Treść opublikowana przez maron_d
-
Instalacja HHO w TDI
A czemu tak twierdzisz? Używałeś, widziałeś na własne oczy, sprawdzałeś jak działa? W USA i Australii to jest popularne u nas jeszcze nie. Czemu miałoby to nie działać, zasada działania jest bardzo prosta. Nie twierdzę czy działa, czy nie. Po prostu szczerze w to wątpię, a dlaczego to wyjaśnił Ci kolega kamosor
-
Instalacja HHO w TDI
Dokładnie, jedynie kto tutaj coś zyska to ludzie "wciskający" ten kit i montujący to w aucie...
-
Dostałem list z pogróżkami - co dalej?
Kamilu, cały czas przez wszystkie Twoje posty w wątku twierdziłem, że nigdy nie miałeś do czynienia z psami ani jakimikolwiek innymi zwierzętami Odnośnie całej Twojej "wymiany zdań" miedzy Tobą a Guregoru chciałem tylko Ci napisać, że w wielu przypadkach psa nie da się oduczyć szczekania, wszystko zależy od rasy. Ja przykładowo posiadam cocker-spaniela (rasa uważana za jedną z najbardziej hmm nierozgarniętych wśród psów ) i pies nasz ma do siebie szczekanie na każdy dzwonek oraz każdego kto wejdzie do mieszkania i nie da się z tym nic zrobić, trudno, natomiast miałem przez to podobną sytuację co autor wątku. Otóż sąsiadom przeszkadzało to szczekanie, mimo iż pies w nocy nie wydawał żadnych, dosłownie żadnych odgłosów i w godzinach 20 - 8 był cicho. Zaczęło się podkładanie trutek na szczury na wspólnym, podwórku i w piwnicy mimo, że odkąd tam mieszkamy nikt, dosłownie nikt nie widział żadnego szczura Były również groźby jak w temacie, tyle że słownie między matka a sąsiadką i nijak nie dało się wyjaśnić, że to tylko pies i nic nie da się z nim zrobić... Tyle, że owi sąsiedzi zawsze każdemu na złość robili i robić będą, jak to już ktoś napisał są ludzie i "ludzie", niestety... A autorowi wątku poleciłbym spotkanie z sąsiadami i wspólna rozmowa co i jak nt. psa i ustalić jakieś zasady obowiązujące między sobą Edit; Aha, Wojtku nie odbieraj czasem mojego postu jako atak na Ciebie, bo nie takie było moje przesłanie, po prostu chodzi o czyste zrozumienie wobec zwierzaków, one też żyją i czują +1
-
[ALL B5] Kluczyk B5
Dzięki, ale mi chodziło o dołożenie ori scyzora, po zakupie używanego kluczyka z innego auta co potrzebuję dalej zrobić poza dorobieniem grota :gwizdanie:
-
[B5 AGB] Kosiniak S4 Powered By MRMotors
Krzysiek, gratuluje odkupienia swojego byłego auta, w sumie nawet nie widziałem, że i tutaj temat założyłeś A mam takie pytanie, o co chodzi z tymi tirami i intercity ? Bo i tu i na rf temat tak podpisany :gwizdanie:
-
[ALL B5] Kluczyk B5
Witam wszystkich ! Z racji braku odzewu w starym wątku o kluczykach, pozwoliłem sobie otworzyć nowy, mam nadzieję, że teraz mi ktoś pomoże :gwizdanie: Otóż mam problem z centralem. Audika moja wyszła z fabryki z ori centralem na kluczyk, pierwszy właściciel dołożył niefabryczny pilot co by się nie męczyć z otwieraniem kluczem i wszystko byłoby okej, gdyby nie fakt, że coś nagle przestało działać. Pytanie moje jest takie czy jest możliwość, i jeżeli jest to jak "dołożyć" ori scyzoryk do mojego auta? Szukałem po forum i nic nie znalazłem poza ogólnikowymi pytaniami czy podejdzie dany kluczyk czy też nie, chyba że źle szukam Mam nadzieję, że mnie za ten "wybryk" nie zlinczujecie i w końcu ktoś mi pomoże Dziękuję z góry i pozdrawiam P.S. Chciałem dodać, iż ori pompkę od centrala mam w bagażniku
-
[B5 AFN] Brzydkie Avaciątko By MaxsteRR.
Nareszcie Gratuluję samozaparcia w modach Muszę przyznać, że jest to moja ulubiona A4 na forum
-
Gdzie dorobić kluczyk ?
Cześć, sory że odgrzewam kotleta, ale mam takie pytanie. Pacjent A4 AFN '99 rok (czyli już po pełnym lifcie budy - blat jeszcze stary z czerwonym podświetleniem i analogowym zegarkiem), zwykły kluczyk, dokładany pilot centralnego zamka, w bagażniku ori pompka centralnego. I teraz mam pytanie czy można i jak dołożyć do tego ori scissor jaki wychodził w tamtych rocznikach ? Zastanawia mnie to, bo padł mi ten śmieszny dokładany pilocik i muszę teraz kluczykiem otwierać auto. Wie ktoś coś na temat, albo może podlinkować jakieś "zrób to sam" bo nic nie mogłem znaleźć Pozdrawiam.
-
[B5 AJM] Srebrny Avancik .. ;) UPDATE VOL 1 :))) 18"
Popieram kolegę Ja na Twoim miejscu ściągnąłbym te chlapacze powiedz mi kolego co to za model felg i jeśli to nie tajemnica ile Cię taka przyjemność kosztowała ?
-
hafken a4/s4
:polew: :polew: :polew: :polew: Za każdym razem ten człowiek mnie rozbraja swoim kosmicznym spalaniem swojego AFN'a! +1
-
[B5 ARJ] Prawdopodobnie najlepiej wyposażone A4 B5 w PL
Bo tam już nie ma czucia od 17" :decayed: A tak już poważniej gadając, nie rób nic z tymi felami, czerwień ze srebrnym avanciorem jakoś tak ciekawie się prezentują (wg mnie oczywiście)
-
[B5 AEB]"A4 avant na CLS" Strona 15...
A pisałeś, że lifta żadnego nie będzie
-
[INNE] 4.2 TDI BVN i 6.0 TDI CGA
Wiem, że wiki może nie jest zbyt wiarygodna w wielu tematach,oraz za wiele info nie ma, ale może tu się coś przyda: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_diesel_engines 4.2 TDI 6.0 V12 TDI
-
[B5 AFN] Ori subwoofer by Nokia ?
A to dlatego mi się tak podobało jak to grało w A6, dzieki !
-
[B5 AFN] Ori subwoofer by Nokia ?
Dzięki Piotrek Kuzynki mąż kiedyś miał A6 C5 z bose i pamiętam, że najgorzej to nie grało Ogólnie przed A4 miałem Octavie 1U i tam seryjne audio to była totalna kupa... Po przesiadce do A4 z seryjnym nagłośnieniem była duża różnica, ale ciągle mało. Ostatnim postem odwiodłeś mnie od bose, dzięki. Za bardzo nie siedzę w temacie audio, a widzę że Ty w swoim pocisku coś tam grzebałeś z nagłośnieniem więc może byłbyś w stanie mi poradzić jakiś dobry komplecik ? Jedyny mój warunek to brak suba w bagażniku, bo on w B5 już i tak jest mały i nie chcę go jeszcze sobie "okroić"
-
[B5 AFN] Ori subwoofer by Nokia ?
Dzięki Kowi za odpowiedź. A wiesz może jaki jest orientacyjny koszt bose? I co proponowałbyś w zamian ? Ogólnie to najbardziej mi chodzi o to, by dobrze grało i woofer był schowany jak fabryka to robiła w ścianie bocznej w bagażniku Takie dyskretne audio Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Ori subwoofer by Nokia ?
Cześć. Pozwolę podpiąć się pod temat audio audi... Otóż pod koniec czerwca zakupiłem AFN-a po lifcie w avancie oczywiście ze zwykłym nagłośnieniem. Radyjko jakie siedziało (i siedzi tu nadal ) to Pioneer DEH-2030R. Po jakimś czasie w lewym schowku w bagażniku znalazłem "jakieś przewody". Myślałem, że być może to od jakieś zmieniarki, ale dołączenie do Waszego forum rozwiało moje wątpliwości - kiedyś był tam subwoofer Nokii. No i teraz mam do Was zapytanie, czy warto ten "gadżet" dokładać i czy będzie to grało z niefabrycznym radiem ? Z tego co wcześniej gdzieś doczytałem, na osprzęcie od Nokii raczej nie podłącze suba Bose? Kolejna sprawa to czy warto się pchać w wymianę wszystkich głośników na te z wersji Bose i czy wiela to kosztuje ? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi P.S. Jak się zrobi trochę jaśniej i wrócę z pracy to dodam kilka fotek kabli jakie "odkryłem" w bagaju
-
[B5 AFN] Wyciek paliwa po zatankowaniu do pełna
To chyba musi mieć rozszczelniony zbiornik, bo ja za każdym razem dobijam do pełna i odpowietrzam tak, że ani kropli już nie doleję i mi nie cieknie. Najlepszy sposób - wyjeździć prawie do sucha, ściągnąć zbiornik i obadać co i jak, skąd cieknie. Być może gdzieś uderzyłeś i po prostu pękł
-
[B5 AEB]"A4 avant na CLS" Strona 15...
Szkoda, że lifta nie będzie Ale w sumie jak już lift to full body rs mogłoby wjechać itd. itd. możnaby tak ciągle wyliczać Jeśli to nie tajemnica to wstępnie swap na jaką motorownię planujesz ? AGB + osprzęt rs ? Aha zapomniałbym, zacna ta Twoja "Aśtyry"
-
[B5 AEB]"A4 avant na CLS" Strona 15...
Szykuje się swap ? Przy okazji tematu malowania, będziesz też robił pełnego lifta ?
-
[B5 AFN] Złośliwa półoś...
Dzięki Koledzy za odpowiedzi. Póki co wjechal nowy przegub i już 1,5 tygodnia mam spokój. Zobaczymy jak to będzie dalej edit; Sławku, zapinka była po 2gim wyskoku nowa, wydawalo się, że jest okej, przegub również wciśnięty, że wyjąć z niego półośki nie dało rady. Jeśli na nowym przegubie wyskoczy półoś to idzie na stół
-
[B5 AFN] Złośliwa półoś...
Witam wszystkich. Sprawa jest dość nagła i denerwująca dlatego przepraszam, że nie używałem dogłębnie szukajki, bo na szybko nic podobnego nie znalazłem. Tak więc zacznę od początku. Pod koniec czerwca zakupiłem od dobrego znajomego A4 Avant [8D] po lifcie w AFN-ie, po krótkim czasie przyszedł czas na wymianę klocków, przy tej okazji przy szybkich oględzinach wyszło, że przydałoby się zmienić lewy tylny górny wahacz, prawą końcówkę drążka kierowniczego oraz lewą osłonę przegubu zewn. Tak więc obkupiłem się w wyżej wymienione części u kuzynki męża, który ma sklep, a że klocki wymieniał mi jego ojciec, który jest z zawodu mechanikiem, ale pracuje w zupełnie innym fachu, postanowiłem, że zostawię u nich to do wymiany. Z wymianą nie było problemu, samochód odebrałem - wszystko piknie ładnie. Nie na długo. Tego samego dnia wieczorem pojechałem do szwagra na chwilę, cofam spod bramy na ulicę, zapinam jedynkę i... nie jadę. Diagnoza prosta - wyskoczyła półośka z przegubu. Auto zaholowane do domu, na następny dzień z rańca (tj. 29.07 b.r. w piątek - w sobotę miałem wyjeżdżać w góry i auto mi było cholernie potrzebne...) przed pracą podjechał do mnie znajomy, który mi to składał, złożył mi i powiedział, że jeśli znów wyskoczy to zabezpieczenie na półosi jest do wymiany. Następnego dnia przed wyjazdem, postanowiłem pojechać do sklepu. Sytuacja podobna, cofam z parkingu na ulicę, zapinam 1 i auto stoi To sobie myślę "zaj**" dzwonię do tego znajomego, ale on w Poznaniu w pracy. Ściągnałem z innym znajomym auto do niego, rozebraliśmy i mówi, że to zabezpieczenie jest na pewno do kosza. Akuratne miał na miejscu, założyliśmy i ok. Pojechałem w góry, wróciłem z gór wszystko ok. Do dzisiaj. Podobna sytuacja - cofam z miejsca parkingowego, zapinam 1 i - o dziwo jadę, nagle przy delikatnym ruszaniu usłyszałem delikatnie puknięcie z okolicy lewego koła, i nie jadę. Super. Auto zostawiłem pod marketem, wróciłem do domu i zadzwoniłem do 2 osób - kumpla który mi to ostatnio składał, i do znajomego od którego owe Audi kupiłem (dodam, że jest on handlarzem i też trochę pojęcia ma). Pierwszy powiedział mi, że półoś jest zj***na i muszę ją wymienić, no co ten drugi (dzwoniłem do niego czy nie mają na komisie takiej A4, lub paska na części bo potrzebowałbym owej półosi) odpowiedział mi, że półoś od tak do wymiany się nie nada, musiałbym z oberwaną gumą niewiadomo ile czasu jeździć, i na pewno źle to złożyliśmy, i poradził byśmy wykęcili półoś i złożyli ją z przegubem porządnie na stole, a nie tak jak na aucie sobie "wisi". Teraz pytanie - który ma rację i co zrobić by to cholerstwo przestało mnie drażnić :/ ? Przepraszam za tak długą "opowieść", ale nie potrafiłem inaczej tego sklecić. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Jakub. P.S. Dodam, że nie "mieszałem" na skręconych kołach, a przed ostatnim "wyskokiem" półosi, zaczęło coś drgać z układu napędowego na wolnych obrotach. Bałem się, że to coś a'la dwumas, albo coś podobnego, a to jednak ta złośliwa półośka.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich "aczwórkowiczów";)