Treść opublikowana przez wesz82
-
[ALL B5] Czyszczenie turbiny - opis foto
Poszukaj na allegro zestaw uszczelek do turbo audi a następnie do twojego silnika.Ja za komplet do AFN AVG płaciłem 38 zł.W tym uszczelka pod kata,nowe szpilki wraz z nakrętkami,dolna od smarowanie wraz z górną miedzianą. Wszystko zajeło mi 3 dni z tym ze robiłem maks 9h. Nie potrzeba kanału,trzeba pamiętać o śrubie która trzyma turbo od dołu. Najlepiej zdjąć obudowę filtra powietrza.Ja zdejmowałem turbo wraz z kolektorem wydechowym,pomogłem sobie kawałkiem kołka po to by podważyć kolektor.Czyściłem także wlotowy kolektor i w sumie to jest najbardziej pracochłonne. Niby nie miałem mocno zblokowanych kierownic ale różnica jest odczuwalna. Trzeba pamiętać o prawidłowym odpaleniu po podłączeniu turbo i w sumie to tyle. Jakby co z chęcią pomogę
-
[B5 AFN+] Audi A4 1.9 TDI Avant ;)
Poszukaj tematu o rezaniu chromu w obwódki zegarów,tam jest napisane jak rozebrać licznik.....
-
Wybór tarcz i klocków do mojej Audiczki
Wczoraj żle Ci napisałem,tzn jak zjechało Ci klocek to prawdopodobnie nie odbija tłoczek,sprawdz prowadnice czy pracują równo bez oporów. Wszystko zależy od tego w jakiej cenie dostaniesz cześci. Gdzieś ostatnio byl kompet po regeneracji na swap 288 za 150zł. Jak już chcesz 312 do wyżej wymienionego kupujesz komplet jarzm pod 312 koszt jak dobrze znajdziesz to po 150 można dostać ale wielu ludzi wie o co caman i cieżko trafić w tej cenie,normalnie koszt 300zł.Tylko pamietaj ze pod 312 nie założysz żadnej 15 felgi,najmniej 16. Poszukaj w dziale hamulcowym,tam jest wsio opisane. Albo drydnij do Tomka on trochę sie zna ma tego trochę u siebie:)
-
Syczenie przy dodawaniu gazu
To w końcu która to strona???.... posprawdzaj węzę od powietrza. Jak zachowuje sie autko???
-
Wybór tarcz i klocków do mojej Audiczki
Zastanów sie nad zmianą na większe hamulce tak jak doradza Tomek. Koszt większy ale skoro masz i tak zmieniać to lepiej dołożyć. Ate odpuść sobie,prędko się krzywią.
-
Olej w dolocie co i jak ?
No dobra ale olej nie będzie zapiekał kierownic???
-
Olej w dolocie co i jak ?
Nie no słyszałem i jest to normalne,ale przez odme przedostaja sie nie wielkie ilości tego oleju Ale z czasem nie zrobi sie rzeki oleju,po prostu olej będzie i tyle tak jak u mnie nie mam dużo ale krąży w układzie... OCT i po sprawie.
-
Spokojne Turbo...
Nie jest aż takie spokojne no chyba że nie bangla jak powinno:) Gratki zakupu,bezawaryjność.
-
Olej w dolocie co i jak ?
Stanowczo nie ! Gdyby wylot opar odmy w pokrywie zaworów był zatkany czy przytkany to pierwszym tego objawem miałbyś wyciek oleju z najsłabszego uszczelnienia silnika a nie olej w dolocie bo gdzieś te gazy muszą znaleść ujście a wraz z nimi i olej. Jak chcesz się pozbyć oleju z dolotu to albo zamontuj solidny Oil Catch Tank albo puść odmę długim wężem pod podłogę samochodu. W tym ostatnim przypadku olej już nie będzie ciekł bo nie będzie podciśnienia wytwarzanego przez turbospręzarkę, która te opary wraz z drobinami oleju zasysa przy obecnym fabrycznym rozwiązaniu. Nie wymieniaj pokrywy zaworów bo nic Ci to nie da - olej i tak będzie walił do dolotu. Chyba powinieneś napisać żeby podpiął to pod jakiś zbiorniczek....
-
[B5 AFN+] Audi A4 1.9 TDI Avant ;)
Jak już będziesz wymieniał lusterka to prawe dawaj z angola. Jak znudzi Ci sie grill to możemy sie dogadać z chęcią go wezme.
-
[B5 AFN+] Audi A4 1.9 TDI Avant ;)
Powiem Ci tak.Mamy autka od jednego handlarza. Ja kupiłem od niego rok temu czarne audi. Gratki zakupu. Wywal te lampy bo psują widok. One jest Q czy tylko listwy zmienione???
-
Pare pytań po zdemontowaniu turbo.
Dzieki zostało mi jeszcze trochę rozpuszczalnika to przetestuje to. Podpale na 5 min i zobacze. Erlinga dlatego że uszczelka ta od spływu oleju(z dołu)posypała mi się w mak.Niestety nie dostane jej osobno poza ASO a koszt tego zestawu to 10 zł wiecej niz sama uszczelka. Taki dokładnie zestaw ZESTAW MONTAŻOWY USZCZELEK TURBOSPRĘŻARKI AUDI A4 (2693476640) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Dziś wsio poskładałem na nowych śrubach i uszczelkach. Przydał się myg z wypalaniem ale bałem się że kolektor pęknie i po 5 min zgasiłem go. Dziwne bo niby kierownice nie stawiały oporu przed czyszczeniem a czuć różnice,może dlatego że 3 dni śmigałem autem żonki:)
-
Pare pytań po zdemontowaniu turbo.
Dzieki Tomek a miałeś uszczelkę między turbo a kolektorem bo ja nie a w zestawie dostałem takową. Egr-a zaślepiłem ale pół roku temu. Właśnie Kolektor moczy się w nafcie bo płyn do mycia silników nie dał rady.
-
Pare pytań po zdemontowaniu turbo.
Witam. Rozbebeszyłem turbo w celu wyczyszczenia kierownic i mam pare pytań: -czy blaszka która jest pod wirnikiem części gorącej powinna być luźna??? -czy pręt który wchodzi do gruszki powinien się przesuwać dość mocno(muszę użyć trochę siły kciukiem aby dopchać go do końca) -dlaczego w kolektorze ssącym jest nagar i skąd on się bierze,zauważyłem także że jeden z zaworów jest zawalony lekko tym nagarem a reszta nie... pzdr
-
Minusy Audi A4 - Wasze opinie
- Po wymianie termostatu i czujnika - temperatura 96st
Lubią ale przeważnie świrują w ten sposób ze raz działają lub nie obrotomierz i prędkościomierz. Moze wskazówka przestawiła sie lub ktoś ją przestawił....- Króciec wody do AEB, gdzie??
Napisz do kogokolwiek z klubu kto sie zajmuje sprzedażą części TOMM77 i DZIK ich mogę polecić. Króciec zmieniaj na rozgrzanym silniku co by,s nie pozrywał śrub.- Problemy z pokrywą zaworów.
Sprecyzuj:) A może zapitala Ci po srubach...zmieniałeś gumki????- Po wymianie termostatu i czujnika - temperatura 96st
Ustawiasz nawiew na środek dajesz temp na maksa(polecam zrobić po tym jak już zagrzeje sie autko gdyż diesel ciężko łapie temp na postoju. W przegrodzie gdzie masz aku masz dwa węże które wchodzą do kabiny,(na prawo od aku)luzujesz opaskę jednego z nich(nie pamietam którego raczej lewego)do momentu aż pojawi się mały otwór. Dobrze odpowietrzony układ jest wtedy jak nie leci powietrze przez tą dziurke. Pamietaj o dolewaniu płynu. Polecam G12.- Dobór przepływki
Napisz do TOMM u niego masz konkurencyjne ceny,jak zależy Ci na czasie to drydnij do niego.- Dwumas i sprzegło pare pytań.
Nie lepiej bedzie je wymienić przy okazji?????Jakie są objawy końca tegoż to łożyska???- Dlaczego w tym miejscu się poci?
Jak nie masz osłony i wyciek jest duży to na pewno z rozwalonej odmy,czesto pęka w miejscu gdzie ją przykręcamy na 2 śruby. Kup zamiennik i po sprawie koszt do 50zł.- Dwumas i sprzegło pare pytań.
Prawdopodobnie bede wymieniał z kuzynem mechanikiem,ale w ogóle nie lubie wracać do czegoś drugi raz. Nic nie stuka nic nie puka żadnych wiekszych wibracji poza wybita poduchą silnika ale to zrobie przed wymianą sprzęgła,wiec po co w sumie wymieniać dwumasa.Taa na 100 wejdzie komplet z AWX-a tylko nie wiem czy z dwumasem.Pany a te mniejsze igiełkowe też od razu wyrezac i wstawić nówke???- Dlaczego w tym miejscu się poci?
Poci sie u dołu czy u góry???Dużo??? U mnie też zawsze jest tam "ślisko"możliwe że są jakieś mikro ubytki.- Dobór przepływki
Powiem Ci tak ORI i tylko ori.Sprawdza sie powiedzenie ze "nie stać mnie na tanie"... Ja kupiłem do AEB zamiennik,musiałem przerabiać kostkę i co lipa150 zł w błoto,nówka Ori załatwiła sprawe,ewentualnie używka w dobrym stanie. - Po wymianie termostatu i czujnika - temperatura 96st