Treść opublikowana przez powaguspisz
-
[B6 ASN] Jakie Świece
Producent podaje takie i takie do wyboru, można zostosować zwykłe bądź platyne jednak zdecyduję sie na Platynke zobacze jak się to ma do rzeczewistości. Dzieki za porady TEMAT ZAMKNIĘTY
-
[B6 ASN] Jakie Świece
Łukasz 23 dzięki za zwrucenie uwagi, poprawiłem wpis faktycznie źle było. A co doświec to ta platyna kturą chcę załorzyć do autka to dedykowana w/g wszystkich możliwych katalogów, sprawdzałem i ok jest tylko odnośnie pytania czy to ma jaki kolwiek wpływ na rozruch na spalanie itp. czy jest sens wywalać 200zł na takie świece.
-
[B6 ASN] Jakie Świece
Witam. Czy ktoś z użytkownikow jakiego kolwiek A4 bez znaczenia używał świec PLATYNOWYCH (wiem wiem są drogie) ale czy one maja naprawdę swój sens. Mowa o świecy dedykowanej konkretnie do pojazdu i danego silnika tylko że PLATYNOWA. Dodam że auto jest z instalacja gazową, a świeca platynowa dedykowana do mojego auta jest jedno elektrodowa.
-
[ALL B5] Opinie, koszty itp
Musisz się dowiedzieć jeszcze jaki masz napinacz na rorządzie czy Hydrauliczny czy jeszcze mechaniczny 96 rok moze byc jeszcze mechaniczny które zastępuje się hudraulicznym a koszta to zalerzy co chcesz czy made i china czy coś normalnego INA- RUVILL itp [br]Dopisany: 04 Październik 2011, 12:38_________________________________________________Jeśli sam załorzysz instalację gazową i odpowiednio cenowo będzie jeździoło i nie będzie nic sie działo, te silniki poddaja się gazowi a wiec ok. Tylko musisz zainwestować w odpowiednie częsci., przytocze ci ... szukałem ze szwagrem takiego silnika defakto nie udało się, ale te które mieliśmy miały gaz, zaden na nim nie pracował dobrze bo to były jakieś padła pozakłądane [ALA SEKWENCJE] nie daj się na to nabrać jak jeszcze nie kupiłeś, sekwencja to sekwencja sama ci sie przełączy po uzyskaniu odpowiedniej tem. a nie po przegazowaniu jak to mówią znawcy gazu oczywiście co niektórzy zwłaszcza handlarze. Ogolnie silnik ten na gazowni daje radę, ale nie oszczędzaj to nie popłaca
-
[B6 ASN] [B6 ASN] Kłopot tylko co to jest ???
A gdzie i jak sprawdzić te KODY GOTOWOŚCI co to jest można deczko rozjaśnić temat. [br]Dopisany: 03 Październik 2011, 13:37_________________________________________________Mógłbyś Wandej podac na e-meila namiar do P. Rogala. Skontaktuje się z chłopakiem ustawie i zobacze co on może pomóc
-
[B6 ASN] [B6 ASN] Kłopot tylko co to jest ???
Witam, To są wszystkie błędy jakie się pojawiają ale jeśli ktoś pytał będzie o błąd sondy to pojawia się tylko dlatego że ganiam na odpiętej teraz dlatego jest. p00431,p0196,p0300,p0302,p0306,p0305 Sprawdzałem wszelkie fora, i chyba bez wymiany kata nie obędzie się, tylko on holernie dużo kosztuje bo brak zamienników, teoretycznie bo można to zrobić jest firma która się tym zajmuje tylko pytanie czy jak to zrobią będzie odpowiadał parametrom względem tego drugiego czy nie będzie pomiędzy stronami różnicy ze jeden kat jest inny ma inne parametry a drugi inny., Podpowiedzcie coś panowie, ewentualnie skierujcie kto te katy wytnie wywali całkiem i oszuka sterownik by się nie palił czek no i aby było ok z całym systemem.
-
[B5 AHL] Nie można zdjąć fajek ze świec.
są specjalne szczypce do sciągania fajek, ajedz do mechaniora jakiegoś moze będzie miał na wyposarzeniu
-
[B6 ASN] [B6 ASN] Kłopot tylko co to jest ???
Mechanicy z serwisów kolego to poodchodzi już dawno pozakładali swoje niezalerzne serwisy, i z takimi się dobrze znam, tylko może sprzętu brak tutaj serwis ma przewagę [br]Dopisany: 27 Wrzesień 2011, 20:31_________________________________________________Dokładych kodów nie podam teraz, najwyżej jutro, ale tylko wyskakuję błąd cewki i błąd ktytuczny katalizatora. Nie ma zadnych innych, Jutro postaram sie podać coś wiecej.
-
[B6 ASN] [B6 ASN] Kłopot tylko co to jest ???
Hmmm, zastanawiam się gdzie to może siedzieć ale wydaje mi się że u mnie nie ma czegoś takiego jak moduł zapłonowy, tym bardziej że w żadnym katalogu tego nie mogę znaleść . Po wejsciu w katalog i wybór modół wyświetla się cewka a silnikowi się przyglądałem i nie zwruciłem uwagi na to ze by jeszcze jakiś modół gdzieś był, a jeśli jest to zapewne cena powali mnie na łeb może masz jakiś pomysł na numer jakis tego modułu ?? [br]Dopisany: 27 Wrzesień 2011, 20:26_________________________________________________Moduł z tego co mi się wydaje i jeśli dobrze mówie to jest w autach jak są przewody zapłonowe a nie cewki wtedy występuje takie cos, i wiem jak to wygląda ale to np. miałem wczesniej w Polo 1,4 16V tutaj są cewki. I w necie szukałem to po słowie modół wyskakują cewki coś się chyba pomyliło !!!
-
[B7 BWT] Poduszki pod silnikiem 2.0 TFSI B7
To jest wersja Amerykańska ??[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2011, 20:59_________________________________________________Rozumiem ze kod ALL to kod silnika, jeśli tak to tego auta nie ma bo zapewne Amerykan a poduszki hmm są ale np. od BGB pytanie czy pasują
-
[B5 APU] Kolejny znak zapytania na temat mojej Audi? -- Problem rozwiązany.
To że pasuje od Forda Scorpi to nie znaczy ze moze do audi nie pasować, wiem ze któreś silniki ale to Diesla Audi mają taki sam fitr powietrza jak w Oplu tak wiec na to nie patrz, w/g katalogu w/t TEC-DOKA to co pokazuje do auta z oznaczeniem APU to numer FILTRONA BRZMI AP063/1dł.254mm , szer,212,5 wys.54,5mm i tą samą informację znajdziesz w katalogu on-line FILTRON-a. A więc podjedz do sprzedawcy poproś i przypasowanie raczej powinien ci na to pozwolić, i zobacz.
-
[B6 ASN] [B6 ASN] Kłopot tylko co to jest ???
Witam Panowie/Panie szukam pomocy z moim Audi dzieją się dziwne rzeczy. A więc od początku : Mam kłopoty z wypadaniem zapłonu na cewkach, z tym że wszystkie 6 sztuk są nowiutkie a gdy pojawiał sie problem z jaką kolwiek podmieniałem je więc wykluczał bym niesprawność każdej cewki na której wyskoczy błąd. Dzisiaj kolejny test rozpędzam auto i nagle w okolicach 5 tyś zaczyna szarpać czuje ze nie jedzie, okazuje się że znów cewka, ale dziwne jest to że pochwili zaczyna dobrze pracować na wszystkich garach, bez podłańczania kompa. (oczywiscie błąd się pali) Inna sprawa to taka że wiem iż mam walnięty lewy katalizator górny ten pierwszy, przygotowuje się do wymiany ale czy to może mieć wpływ, bo komp wywala katalizator, sonda wtedy widzi ze coś dzieje się z katem, podaje sygnał do kompa i czy to wpłynie na zapłon ze będa cewki wypadać ?? Kolejna rzecz to ewentualność ustawienia rorządu bo wiem i słyszałem ze to podobno ból trzeba dokładnie go złorzyć. Po zakupie autka odrazu zmieniłem rozrząd mechanik ustawił mi tak jak było poprzednio ale juz wtedy jak kupiłem auto na trasie wywaliło cewkę 3/4 bład wypadanie zapłonu pojawia się z regóły jak przyśpieszam w górnych partiach obrotów możliwe jest ze jak ktoś już kiedyś robił rozrząd źle ustawił. (Dodam że zamówiłem blokadę na wałki i będę to robił ale pytam bo może ktoś miał podobny kłopot ) Czy może ktoś coś takiego przerabiał może macie jakąś wiedzę proszę o pomoc.
-
[ALL B6] Czy 3.0 quattro to dobry wybór?
Tak czytam ten temacik, i muszę powiedzieć i przyznać rację kolegom iż żaden automat tylko i wyłącznie manual tu sam decydujesz i masz napewno mniejsze koszta automaty walą się na potęgę. A4 B6 3,0 mam od 3 miesięcy niestey ośka szukałem q ale jest du..... nie ma albo zajezdnie szroty, ale za to kombi taki chciałem, gaz mam sam zakłądałem bo nie chciałem tych ala gazowni pozakładanych w V-łkach ala niby sekwencje a to zwykłe miksery nie wiem kto wogle zezwala na zakładanie takiego gazu yyyyy, gaz zakładałem z górnej póły nie ma co oszczędzać , montaz na dwóch reduktorach kazdy na głowicę ładnie ze sobą spięte, cyka jak ta lala, jeździ ładnie i nie czuje różnicy pomiędzy benzyną a gazem a to wszystko naprawdę panowie zalerzy od tego co wstawiamy, nie będę przechwalał bo nie znam się aż tak ale wiem ze np. listwa hana Stag 300 PREMIUM to już innowacyjne rozwiązanie. Spalanie na poziomie 12-16 miasto trasa do 12. A wiec lux POLECAM POLECAM bo to naprawdę fajnie jeździ !! [br]Dopisany: 21 Wrzesień 2011, 20:39_________________________________________________Po za tym nawet niech te 1,8 T objedzie 3,0 ale dzwięku nie da tak pieknego jak V -ka no i tak apropo to dużo zalerzy od umiejętności jazdy i wykorzystaniu momentu tego auta a więc nie koniecznie tak szybko te 1,8 T dmuchnąć 3,0. Sprin do 100 seryjnie jest doś fajny na poziomie 6,7s, a wiec nie tak słabo jak by się komus wydawało.
-
[B6 BEX] Jakie wymiary pompy paliwa
A po co ci wymiar ?? Z tego co udało mi się zdobyć to tylko to ze ma wydajność 4 Baryi waży około 1kg.
-
[B6 ALT] Rozrząd, łańcuch czy pasek ?
u mnie na podzespołach m.in Ruville, bądz INA - luk pompa powiedzmy DOLZ bądz Ruville Metelli pasek Contitech Deyco ale koszt 1300 zł to za***iście duzo. ktoś się ceni.
-
[B6 ALT] Rozrząd, łańcuch czy pasek ?
jestem pod wrażeniem tej ceny, bo pracuje w firmie z częsciami i jedyne co w takiej cenie możnakupić to dziadostwo jakies, a tak po za to pominięty jest jeden element Pasek to -raz Rolka prowadzącą - to dwa Rolka napinająca -to trzy NApinacz hydrauliczny -to cztery ( nie zawsze wymienia się ale warto sprawdzić czy sie nie poci jeśli koszt nie wielki zalecam wymianę bo później znów trzeba rwać rozrzą a nikt tego za darmo nie zrobi) Pompa Wody -to pięć
-
[B6 ALT] Rozrząd, łańcuch czy pasek ?
1300 zł to bardzo duzo i ktoś z Ciebie rżnie dobrze. [br]Dopisany: 06 Wrzesień 2011, 14:27_________________________________________________Jeśli jesteś zainteresowany zakupem to zapraszam cię na provi do mnie i wszystko Ci powiem co i ile.
-
[B6 ALT] Rozrząd, łańcuch czy pasek ?
300 zł a co to za badziew powiedz mi kolego ?? chińszczyzna jakaś ?? [br]Dopisany: 06 Wrzesień 2011, 13:46_________________________________________________A napinacz hudrauliczny który lubi pociec to brałeś pod uwage ?? Bo chyba nie, a rozdząd to nie zabawka tylko robić to robić raz a konkretnie a nie ze by zaraz znów to rozbierać i koszta robić sobie.
-
[B6 ALT] Rozrząd, łańcuch czy pasek ?
100 % Pasek nie żaden łańcuch.
-
[ALL] G12+ czy rozcieńczać?
I też nie koniecznie choć nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem nie jednokrotnie że G12 rozcieńczać z wodą zwykłą, woda destylowana uszkadza czujnik w zbiorniczku wyrównawczym osadza się na niego coś i nie działa poprawnie, wtedy zbiorniczek do wymiany. [br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 20:14_________________________________________________Febi to nie firma produkująca a więc też nie wiadomo co tam jest zalane skąd to pochodzi, chcesz coś wiarygodnego to np. NESTE Superjaahytinneste prawdziwe G12 3 litry koncentratu koszt około 90zł, droge ale prawdziwe i dobre.
-
[B6 ASN] Czy ktoś ma informacje na temat zużycia oleju?
Bierze mi 0,2-0,3 na 1000 przy jeździe średnio 140km/h, a więc tak jak myślałem i tak jak słyszałem ze po prostu trzeba pilnować oleju bo lubi troszkę go ubyć. Auto jest ze Szwajcarii i niestety ale tołku nie mogę dojść z instrukcjami z miłą chęcią zakupił bym w języku polskim.
-
[ALL B7] Poszukuje zwrotnicy prawej nr na oryginale 8E0407258H
Takiej zabawki nie kupisz nigdzie, po za szrotem to element praktycznie nie zużywający się no chyba że ktoś dzwona jakiegoś złapie. Tak więc szukaj szroty albo allegro.
-
[B6 AWX] Numery przewodów hamulcowych
A tak tylko z czystej ciekawości zapytam, czy dostałeś te przewodziki ?? jeśli tak ok, ale gdyby ktoś potrzebował ZAPRASZAM !!! Takie przewodziki u mnie są dostępne w dużych ilościch w cenie około 25zł za sztukę
-
[B6 AWX] zaslepki , dekle do przednich lamp- gdzie szukac?
JA pracuję w częściach IP a wiec też już sobie zamówiłem bo jest dostępne bezpośrednio z Niemczech. Nie ukrywam ze mam to taniej ale wiadomo ze względu na dostęp.
-
[B5 AFB] pompa paliwa (nie wtryskowa)
Ten numer nie wiem co to jest, nie wiem co to za producent a wiec nie odpowiem ci jednoznacznie czy podejdzie to do Twojego autka, jedno co ustaliłem to w/g danych do silnika AFB oraz AKN podane jest ze VDO czyli zapewne siedzi też VDO w oryginale ma numer 993-745-083[br]Dopisany: 22 Sierpień 2011, 15:02_________________________________________________Porównując zdjęcia wydaje mi się że powinno to pod pasować.