Treść opublikowana przez Krzycho81
-
Wyjazd do Niemiec z lawetą. Czy wymagane jest tacho?
No i objechałem. Wracając do domu na Berlińskim ringu zostałem ściągnięty z autostrady prze Police. Generalnie kontrola byłą krótka, sprawdzili brify aut, hamulec najazdowy, opony . Pierwsze pytanie było o licencje i tacho, oczywiście licencji nie mam no bo niby skąd. Odpowiedziałem ze to moje prywatne, i na tym się skończyło. BAG na szczęście po drodze nie widziałem. Na tarczkę nie patrzył.
-
Wyjazd do Niemiec z lawetą. Czy wymagane jest tacho?
Prawko mam. Mam dylemat, dzwoniłem do znajomego laweciaża , powiedział mi ze w Niemczech nawet do prywatnego przewozu wymagane jest tacho lub książka pracy. Chodzi o zestawy pojazdów powyżej 2.8tony. Przytoczył mi nawet jakiś artykuł. Według niego na solo można jechać, natomiast z przyczepą już nie. Standardem jest też pisanie umowy na siebie. Taka impreza według cennika BAG kosztuje 3800 euro i nie ma tłumaczenia że jedziesz prywatnie. Tak dla potwierdzenia zadzwoniłem też do kogoś sprzedającego sprintera na allegro. Auto wyposażone w tacho. Gość potwierdza tą informacje, twierdzi też że nie zawsze BAG robi problemy. W mojej okolicy gdzie obecnie mieszkam żadna wypożyczalnia nie ma lawety z tacho.
-
Problem z wycieraczkami
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-naprawa-zatartych-wycieraczek-30501/
-
Wyjazd do Niemiec z lawetą. Czy wymagane jest tacho?
Dziękuje za dopowiedz. Auta kupuje Zonie i szanownej teściowej. W moim przypadku zestaw przekroczy 3,5 tony.
-
Wyjazd do Niemiec z lawetą. Czy wymagane jest tacho?
Planuje wyjazd do Hamburga po dwa auta osobowe. Auto laweta plus laweta, oczywiście zestaw wypożyczony z znajomej wypożyczalni. Interesuje mnie czy na terenie Niemiec do takiego zestawu auto laweta musi posiadać tacho?
-
Lubin i okolice moze spocik ?
Zawsze coś ciekawego mnie omija. Co tam się dzieje??
-
problem z prędkościomierzem
A test elementów był robiony?? Błędy sprawdzone?????
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Mam w garażu dwie sztuki mce wersji F. Przytargałem też dzisiaj cała wiązkę z B7. Szkoda że nie można uruchomić świateł do jazdy dziennej na ori modułach.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Po przeczytaniu siedemdziesięciu stron głowa puchnie a wiec pytanie. Wyłącznik swiateł wersji A moduł wersji E lub F leżący w garażu ogarnie światła do jazdy dziennej w formie przygaszonych długich?? Czy musze stworzyć dodatkowy moduł
-
Wymiana FIS-a, brak jakiej kolwiek reakcji
Coś mi się wydaje przyjacielu że nikt Ci nie odpowie. To jest pilnie strzeżona tajemnica. Ci co wiedzą nie powiedzą.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Ja na giełdzie kupiłem przypadkiem za śmieszne pieniążki dwa liczniki z B7 RB8. Oba od diesla. W celach edukacyjnych podłączyłem je a stole, Car prog czyta te licznik. Obydwa wyświetlają komunikat SAFE. Z braku czasu( żona wymyśliła remont) temat chwilowo upadł.
-
licznik s4 angol do a4 europa
Możesz wytłumaczyć dlaczego??
-
moduł abs w b6, pomocy
Tak na marginesie napisz nam co było robione w tym aucie. Pod kierownicą jest moduł kierownicy nie ABS.
-
moduł abs w b6, pomocy
Moduł ABS jest przy pompie w komorze silnika. Podepnij pod vaga i zapodaj kody.
-
mrugające podśw. deski, przerywające wycieraczki i el. szyby
Problem niedziałających szyb to najczęściej uszkodzenia wiązki. U mnie w drzwiach kierowcy przy zamykaniu szyby mrugały awaryjne ale tylko w szafie. Po naprawie wiązki ok.
-
[ALL TDI PD] Co ile wymiana rozrządu ?
Serwis daje pierwszy pasek na 120kk, potem kolejna wymiana u nich co 100kkm, Ja wymieniam sobie sam i robię to co 60kkm. Pasek wymienia się jak olej albo przebieg albo lata, ile lat to nie wiem.
-
Otwieranie klapy bagażnika - problem
Było wałkowane. Szukajka jest trochę skomplikowana. http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-naprawa-silniczka-zamka-bagazniku-172481/
-
jak podłączyc sie do świateł awaryjnych?
Otworzyły się wszystkie drzwi??Czy tylko kierowcy?
-
jak podłączyc sie do świateł awaryjnych?
Zależy od alarmu. Np. forteca ma opcje własnego pilota z sterowaniem centralnym wtedy ok. zadziała z tym że mało kto chce dodatkowy pilot. Opcja sterowania pilotem auta dostaje sygnał rozbrojenia po Can a ten wstaje po otwarciu wkładki. Sprawdzić to możesz w własnym aucie np. zamykasz pilotem a otwórz kluczem auto zachowa się normalnie, zaświeci się licznik oświetlenie wnętrza itd.
-
jak podłączyc sie do świateł awaryjnych?
Alarm CAN, według mnie oczywiście, jest słabszym zabezpieczeniem. Tak naprawdę rozwalenie wkładki powoduje jego rozbrojenie. Analogowy wymaga minimum wiedzy przy montażu ale moim zdaniem jest lepszy. Oczywiście nie każdy się zgodzi. Proponował bym pozostać przy tym co masz, kolega Bin dostarczył wyczerpujący schemacik.
-
świece żarowe
Może głupie pytanie ale czy dochodzi do niej napięcie??
-
Jaki macie przebieg w swoich Audicach???
1,9 AWX 2003r- 235692km- jeżdżę nim od przebiegu 5 tysiaków .
-
srednie spalanie skacze
Może coś w tym być. Ostatnio przerabiałem temat wiązki i postanowiłem przy okazji sprawdzić ustawienie napięcia sprężyn, było mocno rozjechane ,spalanie teraz pokazuje mniejsze 0 ,7 l.
-
AWX czy AVF???
Tak jak kolega pisze trafiały się jednostki które fabrycznie miały ponad 140 kucy, dziwnym trafem większość z nich miały pompki AL. Ja niestety fabrycznie miałem 128 kucy i 280 niutków, dawało mi to satysfakcje z jazdy ,ale to już przeszłość .
-
Truckerzy
W Głogowie w pewnej firmie mądra Natalia kazała schować mi koło zapasowe do kabiny jak będę zostawiał auto w Niemczech na parkingu. Odpisałem jej żeby podała które bo mam dwa a dwóch nie zmieszczę. Nie odpisała