Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
tylne tarcze nie równo zbierają
Porządnie nasmarować prowadnice, porównać jak pracowały przed i po. Możesz również wysunąć lekko tłoczek i przesmarować go specjalną pastą ATE Brems Zylinder.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Powiedzcie mi jeszcze kto z was montował wahacze dolne właśnie z MS ?? Ile już wytrzymały ??
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Cenowe oczywiście
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Potrzebuję zakupić wahacz MS dolny banan, lewa strona, afn rocznik 99 jeżeli to istotne. Jakieś propozycje ??
-
Grzeje sie na postoju...
Do sprawdzenia wiskoza i termostat. W życiu nie miałem takiej temperatury stojąc w korku. Jak doszło do 91 stopni w bardzo upalny to to był max.
-
ubytki ze zbiorniczka, B5 AJM
Nie chcę Cię straszyć ale te objawy wskazują na usterkę uszczelki pod głowicą albo samej głowicy. Dokładnie sprawdź działanie termostatu, czy nie zacina się. Rozgrzej auto, włącz kanał 49 na climatroniku. Depnij parę razy autem i zobacz czy temperatura gwałtownie nie wzrośnie oraz czy nie wywali płynu. Możesz mieć mikro przedmuch kompresji do kanału wodnego.
-
Skrzypi W Zawieszeniu
Wypisz wymaluj sytuacja która mnie spotkała w poprzednim aucie. Jak było sucho to skrzypiał, a szczególnie jak bujałem autem. Na stacji diagnostycznej majster oczywiście niczego nie widział. Zaryzykowałem i zdecydowałem się wymienić wahacze dolne (górne miałem akurat wymienione). Co się okazało wahacz prosty miał rozdartą gumę, sworzeń latał jak grzechotka. Oczywiście skrzypienie ustawało jak było mokro na drodze. Może to Cię naprowadzi.
-
Krzywa Kierownica
Bez blokady to sobie można światło w stodole ustawić To jest bardzo irytująca sprawa, mnie to również spotkało. Koleś spierdzielił ustawienie kierownicy, potem korygował a i tak nie było idealnie. Dopiero jak pojechałem do warsztatu gdzie założono blokadę na kierownicę wszystko wyszło idealnie prosto. Moja sugestia - znajdź warsztat gdzie zakładają blokadę na kierownicę, ustawioną idealnie prosto. Amen
-
Wyciek Z Zbiorniczka Chłodzącego
Przy okazji, ile masz nalatane na rozrządzie ?? Będzie dobry dostęp do wszystkiego. Nie zapomnij powiedzieć macherowi o obligatoryjnej wymianie oringu przy króćcu z boku głowicy. Paskudna robota gdyby trzeba było poprawiać a tak wszystko będzie na wierzchu.
-
Czyżby To Czujnik Temperatury? Pomocy
Sprawdzałeś odczyt z klimatronika, kanały 49(dla ecu) i 51(dla licznika) ?? Bo usterka czujnika temperatury wraz z termostatem lubią niekiedy iść w parze.
-
Osad W Zbiorniczku Płynu Chłodniczego
Nawet jak będziesz miał za duże ciśnienie w układzie to korek będzie je utrzymywał do momentu wywalenia płynu przez zaworek. Wtedy już można się martwić. Sprawdzaj czy po szybkiej jeździe przez zaworek od spodu zbiorniczka nie uchodzi płyn. Inna kwestia to króciec który znajduje się z boku głowicy wraz z oringiem. Lubi czasem przeciekać, i jak masz rozgrzany silnik to nie ma szansy na zlokalizowanie śladów bo wszystko odparowuje. Tylko po nocy. Zawsze podczas jazdy w lecie węże stają się nieco twardsze. Ale jak auto postoi godzinę czy dwie to powinny dać się ścisnąć bez najmniejszego oporu. Dla porównania po takim czasie korek u mnie wystarczy lekko musnąć żeby się otworzył. Wcześniej przed zrobieniem głowicy był tak zassany że odkręcał się z wielkim oporem, był wielki syk i wracał płyn do zbiornika. Na jakim poziomie masz płyn po nocy ?? Bo powinien on być na minimum z racji tego że pod wpływem ciepła zwiększa swoją objętość.
-
Znikajacy blyskawicznie plyn bez innych objawow. UPG?
Ściągałeś wąż który wchodzi do nagrzewnicy na podszybiu ?? Tam jest taki mały otworek przez który uchodzi powietrze. Podejrzane jest to że ciepłe powietrze leci tylko na wyższych obrotach.
-
Wyciek Z Zbiorniczka Chłodzącego
Stanowczo odradzam tej operacji bez planowania !!! Oddaj auto w dobre ręce, gdzie ktoś założy uszczelkę według ilości oczek, da nowe śruby a głowicę obowiązkowo do planowania !!! Mnie przeglądnięcie głowicy z planowaniem, obrobieniem gniazd, wymianą prowadnic i uszczelniaczy zaworowych + sprawdzenie szczelności na gorąco kosztowało bez wymiany popychaczy 280 zł. Z nowymi popychaczami 400 zł. Nie splanujesz głowicy to problem powróci w krótkim czasie i wydasz wtedy 2 razy tyle.
-
Osad W Zbiorniczku Płynu Chłodniczego
Możliwe że coś zawodzi w chłodniczce oleju i tam płyn minimalnie miesza się z olejem. Bo na wydmuchaną uszczelkę to nie wygląda skoro węże są miękkie. Obserwuj temperaturę na kanale 49 climatronika, czy nie skacze za bardzo przy mocnym butowaniu itp.
-
[A4 B5 1,9 Tdi Ajm] Turbo Z Awx Do Silnika Ajm ?
Możesz założyć, jednakże będziesz potrzebował przejściówki (redukcji) od strony węża w kształcie S. Najlepiej po zmianie turbo na awx będzie zrobić soft. Seryjne turbawki afn/ajm/atj/avg/ahh dmuchają 0,9 bara. Turbina awx może bez większych problemów dmuchnąć 1,35 bara.
-
Ubywa Płynu Chłodniczego I Ciężko Pali
Bierz Elringa -to pewna marka.
-
Znikajacy blyskawicznie plyn bez innych objawow. UPG?
Uszczelkę zakładasz o takiej ilości oczek jak poprzednia. Głowica obowiązkowo do planowania, sprawdzenie szczelności na gorąco, ewentualna wymiana prowadnic, obowiązkowo wymiana uszczelniaczy zaworowych. Jednym z objawów padniętej głowicy bądź uszczelki są twarde węże układu chłodzenia oraz bulgotanie/przelewanie w układzie. Auto nie zostawia żadnych plam po nocy ??
-
[ALL B5] Naprawa maglownicy w okolicach Rzeszowa
Ludzie czy wy nie znacie odmiany ?? Miejscowość nazywa się Kraczkowa a magiel zawozisz do zakładu w Kraczkowej. Słyszałem dobre opinie o tym zakładzie.
-
Policja strzela do wariata
Powinni mu jeszcze jaja odstrzelić takie jest moje zdanie. Zadajcie sobie pytanie gdyby koleś miał broń schowaną w kieszeni lub włożoną pod koszulę. Symulowanie ucieczki, policja goni z paralizatorem lub gazem a typ nagle się odwraca i zaczyna strzelać. Zabija policjantów i w przypływie szału strzela do przypadkowych przechodniów. Dla mnie wystarczy.
-
[B5 AFN] Pompa wtryskowa cieknie
Luknewa ,uszczelniałem pompę w tym zakładzie ---> DIESEL AUTO SERWIS - NAPRAWA WTRYSKIWACZY - RZESZW - Piotr Przybyowicz - SILNIKI DIESLA, POMPY WTRYSKOWE, WTRYSKIWACZE - NAPRAWA, REGENERACJA, SERWIS na Wita Stwosza. Kolesie rozbierają całą pompę, uszczelniają, z tego co pamiętam sprawdzają wydajność na maszynie, ustawiają kąt wtrysku. Uwinęli się w jeden dzień i dostajesz 12 miesięcy pisemnej gwarancji. vp-tdi jak nie wnosisz nic do tematu i chcesz gadać głupoty to nie pisz nic. straszysz ludzi zupełnie bezpodstawnie, rozumiem że robiłeś w tym zakładzie i wiesz co i jak ??
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Panowie jeszcze jedna kwestia. Jakie mogą być konsekwencje przeładowania turbo oprócz niszczącego wpływu na samą suszarkę ?
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
Pozdrawiam kolegę z granatowego Avanta B5. Wspólnie czyściliśmy turbo na autostradzie pod Rzeszowem w dniu wczorajszym.
-
Im cieplejszy silnik, tym gorzej odpala.
Na początek sprawdź akumulator. W moim afn akumulator był winowajcą - po nocy odpalał na widok kluczyka a ciepły kręcił. Po wymianie aku problem minął bezpowrotnie, czyli już prawie rok.
-
Rozrzad A4B5 1.9 tdi
O widzę że kolejna rewelacja. Jeżdżę na pasku rozrządu Conti Made in Romania, pozostałe też Romania i jak na 50 tys. od wymiany żaden nie wykazuje przedwczesnego zużycia czy temu podobnych.
-
Co do smarowania/zabezpieczenia zamka ?
w ASO jest specjalny smar do zamków i zawiasów, daje radę.