Treść opublikowana przez wesz82
-
[ALL] Potrzeba pilna porada w sprawie wypadku!
Witam! Koleżanka kontaktowała się z radcą prawnym i jest tak jak radzicie. Najpierw należy poszukać rzeczoznawce który potwierdzi ewidentną winę wypadku spowodowaną źle zamontowanym łożyskiem(to już będzie trudne ponieważ auto jest po wypadku). Następnie należy dowieść tego kto montował łożysko i wtedy dopiero należy skarżyć Tą osobę. Koleżanka odpuściła już sobie raczej i chce sprzedać autko na szrot i zapomnieć o tym przykrym incydencie, mimo tego,że namawiałem Ją żeby zadzwoniła do sprzedającego i porozmawiała z nim Ona woli już mieć to za sobą i zapomnieć o tym wszystkim(nie dziwie się jej) Dziękuje wszystkim za pomoc PZDR
-
[B5 ADR] moja a4
Tutaj masz link jak umieścić zdjęcia na forum http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t27936.0.html;highlight=zdjecia+na+forum
-
[ALL] Potrzeba pilna porada w sprawie wypadku!
Witam! Koleżanka 10 dni temu zakupiła opla corsę, przez te 10 dni nie grzebała przy tym samochodzie totalnie nic, nikt inny nie jeździł tym samochodem prócz niej. W sumie przejechała coś około 200-300km i ostatnio wracając ze szkoły odpadło jej tylne prawe koło, wpadła w poślizg, dachowała i wylądowała w rowie. Ktoś wezwał karetkę i policję, koleżankę zawieźli do szpitala, dziś wyszła. Byłem obejrzeć auto i okazuje się, że naprawa przekroczy cenę auta, moim zdaniem nie ma sensu naprawiać. Pytanie czy można w jakiś sposób żądać od sprzedającego zwrotu pieniędzy??? Przecież to nierealne, żeby ktoś sprzedawał auto w takim stanie, firma zajmująca się holowaniem aut po wypadkowych orzekła, że przyczyną było źle wymienione łożysko, dodam że poduszka nie wystrzeliła, a pas tak. W umowie nikt nie zaznaczył, iż auto jest uszkodzone lub częściowo nie sprawne. Proszę o szybką radę
-
[ALL] Stukanie na wysokich obrotach
Witam! Jeżeli chodzi o przeguby to możesz je sprawdzić ruszając średnio dynamicznie na prawie maxymalnie skręconych kołach jeżeli poczujesz mocny mechaniczny stukot to na pewno przeguby masz do wymiany. Możliwe,że wcześniej sprzęgło ślizgało się przez co auto traciło na dynamice i przeguby nie dostawały tak po tyłku albo mechanior coś popierdzielił czego Ci nie życzę
-
[B5 ADR] wskazania temperatury cieczy chłodzącej
jasne,może jeszcze sam się naprawia???jezdziłem z zapowietrzonym układem i jakoś sie nie odpowietrzył mimo że dałem na maxa temp i nawiew na kabinę odpowietrz układ to podstawa później szukaj czegoś co będzie kosztowało bo szkoda byłoby wymienić full części i dalej w tym tkwić...
-
[ALL B5] boczki drzwi, czy można?
Musisz kupić specjalny klej do materiału.Podejrzewam że budapren powinien być dobry dlatego że robi swoistą gumową spoinę!niestety bez rozbieranie się nie obejdzie.przy okazji pomysl o malowaniu plastików bo pewnie też są pozdzierane
-
[B5 ADR] wskazania temperatury cieczy chłodzącej
odpowietrz układ jeżeli nie pomoże to sprawdź pompę.
-
[ALL B5] boczki drzwi, czy można?
materiał możesz naklieć na stary a listwy tak jak piszesz okleić taśmą np ala carbon tu masz przykładową okleinę http://moto.allegro.pl/item459182250_folia_aluminium_termoplastyczna_100x20_tuning.html
-
[B5 AFN] A4 avant
Ładniutki kolorek,na Twoim miejscu pomalowałbym dokładkę i progi ewentualnie zmienił tak jak radzą koledzy,zmienił lampki na zespolone do tego ładny felunek i już jest super. Nie raz widuje oblepionego awanta przesadnie zrobionego tzn na 19 felach obklejony tak jak ten na ostatnim zdjęciu i powiem Ci że przyciąga oczy ale to nie pasuje do audi może opel czy coś ale nie audiana
-
[B5 AEB] Kocham ten wóz... :)
fajna furka i silniczek też niczego sobie :tongue4:pomyśl nad delikatną ściemą a lampki na tył ja bym założył diody ale na to zawsze jest czas miłego smigania AEB
-
[B5 AVG] Wymiana złącza elastycznego
Tym hakiem jest mechanik który przegina podając taką kwotę! Myślę że za tą kasę można dostać w ASO całość. Dla przykładu u mnie za wymianę mechanik zaśpiewał 50 zł robociznę plus 'plecionkę' razem około 100zł. Może sam wyjmiesz element wraz z tłumikiem a ktoś Ci pospawa i na pewno wyjdzie dużo taniej.
-
[B5 AJM] Czy to możliwe ? 170 tyś i wybita przekładnia
Może to nie przekładnia,lecz poduszki na silniku.
-
[B5 ALZ] Dłwienie silnika, spadek temeratury płynu
Norbert opisz dokładnie jak wygląda wskaźnik temp jak przejedziesz 20km tzn jak się zachowuje przez ta trasę??? Miałem walnięty termostat kiedyś i autko się nie dławiło,jeździło w miarę normalnie. Z termostatem jest tak że po przejechaniu około 10km w temp 0stopni powinieneś mieć już temp chłodzenia od 89-93stopni inaczej masz walnięty termostat i układ jest otwarty na dużym obiegu.koszt ori termostatu to około 100zl i nie kupuj zamiennika bo nie warto Martwi mnie troszkę dławienie i brak ssania,jak odpalasz na zimnym motorze to ile wskazuje obrotomierz obrotów silnika???
-
[B5 ADP] Olej z silnika wypływa odmą
Dobrze piszesz,problem może być taki że te gazy na postoju mogą być odczuwane w kabinie ale pomysł jest warty spróbowania
-
[B5 ADR] cewka zapłonowa
Z czasem wpłynie bo przewody z cewki przenoszą iskrę do świecy i powstaje tzw przebicie.koszt 4 to ok 200zł. pozdr
-
[ALL B5] nie równa praca silnika audi a 4 poj 1.6
Chybe że był naprawdę tanim mechaniorem ale wątpię w to. Najlepiej samemu przeczyść przepustnicę oraz przepływke raz jeszcze w dziale warsztat jest wszystko ładnie opisane. Dodam że ja także miałem problem z porannym odpalaniem i skończyło się na wrezaniu zaworka w przewód paliwowy i problem znikł.
-
[B5 ALZ] Dłwienie silnika, spadek temeratury płynu
Troszke nie rozumiem tego zdania hehe. Co masz na myśli pisząc spadająca temperatura płynu chłodzenia??Widzę to tak że masz przypuśćmy na wskaźniku około 90c i temp spada Ci do np 60??? Podłącz się pod kompa bo wygląda to na walnięty czujnik temp cieczy chłodzącej ale bez VAG-a ani rusz.
-
Strefa Śmiechu
http://pl.youtube.com/watch?v=Bq_7Z5BjCLc
-
[B5 ADR] Spadaja obroty do 700 -600 przy redukowaniu biegow
Z tego co mi wiadomo to audi nie ma takiego silniczka :gwizdanie:
-
[B5 ADR] Spadaja obroty do 700 -600 przy redukowaniu biegow
U siebie masz jedną sondę i powinna znajdować się za kolektorem wydechowym,ale nie wiem dokładnie gdzie Mass air flow sensor po mojemu chodź angielskiego nie znam to jest to czujnik masy powietrza czyli przepływomierz. Chodzi o to ze masz prawdopodobnie walnięty przepływomierz i silnik dostaje nie właściwą mieszankę.
-
[B5 ADP] Olej z silnika wypływa odmą
Kolego maro przecież producent po jakiś ciul zamontował tą odmę co nie??? Odma ma za zadanie odprowadzać gazy nagromadzone w komorze spalanie więc jak ja się zaślepi to którędy te gazy będą odprowadzane??? ja mam ten sam problem ale wiem że mam do wymiany co najmniej uszczelniacze zaworów i trzeba szukać przyczyny żeby problem znikł a nie jeszcze bardziej szkodzić... do autora watku zmierz ciśnienie w cylindrach na ciepłym silniku potem zrób próbę olejową i bedziesz wiedział co i jak a ciśnienie zmierzy każdy mechanik koszt do 40zł pzdr
-
[ALL B5] Jaką żywotność maja disle audi (1.9 110 ps)
Panowie kolega ma Lanosa zwykły koreański wynalazek na blacie ma już ponad 300tys i nie władował w silnik ani złotówki poza olejem,filtrami itd.dodam że autko ma gazik od początku.Więc ile przejeżdżą nasze audiany skoro byle Lanos wykazuje długo żywotność ???? To jest nic, moj szef ma pasata koniec 2006 roku i jezdzi z banka oleju . Byl w serwisie i mu powiedzieli, ze norma spalania oleju to 1 litr na 1000km i jesli sie miesci ( duzo mu nie brakuje zeby sie nie zmiescic ) w niej to jest O.K. Wszyscy sie z niego smieja, nawet kumpel co ma VW polo z 90 roku, bo mu mniej bierze oleju :> przecież Twój boss nie musi w takim przypadku wcale zmieniać oleju koleś ma vectrę z 00' i także dolewa na około 2tys ponad pół litra oleju a naj jest to że fabrycznie mieści się w normie i nie przejmuje się tym w ogóle
-
[B5 ADR] Trudności z zapalaniem ciepłego silnika
Masz rację nie ma silniczka krokowego Tutaj masz typowe niesprawności układu wtrysku benzyny z a4 sam naprawiam i jest napisane tak: Nie można uruchomić gorącego silnika i jest to spowodowane zbyt wysokim ciśnieniem w obwodzie doprowadzania paliwa a sposób postępowania to sprawdzić ciśnienie paliwa w razie potrzeby wymienić regulator ciśnienia. Drugą przyczyną może być niedrożny lub załamany przewód powrotny między regulatorem ciśnienia paliwa i zbiornikiem a sposób postępowania to wymienić przewód. Radzę Ci jedz do mechaniora i sprawdź ciśnienie paliwa na gorącym silniku jak okaże się że jest za duże to do wymiany masz regulator ciśnienia jak będzie dobre to ja bym obstawiał na wtryski. Nie chcę Cie zniechęcać do forum ale nikt z nas nie określi dokładnie żadnej przyczyny bez jakiejkolwiek diagnostyki,co najwyżej można strzelać ale to da Ci mnóstwo przyczyn pzdr
-
[B5 AEB] Olej w kolektorze dolotowym-skąd się bierze???
kukałem teraz na odmę i jest tak że odma wychodzi z głowicy cylindrów i na jej rozgałezieniu(odmy)jeden przewód powraca z powrotem do kolektora dolotowego a drugi nie mogłem zlokalizować gdzie znajduje ujscie przyczyna oleju w kolektorze dolotowym moga być walnietę uszczelniacze zaworowe???
-
[ALL] Dzień chłopaka
tylko żeby się klubowiczki nam nie zaziębiły