych nudne, dla mnie konieczne :F : Przelot 293 434 tys. km Zimówki Przegląd webasto Osłona przegubu Lobro Łożysko FAG w przednim kole Konserwacja profili zamkniętych, nadkoli oraz podwozia - niech mnie teraz sól nie wk***ia !!! no ku... niech się coś tylko teraz wysra Na przyszły sezon: 11-tka FMIC niżej + wymiana pierdzącego głośnika od kierowcy
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Niestety nie moja. Do mnie należy jedynie stolik ---------- Post dopisany 14-11-2013 at 10:50 ---------- Poprzedni post napisany 19-09-2013 at 14:13 ---------- Update Szukam osoby która na wiosnę podjęłaby się montażu FMIC w moim aucie. Chciałbym aby to zostało przeprowadzone na tip top bez żadnego druciarstwa (w grę wchodzi ewentualne doradztwo co do zakupu niezbędnych części).
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
Zostałem zdemaskowany, wszystko się zgadza Pozdrawiam p.s wcześniej była na tarnobrzeskich
-
nyszy pod maska na zimnym silniku
Hehe dokładnie. Albo trzeba targnąć altka na stół albo zatrudnić kota na krótkim łańcuchu
-
nyszy pod maska na zimnym silniku
Jeżeli świerszcz to podpinam się pod temat, też się to u mnie pojawiło.
-
[B5 AHU] Pasek wieloklinowy i "krzywe" koło napinacza - Audi A4 Avant 1,9TDI 1996
Było już o tym, dzieje się to przez brak sprzęgiełka. W 1z odkąd założyłem takowe, problem z pochylającym napinaczem nigdy nie wrócił. Dochodzę nawet do wniosku że sprzęgiełko powinno się wymienić co drugą zmianę rozrządu.
-
skrzynia biegów 1.9 TDI 90 KM
Zmiana auta czy przekładka fantów od afn ??
-
skrzynia biegów 1.9 TDI 90 KM
Zeciorem można się całkiem fajnie poruszać, wykres mojego byłego auta: Można śmiało kupić skrzynię z jakiegoś anglika np een, duk, dhf. Mocniejsze 1.9 mają dwumas przez co zazwyczaj skrzynię są w lepszym stanie gdyż jednym z jego zadań jest ochrona przekładni. Biegi w moim Afn chodzą idealnie, precyzyjnie bez żadnych przycięć, zgrzytów, pierdnięć itp. pomimo 300 tys.
-
Mechanizm wycieraczek awaria...
Mateusz przed Auchan na szrocie stoją dwie A4, jedna to na pewno anglik. Co do drugiej nie wiadomo.
-
Po wymianie na nowy termostat(wehler) temperatura dochodzi do 80 po czym nagle spada
Zamiast żydzić trzeba było pojechać do ASO, kupić oryginał za 90 parę złotych i mieć święty spokój. Są rzeczy których się nie kupuje w zamienniku, głównie termostat i czujnik temperatury.
-
Nie zawsze migająca kontrolka hamulca podczas odpalania.
A na ciepłym pali też idealnie ??
-
sprzęgło jakie
Widzisz Kowi niektórym nie przegadasz bo sądzą że jak założą jednomas (twierdząc że dwumas się rozleci) to będzie bezawaryjnie. Przy grubym setupie trzeba wzmocnić samo sprzęgło bo inaczej ro***erdoli skrzynię. Założyłem cały zestaw od AWX i wszystko działa rewelacyjnie, ewidentnie auto lepiej przenosi moment obrotowy (poprzedni dwumas miał najlepsze lata za sobą tak jak i tarcza sprzęgła). Ciekawe czemu afn pomimo dwumasu ma sprężyny w tarczy sprzęgłowej a tarcza awx ich nie ma.
-
Nie zawsze migająca kontrolka hamulca podczas odpalania.
A-k-u-m-u-l-a-t-o-r Masz wskaźnik ładowania ?? Sprawdź jakie jest napięcie spoczynkowe, sprawdź ładowanie czy jest prawidłowe, wrzuć go na prostownik i obserwuj sytuację.