Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wesz82

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wesz82

  1. Witam! Wszystko zależy jakiej firmy założyłeś łożysko,czy ktoś dokręcił to z odpowiednią siłą? Istnieje taka możliwość że to łożysko. Zrób tak jedz 90km/h wyłącz audio i na prostej drodze skręcaj raz w prawo raz w lewo jak usłyszysz buczenie przy skręcie w lewo to właśnie prawe łożysko może być przyczyną.Możesz podjechać do diagnosty który sprawdzi co jest dokładnie.
  2. Spróbowałbym przeczyścić na waszym miejscu przepustnicę,może przyczyną jest coś takiego,że podczas wysprzęglania lub zmiany na jałowy przepustnica nie dobrze się domyka (pamiętajmy że nie powinna domykać się aż do samego końca) Później adaptacja i może problem zniknie.
  3. Jak dla mnie taki przyozdobiony domek w grudniu oznacza,że rodzina właśnie potrafi cieszyć się Świętami. Sam jadąc do chatki każdego wieczoru podziwiam oświetloną dzielnicę w której mieszkam i powiem wam że jak dla mnie to jest piękne,zwłaszcza dodaje uroku jak popada więcej śniegu Co do tego filmiku to już jest przesada,fajnie to wygląda ale zbyt tam wszystkiego nawalone
  4. ze niby wymontuja na drodze rns-a? albo system multimedialny z A6 C6 czy A4 B8 I jeszcze zrobi to nasz poczciwy pan policjant :polew:
  5. Nie wiem jak jest w dieslu ale u mnie czujnik jest między silnikiem a komorą czy jak to się tam nazywa(sorry za określenie)w której znajduje się aku komp itd. Zajrzyj za silnik w stronę kabiny i powinieneś zobaczyć kolektor wodny wraz z dwoma czujnikami,jeżeli jest tak samo umieszczony jak w benzinie.
  6. z pewnością mechanik troszkę przyciął za części,przecież mamy klubowe rabaty i wież mi że wyszłoby dużo taniej. Na przyszłość radzę napisz najpierw do Tomka http://www.a4-klub.pl/smf/czesci_w_super_cenach_z_hurtowni_duze_upusty_dla_klubowiczow-t30793.0.html na pewno nie pożałujesz
  7. U nas koło 18 troszkę posypało a teraz troszkę przymroziło i zdaje się że służby drogowe nie wyjadą tak prędko,coś czuje że po tej nocy lakiernicy będą zacierać ręce
  8. Dokładnie,ja zakładając gaz wiedziałem że w krótkim okresie zrobię dużo kilometrów i to zadecydowało o tym!Dziś robiąc miesięcznie około 1 tyś km nie gazowałbym furki,bo nie byłoby sensu.
  9. Więc mechanik na odpowiedź ile pan sobie policzy za dostanie się do pierścieni w mojej A4 rzekł tysiąc złotych Masz rację,ale w tym momencie te właśnie 20 tyś km zrobię w ponad rok czasu więc zaoszczędzę na kolejną naprawę! Jakby co to osobiście napiszę do ciebie co i jak ok?
  10. Zgadzam się ,ale po primo gdybym już zmieniał pierścienie to musiałbym oddać auto na warsztat gdyż samemu nie mam sposobności i wtedy koszt wyniósłby o 1tyś więcej tylko za robociznę. Żałuje że zamiast łańcucha rozrządu wraz z napinaczem nie zrobiłem docierania gniazd zaworów gdyż sam łańcuszek zmienić to kwestia paru minut,znowu jakbym nie zmienił łańcuszka to mógłbym pluć sobie w twarz jakby przeskoczył mi rozrząd Wiem że teraz każdemu jest łatwo napisać tu dałeś ciała i tam dałeś ciała. Po prostu teraz nie starczyło mi kaski na wszystko
  11. To zależy od tunera,myślę koszt od 1400-1800zł Jak boisz się ze AEB nie wytrzyma takiej mocy to nie musisz się obawiać ponad 200 koni dla niego to kaszka.
  12. Witam! Wszystko zależy ile tak naprawdę chcesz wycisnąć? Jeżeli zależy Ci jedynie na mocy rzędy 180 koników proponuje zmienić suszarkę na taką jaką masz tzn K03 plus program i spokojnie Ci to wystarczy! Jeżeli masz zamiar uderzyć powyżej 200 to już jest w miarę wydatek!Zmienisz turbo przypuśćmy na K04 takie które podejdzie pod wydechowy kolektor,musisz zmienić przepływkę,wtryski,IC,zawór plus programik i koszt dużo większy ale latasz grubo ponad 200koni. Jeżeli planujesz tą drugą opcję rozsądniej będzie kupić większą suszarkę bo i tak masz do wymiany. Co do różnicy pomiędzy 150 a 180 to nie mam pojęcia Pewnie będziesz musiał podjechać na program!
  13. zgadzam sie w 100% nic dodać nic ująć OK to proszę napisać jakie to są kosztowne naprawy???? Nawet gdyby było tak jak piszecie że auto ciągle należy naprawiać co w ogóle nie jest prawdą,patrząc ile oszczędzają tacy przykładowi znajomi kolegi Adama można powiedzieć że co roku mogą z wielkim powodzeniem zrobić sobie kapitalny remont silnika i jeszcze zostanie.... Zasada jest taka że jak chce się gazować auto to należy dbać o nie bardziej niż zwykle:wink4:
  14. wesz82 odpowiedział(a) na dejvt temat w Audi A4 B5
    moze to honda Myślę że autor wątku nie pomylił się z marką lecz źle odczytał oznaczenia na liczniku Panowie co za auto bez dodania gazu wkręca się od razu na 9tyś obr???Bolid kubicy???
  15. Ludzie co wy piszecie??????? Równie dobrze można na rower się przerzucić. Zgadzam się z Kepasą.
  16. wesz82 odpowiedział(a) na dejvt temat w Audi A4 B5
    Witam! U mnie było to samo i powodem było cofające się paliwo do baku,wrezałem zaworek w przewód i jest ok. Nie twierdze że twoja furka może mieć taką samą niestrawność bo powodów jest parę tzn nieszczelny dolot powietrza,brudna przepustnica,szwankujący przepływomierz,obstawiałbym pompę paliwa ale jak podczas jazdy jest ok to nie jest ona chodź zawór powrotny właśnie znajduje się w niej. podepnij pod kompa jak nie wykaże błędu to trzeba szukać dalej.
  17. To takie jak ja mam u siebie :kox: Z tych nie ori to jest najlepsze rozwiązanie. W słoneczny dzień te lampy tak wyglądają że normalnie :gwizdanie: Widzę że mamy podobne gusta Dokładnie piękno tkwi w prostocie. Parę minut temu widziałem awanta z leksami i powiem wam że całe szczęście byłem przez śniadaniem
  18. kolego przecież nie wszystkim zależny żeby auta wyglądały cudnie jest dużo ludzi co uważają ze auto ma jeździć a nie wyglądać-ja tak nie uważam ma jeździć i wyglądać Ale zjechaliśmy z tematu hehehe
  19. Sam na gazie zrobiłem już ponad 40 tyś km i gdyby nie to że raz przegrzałem autko to pewnie nie grzebałbym w ogóle w silniku z instalacją sekwencyjną nie mam żadnych problemów Koleś ma Lanosa na zegarze ponad 300tyś km przejechane i to wsio na gazie,powiem wam że nie wpakował w silnik nic poza olejem itp ale on jest kategoryczny tzn świeczki oraz przewody zmieniał co każdą zmianę oleju.Dodam że nie ma on zamontowanej sekwencyjnej instalacji,także o gaz należy dbać a autko pojeździ na pewno długo. Nie mogę dokładnie Ci tego wytłumaczyć ale jak jeździsz na LPG to przewody oraz świece zużywają się znacznie szybciej a jeżeli na PB. Także uważam że LPG do aut z większa ilością kucy jest porażką ale 1.8Te seryjne oczywiście całkiem sobie radzi na gazie Wszystko zależy od tego ile km będziesz rocznie jeździł.Musisz sobie to obliczyć i wtedy zadecydować.Pamiętaj że zwolenników gazu jest tyle samo co jego wrogów. Ajax ktoś upierdliwy czytaj wróg LPG może napisać że musisz wozić ze sobą jeszcze jednego pasażera bo butla na gaz też troszkę waży Sorry za OT. pzdr
  20. Widziałem już parę granatów z leksami i powiem Ci szczerze że jest to nie miły widok ale to moje prywatne zdanie Jak by ktoś dawał mi za darmo i kazał mi wybrać z tych modeli to bankowo brałbym te ciemniejsze Zaś jakbym miał kupować to kupiłbym sobie takie: http://moto.allegro.pl/item477676500_lampy_tylne_nowe_audi_a4_clear_red_white.html
  21. Cała operacja świetnie opisana Tydzień temu miałem okazję w końcu poprawnie wyregulować zawór właśnie dzięki temu opisowi-Dzięki Jednak że tak jak pisał szogun nie ma potrzeby odkręcać lub luzować kompresora klimy
  22. Uwierz że gdybym o tym wiedział to z pewnością wymienił bym pasek. Nazwałbym to niedoinformowaniem a nie głupotą...
  23. A ja wróciłem właśnie z robochłopa-nie ma to jak popracować 19h
  24. Nie. Jedynie uszczelkę miedzy turbo a kolektor wydechowy jest ciężko kupić nie uwzględniając ASO zaś uszczelki miedzy blansze powinieneś dostać bezproblemowo w porządnym sklepie motoryzacyjnym,koszt około 50zł. Ja jeździłem dłuższy czas z wyrezanym katem bez rurki i nie i polecam takiego rozwiązania
  25. Witam po długiej przerwie. Więc tydzień temu audiana została postawiona do garażu i tam wraz z kuzynem wykręciliśmy głowice która zawiozłem w celu wymiany uszczelniaczy,oraz profilaktycznego strugania. Niestety okazało się żeby wyrównać głowicę należało zjechać 0,07mm żeby ją wyrównać Na całe szczęście planowanko i wymiana uszczelniaczy ku memu zdziwieniu kosztowała tylko 100zł. Wymieniłem przy okazji łańcuszek rozrządu wraz z napinaczem oraz kompletem uszczelek, uszczelkę głowicy cylindrów,uszczelniacze wałków rozrządu, uszczelki kolektorów, uszczelkę pokrywy zaworów, uszczelkę wlewu oleju,do tego zmieniłem olej wraz z filtrem oleju i powietrza. Mogłem zmienić także rozrząd ale zostało jeszcze 40 tyś więc odpuściłem Przy okazji wyregulowałem w końcu poprawnie zawór upustowy w suszarce. Po odpaleniu auto pracowało na 3 cylindry ale po chwili wszystko wróciło do normy Pozostało jedynie odpowietrzyć układ,co okazało się większym problemem niż myślałem,no ale cierpliwość popłaca Zdawałoby się że nie powinienem czuć różnicy w jeździe,ale powiem wam że auto jest silniejsze oraz szybsze Podejrzewam że uszczelka pod głowicą puszczała stąd auto nie miało mocy,do tego źle uregulowany zawór w turbinie także zamulał. A żeby upewnić się czy praca nie poszła na marne wczoraj zmierzyłem ciśnienie na cylindrach i oto wynik wszystkie 4 cylindry =12.0 bar także opłacało się,że już nie wspomnę o tym że niebieski dymek i smród palonego oleju jest już przeszłością Dziękuje za pomoc pzdr

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.