Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. Jak nie wiesz to lepiej się nie zabieraj. Nikt nie wspomina że taki zabieg może uszkodzić przepływkę.
  2. Edwardzie to kup Castrola i nie produkuj 100 postów na ten temat. Zresztą sądząc po dotychczasowych postach i wahaniach, postawisz właśnie na tą "markę" i 10w40...
  3. Nie rzadszy tylko bardziej płynny w fazie rozruchu. To nie Związek Radziecki żeby ktoś bronił spróbować
  4. Postaw w takim razie na 0w30 albo 0w40. Sam teraz pomykam na Mobilu 0w40
  5. Silnik będzie nieco lepiej chroniony. Możesz spokojnie zainwestować w Liqui Moly Top Tec 4100 gdyż posiada normę 505.01 do pompo-wtryskiwaczy.
  6. Szkoda że jeszcze paska rozrządu nie pomalował na czerwono. Brakuje tylko różowej wstążki i wiadra, aby potencjalny nabywca mógł się wyrzygać podczas oglądania.
  7. Nie wiem dlaczego niektórzy twierdzą że kręcenie do 4 tys. jest złe. Mój afn rżnie równo do 4300 i jakoś specjalnie się tym nie przejmuję. Bardzo fajnie wtedy słychać silnik no ale podstawa to dobry soft i graty. Pamiętam w zeciorze jak miał 315 Nm przy ~1900, niby fajnie ale na dwójce piszczał i gubił trakcję. Powyżej 3200 już nie jechał tak jak powinien. W afn jest o wiele mocniejszy ciąg powyżej 3 tysiaków. Może to też kwestia wtrysków, moje mają korekcje nie więcej jak 0,15.
  8. Tommy Gun odpowiedział(a) na sopel_prusa temat w 1.9TDI
    Sprawdź dokładnie plecionkę. To znacznie tańsze niż wymiana koła dwumasowego.
  9. U mnie natomiast jest głupia sprawa. Jak uruchomię webasto na wyłączonym silniku dmucha idealnie z nawiewów. Jak tylko włączę silnik to automatycznie przestaje dmuchać a panel klimatronika wariuje. O co tu chodzi ??
  10. Jeżeli silnik jest zawalony nagarem i rzyga przez uszczelki to trzeba je zmienić. W sobotę robiłem płukankę w seicento 0,9 , poprzedni właściciel nie zmieniał chyba w ogóle oleju. Uszczelka pokrywy zaworów ciekła aż miło, ale mimo tego wlałem engine flush. Olej wypłynął jak z 30 letniego kamaza, totalna smoła i mazidło. Po tym zabiegu i przejściu z mineralnego na 10w40 olej zaczął ciurkiem spierdzielać. Jako że nie miałem jej na stanie, dokręciłem śrubę w tym miejscu i jest spokój. No ale suma sumarum silnik zaczął normalnie pracować, popychacze już nie cykają i jest o wiele lepiej. Nagar z silnika nie jest taki łatwy do usunięcia i szczerze wątpię żeby nowy olej zaszkodził a tym bardziej 5w40. Jego ewentualne właściwości czyszczące będą widoczne z czasem a nie od razu.
  11. Pełna profeska - chylę czoła i idę popłakać nad swoją ośką...
  12. Prawda jest taka że za***rdala aż miło. Wczoraj pomykałem atj z 6 skrzynią. 310 Nm w serii robi robotę
  13. Tommy Gun odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Jak uszczelniacz jest dobry to po co go ruszać ?? Już nie raz na forum było pisane jak ktoś zmieniał uszczelniacz u partacza i po krótkim czasie, trzeba było zrzucać wszystko od nowa. Sprzęgło awx nie ma sprężynek ponieważ cały ciężar płynnego przenoszenia momentu i tłumienia wibracji bierze na siebie dwumas. Było chwilę temu opisywane, że jak ktoś ładuje zestaw ze sztywnym kołem gdzie tłumiki drgań są w tarczy sprzęgłowej to są one w stanie wyginać się, jedynie o 15 stopni. Za to sprężyny w kole dwumasowym są w stanie rozciągnąć się o 90 stopni. Do pewnej granicy dwumas jest o wiele lepszy, później już trzeba kombinować ze sztywnym kołem ale i specjalnie wzmacnianym sprzęgłem. Miałem wcześniej 1z ze sztywnym kołem gdzie było dowalone stosunkowo nisko 315 Nm i niestety ale dało to radę skrzyni. Jak założysz sztywne koło to stracisz na komforcie i jest to fakt niezaprzeczalny. Mówię to z perspektywy posiadacza 1z/afn i nie sądzę żeby inżynierowie Audi chcieli zaszkodzić swoim klientom. W moim afn po niespełna 300 tys. biegi wchodzą jak w masło, nic nie blokuje, nie haczy, nie buczy itp. Dwumas spełnił i dalej spełnia swoją rolę.
  14. Tommy Gun odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Zakładaj koło dwumasowe + sprzęgło od AWX firmy Sachs. Wszystko pasuje p&p
  15. Przyjeżdża mąż z żoną na porodówkę, po chwili rodzą się bliźniaki, ale są rude. Żona mówi do lekarza: - Panie doktorze, co ja powiem mężowi na te rude dzieci, skoro ja i on jesteśmy ciemni? Lekarz na to, żeby powiedziała mężowi, aby przyszedł do jego gabinetu. Mężczyzna przychodzi i lekarz pyta: - Uprawia pan seks z żoną raz na tydzień? Mąż odpowiada: - Nie. - A raz na miesiąc? - Nie - Raz na pół roku? - Tak - To widzisz pan, coś tym zardzewiałym sprzętem narobił… Co to jest: Ma 2 kilometry i sra po rowach ? - Pielgrzymka. Jasio podejrzał, jak jego dziadek “załatwiał się” za stodołą. Po chwili pyta: - Dziadku, co to było takiego, co ci z rozporka zwisało? Dziadek nie bardzo wie, jak Jasiowi odpowiedzieć, więc mówi: - To był ślimak. - Tak też myślałem - mówi Jasio - bo to do c**ja nie było podobne! Je babka z dziadkiem obiad i w pewnej chwili dziadek ryp babkę w łeb. Babka na to: - Stary za co?! - A bo jak se przypomnę, żeś ty cnoty nie miała! Rozmawia dwóch facetów: - Ty, z której strony jest łechtaczka? Z przodu czy z tyłu kobiety? - No jak to, nie wiesz? Z przodu. - Cholera, to ja się przez pół godziny bawiłem hemoroidem…
  16. Dekielki są już oznaczone ---------- Post dopisany 19-09-2013 at 10:00 ---------- Poprzedni post napisany 24-08-2013 at 13:55 ---------- Zabawa poszła w nieco innym kierunku a mianowicie: Pierwsza przymiarka: Blok idzie w czarny połysk, głowice zostają w kolorze, tłoki na złoto Szybka będzie nowa z wypiaskowanym logo OOOO i A4-Klub.pl Tak kończy 2.5 tdi
  17. Siedmiu krasnoludków siedzi w cipce u królewny i gra w karty. Jeden z nich siedzi odwrócony plecami do "wejścia" - Nagle do c*py wchodzi penis księcia, ale że był za krótki to jedynie posmyrał odwróconego krasnoludka po plecach. Ten skupiony na grze, nawet się nie odwrócił tylko zdenerwowany mówi: - Co za c**j mi patrzy w karty !!! Jest siedmiu krasnoludków, 7 szklanek mleka i 6 ogórków kiszonych. Czego nie będzie miał ostatni krasnoludek ?? - Sraki
  18. Tommy Gun odpowiedział(a) na dani270 temat w 1.9TDI
    Damian nie wypisuj pierdół, Ori poduchy są firmy Avon, sam kupowałem w serwisie, mają wszystkie znaczki Audi. Pod skrzynię są ori Lemfordera tu się zgodzę.
  19. Też się zmagałem z tym gównianym problemem na seryjnym turbo afn. kupiłem turbinę awx od vauxhall i ciąg był/jest od samego dołu wywalałem kata, podmieniałem zaworek, duperele i zmiana turbo rozwiązała problem.
  20. W piątek ok. 18-tej, Kolbuszowa Dolna kierownik w granatowym sedanie z ramkami, pzdr
  21. Bardzo dobrze zrobiłeś bo to co się teraz dzieje to istne sk***ysyństwo w majestacie prawa. I co najważniejsze nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo i jego poprawę. Są różne sytuacje, ktoś doznał uszczerbku na zdrowiu albo pali mu się dom i co oczywiście dostanie mandat bo się spieszył. Ale i tak zdjęcia nie pokażą bo mamy super zapis w ustawie. Na jakiej podstawie można kogoś oskarżyć bez dowodu ?? Zazwyczaj nie udzielam się w tematach tego typu ale jak widzę tą bandycką szajkę z tym sk***ysynem Nowakiem, pitolącym o poprawie bezpieczeństwa, to aż się rzygać chce. Mojemu ojcu przyszło ostatnio pozdrowienie z takiej małej wioski koło Tarnobrzega (Jadachy). Biegnie tam krajowa 9, jest ograniczenie do 70 w pewnym momencie a potem do 50 z racji przejścia dla pieszych i jakiegoś obsranego parkingu leśnego. Jak jeżdżę tą drogą od xx lat, tak nigdy jeszcze nie widziałem na tych pasach pieszego czy psa z kulawą nogą. Każdy leci 70-80 i nigdy absolutnie nigdy nic tam się nie stało. Więc kutasy z Inspekcji Terroru Drogowego ustawili sobie żółtego vana i chwilę temu przyszły pozdrowienia 87 km/h na 50 km/h. Opcje do wyboru : 300 zł i 6 punktów albo ta 3 opcja i 500zł bez punktów. Pytam, na jakiej podstawie jest dobierany ten drugi taryfikator, bo wg mnie jego legalność jest wątpliwa. I co najciekawsze, przynajmniej 3 osoby w tym czasie jeździły autem i co, przez brak zdjęcia ojciec ma się dopuścić przestępstwa i losować kto akurat jechał i obarczyć tą osobę odpowiedzialnością ?? Może samochód powinien dostać punkty ?? Dobrze zrobiłeś rzucając paragrafem tym skurwielom, mają dodatkowe papierki do wypełnienia i kolejny problem. Można jeszcze było poprosić ich o szczegółowe wyjaśnienia --> Cejrowski ujawnia sposób na mandat z fotoradaru. "Zastosuję z wielką przyjemnością" - Auto i Samochody - najnowsze wiadomości ze świata motoryzacji - Dziennik.pl
  22. A czy sam zauważyłeś jakąś poprawę ?? Ile km zrobione od zaaplikowania ??
  23. Lampki z tyłu dały bardzo dużo, te przedliftowe to jakaś porażka wizualna :/ Rozpórka dolna jest kapitalna, sprawdza się zwłaszcza w koleinach i znika wrażenie wozu drabiniastego. Gdybyś był zainteresowany to mam rozpórkę górną od A6 C5 ze wszystkimi bajerami. Powodzenia z licznikiem !! Jak patrzę na Twoje auto to tęskni mi się do poprzedniego zeciorka. Był w tym samym kolorze, nie było większych problemów, a jak już się spierdolił to zawsze pod domem. Na mrozach i nie mrozach ludzie kręcili i chełtali a ten palił od pierdnięcia. Zdyskwalifikował go jednak brak klimy....

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.