Treść opublikowana przez wesz82
-
[B5 AJM+] Black and white... aVant
Kozak.Gratki.
-
Dwumas i sprzegło pare pytań.
Tak o tą z wału ale on mówil żeby i tak wymienić niezależnie od stanu... a jak jest z dwumasem,przeżyje 2 sprzegła,wiadomo że dwumas to nie mała kasa. Ewentualnie jeszcze scoś wymieniać przy okazji???
-
Uszczelnienie rekinka na dachu
Słuchaj podobne właściwości jak silikon ma klej do luster z tą różnicą że silikon wżera się w warstwę srebra a ten klej nie. Moim zdaniem jest on lepszym rozwiązaniem od silikonu.Dryndnij do dobrego zakładu montującego szyby i zapytaj jak reaguje klej na lakier jak w ogóle to masz odpowiedz...
-
Dwumas i sprzegło pare pytań.
Panowie łożysko kończy sie powoli w sprzęgle i skoro już tam będę zaglądał to na bank zmienię całe kompletne sprzęgło. Pytanko czy brać Sachs-a czy Luk-a???Ja bym brał Luk Czy wymieniać także dwumas,w sumie samo rozebranie skrzyni to 400zł także patrząc logicznie to mam około 30 procent zaoszczędzone zmieniając dwumas wraz ze sprzęgłem.Watpie też a żeby dwumas przeżył 2 sprzegła.... W przyszłośći planuje także zawirusować niunię i wiem ze ori zestaw wystarczy w zupełności na 135-140koni ale czy nie lepiej pchać sie w zestaw z AWX-a i czy pasuje p&p i czy jest mocniejszy teoretycznie powinien????? Co mogę jeszcze wymienić przy okazji,kolega mówił że jakaś uszczelka jest za dwumasem i żeby ją także wymienić. pzdr
-
Gorące powietrze leci tylko przy większych obrotach.
Podłacz pod kompa powinno scoś wypluć. Klapka od nagrzewnicy odpada bo wątpie zeby to miało coś do temp roboczej. Nie dolewasz płynu,moze nagrzewnica już siada???
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
Gdzies to wyczytałem tylko nie pamiętam gdzie... logicznie myśląc to dwa sprzegła wytrzymają może z700tyś a dwumas wątpię żeby tyle pociągnął.jeżeli wytrzyma to ok a jak nie to znów płacić za wymianę to dodatkowe koszty.(około 30 procent wartości dwumasa) Masz pewnie dwumasa to poczytaj dobrze czy taka zmiana Ci będzie odpowiadać(inna charakterystyka pracy)
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
Panowie,wiec tak jak ruszam i wrzucę drugi bieg z małą ilością gazu to czuje takie poszarpywanie,czasem też lekko drży pedał(wina pewnie łożyska) Sprawdzałem dwumase na dwa znane mi sposoby tzn 5 bieg 50 km/h i pedał w podłogę-autko zbiera sie dobrze bez poszarpywania,nastepny sposób to zaciągam ręczny i próbuje ruszyć bez gazu zero zgrzytów z okolicy skrzyni także domniemam ze z dwumasem jest ok. Pytanie czy wymieniać przy okazji zmiany sprzegła dwumasę(słyszłem że dwumas i tak nie przeżyje drugiego sprzegła)czy pakować tylko nowe kompletne sprzegło.
-
Problem z trzymajacymi hamulcami przednimi.
W sam naprawiam jest napisane tak: Hamulce grzeją sie podczas jazdy: -Niedrożny otwór kompensacyjny w pompie hamulcowej(oczyścić pompę hamulcową i wymienić jej części) -Za mały luz pomiędzy popychaczem i tłoczkiem pompy hamulcowej(sprawdzić luz) -Zatarte hamulce(nasmarować ruchome części hamulca tarczowego,zlecić naprawę zacisku w stacji obsługi) Sprawdzasz pompę w ten sposób ze na postoju przy wyłączonym silniku pompujesz pedał hamulca parę razy aż poczujesz opór następnie przekręcasz zapłon i pedał powinien wpaść Ci w podłogę ,jak nie to do wymiany.
-
Po wymianie termostatu i czujnika - temperatura 96st
Grzanie w dieslu jest gorsze a jeżeli na PB wystarczy że na klimatroniku dasz na maks temp a samochód praktycznie będzie grzał się dłużej a jeżeli na LO... Dziś postaram sie sprawdzić jek jest u mnie ale skoro samochód dogrzewa sie poprawnie,nie gotuje itp to jak dla mnie szukanie dziury w całym.... Więc przegoniłem autko tak z 20 min po dogrzaniu silnika i na 49 pokazuje maks 92 i spada do 89. Odpowietrzyłeś dobrze układ???????????????????????????????????
-
Po wymianie termostatu i czujnika - temperatura 96st
Silniki audi mają to do siebie że temperatura chłodzenia ich jest dość wysoka. Temperatura początku otwierania termostatu zaczyna się od 87 i dochodzi do 102 stopni wtedy następuje całkowite otwarcie termostatu,także myślę że wsio jest dobrze.
-
Po wymianie termostatu i czujnika - temperatura 96st
Możliwe że zostało jeszcze trochę powietrza w układzie.Odpowietrz dobrze i pojeździj bo ciężko tdi jest dogrzać na postoju. Ostatnio jak zmieniałem płyn na G12 też strasznie długo go dogrzewałem ale w końcu udało się,problem był jak u Ciebie wąż letni ale po pewnym czasie wszystko sie unormowało.
-
Stuka maglownica albo wachacz
Zawsze na postoju delikatnie bedziesz czuł stukot,zwłaszcza jak nie działa wspomaganie... Jeżeli ktoś zna auto i wie ze np przez dłuższy czas olewał stuki zwłaszcza z końcówki drążka i samego drążka to po tyłku dostaje wtedy magiel.. Jak magiel jest wybity stuka także na dziurach itp. Tak jak radzą koledzy zmień wahacz jeżeli stuki nie przestaną niech podniosą auto tak żeby koła wisiały w powietrzu wtedy najłatwiej znaleźć luz w układzie kierowniczym.
-
Tacierzyństwo
on się zapasł na samych cycach lekarz się dziwił że tygodniowo przybierał 400g a w miesiącu powinien 800 Zacznie śmigać to zaraz mu zejdzie:) Nasza mała dziś poszła pierwszy dzień do przedszkola.Jak na razie pędzi pełna szczęścia,ciekawe ile to potrwa....
-
W czym tkwi problem?
Miałem tak samo.Wnerwiające jest to bo trzeba patrzeć czy auto zamkneło sie. Raz działało raz nie,w ogóle centralny robił sco chciał.Podjechałem do elektryka i winny był tzn zimny lut.To było z 5 lat temu dobrze nie pamietam ale elektryk wspominał coś o tym że grzebał w dzwiach kierowcy i tam poprawił tzn zalutował na nowo i śmigało aż miło.
-
Bierze olej / zamiana na syntetyk
Masz kata???jak tak to on może zatrzymywać spaliny jeżeli rzeczywiście sa spalane a nie ciekną,taki wyciek nie ma bata zauważyłbyś plame pod autem lub na osłonie...Turbo było zalewane pół syntetykiem,w zasadzie po 100tyś moze paść,rozkręć dolot i szukaj oleju za i przed turbo. Jak zmieniasz uszczelniacze to dopasuj je do gniazd zaworowych wtedy bedzie już zrobione jak należy... Miałem podobny przypadek w AEB ale pochłaniał dużo mniej oleju niż u Ciebie,a nie zawsze miał lekko.
-
Wymiana maglownicy - jaka, i co potrzebuję.
Wpisz na allegro magiel do b5 i b6 a znajdziesz różnice.Jeżeli nie V-ki to w zasadzie to samo. Tulejki dostaniesz zapewne w warsztacie regenerującym magiel...
-
Wymiana maglownicy - jaka, i co potrzebuję.
Tomek wiec tak. Potrzeba Ci na pewno kanału,bez niego nie ma szans. Potrzebujesz nowych miedzianych ewentualnie aluminiowych tulejek które idą w prze śrubach. Bodajże 12 kątny klucz(odepnij aku pod nim jest jedna z tych śrubek to sobie dokupisz klucz) Nowy płyn najlepiej z 2 litry na przepłukanie układu,nowe osłony drążków ewentualnie jak masz zajechane drążki lub końcówki drążków to też nówki załaduj. Ważne jest byś ustawił kierę na wprost i zablokował ję stacyjką tak żeby taśma od airbagów nie przetarła się. Raczej masz magiel inny niż w b5 nie pamiętam dokładnie ale z tłumikiem drgań czy czymś takim... Każdy poleci Ci inny zakład ja polecam KUZICAR chodz ja w sumie kupiłem używkę magiel. Jak chcesz sie bardziej zgłebić to polecam warsztat,tam jest super to opisane:)
-
Klimatronik raz chłodzi raz nie
Dziś byłem u elektryka i mały wentylator nie działa,wymienie go i mam nadzieje ze wsio będzie dobrze. Wentylator zamontowałem i powiem ze teraz jest naprawdę zimno w aucie.Całe szczęście ze zajrzałem pod maskę i znalazłem defekt bo myślałem ze do wymiany będzie pompa.
-
Po długiej trasie auto grzeje sie w korku.
Dzięki. Dziś podjadę do elektro spróbujemy podpiąć go na krótko jak nie zagangla to w sobotę wymiana. Powiedzcie jeszcze czy prócz tego że wspomaga on klimę ma on jeszcze jakieś zadanie tzn czy wspomaga układ chłodzenia??? Więc byłem u elektryka lipa bo napięcie dochodzi a wiatrak nie zagada,nawet po energicznym uderzeniu młotkiem. Pytanie teraz czy da rady to zrobić bez zrzucania przodu,i jakiej firmy wiatrak polecacie???
-
Tacierzyństwo
Zgodze sie z tobą że jest troche w plecy z lepszymi firmami ale w testach bezpieczeństwa wypada dość dobrze. Co do pozycji do snu to fakt lipa jakich mało,nasz stary roomer juz lepiej sobie z tym radzi. Arek a wy już zapinacie małą na pasy z samochodu czy dalej z fotelika??? Gdzieś wyczytałem ze najlepiej przejść na pasy z samochodu powyżej 18kg.
-
Pompa Wspomagania i Maglownica
Węży nie da rady zamienić.
-
Klimatronik raz chłodzi raz nie
Wiec po długiej prezerwie ale udało mi się podpiąć i nie wypluło żadnych błędów. Zauważyłem że w momencie załączenia klimy drugi mniejszy wentylator nie obraca sie,czy tak powinno byc bo z tego co pamiętam to w poprzedniej audi załączał się właśnie po włączeniu klimy...
-
Po długiej trasie auto grzeje sie w korku.
Wiec wczoraj znów stanie w korku i znów auto grzeje się. Sprawdziłem i ten mniejszy wentylator nie kręci sie w ogóle,nawet jak odpalę klimę.Nie jestem pewny ale zdaje sie że właśnie mniejszy wentylator powinien pracować w momencie załączenia klimy. Damian ale u Ciebie cały czas tak się działo czy tylko podczas korków??? Wsio jest ok podczas jazdy,nawet z małymi prędkościami,zaś jeżeli tylko stanie w korku na 10minut to temperatura automatycznie wzrasta.Jak tylko dam ciepłe powietrze to zaraz wyrównuje sie....
-
Po długiej trasie auto grzeje sie w korku.
Najgorsze jest to że podczas 8 mcy jak mam auto zdarzyło sie to raz i nie powtórzyło sie. Jak zdejmę przód wymieniając pompę to przepłukam chłodnicę,do tego profilaktycznie zmienię termostat. Po tej operacji zostawię go podczas wysokiej temp na 40 minut i zobaczymy co to da jak jak nic to wezmę sie za wisko. Widzisz u Ciebie jest inaczej bo auto zagrzalo sie,znalazłeś przyczynę tzn tą gumę i po kłopocie.Ja znowu co dnia stoje po 20 minut w korkach i nie spotkałem sie z takim niedomaganiem dopiera taka trasa to pokazała....
-
Tacierzyństwo
My teraz zmienialiśmy fotelik powyżej 18kg i wybór padł na scos takiego Recaro Young Sport Kolekcja 2012 + FAJNE GRATISY ! (2539372563) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Ogólnie małej sie podoba bo miekki i nie poci sie w nim tak.Minus za rozkładanie do snu,oraz za zapinanie ale za parę mcy zmieniamy jej zapięcie pasów więc powinno być oki.